dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie izolacja ściany szcytowej

    Witam. Mam następujący problem. Ściana szczytowa na strych wykonana jest z cegły kratówki grubości 15 cm. Z zewnątrz ściana jest pokryta barankiem cementowo wapiennym.
    Patrząc od środka ściana jest bardzo niechlujnie murowana na zaprawie z przewagą wapna-tak jak to się robiło w latach 70. Na wysokość 0,8 m od stropu kleina wybudowane jest coś jakby wieniec z cegły czerwonej pełnej i białej(silikatowej) pełnej. Na tym odcinku ściana ma łącznie jakieś 28-30 cm. wyżej jest ta kratówka z uskokiem ok 15 cm.
    Zastanawiam się jak poprawić tę ścianę, tak aby stanowiła prawidłowa przegrodę w pomieszczeniu mieszkalnym.
    Dodam że wszelkie działania tylko od wewnątrz.
    Skłaniałem się do wełny mineralnej, której mi zostało z dachu isover- uni mata wciśniętej w szkielet drawniany- coś jakby przedścianka odsunięta od muru o 3 cm. Uklad warstw od zewnątrz do wewnątrz cegła kratówka, dalej 3 cm pustka powietrzna, wełna w szkielecie 10cm, wełna w szkielecie 15 cm z przesunięciem krawędzi cięcia wełny aby nie było mostków, szczelna paraizolacja o sd 40 m,okładzina k-g. Pierwszą warstwą wełny wyrównałbym do uskoku, a druga 15cm musiałaby być dosunięta bezpośrednio do muru na wys 0,8 m.
    Po lekturze internetu dowiedziałem się że mogą być problemy z wilgocią pleśnie, grzyby.

    Chciałby poradzić się państwa jak poprawić tę ścianę aby mieć pewność że będzie dobrze i w miarę ciepło?

    Czy ktoś spotkał się murowaną ścianą ocieploną od wewnątrz wełną, jakie doświadczenia?

    Tak wygląda ściana


    Rysunek wymiary ściany
    Ostatnio edytowane przez Grigorij ; 20-05-2012 o 11:52

  2. #2

    Domyślnie

    Coś źle zrobiłeś, bo nie widać żadnego rysunku ?

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Nauczyłem się w końcu wstawiać zdjęcia do posta. Czy ktoś ma jakieś propozycje rozwiązania takiego problemu
    lub miał podobna sytuacje?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony