dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 314
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Koszt wentylacji mechanicznej

    Witam,
    złożyłem ofertę na montaż wentylacji mechanicznej w dobrze znanej firmie rekuperatory.pl i cena mnie powaliła. Dlatego chciałbym się skonsultować, czy naprawdę WM jest aż tak droga ?

    O to co otrzymałem:
    rekuperator AERIS 350 ERV VV
    LUXE (rekuperator z odzyskiem wilgoci) - 26 250 (cena z panelem LUXE) + 8% VAT

    GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA Comfofond L 350 - 7 947 PLN netto + VAT 8%
    Zestaw rur itd + montaż - 4 800 zł + 23% VAT

    Razem około 50 000 zł ?

    Wybrałem najlepsze urządzenie z przedstawionej mi oferty, ale i tak cena jest powalająca!

    Co o tym sądzicie ?

  2. #2
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Płacisz za tzw. "renome" r.
    AERIS to nic więcej jak zehnder a nawet brookvent 2.1 ma to samo urządzenie
    Dalej idąc odzysk wilgoci w rekuperatorze to troszkę naciągana wersja..
    Fakt odzysk jest ale nie jest on wstanie uniknąć osuszanie domu w zimie przy dużych wydatkach.
    Dodatkowo sprawdź co ile wymagany jest przegląd i jaki jest koszt takiej zabawy.
    Ważną rzeczą jest także fakt sprawdzenia ile kosztuje wymiana wymiennika który w wypadku wymienników entalpicznych - z tego co pamiętam to co 5 lat i koszt przy 350 około 1500zł. + vat i robocizna.

    W wypadku takiej instalacji to można przyjąć że przy brookvencie 2.1 wraz z gwc i innymi gadżetami maksymalnie powinno kosztować 32k brutto.
    50k trochę dużo ale fakt że duża firma ma duże koszta - biura, handlowcy, oddziały reklama i marketing więc klient musi płacić za bycie "najbardziej" rozpoznawalną firmą

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Miki widzę, że zajmujesz się rekuperacją itd. prześlij mi na priva koszt całego systemu z GWC dla domu Tokio - biuro projektowe lipińscy.

    Ps: Gdzie mogę sprawdzić co ile jest wymagany przegląd oraz jaka jest cena wymiennika ?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Miki widzę, że zajmujesz się rekuperacją itd. prześlij mi na priva koszt całego systemu z GWC dla domu Tokio - biuro projektowe lipińscy.

    Ps: Gdzie mogę sprawdzić co ile jest wymagany przegląd oraz jaka jest cena wymiennika ?

    Pozdrawiam
    Podaj meila na priva

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    zaproponowana przez reku.... cena za całość to zdecydowanie "górna strefa stanów wysokich"
    i moim zdaniem nawet koszty marketingu i biur nie tłumaczą takich cen.

    zapraszam do kontaktu - myślę, że będę mógł zaproponować coś ciekawego

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ludwin Zobacz post
    zaproponowana przez reku.... cena za całość to zdecydowanie "górna strefa stanów wysokich"
    i moim zdaniem nawet koszty marketingu i biur nie tłumaczą takich cen.

    zapraszam do kontaktu - myślę, że będę mógł zaproponować coś ciekawego
    Napisałem wyżej jaki projekt domu, więc możesz napisać wycenę oraz specyfikację na priva

    Pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    no nie mogę bo nie podałeś kontaktu na priva

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Bardzo przyzwoitą wentylację dla domku Tokio, bez niewiele dającego GWC, wykonuję za ok. 14-16 000zł. Firma R...pl to duża firma, musi mieć kasę na działalność w całej Polsce, wynajem hoteli, reklamę, kilku dyrektorów z biurami itp. - a ja działam sobie głównie w moim powiecie i dlatego wykonuję znacznie taniej.
    A wydatek 50k powinien Ci spokojnie wystarczyć na wszystkie instalacje: wod-kan-gaz-co-solar-WM, a nie tylko na wentylację

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ludwin Zobacz post
    no nie mogę bo nie podałeś kontaktu na priva
    Wysłałem

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Bardzo przyzwoitą wentylację dla domku Tokio, bez niewiele dającego GWC, wykonuję za ok. 14-16 000zł. Firma R...pl to duża firma, musi mieć kasę na działalność w całej Polsce, wynajem hoteli, reklamę, kilku dyrektorów z biurami itp. - a ja działam sobie głównie w moim powiecie i dlatego wykonuję znacznie taniej.
    A wydatek 50k powinien Ci spokojnie wystarczyć na wszystkie instalacje: wod-kan-gaz-co-solar-WM, a nie tylko na wentylację
    Co do GWC to mam inne zdanie, dla mnie jest to opłacalne podobnie jak reku.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Arturo, Arek_Iwonka
    Porządni instalatorzy są w potrzasku. Bo z jednej strony GWC niewiele daje, jest to rząd kilkuset kWh rocznie zaoszczędzonej energii, natomiast bardzo śliska jest sprawa jego wykonania.
    Jako szanujący się instalator nie mogę wykonać GWC rurowego ze zwykłej kanalizy (a tylko taki jest na tyle tani, że można mówić o jakiejś tam opłacalności), bo:
    - rura do kanalizacji nie ma atestu do wentylacji, co całkowicie wyklucza stosowanie ich przez uczciwe firmy
    - zwykłe rury PVC są niezbyt szczelne, i wykonany z nich GWC przy wysokim stanie wód gruntowych często przecieka - a nie mam zamiaru przez następne 10 lat w kółko kopać komuś w ogródku w ramach gwarancji
    - stosowane przez inwestorów są najtańsze rury o grubości ścianek SN4 (kompletnie nienadające się do GWC), mocniejsze SN8 są już niewiele tańsze od systemowych rur do GWC
    - sam materiał na przeciętny GWC rurowy dobrej firmy to ok. 7-10k - i sprawa się rypie na tym etapie
    - lepszy jest tutaj GWC glikolowy, ale też zakopanie 100-200m rury PE + dobrej jakości chłodnica tanie nie jest

    Jeśli więc koniecznie chcesz, zakop sobie sam na głębokości 2m ok. 30mb (żeby nie zamarzało) lub 80mb (żeby jeszcze coś chłodziło latem) rury PVC 200 za 5000zł z koparką, bo normalna firma powie Ci mniej więcej tyle co R....pl, niezbyt zależnie czy będzie to GWC rurowe, czy GWC glikolowe.

  11. #11
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Arturo, Arek_Iwonka
    Porządni instalatorzy są w potrzasku. Bo z jednej strony GWC niewiele daje, jest to rząd kilkuset kWh rocznie zaoszczędzonej energii, natomiast bardzo śliska jest sprawa jego wykonania.
    Jako szanujący się instalator nie mogę wykonać GWC rurowego ze zwykłej kanalizy (a tylko taki jest na tyle tani, że można mówić o jakiejś tam opłacalności), bo:
    - rura do kanalizacji nie ma atestu do wentylacji, co całkowicie wyklucza stosowanie ich przez uczciwe firmy
    - zwykłe rury PVC są niezbyt szczelne, i wykonany z nich GWC przy wysokim stanie wód gruntowych często przecieka - a nie mam zamiaru przez następne 10 lat w kółko kopać komuś w ogródku w ramach gwarancji
    - stosowane przez inwestorów są najtańsze rury o grubości ścianek SN4 (kompletnie nienadające się do GWC), mocniejsze SN8 są już niewiele tańsze od systemowych rur do GWC
    - sam materiał na przeciętny GWC rurowy dobrej firmy to ok. 7-10k - i sprawa się rypie na tym etapie
    - lepszy jest tutaj GWC glikolowy, ale też zakopanie 100-200m rury PE + dobrej jakości chłodnica tanie nie jest

    Jeśli więc koniecznie chcesz, zakop sobie sam na głębokości 2m ok. 30mb (żeby nie zamarzało) lub 80mb (żeby jeszcze coś chłodziło latem) rury PVC 200 za 5000zł z koparką, bo normalna firma powie Ci mniej więcej tyle co R....pl, niezbyt zależnie czy będzie to GWC rurowe, czy GWC glikolowe.
    Witaj w klubie.
    Jestem przeciwnikiem GWC w każdej postaci..
    Wycenia klientom ale w większości odradzam
    Jeżeli mam już robić wycenę to wolę opcję glikolową.
    Na pewno nie zrobiłbym gwc z rury kanalizacyjnej a osobę która to robi niech robi na swoją odpowiedzialność.
    GWC daje nam bardzo mało ale pieniądze jakie kładą na to firmy produkujące takie zabawki i bełkot marketingowy o tzw. klimatyzacji często ludzi przekonuje

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dlaczego jest dla mnie opłacalne ? Teraz mam więcej pieniędzy, które mogę zainwestować, później może być gorzej. Dlatego wolę teraz zapłacić, a później cieszyć się mniejszymi rachunkami. W lecie wydaje mi się, że GWC coś daje i delikatnie chłodzi powietrze wlatujące do domu - może się mylę ?

    Co do ceny wykonania GWC to będę starał się zbijać cenę, jak ? Poprzez samodzielne wykonanie pewnych prac, itd. Jeśli chodzi o urządzenia, to ogólnie jestem zwolennikiem zasady - co tanie to dwa razy droższe. Dlatego wolę wydać 2 tys. więcej niż później pluć sobie w brodę, że kupiłem chiński zamiennik który nie spisuje się tak jak powinien.

  13. #13

    Domyślnie

    Gdybyś jednak zdecydowała się zapłacić 50tys za wentylację mechaniczną ,proszę CIę ,dla Twojego własnego dobra ,zasięgnij wcześniej porady psychiatry ,bo taka decyzja może oznaczać ,że stanowisz dla siebie zagrożenie i musi zająć się Tobą specjalista.Nie obrażaj się ,bo to rada z dobrego serca
    Żadna ze mnie elita

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Gdybyś jednak zdecydowała się zapłacić 50tys za wentylację mechaniczną ,proszę CIę ,dla Twojego własnego dobra ,zasięgnij wcześniej porady psychiatry ,bo taka decyzja może oznaczać ,że stanowisz dla siebie zagrożenie i musi zająć się Tobą specjalista.Nie obrażaj się ,bo to rada z dobrego serca
    Hehe... gdybym chciał skorzystać z ich usług, nie zakładałbym tego tematu. Zakładając go chciałem zdobyć informację co użytkownicy forum sądzą o ów firmie i przy okazji znaleźć innych tańszych fachowców.

    PS: Moja rada dla ciebie to jak najszybciej naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie obraź się, ale to rada z dobrego serca - naprawdę przydatna umiejętność

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak pisałem wcześniej,bogatemu nikt nic nie zabroni
    300kWh to przy grzaniu prądem 120zł rocznie,przy grzaniu gazem 75zł rocznie oszczędności.
    Zwykła lokata na 5% z 15000zł daje nam 900zł (2250kWh przy grzaniu prądem i 3600kWh przy grzaniu gazem) rocznie czyli przez rok zarobisz na 7 lat grzania bez GWC
    GWC to nie klima,zdecydowanie taniej wyniesie klimatyzacja z prawdziwego zdarzenia a nie "marketingowa klimatyzacja" z GWC
    Za 7 lat Świat się zmieni jeśli chodzi o nowe technologie i odzyskiwanie czy produkowanie energii.

    Lubię takie podejście emigrantów do matematyki
    Jeśli chodzi o ścisłość, dostałem ofertę na 10 000zł, z wkopaniem rur itd. jak mówiłem będę negocjował i wykonywał niektóre z prac sam. Podejrzewam, że będzie jeszcze taniej. Tak więc z powiedzmy 8 000 zł zysk około 400 zł - podatek od oszczędności. Co do twoich obliczeń to weź również pod uwagę cenę gazu i prądu, która z roku na rok jest coraz większa. Idąc dalej twoim tokiem myślenia, po co mam budować dom skoro mogę 400 000 zł dać na lokatę i przy normalnej lokacie zgarnąć 20 000 zł rocznie - podatek. Wystarczy na wynajem małego domu na obrzeżach miasta lub większego na wiosce.

    Arturo72 - u ciebie również nie najlepiej z matematyką

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 01-05-2012 o 20:28

  16. #16

    Domyślnie

    Za taki dom wentylacja + GWC - ok. 22 - 24 K

  17. #17
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Za taki dom wentylacja + GWC - ok. 22 - 24 K
    Na sztywnych rurach z gwc glikolowym i pożądnym reku???

  18. #18

  19. #19
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Reku ok. 6k
    A rury sztywne spiro z izolacją??
    Reku jak rozumiem brinka ??

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego pisałem,że lubie podejście emigrantów do matematyki
    Znam kilku takich i nie pytaj się co dzisiaj z nimi się dzieje...
    Twoja kasa,Twoja matematyka
    Nie bardzo rozumiem teraz do czego "pijesz" ?

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony