dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 314
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do niczego,matematyka jest wg mnie jednakowa dla wszystkich
    aaa to Cię zaskoczę Dla mnie 5% z 15 000 zł to 750 zł... a dla niektórych 900 zł

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego pisałem,że bogatemu nikt nieopłacalnych decyzji nie zabroni
    Dla mnie mieć 750zł w kieszeni rocznie jest bardziej opłacalne niż mieć tylko 120zł(dla prądu),dla Ciebie widocznie odwrotnie
    No cóż,może masz jakiś wewnętrzny ukryty cel w tej decyzji...bo dla większości będzie to nie zrozumiałe
    Uwielbiam ludzi którzy myślą, że wszystkie rozumy pozjadali. Dlaczego nie wziąłeś moich poprawek, które pisałem wcześniej. GWC - około 8000 zł z tego 5% to około 400 zł minus podatek czyli z twoich 900 zł zostało jakieś 350 zł. 350 zł - 120 zł = 230 zł różnicy. Nie jest to jakaś kolosalna kwota, tak jak ty to przedstawiasz.

    Ps: jakbyś miał jakiś namiar na malucha do sprzedania, daj znać bo po co wydawać 20 000zł na jakiś droższy samochód, przecież mogę włożyć na lokatę i będę miesiąc jeździł za darmo

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No to jedziesz z GWC
    P.S.
    Uwielbiam emigrantów,którzy nie wiedzą co ich czeka
    Dzięki za pozwolenie

    Uwielbiam przesadnie oszczędnych ludzi, zaczynam swoją przemianę - kupuje rower
    Pieniądze za samochód na lokatę i cały świat jest mój Jeszcze ubezpieczenie, paliwo, mechanik to będzie dobra oszczędność.
    Mam jeszcze tylko jeden problem, kurde kupić górski czy może używanego składaka... muszę to przeliczyć sprawdzić jaka różnica w cenie i oczywiście obliczyć ile zyskam na tej różnicy z lokaty

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    A masz w planach solary - za podobna cenę co GWC dają kilka tysięcy kWh rocznie, a nie kilkaset jak GWC? Albo zestaw paneli PV na dach? Zbiornik na deszczówkę, używaną później do WC i podlewania ogródka? Cokolwiek, wszystko w/w jest bardziej opłacalne od GWC, a w podobnych cenach.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rób GWC
    Mało znasz życia kolego,widocznie jesteś jeszcze młody i mało przebywałeś w Polsce,życzę żebyś nie doświadczył go zbytnio...
    Nie chciałem pisać o znajomych emigrantach ale dla ostrzeżenia napiszę,ze kilku z nich sprzedaje swoje wybudowane (kilku nawet nie do końca),przerośnięte hacjedy z uwagi na brak kasy na bieżące życie...

    To tylko Polska,welcome to Poland
    Arturo widzisz znam życie w Polsce, dlatego właśnie nie buduje przerośniętej "hacjędy". Dlatego zagłębiam się w temat energooszczędności i dlatego chcę GWC. Właśnie po to żeby płacić mniej za ogrzewanie. I nie próbuj mi wmówić ponownie, że jak zostawię 10 000 zł na lokacie to więcej zaoszczędzę. Bądźmy duzi, ja wiem i ty wiesz, że to 10 000 zł rozejdzie się na mniej lub bardziej potrzebne rzeczy w ciągu maksymalnie 2 lat. Wtedy nie będę miał nawet tych 130 zł oszczędności rocznie i delikatnie schłodzonego powietrza w domu.

    Pozdrawiam

    Pozdrawiam

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dodam to tego PCi do cwu za 3 tys.zł z wywiewem zrobionym na dom,która może służyć jako klima w lecie...
    zamiast GGWC i GWC rurowego,dobrym i sprawdzonym jest DWC od jasiek71.
    Nie sądzę,żeby miał w planach bo żaden sprzedawca GWC mu o tym nie wspominał a on bazuje na marketingowej papce
    I znowu muszę Cię zaskoczyć, nie rozmawiałem z żadnym sprzedawcą, tzn. pytałem o wycenę i ją dostałem. Czytam to forum, niestety nie mogę czytać wszystkich tematów, jak już pisałem dopiero zaczynam zagłębiać się w temat energooszczędności domu.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    A masz w planach solary - za podobna cenę co GWC dają kilka tysięcy kWh rocznie, a nie kilkaset jak GWC? Albo zestaw paneli PV na dach? Zbiornik na deszczówkę, używaną później do WC i podlewania ogródka? Cokolwiek, wszystko w/w jest bardziej opłacalne od GWC, a w podobnych cenach.
    Nad zbiornikiem się zastanawiałem, solary nie wiem ludzie różnie piszą, czytałem pobieżnie jeden z wątków i napotkałem negatywne opinie. Zobaczymy, ale dzięki za sugestie.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No to jako doświadczony użytkownik forum i budujący energooszczędny dom,wstępnie grzejący prądem stwierdzam,że nawet dla mnie GWC za taką kasę jest nie opłacalny.
    Jeśli nie wierzysz mi,to uwierz doświadczonym instalatorom nie gadającym zlepką marketingu...
    Jeśli im także nie wierzysz to oblicz zyski sam,bo śmiem twierdzić,że tego nie zrobiłeś a chcesz wydać kasę bo masz jej za dużo...

    Narazie nie przedstawiłeś żadnego swojego zestawienia kosztów ani swojego zapotrzebowania domu na ciepło a to jest podstawa w domu energooszczędnym.
    Ojj, bo nikt nie potrzebuje takich danych. Temat założyłem, żeby zorientować się w wycenach systemu wentylacji mechanicznej. Jeśli chcesz wiedzieć to proszę:
    Zapotrzebowanie energetyczne:
    Ep = 60,00 kWh / (m2rok)
    Ek = 67,81 kWh / (m2rok)
    Ea = 27,13 kWh / (m2rok)

    Co do materiałów to silka 24 + 20cm styro, na dach dachówka + 40 cm wełny. Plus do tego ciepłe okna, nie mogę Ci napisać jakie bo jeszcze nie wiem. Zestawienie kosztów - nie mam pojęcia jak najmniej, ale bez przesady
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 01-05-2012 o 23:10

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli masz średnio/mało energooszczedny dom,skoncentruj się nad zmniejszeniem Ek a nie nad GWC ...
    Marketing wychodzi

    Ale jeśli mamy być duzi i uważasz,że masz kasę na GWC i on Ci pomoże to rób
    Może coś więcej ? Co dokładniej masz na myśli ?

    PS: Ty dalej swoje, myślisz, że lepiej włożyć pieniądze na lokatę niż zrobić GWC ?
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 01-05-2012 o 23:30

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja nie sprzedaję nic
    Matematyka jest wspólna dla wszystkich
    Przeszklenia,moim zdaniem są spore,z jakim U,styro z jaką lambdą,jakie mostki do gruntu,orientacja na słońce,wentylacja jak przyjęta ?
    Wejście od południa, więc największe przeszklenia również, na ociepleniu nie będę oszczędzał styropian z lambdą 0,031. Wentylacja mechaniczna.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja nie sprzedaję nic
    Matematyka jest wspólna dla wszystkich
    Przeszklenia,moim zdaniem są spore,z jakim U,styro z jaką lambdą,jakie mostki do gruntu,orientacja na słońce,wentylacja jak przyjęta ?
    P.S.
    GWC praktycznie nie daje nam nic za tą kasę !
    Lepiej przeznaczyć tą kasę na rachunki za ogrzewanie za kilka lat !!
    Strasznie często edytujesz posty... sam zauważyłeś że są duże przeszklenia, czyli w lecie słoneczko będzie wpadać do salonu, wydaje mi się, że nawet minimalne schłodzenie domu może być tutaj koniecznością. Może się mylę ? Dlatego tak bardzo zależy mi nad GWC.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rób jak uważasz,GWC to nie klima i nie schładza pomieszczeń przy takiej wymianie powietrza.
    Dobrze twoje zdanie na temat GWC już znam, ale miałeś mi pomóc odnośnie zmniejszenia wskaźnika Ek, co proponujesz ? Zastosowanie solarów do C.W.U ?

    PS: To, że to nie klima to wiem, ale czy GWC przy temp. na zewnątrz 30 st. nie schłodzi go przed wlotem do domu ?
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 01-05-2012 o 23:55

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Akurat wczoraj Piczman napisał ze po 5 godz. działania ggwc schłodziło mu dom o 2 oC.
    A koszt wykonania jego gwc był ponizej 3000 zł

  14. #34
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Akurat wczoraj Piczman napisał ze po 5 godz. działania ggwc schłodziło mu dom o 2 oC.
    A koszt wykonania jego gwc był ponizej 3000 zł
    I wyjdzie robione samemu ale jak ja mogę sprzedać klientowi np gwc z rur kanalizacyjnych lub jakiś inny wynalazek.
    Tak sprawa nadaje się tylko do sądu a co za tym idzie dalej każdy uczciwy instalator musi to wykonać systemowo na produktach które są do tego przystosowane w takim wypadku pozostaje wydatek od 7 -12 tysięcy
    Dlatego jeżeli policzysz uzysk z Takiego GWC a koszt inwestycji to sprawa jest raczej mało opłacalna.
    Dodatkowo klient powinien być poinformowany o fakcie żę:
    - gwc nie pracuje 24h na 7 dni w tygodniu ale powinien pracować cyklicznie w celu regeneracji a co za tym idzie co
    najmniej 12 godzin bierze powietrze z czerpni ściennej co latem np może robić w nocy kiedy jest chłodniejsze powietrze
    ale zimą mówiąc klientowi że GWC pracuje cały czas to już lekka przesada i co będzie jeżeli przejdziemy na czerpnie
    ścienną? Przy bardzo dużych mrozach wychłodzimy powietrze i przydała by się nagrzewnica wstępna
    - przy gwc rurowym w szczególności musimy pamiętać o wzroście poboru prądu poprzez wentylator;
    - przy gwc glikolowym jest tak samo opory na chłodnicy plus dodatkowy prąd potrzebny do pracy pompy cyrkulacyjnej.

    Te i wiele powodów innych dają obraz "wspaniałego" gwc

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Akurat wczoraj Piczman napisał ze po 5 godz. działania ggwc schłodziło mu dom o 2 oC.
    A koszt wykonania jego gwc był ponizej 3000 zł
    O to właśnie chodziło Czyli Arturo co mi teraz powiesz, jednak chłodzi czy nie ?

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    I wyjdzie robione samemu ale jak ja mogę sprzedać klientowi np gwc z rur kanalizacyjnych lub jakiś inny wynalazek.
    Tak sprawa nadaje się tylko do sądu a co za tym idzie dalej każdy uczciwy instalator musi to wykonać systemowo na produktach które są do tego przystosowane w takim wypadku pozostaje wydatek od 7 -12 tysięcy
    Dlatego jeżeli policzysz uzysk z Takiego GWC a koszt inwestycji to sprawa jest raczej mało opłacalna.
    Dodatkowo klient powinien być poinformowany o fakcie żę:
    - gwc nie pracuje 24h na 7 dni w tygodniu ale powinien pracować cyklicznie w celu regeneracji a co za tym idzie co
    najmniej 12 godzin bierze powietrze z czerpni ściennej co latem np może robić w nocy kiedy jest chłodniejsze powietrze
    ale zimą mówiąc klientowi że GWC pracuje cały czas to już lekka przesada i co będzie jeżeli przejdziemy na czerpnie
    ścienną? Przy bardzo dużych mrozach wychłodzimy powietrze i przydała by się nagrzewnica wstępna
    - przy gwc rurowym w szczególności musimy pamiętać o wzroście poboru prądu poprzez wentylator;
    - przy gwc glikolowym jest tak samo opory na chłodnicy plus dodatkowy prąd potrzebny do pracy pompy cyrkulacyjnej.

    Te i wiele powodów innych dają obraz "wspaniałego" gwc
    Miki to co proponujesz zamiast GWC ? Widzisz, przeszklenia w Tokio są ogromne od strony południowej, wydaje mi się, że w lecie będzie strasznie gorąco w salonie ?

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja nie miki ale podpowiem jak to będzie u mnie,pompa ciepła powietrzna z opcją chłodzenia i wszystko w temacie
    Widzisz Arturo ty posiadasz zaplecze informacji, ale nie potrafisz ich przekazać w przyjazny sposób do użytkownika forum, który dopiero zaczyna swoją przygodę z energooszczędnością. Tzn. chodzi mi o niepotrzebne szyderstwo na końcu twoich postów Teraz po małych sprzeczkach całkiem inaczej się z tobą pisze.

    Opisz dokładnie co będziesz posiadał ? WM z reku + pompę ciepła powietrzną z opcją chłodzenia, jakieś alternatywne rozwiązanie do ogrzewania ? Może kominek ? No i najważniejsze ile taka przyjemność jak twoja pompa ciepła kosztuje wraz z całym systemem i instalacją ?

    Pozdrawiam

  18. #38
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja nie miki ale podpowiem jak to będzie u mnie,pompa ciepła powietrzna z opcją chłodzenia i wszystko w temacie
    No to jest bardzo dobry pomysł
    Pytanie czym klient chce grzać

  19. #39

    Domyślnie

    Arekiwonka -czytam ze zrozumieniem ,dlatego napisałem "gdybyś jednak zdecydował się" No płeć zamieniłem,sorry
    A tak w ogóle to może to podpucha jakaś ,może po to by pokazać ,że za takie systemy chcą 50tys ,to te za 20 to okazja życia
    Masakra
    Jak to będzie kosztować tyle co grawitacja to można przemyśleć - ma masę wad ,jeśli ktoś chce się z nimi użerać to ok ,ale czemu płacić za to więcej.Nawet komfortu nie daje bo zimą susza jak na pustyni
    Żadna ze mnie elita

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    No to jest bardzo dobry pomysł
    Pytanie czym klient chce grzać
    Odpowiedź jak dla mnie jest prosta, czymkolwiek byle było tanio Biorę pod uwagę gaz, ale może warto zainteresować się tematem pomp. Tylko jaki koszt instalacji i zakupu pompy ? I jak ogrzewanie prądem będzie się miało do ogrzewania gazem, oczywiście w tym samym domu ?

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony