dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    city01

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Twarda woda ze studni uzdatniona nie chemicznie.

    Mam twardą wodę ze studni, jest biologicznie ok i bez zelaża ale czajnik zarasta kamieniem od wapnia i chyba magnezu.
    Czy ktoś używa urządzenia S38 firmy Hydropath? Podobno jest efektywne i jeszcze dodatkowo chroni rury stalowe przed korozją ?!
    Cena w porównaniu z innymi dość atrakcyjna. Proszę o opinie użytkowników.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekgips

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błażowa
    Kod pocztowy
    36-030
    Posty
    54

    Domyślnie

    A czy to " nie nowsza " wersja sławetnych magnetyzerów ? Myślę , że sprawdzone sposoby usuwania " kamienia " z wody będą lepsze ( jonity )

    Pozdrawiam Tomasz

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekgips Zobacz post
    A czy to " nie nowsza " wersja sławetnych magnetyzerów ?
    To nie jest nowsza wersja, tylko zmieniona nazwa i opakowanie. Pewnie naiwni chetni do zakupienia magnetyzera sie skonczyli.
    Tak czy inaczej, wystrzegac sie tego wynalazku. Jest rownie skuteczny co oblozenie rury kocim lajnem, tudziez naswietlanie wody swiatlem ksiezyca.


    marcin

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jest rownie skuteczny co oblozenie rury kocim lajnem, tudziez naswietlanie wody swiatlem ksiezyca.
    To może być niezły pomysł na biznes

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    city01

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Szukam opinii użytkowników tego urządzenia.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To nie jest nowsza wersja, tylko zmieniona nazwa i opakowanie. Pewnie naiwni chetni do zakupienia magnetyzera sie skonczyli.
    Tak czy inaczej, wystrzegac sie tego wynalazku. Jest rownie skuteczny co oblozenie rury kocim lajnem, tudziez naswietlanie wody swiatlem ksiezyca.


    marcin

    Proszę czytać ze zrozumieniem pytania, wtedy jest szansa na rozsądną odpowiedz.
    Dlaczego zawsze odzywają się ci co nie mają nic do powiedzenia?!

    Zadałem, przynajmniej tak mi sie wydaje proste pytanie.
    Szukam prostej odpowiedzi od osoby która ma jakieś doświadczenia z inną niż chemiczna metoda usuwania kamienia.
    Nie szukam odpowiedzi od osób sfrustrowanych, które nie czytając lub nie słuchając ze zrozumieniem, kupiły "cudowne" urządzenia.

    city

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał city01 Zobacz post
    Proszę czytać ze zrozumieniem pytania, wtedy jest szansa na rozsądną odpowiedz.
    Dlaczego zawsze odzywają się ci co nie mają nic do powiedzenia?!

    Zadałem, przynajmniej tak mi sie wydaje proste pytanie.
    Szukam prostej odpowiedzi od osoby która ma jakieś doświadczenia z inną niż chemiczna metoda usuwania kamienia.
    Nie szukam odpowiedzi od osób sfrustrowanych, które nie czytając lub nie słuchając ze zrozumieniem, kupiły "cudowne" urządzenia.

    city
    Uuuu. Chyba mamy sprzedawce magnetyzerow na forum. Z 2 postami

    Przeciez moja odpowiedz byla prosta jak przyslowiowa konstrukcja cepa: "To nie dziala".

    Widzisz, nawet jak ktos nie czytajac i nie sluchajac kupil cudowne "chemiczne" urzadzenie do zmiekczania wody, to przynajmniej mu to bedzie dzialac, w sposob mierzalny, powtarzalny, wykorzystujac znane i udokumentowane procesy fizyko chemiczne.

    Zycze powodzenia w szukaniu takich informacji o owych magnetyzerach.

    Wielokrotnie bylo tu pisane, (zadaj sobie troche trudu i poszukaj), ze "wytlumaczenie" zasady dzialania owego magnetyzera, to pseudonaukowy belkot, sprzeczny z podstawowymi prawami fizycznymi. Ciezar gatunkowy rozdzkarstwa, odpromiennikow od zyl wodnych czy promieniowania ksztaltow i kolorow.
    Jak wierzysz w takie rzeczy (wolny kraj), to moze i uwierzysz, ze "tego kamienia na dnie czajnika to wcale nie ma", a rury w wymieniku ciepla na pewno sie od czegos innego zapchaly.

    pozdrawiam,
    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 28-03-2012 o 16:11

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnnP

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Działa.

    Dzień dobry, ja miałam model HS44 mniejsze w domu i większe w basenie. Mieszkaliśmy 5 lat w Kalifornii a tam woda jest b.trudna.
    Firma od konserwacji basenu zareklamowała i założyła oba urządzenia i działały. Nasi sąsiedzi też to mieli. Jak to to samo to można kupić. Nie ma brudu z wapna i szumowin w basenie. Mieliśmy wcześniej urządzenie z solą ,ale woda była śliska a ja zapominałam o uzupełnianiu.
    Ann

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnP Zobacz post
    Dzień dobry, ja miałam model HS44 mniejsze w domu i większe w basenie. Mieszkaliśmy 5 lat w Kalifornii a tam woda jest b.trudna.
    Firma od konserwacji basenu zareklamowała i założyła oba urządzenia i działały. Nasi sąsiedzi też to mieli. Jak to to samo to można kupić. Nie ma brudu z wapna i szumowin w basenie. Mieliśmy wcześniej urządzenie z solą ,ale woda była śliska a ja zapominałam o uzupełnianiu.
    Ann
    Powinniśmy walczyć o zmniejszenie ilości wiz dla Polaków. Lepszy od w/w modeli byłby zwykły magnes neodymowy. Jest tańszy, tak samo działa, a poza tym ma jeszcze jeden plus. Podobno zatrzymuje wodomierze .
    Woda w basenie ma temperaturę ( w zależności od upodobań) 24-30 st C. Kamień kotłowy w tych temperaturach odkłada się powoli i w mniejszych ilościach. Powyżej 80 st C, żadne urządzenia firmy Hydropath (czy to będzie S38 czy HS 44) nie pomogą.
    "Wapno" (lime) i "wapń" (calcium) to nie to samo.
    "Szumowiny" w basenie powstają, jeżeli ktoś wejdzie nie umyty (prysznic należy brać przed jak i po pływaniu).
    Urządzenie z solą nie usuwa twardości a jedynie wytwarza chlor. Jeżeli zapomniałaś o nim, to nie woda, ale prawdopodobnie ściany basenu były śliskie od glonów. Ja bym w takiej wodzie nie pływał (swoją drogą pływać nie umiem).
    PS. Teraz rozumiem dlaczego w instrukcji obsługi mikrofali dla Amerykanów jest wyraźnie napisane, aby nie wkładać piłeczki golfowej.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnnP

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Panie free shop STAŁY BYWALEC . Wizy są udzielane obywatelą innych państw a ja mam obywatelstwo amerykańskie i polskie i nie potrzebuję wizy.
    Przepraszam za niejasno podane informacje techniczne, jestem wykładowcą z zakresu przedmiotów nie technicznych.

    Zamontowane na potrzeby basenu, duże urządzenie nie było firmy Hydropath tylko Hydroflowusa ale to ma tą samą zasadę działania (prawdopodobnie). Zamontowano je by pomagało w basenie usuwać glony, bakterie i osady. Firma która nadzorowała i czyściła basen gwarantowała czystość pomimo ograniczenia dodatków chemicznych i tak było. Nie czuliśmy chloru wieczorami nawet w czasie największych upałów a woda była klarowna.

    To drugie (mniejsze) urządzenie było zamontowane tylko dla łazienek, kuchni i nawadniania trawników. Przez to nie miałam osadów (limescale - osady wapienne) , były tylko delikatne i niekłopotliwe w usuwaniu a kanaliki w nawadnianiu nie zatykały się od osadu i glonów.

    Urządzenie z zasobnikiem soli, jak pan zapewne wie a ja sprawdziłam, to uzdatniacz z żywicą jonowymienną. Woda pod prysznicem w naszym przypadku gdy mieliśmy to urządzenie była miękka ale po umyciu "nie czuliśmy się zupełnie czyści" a skóra była jakby śliska. Dlatego jak nasi znajomi z sąsiedztwa polecili nam firmę instalującą HS44, zrezygnowaliśmy z urządzenia z zasobnikiem soli. W Kalifornii obywatele są bardziej informowani i częściej korzystają z ekologcznych i zdrowych dla ludzi rozwiązań. Mam nadzieję że nie za bardzo uraziłam pana nieprawnością techniczną swojej pierwszej wypowiedzi, za co przepraszam.
    Ann

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnP Zobacz post
    Dzień dobry, ja miałam model HS44 mniejsze w domu i większe w basenie. Mieszkaliśmy 5 lat w Kalifornii a tam woda jest b.trudna.
    Firma od konserwacji basenu zareklamowała i założyła oba urządzenia i działały. Nasi sąsiedzi też to mieli. Jak to to samo to można kupić. Nie ma brudu z wapna i szumowin w basenie. Mieliśmy wcześniej urządzenie z solą ,ale woda była śliska a ja zapominałam o uzupełnianiu.
    Ann
    Jak ja uwielbiam osoby, ktore sie wlasnie zarejestrowaly na forum, "przypadkiem" odgrzebaly z tysiecy watkow jakis jeden stary, ktory byl na 10-tym ekranie, po to zeby pochwalic cudowne urzadzenie
    No tak nieprawdopodobne, ze az mozliwe

    No ale chociaz nie ma cytatow z katalogu tego urzedzenia.

    marcin

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony