dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 144
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 2874
  1. #1181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    MY WAY NOCE

    19,8x119,8 1 op = 1,19 m2 = cena 110,21 zł/m2
    14,8x98 1 op. = 1,06 m2 = cena 108,73 zł/m2
    mozaika B satyna 2,00 sztx 38,75 zł/szt= 77,50 zł

    cenny brutto

    przy zamówieniu pow X zł wysyłają kurierem na palecie - ja miałem 2 palety dlatego otrzymałem rabat
    "- rabatu z tytulu odbioru osobistego 260,00 zł" czyli 130 zł koszt wysłania 1 palety

    wieczorem byłem jeszcze 3 godzinki na budowie
    dokończyłem cokół w przedsionku i położyłem z 2,5 m2 płytek w salonie , powoli zbliżam się do 1/4 (salonu z kuchnią, nie licząc korytarza)

    Dezet - nie ma co inwestować - kartony z płytek złożone na 3 świetnie spełniają funkcję zmiękczającą podłoże
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-05-2012 o 21:53

  2. #1182

    Domyślnie

    No to nieźle! Ja znalazłem najtaniej na razie za 114 zł. wrzuć namiary na sprzedawce to może pohandluje bo też mam sporo płytek do kupienia.

  3. #1183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w sumie nie jest to żadna tajemnica więc mogę podać namiary tutaj

    http://www.ceramika-ak.pl/

  4. #1184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    ....No i wrzuć te zbliżenia opadających końców tych płytek po ich położeniu.
    oto kilka fotek o które prosiłeś






    wg mnie takie przycięcie tych konkretnych płytek jest zaletą bo płytki są różnej barwy dlatego więc krawędzie są przycięte i jasne , w połączeniu z fugą powinno to dać dobry efekt - tyko teraz pytanie - czy fugę dać taką jasną jak krawędzie płytki czy ewentualnie inną ciemną i zasłonić te docięcia

    oto aktualny efekt prac

    młotek który widać na fotce niezbyt zbytnio przydatny - tak długie płytki znacznie lepiej dociska się poprzez stawanie na nich - co widać - są nieźle zdeptane




    widok w przeciwnym kierunku

    to widok na kuchnie - płytki nie będą układane pod meblami - obrysowałem na podłodze gdzie będą meble i ułożę płytki o ok 5 cm więcej , gdyż cokół pod meblami jest zawsze cofnięty względem frontów, miejsce gdzie płytki nie będą ułożone zostanie wylane najprawdopodobniej samopoziomem lub betonem

    i ostatnia fotka - mój tata po 2-3 h dziennie w ciągu ostatniego tygodnia rozwalał gruz - oto efekt
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-05-2012 o 18:56

  5. #1185

    Domyślnie

    Chyba nie ma zbytnich progów w miejscu jak na zdjęciu 2 tj. w trójkącie gdzie płytka do płytki i w następnym rzędzie połowa płytki się spotyka. Bo ze zdjęcia tego nie widać dokładnie.Zakład między rzędami robisz o pół długości płytki?Fugę chyba bym zrobił pod kolor płytki żeby była mało widoczna ale te twoje są łaciate i sam nie wiem jaką fugę by tu zastosować. Dlaczego pod meblami nie dajesz płytek? ze względu na koszty?

  6. #1186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to przycięcie płytki ma ok 0,3-0,5 mm czyli jest naprawdę małe
    kolor fug pozostawię na głowie mojej żonie
    zakłady robię głównie na 1/2 płytki (60cm) ale też trafiły mi się docięcia na 50 czy 70 cm i też je kładłem - nie przejmuje się nimi - nie układam z nich żadnego wzoru - czym bardziej chaotycznie tym moim zdaniem bardziej naturalnie
    płytek pod meblami nie daje z oszczędności - to kuchnia - tam ZAWSZE będą stały meble - a jeśli będzie kiedyś jakiś remont i będziemy wymieniać np meble i może by się układ mebli zmienił - to będzie mnie stać na to by np w kuchni położyć zupełnie nowe płytki

    jutro od rana cd układania płytek tak z 10m2 pasowałoby ułożyć, później może przejadę się do JanGazu po siłownik , we wtorek wstępnie umówiony jestem z jaskiem71 na dokończenie prac

  7. #1187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    później może przejadę się do JanGazu po siłownik , we wtorek wstępnie umówiony jestem z jaskiem71 na dokończenie prac
    bez ciśnienia z tym siłownikiem ...
    uziemiłem się w domu przez najbliższe kilka dni wiec bardziej realny termin będzie raczej w piątek lub sobotę

    jak będziesz miał w garści ten siłownik to daj znać jak jest zasilany bo może trzeba będzie coś przekombinować ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #1188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wobec powyższego w Rzeszowie nie byłem - miałem plan by wykorzystać fakt że w Rzeszowie jest Paweł ale jemu dziś pogoda najwyraźniej w pracy nie pomagała i nie był wstanie mi pomóc - wiec do Rzeszowa jadę jutro bo i tak mam inne rzeczy do załatwienia

    od 6 rano do ok 15 układałem dziś płytki ... hmmm a nie mówiłem że najbliższe wpisy będą nudne ???

    kuchnia w 90% ułożona


    - na jutro zostały docinki


    salon też w dużym stopniu ułożony


    na jutro pozostała wnęka w której będzie stał stół 1,5x4 m




    Edit 22:40
    po powrocie do domu szybka kolacja i powrót na budowę na ok 2h
    fotka jeszcze ciepła
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 07-05-2012 o 21:42 Powód: dołożone płytki 22:30

  9. #1189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witam
    Konrad ekspresowo idą ci te płytki. Im większa połać tym coraz fajniej się prezentują.
    Ile ty masz "km" z obecnego mieszkania do domu. Chyba niewiele skoro jeszcze po kolacji jedziesz do domu płytkować. U nas niestety odpada kilkukrotna wyprawa do domu - mamy 26 km do domu i ok 30 - 35 min jazdy w zależności od ruchu na drogach, z czego 20 min. zajmuje odcinek 10 km (budowa autostrady A2). Jak ją ukończą to będziemy mieć ok. 15 - 20 min jazdy. Ten odcinek autostrady ma służyć później jako obwodnica (niepłatny) i kończy się w naszej wsi (czytaj: Pyrzowicach).

    Tutaj też dajesz cokoliki jak w przedsionku zlicowane z płytą k-g? Swoją szosą to fajnie ci wyszły cokoliki w tym przedsionku. Bravo.

    Edit: Chodzi oczywiscie o A1 a nie o A2 pomyliło mi się numeracji tyle tych autostrad u nas
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 08-05-2012 o 17:21
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  10. #1190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mam 5 km = 5 min autkiem

    mój organizm zastrajkował - dziś płytek nie kładłem , wszystko mnie boli a najbardziej kolana i palec wskazujący który został przytarty od obcierania nadmiaru kleju na krawędzi płytek

    zamiast wstać o 6 i być w Jan Gazie na 7 byłem chyba gdzieś koło 8:30 - ale siłownik kupiłem ...

    po powrocie do z Rzeszowa kupiłem jeszcze fugę do przedsionka, posprzątanie, przetarcie fug z kleju zamiecenie, odkurzenie to wszystko pikuś , wyzwaniem jest zmywanie płytek , myjesz raz , drugi trzeci a one ciągle brudne , a na dodatek jak za bardzo dociśniesz wycierasz też fugę i od nowa kładzenie, mycie etc

    był na budowie zupełnie przez przypadek Dandi (bo cos robił u sąsiada na budowie) - odłączył przedłużacz i podłączył PRĄD z naszej skrzynki

    i dziś już na budowę nie wracam / płytek nie dotykam ... i niczego innego też nie ... zbieram siły na jutro
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-05-2012 o 14:22

  11. #1191

    Domyślnie

    fajne te płytki... też planuje coś ala drewniany parkiet położyć, tylko chciałem położyć je wszędzie na dole prócz kuchni i wc.. jak widzę ty poszedłeś w kierunku - all in one spoko przynajmniej problem z dobieraniem płytek mniejszy

  12. #1192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Rzeczywiscie baardzo fajnie te płytki wygladają. I zwolnij trochę,bo się zajedziesz. Budowa nie zając
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  13. #1193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie do końca "all in one" tylko kuchnia, salon i korytarz
    przedsionek ma inne płytki , łazienka i WC będzie miała inne
    a w pokojach będą panele - bo tańsze

    wczoraj ni z gruszki ni z pietruszki jak to mówią tata oznajmił mi że ma trochę drzewa i nie tylko na legary da mi (o czym już wspominał) ale i na schody wewnętrzne
    tak więc jedyny koszt do poniesienia to robocizna
    drzewo do suszenia trafi w następną sobotę - bo wtedy zwalnia się suszarnia u Andrzeja - tak tak - tego co robił mi elewacje , on też polecił mi 1 wykonawcę który na dniach ma przyjść i zrobić wycenę , 2 potencjalnego wykonawcę nagrał mi Krzysztof od kuchni , teoretycznie jest jeszcze stolarnia w której Dandi ostatnio robił instalację elektryczną - tak więc będzie casting

    po bardzo bardzo długim weekendzie teściu wraca na budowę - miał już dziś przyjechać ale poprosiłem go by przyjechał dopiero jutro
    rano od 6 do 8-9 podocinam płytki w kuchni i salonie , a później muszę w końcu obkleić drzwi tarasowe styropianem by teściu miał co robić
    do skręcenia będzie też drewniana konstrukcja pod elewację sidingową na filar

    do dokończenia ciągle mam podbitkę - czekam na dostawę , nie byłem ciągle w sklepie RTV/SAT dowiedzieć się jak z uchwytem do anteny montowanym do krokwi

    na czwartek od 15 do wieczora zaplanowane prace związane z odprowadzeniem wody z rynien i drenaż - tak by można było przed domem kontynuować gruzowanie terenu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 08-05-2012 o 16:04

  14. #1194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    A jednak DEZET miał rację co by zainwestować w gąbkę lub ochraniacze na kolana. Konrad weź pod kolana choć dodatkowo kawałek styro da lepszyt efekt niż kartony. Wiem co mówię sam byłem takim bohaterem, który jednak zmiękł bo go kolana tak napie...... że nie szło wytrzymać. Chwila przerwy też dobrze zrobi. I tak pociągnąłeś temat płytkowania dość mocno. Ale wiadomo czas ucieka. Chłopie nie zajedź sie. Musisz mieć siły jeszcze na przeprowadzkę.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    A jednak DEZET miał rację co by zainwestować w gąbkę lub ochraniacze na kolana. Konrad weź pod kolana choć dodatkowo kawałek styro da lepszyt efekt niż kartony. Wiem co mówię sam byłem takim bohaterem, który jednak zmiękł bo go kolana tak napie...... że nie szło wytrzymać. Chwila przerwy też dobrze zrobi. I tak pociągnąłeś temat płytkowania dość mocno. Ale wiadomo czas ucieka. Chłopie nie zajedź sie. Musisz mieć siły jeszcze na przeprowadzkę.
    Podpisuję się pod tym.
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  16. #1196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    sam też do takiego wniosku doszedłem i kartony jutro zamieniam na styropian lub by się on nie kruszył i nie niszczył obłoże kartonem
    kartonów było dużo chyba z 6-8 szt złożonych na pół - co prawda po jakimś czasie się wygniatały i nie były już takie miękkie ale dokładałem regularnie kolejny i kolejny

    to zmęczenie bardziej wynika chyba z ilości godzin pracy w 1 pozycji i pracy innych grup mięśni niż zazwyczaj
    do samej przeprowadzki już wielu znajomych się zgłosiło - wiedzą że Renata wiele nie będzie wstanie zrobić - zobaczymy jak przyjdzie co do czego ilu będzie
    jak na razie pomysł jest taki ze jak tylko zrobimy 1 pokój na gotowo to zaczynamy tam przewozić sukcesywnie w kartonach wszystko co jest nam niepotrzebne np ciuchy zimowe tak by do samej przeprowadzki było jak najmniej

    a propos mojej żony - wcześniej u lekarza byliśmy mniej więcej co 2-3 tygodnie , od ostatniej wizyty minęło już prawie 4 i w niedziele moje kochanie juz nie wytrzymało i byliśmy w Rzeszowie w szpitalu w którym będzie rodzić na konsultacji u swojego lekarza - akurat miał dyżur - wszystko dlatego że od 2 dni dzidek tłukł się jak "głupi" - przy pierwszym dziecku mniej więcej na tym etapie ciąży Renata leżała już w szpitalu a chwilę później urodziło nam się dziecko - dlatego nawet nie wiemy co jest dla dziecka zachowaniem normalnym a co niepokojącym objawem, a biorąc pod uwagę to co przeżyliśmy wszystko jest niepokojące

    tak więc jutro już nie jedziemy do Rzeszowa, szaleństwa dziecka najprawdopodobniej były czymś tam spowodowane o czym tu nie będę się rozpisywał ... z dzieckiem jak na razie OK
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 08-05-2012 o 17:28

  17. #1197
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Na pewno tym razem pójdzie wszystko zgodnie z planem Mam na mysli dzidziusia I bardzo się cieszę,ze obydwoje czują się dobrze
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  18. #1198

    Domyślnie

    Budowa+dziecko wszystko na raz... no ładnie ci to wyszlo wszystko, gratulacje. Mam pytanie odnosnie ggwc zauwazylem ze ta nagrzewnica jest 2 rzedowa prawdopodobnie 40x40cm? czy taka jest wystarczajaca?? bo np w rozwiazaniach firmowych nagrzewnica jest 6 rzedowa, czy taki sterownik GGWC jest potrzebny?? czy nie wystarczy najprostszy wlacz wylacz w danych temperaturach, czy potrzebna jest przepustnica?? GGWC - czerpnia? Bo mi piczman napisal ze wystarczy taki najprostszy sterownik... a wiec dlaczego u ciebie jest zastosowana taka technologia? czy ma to jakies uzasadnienie? Czy moze lepszy bedzie sterowniz ze zmienna predkoscia pompy? np taki: http://www.frisko24.pl/SR24_GWC-80.html
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  19. #1199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    czy taki sterownik GGWC jest potrzebny?? czy nie wystarczy najprostszy wlacz wylacz w danych temperaturach, czy potrzebna jest przepustnica?? GGWC - czerpnia? Bo mi piczman napisal ze wystarczy taki najprostszy sterownik... a wiec dlaczego u ciebie jest zastosowana taka technologia? czy ma to jakies uzasadnienie?
    sterowanie pompką GGWC jest jakoby przy okazji ...
    tutaj jest jeszcze wykorzystanie słońca do dogrzewania domu
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #1200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Gratuluję tempa i organizacji budowy. Rada praktyczna odnośnie zabezpieczenia kolan: nie kupuj badziewia ogrodniczego, bo od razu się rozwali. Także styropian jest niespecjalny, bo się kruszy. Nakolanniki z taśmą gumową "wpijają się" w ścięgna i przez to także powodują ból. Robiąc utwardzenie wokół domu (ok. 110m2) w pewnym momencie po wywaleniu ogrodniczej wersji podpórki, styropianu oraz nakolanników zwinąłem w rulon piankę, którą owijane są sprzęty AGD na czas transportu. Przewiązałem sznurkiem czy taśmą w środku, aby się nie rozwijała i było to najlepsze dla kolan. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

Strona 60 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony