dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 25
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 492
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    No to przeczytaj posty surgiego22
    Drogi kolego owp zacytuj gdzie pisałem, że ściana oddycha ? Uważam że większej głupoty ze świecą szukać - jeśli nie masz dobrej wentylacji to 3% wilgoci które może przeniknąć przez ścianę jest całkowicie pomijalne.

  2. #422

    Domyślnie

    Koledzy, strach coś napisać, tyle tu agresji
    To co napisałem o argumetnach Nilsana i Mpoplawa miało być żartobliwym wyolbrzymieniem tychże, proszę nie brać dosłownie, jako cyctaty panów N i M
    Jeśli chodzi o oddychanie ścian i stosunek surgiego22 do problemu, to jego zdanie na ten temat wysnułem z cytatu:
    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    najwiekszą wada wełny oprócz utraty jej parametrów izolacyjnych w przypadku zawilgocenia jest koniecznośc stosowania z jednej strony folii paroizolacyjnych zabezpieczających przed wilgocią z wnętrza domu )
    Może błędnie pomyślałem, ale skoro upiera się na folię, to sądzi, że ściana będzie 'oddychać' ('oddychanie ścian' - zjawisko dyfuzyjnego odpływu pary wodnej z pomieszczenia poprzez samą ścianę zewnętrzną).

  3. #423

    Domyślnie

    Napisałem tu kilka postów, ale teraz widzę że to był błąd, angażować się w ten pseudo-merytoryczny wątek.
    Wygrał tu tylko nilsan, który swoim pisaniem potrafił utrzymać toto na czele czytanych wątków w dziale Izolacje.
    27 stron bezładnej pisaniny to wielka sztuka.................a myślałem, że 20 to już szczyty ?!

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Napisał nilsan Zobacz post
    Na mijankę to się kolego styropian kładzie w ścianach 3W, a nie na elewacji, o czym zgrubsza piszą np. tutaj.

    nilsan
    Ty chyba nawet nie przypuszczasz ile domów jest pokrytych styropianem w dwóch warstwach. Na tym forum znajdziesz spory procent tak wykonanych dociepleń. I wcale nie są to domy ze ścianami 3W. Przy modernizacji starych krzywych ścian często nie ma nawet szans na przyklejenie płyt z felcem. Jednak przyznam, ze jest wzmianka na stronie z tego linka o ryflowanych płytach stosowanych przy szkieletówkach. Tam kondensat podobno może się pojawić. O murowanych ścianach nie wspominają. Chyba jeszcze o tym nie wiedzą.
    I już mieszkamy !

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Koledzy, strach coś napisać, tyle tu agresji
    To co napisałem o argumetnach Nilsana i Mpoplawa miało być żartobliwym wyolbrzymieniem tychże, proszę nie brać dosłownie, jako cyctaty panów N i M
    Jeśli chodzi o oddychanie ścian i stosunek surgiego22 do problemu, to jego zdanie na ten temat wysnułem z cytatu:

    Może błędnie pomyślałem, ale skoro upiera się na folię, to sądzi, że ściana będzie 'oddychać' ('oddychanie ścian' - zjawisko dyfuzyjnego odpływu pary wodnej z pomieszczenia poprzez samą ścianę zewnętrzną).
    Pisząc o konieczności stosowania folii paroizolacyjnej przy ociepleniu węlną miałem na mysli ścianę w technologii tzw lekkiego szkieletu ( popatrzcie sobie np opisy domku pasywnego isovera ) oraz połaci dachowej na poddaszu użytkowym.

  6. #426

    Domyślnie

    No jeśli tak, to cofam moje słowa.

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pzw Zobacz post
    Napisałem tu kilka postów, ale teraz widzę że to był błąd, angażować się w ten pseudo-merytoryczny wątek.
    Wygrał tu tylko nilsan, który swoim pisaniem potrafił utrzymać toto na czele czytanych wątków w dziale Izolacje.
    27 stron bezładnej pisaniny to wielka sztuka.................a myślałem, że 20 to już szczyty ?!
    To napisz wreszcie coś z sensem. Przedstawiłeś jakieś tam dziwne wykresiki z nienormalnym przebiegiem rozkładu ciśnień na drodze dyfuzji pary wodnej. Na ich podstawie wyciągnąłeś jakieś wnioski, o dziwo w miarę sensowne choć nie do końca, bo słowem nie zająknąłeś się na temat kondensacji strefowej w warstwie styropianu, a teraz jeszcze narzekasz.

    nilsan
    Ostatnio edytowane przez nilsan ; 17-04-2012 o 18:16
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  8. #428

    Domyślnie

    jeśli kogoś to interesuje, bo jest w trakcie szukania korzystnej cenowo oferty na wełnę, to ruszyła promocja organizowana przez jednego producenta http://www.akcjaekoszkola.pl/

  9. #429

    Domyślnie

    Głupszej reklamy ze świecą szukać.

  10. #430
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Henryk S.

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Głupia czy nie ja z niej prawdopodobnie skorzystam, zawsze lepiej zaoszczędzić na tych 2-3 rolkach skoro można. Czytając fora i wypowiedzi to ta ekologiczna wełna ma raczej dobre recenzje u osób, które ją stosowały. Ekipa, która będzie ocieplać poddasze też ją sobie chwali.

  11. #431

    Domyślnie

    A możesz mi powiedzieć co jest ekologicznego w tej wełnie ?
    Oczywiście jeśli można skorzystać czemu nie (ale należy zawsze sprawdzić opłacalność tzw. promocji bo często przy negocjacjach można uzyskać więcej niż przy tzw, promocjach)

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Głupszej reklamy ze świecą szukać.
    heh, umieściłem ją bo a nóż ktoś skorzysta, ja dom już mam docieplony stety, niestety

  13. #433

    Domyślnie

    Zawsze możesz sobie elewację odnowić

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Głupszej reklamy ze świecą szukać.
    Dlaczego głupia? Ja się właśnie z niej uśmiałem
    "Co ja pacze"

    Ja w ubiegłym roku się ociepliłem Knaufem. Szkoda, że wtedy nie było takiej promocji bo bym skorzystał

  15. #435
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Henryk S.

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A możesz mi powiedzieć co jest ekologicznego w tej wełnie ?
    Oczywiście jeśli można skorzystać czemu nie (ale należy zawsze sprawdzić opłacalność tzw. promocji bo często przy negocjacjach można uzyskać więcej niż przy tzw, promocjach)
    Z tego co czytałem i słyszałem, nie zawiera związków tj. formaldehydy i innych. Również wyróżnia się kolorem, ponieważ ma naturalne spoiwo. A od ekipy słyszałem, że przyjemniejsza jest w montażu, ponieważ tak się nie pyli.
    Co do promocji to wiadomo, że nikt nie sprzeda Ci po takiej cenie aby sam nie zarobił. W jednej firmie zyskasz na kupnie wełny a w drugiej na czym innym. Szczerze mówiąc to nie mam czasu ani ochoty jeździć po dystrybutorach i targować cenę.

  16. #436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam w tym temacie.
    Mur-obojętnie z czego
    Ocieplenie-obojętnie z czego
    Wentylacja mechaniczna
    Ale... Między murem i ociepleniem warstwa nie przepuszczająca wilgoci. Jakieś lepiszcze.
    Jakie by były skutki tego rozwiązania?

  17. #437

    Domyślnie

    Wełnę jak wszystko inne można położyć beznadziejnie i bez odpowiednich dodatków jak folia.
    Jak oszczędzał na folii to niech się nie dziwi że ma grzyba.
    Ekologiczna nie utrzymuje w sobie wilgoci więc z nią to nawet niemożliwe

  18. #438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    hmm tak sie zastanawiam bo podobno sciana z welna oddycha a ze styropianem nie...
    oddycha - mam na mysli ze wilgoc z pomieszczen poprzez taka sciane wyparowywuje do atmosfery ??? - dobrze rozumiem ..???
    ogolnie wiadomo ze nawet lekkie zawilgocenie welny drmatycznie pogarsza jej wlasciwosci ocieplajace - to skoro ta sciana oddycha i oddaje wilgoc na zewnatrz to znaczy ze ta wlena musi byc w jakims tam stopniu zawilgocona ... czyli traci swoje wlasciwosci ....

  19. #439

    Domyślnie

    I dedukując dalej, takie zjawisko pojawia się gdy wentylacja jest niewystarczająco wydajna stale lub okresowo. Kilka dni temu zauważyłem, że wilgotność w naszym domu skoczyła do 59%(powodem mogli być dwudniowi goście). Profilaktycznie podkręciłem lekko wentyle i mamy dzisiaj 54%.
    I już mieszkamy !

  20. #440
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Pisząc o konieczności stosowania folii paroizolacyjnej przy ociepleniu węlną miałem na mysli ścianę w technologii tzw lekkiego szkieletu ( popatrzcie sobie np opisy domku pasywnego isovera ) oraz połaci dachowej na poddaszu użytkowym.
    Przy izolacji wełną wykonywanej od zewnątrz na ścianie masywnej nie stosuje się paroizolacji bo tę rolę pełni sama ściana.
    Nie można inaczej porównać obu materiałów tu styropian z wełną jak tylko, o parametr oporu cieplnego.

    @owp proszę nie wspominać nic o dysfuzji bo mpopław nie raz udowadniał, że tak nie jest.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

Strona 22 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony