Cytat Napisał kolo
Cieszę się, że w czasie kiedy budowałem nie miałem możliwości częstego zaglądania na Forum (modem), bo pewno miałbym najdroższe kominy na świecie o innych rzeczach już nie wspomnę
To dziwne, bo najczęściej ludzie sobie chwalą rady z forum. Do tego nikt nie każe Ci bezkrytycznie do nich podchodzić. Ja jak na razie rady z forum sobie chwalę - skoro Ty jesteś sceptykiem a powyższa wypowiedź świadczy o przedrażaniu kosztów dzięki forum to po co tu zaglądasz?

Zauważ jedną drobną różnicę - Ty zrobiłeś komin do kominka - ja zrobiłem komin do kotła CO i to taki, że podłączę do niego kocioł na drewno, ale nic nie stoi na przeszkodzie by był to kocioł na węgiel, olej lub gaz. Pomijam specyficzne wymagania pewnych kotłów. W takim układzie ciężko jest porównywać koszty - ty masz małe wymagania i uzyskujesz niskie koszty i tego Ci gratuluję - ja starałem się zrobić komin by w przyszłości np. za 10-15 lat przy ewentualnej wymianie kotła nie mieć większych problemów. Jak na razie wychodzi, że mi się udało.