dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 41
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 802
  1. #221
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To weź dwa takie agregaty np. 11kW LT ściągnij budy i pokaż różnice

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Rotex i Daikin maja te same jednostki zewnętrzne .
    Jednostki wewnętrzne są różne.
    Kolektory słoneczne to wspólna oferta
    Tu była reklama....

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A co to takiego? Na stronie znalazłem tylko Daikina Flexi ale to właściwie klimatyzator z funkcją grzania (P-P).

    EDIT
    Znalazłem opis na stronie karbon. Masz zamiar budować budynek wielorodzinny?
    Masz rację z tym flexem.
    Chodziło mi o te nowe agregaty i jednostki wewnętrzne na spotkaniu prezentacyjnym ktoś nazywał je flexy.
    Ciekawe parametry .Będą od lipca
    Tu była reklama....

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post

    Ja akurat mam zasobnik Atlantic dedykowany do PC.
    Atlantić nie posiada takiego specjalnego zbiornika .
    To zwykły zbiornik z odpowiednia wężownicą .
    Ale mogą być też dowolne inne płaszczowe i wężownicowe o odpowiedniej powierzchni wymiany
    Tu była reklama....

  5. #225
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jednak ten zbiornik o ktorym pisze kolega jest dedykowany przez atlantica do pomp ciepla. Dwukrotnie na szkoleniach w fujitsu i atlanticu przekazywano informacje ze ten zasobniki sa produkowane do pomp ciepla.

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Jednak ten zbiornik o ktorym pisze kolega jest dedykowany przez atlantica do pomp ciepla. Dwukrotnie na szkoleniach w fujitsu i atlanticu przekazywano informacje ze ten zasobniki sa produkowane do pomp ciepla.
    Sprawdzę ,ale ja pytałem w serwisie i nikt się nie pochwalił.
    Tu była reklama....

  7. #227
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Sprawdzę ,ale ja pytałem w serwisie i nikt się nie pochwalił.
    No i od lipca bedzie w polsce w sprzedazy nowy zbiornik z jeszcze wieksza wezownica

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Atlantić nie posiada takiego specjalnego zbiornika
    Czepiasz się... Wg opisu na stronie Atlantica zasobnik CWH FS to:
    ECO
    Urządzenie przeznaczone do współpracy z ekologicznymi systemami grzewczymi.
    Skoro do solarów jest seria "SOLAR" to co jeszcze może być "ekologicznym systemem grzewczym"?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czepiasz się... Wg opisu na stronie Atlantica zasobnik CWH FS to:

    Skoro do solarów jest seria "SOLAR" to co jeszcze może być "ekologicznym systemem grzewczym"?
    Ale solar ma 3 kW i może grzać do 250 C glikol.
    Trochę inaczej niż PC
    Tu była reklama....

  10. #230

    Domyślnie

    Jaką zatem powierzchnię wężownicy [m2/kW mocy grzewczej PC] mają zbiorniki "dedykowane" obecnie?
    O ile wzrośnie w tych nowych zbiornikach, które mają być wprowadzone?

  11. #231
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Jaką zatem powierzchnię wężownicy [m2/kW mocy grzewczej PC] mają zbiorniki "dedykowane" obecnie?
    O ile wzrośnie w tych nowych zbiornikach, które mają być wprowadzone?
    W poniedziałek otrzymam dtr-ke od nowych zbiorników i na pewno napiszę

  12. #232

    Domyślnie

    miki121
    Obejrzałem parametry wspomnianego zasobnika CWH FS:
    200l, wężownica 1,06m2
    300l, wężownica 1,26m2
    To zbiorniki z tak małymi wężownicami są dedykowane do PC? Chyba tylko do "inverterów" lub układów małej mocy.
    Na tym forum jest trochę wpisów o problemach z grzaniem CWU, właśnie z powodu zbyt małej powierzchni wymiany.
    To już byle Galmet z dwoma wężownicami połączonymi szeregowo zapewnia znacznie większą powierzchnię wymiany, np.:
    300l, wężownica 1,4m2 + 1,1m2
    400l, wężownica 2m2 + 1,3m2

    Czytając kolejno tematy o PC robiłem notatki i znalazłem w nich zalecaną powierzchnię wężownicy ok. 0,3m2/kW mocy grzewczej PC.
    Jak oceniasz taką zależność? W końcu wykonałeś wiele instalacji w przeróżnych konfiguracjach i wiesz jak się zachowują.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 13-05-2012 o 15:25

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ja stosuje Qatro o powierzchni 1,2 m2 dla pomp do typu 10( z typem 16 też daje radę ,ale w lecie bywają problemy ).
    Te parametr ,3 m2/kW oczywiście fajnie ale nie konieczne.
    Tu była reklama....

  14. #234
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    miki121
    Obejrzałem parametry wspomnianego zasobnika CWH FS:
    200l, wężownica 1,06m2
    300l, wężownica 1,26m2
    To zbiorniki z tak małymi wężownicami są dedykowane do PC? Chyba tylko do "inverterów" lub układów małej mocy.
    Na tym forum jest trochę wpisów o problemach z grzaniem CWU, właśnie z powodu zbyt małej powierzchni wymiany.
    To już byle Galmet z dwoma wężownicami połączonymi szeregowo zapewnia znacznie większą powierzchnię wymiany, np.:
    300l, wężownica 1,4m2 + 1,1m2
    400l, wężownica 2m2 + 1,3m2

    Czytając kolejno tematy o PC robiłem notatki i znalazłem w nich zalecaną powierzchnię wężownicy ok. 0,3m2/kW mocy grzewczej PC.
    Jak oceniasz taką zależność? W końcu wykonałeś wiele instalacji w przeróżnych konfiguracjach i wiesz jak się zachowują.
    300l zbiornik z wężownicą zachowuje się bardzo dobrze i nie miałem żadnej informacji od klienta aby gdzieś był problem z wodą - jej brakiem
    Z informacji uzyskanych od doradcy technicznego z Atlantica mogę powiedzieć że za kilka tygodni pojawi się w polskiej ofercie zbiornik z wężownicą o powierzchni ok 2,8m2
    Co do tego że zbiornik ten jest dobrym rozwiązaniem może świadczyć także fakt że ten sam zbiornik Atlantic produkuje także dla pomp ciepła Sofath i kilku innych producentów PC z rejonu Francji
    Fakt że można szukać dziury w cały i mówić że to jest źle czy tamto ale tak samo jak jeden z kolegów mówił o 20% różnicy w wydajności pomiędzy daikinem LT a TRI tak samo można pisać o zbiorniku który działa w setkach lub tysiącach instalacji w polsce, francji, norwegi, szwecji i wielu innych krajach europy
    Ja śpię spokojnie z powodu stosowania rozwiązań Atlantica i nie widzę powodu aby zmienić ofertę z Atlantica na Daikina, Panasonic czy coś innego
    Jedyne pompy które z pełną odpowiedzialnością montuje i oferuję był i będzie Atlantic

  15. #235

    Domyślnie

    Zasobnik Atlantic'a nie stwarza problemów z PC Atlantic bo to przecież zawsze inwerter-y. Pewnie nie jest wstanie odebrać całej mocy 11kW (i więcej) więc jeżeli ktoś chce bić rekordy czasu nagrzewania CWU to zasobnik z większą wężownicą będzie lepszy... Jednak wężownica na dole zasobnika, która zapewnia dużą wymianę ciepła i bardzo korzystna cena to duży plus.

    PS.
    Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem moją TRI w trybie grzania C.O. bo nie było nas 2 dni i temperatura w domu spadła poniżej 22 stopni a na dworze ledwie +6... Pompa zadała 37 stopni na CO. Popracowała może 1h i w domu temperatura wzrosła o 0,6 stopnia! Wyłączyłem ogrzewanie ręcznie bo zaczęło robić się zbyt ciepło a nadal nie mam od dawna oczekiwanego T75 (tak, tak miki...) więc czekanie na wyrównanie delty skończyło by się upałem w domu
    Z ciekawych obserwacji zauważyłem, że wymiennik freon-woda w tych warunkach działa perfekcyjnie! "Wchodzi" gorący freon (rurka parzy w rękę) a wychodzi "zimna rura"!
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #236
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No fakt dopiero w czwartek do mnie dotarł
    I w piątek wyszedł do Ciebie do domu
    Muszę przeprosić za oczekiwanie ale niestety nie raz musimy poczekać szczególnie że przez długi wekend wszystko się rozkraczyło i wypadł nam cały tydzień
    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 13-05-2012 o 21:26

  17. #237

    Domyślnie

    Na razie pozytywy przyćmiewają drobne niedociągnięcia
    Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie tak szybki przyrost temperatury na krzywej grzewczej 1.0 dla mojej instalacji grzejnikowej.

    Dzisiaj podczas zjazdu rodzinnego (komunia) miałem okazję spytać "prawdziwych ludzi" (a nie wirtualne osoby z forum) o rachunki za gaz ziemny... Mój szwagier pokazał mi rachunek za gaz z lipca/sierpnia zeszłego roku i opiewał on na 420zł. Mam silne przekonanie, że C.O. nie grzali więc to było tylko CWU i gotowanie.
    Wygląda na to, że ja teraz używając PC do CUW i propanu do gotowania (w tym opłata 37zł za dzierżawę zbiornika) wyjdę 50zł miesięcznie taniej! A mamy podobne zużycie wody w domu (około 20m3 miesięcznie).
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #238
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ogólnie propan wychodzi kosmicznie...
    Ostatnie 3 dni spędziłem 3 dni na tagach w Nowym Targu i spałem w pensjonacie ogrzewanym olejem
    Pensjonat nie duży około 600m2 - bar kilkanaście pokoi i część mieszkalna właścicieli za całość w styczniu i lutym mieli prawie 12000 za olej
    Rocznie na CO i CWU dla 16 łazienek wychodzi im około 30000 rocznie i tutaj podpięcie nawet 2 TRI 16 działających np do - 15 a potem olej to inwestycja w pompy ciepła zwraca się po trzech latach no może pięciu

  19. #239
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Na razie pozytywy przyćmiewają drobne niedociągnięcia
    Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie tak szybki przyrost temperatury na krzywej grzewczej 1.0 dla mojej instalacji grzejnikowej.

    Dzisiaj podczas zjazdu rodzinnego (komunia) miałem okazję spytać "prawdziwych ludzi" (a nie wirtualne osoby z forum) o rachunki za gaz ziemny... Mój szwagier pokazał mi rachunek za gaz z lipca/sierpnia zeszłego roku i opiewał on na 420zł. Mam silne przekonanie, że C.O. nie grzali więc to było tylko CWU i gotowanie.
    Wygląda na to, że ja teraz używając PC do CUW i propanu do gotowania (w tym opłata 37zł za dzierżawę zbiornika) wyjdę 50zł miesięcznie taniej! A mamy podobne zużycie wody w domu (około 20m3 miesięcznie).
    A z tą wodą to 20m3 miesięcznie ciepłej tylko??

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    A z tą wodą to 20m3 miesięcznie ciepłej tylko??
    Chyba kpisz olewając prawa fizyki
    Mam na myśli ogóle zużycie wody. Jednak proporcje są zazwyczaj podobne w każdym domu.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 12 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony