dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 21
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 402
  1. #221

    Domyślnie

    dobry pomysł a juz myslałem że trzeba ciąć styropian i się bawić, dzięki powiedzcie, czy U 0.18 wystarczy mysle o styrze 15cm dla maxa 29, a jaka jest lambda dla żelbetu 8 cm, nie moge tego znaleść

  2. #222

    Domyślnie

    a i jeszcze jedno pytaanie, czy na skosach pod syropian kłaść folię?

  3. #223

    Domyślnie

    na tych kalkulatorach na stronie producenta i na stronie styropianów wychodza inne wyniki, komu wierzyć?

  4. #224

    Domyślnie

    No i stalo sie montujemy w fundamenty 25 cm styro a w sciany tez 25 grafitowego i okna w cieplym montazu najlepsze jakie sa teraz na rynku (podwojne szyby itd) +reku z gwc + kominek do palenia na okazje
    Na ponad 400m2 bedzie PC ok . 4-6 kw mocy . Natomiast basen ma 130m2 z tego niecka ponad 60m2 i tam sa problemy specjalne opuszczane sufity ,reku z centrala + osuszaczem + osobna pc do grzania wody , systemy filtrujace ... ale to inna bajka
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  5. #225

    Domyślnie

    Jeśli masz planowaną piwnicę to zrozumiem te 25cm na fundamenty. Jeśli nie, to moim zdaniem kasa nieulokowana tam gdzie należy.
    I już mieszkamy !

  6. #226

    Domyślnie

    To ma byc pasywny dom.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Jakiej firmy dawałaś ten hydro i czy polecasz ją?
    Spotkałem się gdzieś na forum z opinią że po przecięciu pyta styropianu hydro traci swoje własności ktoś to może potwierdzić ?
    Trochę z poślizgiem ta moja odpowiedź , ale lepiej późno niż wcale...

    Dawałam Swisspora i trochę styroduru, bo zabrakło. U mnie sucho, więc specjalnie nie mam uwag - jedynie chyba trochę się bardziej zwichrował hydro podczas prac budowlanych tam gdzie był odsłonięty, niż styrodur - ale dla mnie to kwestia pomijalna.

    O tym docinaniu słyszałam - jeśli chodzi o ścianę fundamentową to specjalnie mnie to nie martwi, bo w wodzie stać nie będzie, ale zastanawiam się nad izolacją tarasu nad garażem (odwrócony z attykami) - tu bym dała bez docinania na środek hydro, a boki, gdzie trzeba dociąć - z XPS-a.

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Jak oceniacie styropian Izoterm z Kępna? Mam na niego obecnie dobrą cenę ale trudno o opinie w necie...

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar S.H.O.W.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Liszki
    Kod pocztowy
    32-060
    Dzielnica
    Piekary
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Troszkę mi głupio wyskaiwać tu ze swoimi 30 cm H+H kl.500 + 15 cm styropianu, ale każdy orze jak mu materiału staje... czy coś taiego
    Mam jednak pytanie - dylemat, czy którą stroną przykleja się styropian pióro - wpust tzn. czy przy ścianie ma być połączenie P+W czy od "zewnątrz"?
    (styropian Austrotherm pióro i wpust, nie jest frezowany symetrycznie, a ok 2 cm z jednej strony)
    Dziennik Budowy - Dom w Majeranku 2 (P)

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    czyli warto dać 20cm zamiast 15?
    dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. fundament ma 10cm styroduru, podłoga na gruncie 10cm styro EPS100, na żelbetowym stropie chcę położyć 30cm wełny. Jest reku i piec węglowy z podajnikiem. Okna raczej zwykłe, z oknoplastu.
    Ale ja o ścianach. Ściany z drążonej silikatu 24cm
    W projekcie było 15cm styropianu, kazałem zmienić na 20cm i tyle w projekcie jest.
    Podczas budowy budowlaniec przekonywał, że 15cm to praktycznie tyle co 20. Ja to łyknąłem i do tematu nie wracałem aż do wczoraj. Dziś mam podpisanie umowy z ociepleniowcem. Z cen styropiany w internecie wynika, że grubszy domek to jakieś 1300zł.
    kalkulator mówi, że U = 0.1817 [W/m2K] przy styro 20cm i U = 0.2352 [W/m2K] przy 15cm.
    Oba wyniki zakładają ścianę centymetr grubszą niż moja, ale to chyba nie ma dużego znaczenia.
    Pytanie jest krótkie, warto?
    pozdrawiam

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Tylko dokładne obliczenia ozc pozwolą nam obliczyć oszczędności wynikające ze zwiększenia grubosci styropianu jak i z innych inwestycji termoizolacyjnych.
    Obliczenia opłacalności wykonane na podstawie tylko zgrubnych szacunków nie powinny być podstawą do podejmowania takich decyzji.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    czyli warto dać 20cm zamiast 15?
    dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. fundament ma 10cm styroduru, podłoga na gruncie 10cm styro EPS100, na żelbetowym stropie chcę położyć 30cm wełny. Jest reku i piec węglowy z podajnikiem. Okna raczej zwykłe, z oknoplastu.
    Ale ja o ścianach. Ściany z drążonej silikatu 24cm
    W projekcie było 15cm styropianu, kazałem zmienić na 20cm i tyle w projekcie jest.
    Podczas budowy budowlaniec przekonywał, że 15cm to praktycznie tyle co 20. Ja to łyknąłem i do tematu nie wracałem aż do wczoraj. Dziś mam podpisanie umowy z ociepleniowcem. Z cen styropiany w internecie wynika, że grubszy domek to jakieś 1300zł.
    kalkulator mówi, że U = 0.1817 [W/m2K] przy styro 20cm i U = 0.2352 [W/m2K] przy 15cm.
    Oba wyniki zakładają ścianę centymetr grubszą niż moja, ale to chyba nie ma dużego znaczenia.
    Pytanie jest krótkie, warto?
    pozdrawiam
    Zdecydowanie warto różnica wspłczycnnika U ściany pomiędzy 0,2352 a 0,1817 wynosi 0,0535 a pamiętaj że to tylko teorai, praktyka uczy że nawet jeżeli dopilnujesz prawidłowego montażu ocieplenia to bardzo trudno to będzie osiągnąć. Ceny nośników energii będą rosły i te 1300 PLN to dobrze zainwestowne pieniądze - wydasz teraz , zwracać będzie ci się latami ale tym szybciej im szybszy będzie wzrost energii. PS znając powięchnię ścian , koszt wyprodukowania u ciebie 1 KW energii cieplnej możesz policzyć czas zwrotu inwestycji.

  13. #233

    Domyślnie

    u mnie na dniach skończyli ocieplenie. Też rozmyślałem czy 15 czy 20 i padło na 20cm. Rożnica w cenie styropianu wyniosła mnie ok. 1500zł. Dla jednych to może i dużo, ale biorąc pod uwagę cała inwestycję ocieplenia to wyjdzie poniżej 10%.
    U mnie ścian było 300m (z oknami), styropianu poszło 49,5m3.
    Jedyny minus 20-stki to pakowanie odpadów w worki, moment i worek pełny

  14. #234

    Domyślnie łączenie roznych styropianów

    Ja dam 20 cm.
    Mam jednak garaż połączony z domem plus szczyty - strych, który nie bedzie ogrzewany. Zastanawiam się czy moge dac na garażu (który bedzie ogrzewany termostatem tylko do ok plus 3-5 st.) i na szczytach na górze zwykły 0,42 lub 0,40 a tylko na czesci mieszkalnej dać 0,36 lub 0,32. Czy połączenie dwóch styropinów nie bedzie jakos inaczej pracować? chyba nie. Czy ktos tak praktykował?
    Mam ytong 24 600 - wiec chyba kołki 26 cm - wystarcza. Czy moge kołkować tylko naroża i górne warstwy np. powyżej 4 m?

    wibart

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Ja dam 20 cm.
    Mam jednak garaż połączony z domem plus szczyty - strych, który nie bedzie ogrzewany. Zastanawiam się czy moge dac na garażu (który bedzie ogrzewany termostatem tylko do ok plus 3-5 st.) i na szczytach na górze zwykły 0,42 lub 0,40 a tylko na czesci mieszkalnej dać 0,36 lub 0,32. Czy połączenie dwóch styropinów nie bedzie jakos inaczej pracować? chyba nie. Czy ktos tak praktykował?
    Mam ytong 24 600 - wiec chyba kołki 26 cm - wystarcza. Czy moge kołkować tylko naroża i górne warstwy np. powyżej 4 m?

    wibart
    Możesz łączyć nic się nie stanie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Czy moge kołkować tylko naroża i górne warstwy np. powyżej 4 m?
    Ja w ogóle nie kołkowałem.
    Moim zdaniem strata pieniędzy i za dużo ciepła przechodzi kołkami.
    Kładziesz 20cm i chcesz go podziurawić?
    Twój cyrk, Twoje małpy

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    Ja w ogóle nie kołkowałem.
    Moim zdaniem strata pieniędzy i za dużo ciepła przechodzi kołkami.
    Kładziesz 20cm i chcesz go podziurawić?
    Twój cyrk, Twoje małpy
    ja też nie kolkowałem i już ponad rok wszystko jest ok, nawet pod balkonami wszystko trzyma. Po co kolkować skoro nawet producenci niektórych klei podają że nie trzeba to nawet do 12m wysokości ściany
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  18. #238
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prokopowicz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja dałem 15 cm Golda Termo Organiki, czy lepiej byłoby dać więcej, pewnie tak, im grubsza izolacja tym lepiej chroni, ale i tak wziąłem z najlepszym współczynnikiem lambda jaki mają w ofercie, no poza srebrnoszarym, ale i tak jestem zadowolony,

  19. #239

    Domyślnie

    W innym poście piszesz, że dopiero zimą okaże się czy będziesz zadowolony. Dwa posty w dwóch różnych wątkach o tym samym. Albo jest to marketing szeptany z nowym produktem, albo nie jesteś pewny swojego wyboru.
    I już mieszkamy !

  20. #240
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prokopowicz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-009
    Posty
    6

    Domyślnie

    jestem zadowolony bo mam dobrze ocieplony dom, nie mam jak dobrze zauważasz wyników ww ocieplenia, zima przede mną, dałem gold, ale jednak lepszą lambde ma srebrnoszary, czy nie jestem pewny wyboru, zawsze mam z tym mały problem, być może lepiej było wziąć srebnoszary lub i dać chociaż Golda grubszego o 5 cm

Strona 12 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony