dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 137
  1. #81

    Domyślnie

    wg mojego umiejscowienia domu na działce- kuchnia była by bardziej słoneczna. Okno główne na zachód, a boczne na południe.

  2. #82

    Domyślnie

    Ostatnio mój pomysł, to wybudowanie wykuszu z małym daszkiem ( wykusz wg Zgrabny MG Projekt) zamiast okna w salonie. Ładniejsza będzie bryła budynku, a koszt do przyjęcia. No i oczywiście nadal w planam mam rezygnację ze spiżarki z kuchni.
    Pozostałe zmiany w projekcie to:
    - zamiast schodów wylewanych- wejście na strych typu "drabina"
    - zamiast drugiej małej łazienki- pralnia, suszarnia.

    Pozdrawiam

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Betak

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-355
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli mogę Ci coś Marta doradzić to ten projekt jest najlepszy na działkę z wjazdem od północy. Chodzi o energooszczędność, pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienki i kotłownia są buforem, dzięki temu zużywa się mniej energii, a ogrzewanie to największy wydatek. Jeśli musicie mieć dom usytuowany zachód wschód to w lecie będziesz mieć w tej kuchni bardzo gorąco, bo słońce wtedy jest nisko i strasznie daje. Dodanie drugiego okna od południa spowoduje, że będzie jeszcze goręcej, nie wiem jak Ty, ale ja robię w lecie przetwory i jestem wtedy bardzo zadowolona z mojego okna od północy. Właśnie bardzo odpowiada mi ten projekt ze względu na zamkniętą kuchnię, bo nie chcę kisić ogórków w salonie. Jeśli chodzi o wykusz to trudno go dobrze zaizolować i jest mostkiem cieplnym. Urok tego projektu tkwi w prostocie. Tym mnie urzekł, ale ja jestem praktyczną Panną, dla mnie najważniejsze, żeby dom był tani w utrzymaniu. Im mniej bajerów tym lepiej. Kibicuję wszystkim, którzy budują to cudo!

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty29 2012 029.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	113787Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty29 2012 030.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	113788Witajcie, wreszcie się odzywam. Mój Anatol jest cudny, po weekendzie majowym wchodzą hydraulicy. Bombowo. Prace postępują dosyć szybko.Pomieszczenia w środku są wystarczające. Gratuluję wszystkim, którzy budują Anatola, ja już bym się nie zamieniła

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał figurka123 Zobacz post
    Witajcie, wreszcie się odzywam. Mój Anatol jest cudny, po weekendzie majowym wchodzą hydraulicy. Bombowo. Prace postępują dosyć szybko.Pomieszczenia w środku są wystarczające.
    Figurko!
    Gratuluję. Pokaż domek w środku, chodzi mi o wielkość pomieszczen.
    Boszszsz.... Kiedy ja się doczekam mojego Anatola......

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał figurka123 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty29 2012 029.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	113787Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty29 2012 030.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	113788Witajcie, wreszcie się odzywam. Mój Anatol jest cudny, po weekendzie majowym wchodzą hydraulicy. Bombowo. Prace postępują dosyć szybko.Pomieszczenia w środku są wystarczające. Gratuluję wszystkim, którzy budują Anatola, ja już bym się nie zamieniła
    Figurka- często o Tobie myślę. Taka byłam ciekawa, jak postępy na budowie. Tyle miesięcy się nie odzywałaś, ale widać, że nie próżnowaliście.
    My mamy obecnie fundamenty Anatola Od 10 maja rusza budowa ścian
    Możesz napisać (na priv) jak wychodzą Was koszty? Jakie wybraliście okna, i co na dach?
    No i pokaż więcej zdjęć ze środka

  7. #87

    Domyślnie

    Figurko! Jesteśmy z mężem zdecydowani na ten projekt. Też mamy trójkę dzieciaków i właśnie zastanawiam się nad tym samym co widzę Ty, czy te pokoiki nie są za małe? Nie możemy startować z budową w tym roku, bo musimy podzielić naszą działkę, wydzielić drogę itd, a to trwa , kupiliśmy ją już na kredyt, więc rozglądamy się za jak najekonomiczniejszym domkiem do zamieszkania, w którym jednak zmieścimy się naszą gromadką. Mamy szerokość działki 21 m, więc też nie możemy poszaleć, ale plan Anatol wydaje się być idealny. Czy byłaby możliwość zobaczenia Waszej budowy? Gdzie budujecie? My mieszkamy i budować się będziemy pod Krakowem. Pozdrawiam wszystkich budujących Anatola! Długo szukaliśmy czegoś parterowego, małego, ale z 4 sypialniami.
    Będę bardzo bardzo wdzięczna za wszelkie informacje od już budujących.

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Miętówka- witaj w gronie fanów Anatola
    Wprawdzie piszesz do Figurki, może za jakiś czas się odezwie, ale jeślibyś chciała "pooglądać" Anatola zapraszam do mojego dziennika - link w stopce (mury już stoją, w poniedziałek rusza więźba, zaraz potem dach). Na żywo - także zapraszam, budujemy pod Łodzią.

  9. #89

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt! Zachęcam do kupowania bo na prawdę warto. Dom jest ładny i fajnie rozmieszczone pomieszczenia są. Polecam!!

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tobiasz21 - a co Cię przekonało do tego projektu? Wybudowałeś może Anatola albo widziałeś "na żywo"?
    To ja przy okazji się pochwalę - Pan Anatol w woj. łódzkim ma dach (pięęęękny) i okienka (tyż ładne).
    Kończymy elektrykę, za kilka dni zaczynamy kłaść tynki wewn
    Do figurki napisałam na priv- może się odezwie i pokaże jak jej Anatol obecnie wygląda. Ciekawe, czy juz zamieszkały, czy w trakcie wykańczania.

  11. #91

    Domyślnie

    Wybudować to ja jeszcze nie wybudowałem ale widziałem go na zywo byłem nawet w sródku Sąsiedzi u znaojmych wybudowali i spodobal mi sie wiec grzecznie spytałem czy mozna obejzec bo jestem zainteresowany no i dostalem zgode Jeszcze nie mieli umeblowanego ale i tak był fajny, rozmawiałem z gospodarzem i mowil ze nie mial problemów z wybudowaniem i ze kazdemu ksie domek podoba.

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tobiasz21 - a napisz jeszcze jak wyglądał z zewnątrz, jaki kolor elewacji, dachu, czy co tam ewentualnie pamiętasz A daleko od Centrum Polski ten Anatol stoi?

  13. #93

    Domyślnie

    Czy daleko, wojewodztwo mazurskie więc stosunkowo niedaleko. Elewacja troche się róźniła od tej na projekcie tzn czerwona dachówka, kolumny podobne tyle ze na dole bylo troche takich cegiel w kolorze dachu drzwi w podobnej kolorystyce, biały kolor ścian ale nie pamietam czy tam tez bylo to drewniane "cos" ;] pod dachem, a i nie bylo tych cegielek klinkierowych obok drzwi

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tobiasz21 Zobacz post
    Czy daleko, wojewodztwo mazurskie więc stosunkowo niedaleko.
    Wiem, że nie możesz na forum pisać nazwy miejscowości bez zgody włascicieli domku. Ale, o ile to możliwe - po zapytaniu się, prosze o info na priv. Niedługo jade na Maury, więc może po drodze zerknęłabym na Anatola....

  15. #95

    Domyślnie

    okej poproszę znajomych żeby zapytali bo nie mam kontaktu z tym Panem

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tobiasz21 Zobacz post
    okej poproszę znajomych żeby zapytali bo nie mam kontaktu z tym Panem
    Dzięki. Będę czekać...

  17. #97

    Domyślnie

    Witam,

    kto się buduje w Woj. Łódxkim oprócz Dusiaka ?
    proszę o informację..

    Pozdrawiam wszystkich

  18. #98

    Domyślnie

    Mam kilka ciekawych zmian w projekcie:
    1) Budujemy bez garażu. Garaż będzie stał osobno. Wstępny prokejt garażu z pomieszczeniem gospodarczym mamy. ( ok. 40 m)

    2) Bryłę domu zostaje wydłużona o 1,5 m 2, dzięki czemu pokój dzienny ( salon) ma 32 m 2, kuchnia 12 m2- zrobił się całkiem wygodnie i przestronnie. Spokojnie zmieści się tu wszystko co potrzeba. ( kuchnia jest w kwadracie).

    3) W połączeniu sieni i spiżarki powstaje pomieszczenie - 6 m 2, można nazwać je szatnią, ponieważ spokojnie zmieści się tutaj duża szafa przesuwna na wszystkie możliwe okrycia wierzchnie oraz lutro i małe siedzisko (czasem można się zmęczyć.

    4) W drugiej małej łazience użądzam: pralnię, prasowalnię i suszarnię zarazem.
    5) Na poddaszu z uwagi na brak garażu- nie z jednej strony, jak to jest w projekcie, ale z dwóch, będą okna. Zdecydowanie będzie więcej światła. Może kiedyś przeznaczenie tego poziomu domu ulegnie zmianie i drugie okno będzie wtedy bezcenne..

    Cały czas dużo czytam, uczę się od innych, jeździmy i oglądamy domy znajomych zdecydowanie inaczej niż kiedyś.
    nasza budowa ruszy najwcześniej za 2 lata.
    Pozdrawiam

  19. #99

    Domyślnie

    poniżej zalączam projekt naszego domu, po zmianie. Najistotniejsza zmiana to przesunięcie prawej ściany o 1,5 m oraz brak garażu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	anatol 11.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	128627

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zauważyliście może, jak w ciągu kilku miesięcy podrożał koszt budowy Anatola?
    Kiedy kupowałam projekt biuro Mg projekt podawało szacunkowy koszt na poz. 287 tys netto, na wiosnę było już 320 netto, teraz jest 355 tys. netto.
    Aż trudno uwierzyć, żeby koszt materiałów aż tak bardzo wzrósł... (bo robocizna chyba niekoniecznie).
    Powinnam się chyba cieszyć, że już mam SSZ

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony