dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 141 z 253
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 5049
  1. #2801
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1010

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Mi podobają się drzwi POL SKONE sempre ze sztuczną okleiną kolor merbau royal, ale zastanawiam się nad jakością wykonania oraz nad wytrzymałością okleiny.
    Może ktoś użytkuje te drzwi??

  2. #2802

    Domyślnie Drzwi od stolarza - dobra oferta?

    Minęło już kilka miesięcy od przeprowadzki, czas zainteresować się tematem drzwi wewnętrznych bo niewygodnie się bez nich mieszka.

    Zacząłem tradycyjnie od przejrzenia ofert kilku producentów, umówiłem się także z kilkoma lokalnymi stolarzami wykonującymi drzwi na zamówienie.
    Podobają nam się drzwi proste, płaskie, coś w tym stylu:


    Jeden ze stolarzy zaproponował wykonanie takich drzwi w wersji bezprzylgowej, drzwi maja być wykonane z klejonki dębowej ( w całości ) na którą z każdej strony będzie naklejona 5 mm sklejka dębowa, na to bejca w celu dopasowania koloru, na końcu drzwi będą polakierowane 3 krotnie.
    Ościeżnice mają być wykonane z litego drewna dębowego.

    Cena za 1 kpl, z montażem ( bez zawiasów, klamki i zamka - to na moja prośbę ) wynosi 1350 zł.
    Za wersję z zawiasami oczywiście chowanymi i zamkiem magnetycznym cena idzie do góry +200 zł, czyli mamy 1550 pln.


    Proszę Was o ocene oferty, szczególnie technologii wykonania takich drzwi ( rama i wnętrze z klejonki + sklejka ).
    Czy dobrej klasy sklejka dębowa jest dobrym materiałem na wierzchnią stronę drzwi? Teoretycznie to prawie fornir, więc powinno być ok, ale w temacie drzwi jestem kompletnym laikiem.

    Pozdrawiam wszystkich.

  3. #2803

    Domyślnie

    Witam Serdecznie

    Robespierre dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że uda mi się już w przyszłym tygodniu zacząć chodzić po salonach . Zastanawiam się jeszcze nad kształtem i kolorem , ale to już ta bardzo przyjemna część którą uwielbiam

  4. #2804
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowy1111

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. jestem na etapie wyboru drzwi do mieszkania. Widzę że na forum są fachowcy a potrzebuję opinii o drzwiach Pol-Skone Sempre. Widziałem je i wydają się solidne, ciężkie i prezentują się ładnie. W jednym salonie polecili mi Erkado, niby jakościowo jak Sempre ale ich nie widziałem. Znów znajomy poleca drzwi z firmy PerfectDoor. Proszę o opinię. Chcę kupić drzwi za tydzień, dwa a nie znam się na tym.

  5. #2805
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mersinka

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kupiłam drzwi JAGDOR w fornirze teak z poziomym ułożeniem usłojenia na opaskach.
    Mało jest informacji w necie nt tej firmy. Czy ktoś używa drzwi tej firmy? Jakieś opinie?

  6. #2806
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamac

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Sempre verse

    jestem zdecydowana na Sempre Verse model W5 (z szybą od góry do dołu)
    Doradźcie czy szybę JASNĄ czy CIEMNĄ????
    okleina zdecydowanie orzech ciemny

    nigdzie ich nie widziałam na żywo, dlatego bardzo trudno mi zdecydowac

  7. #2807
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamac

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    zamówiłam z mleczną szybą, jak będą to pokaże

  8. #2808

    Domyślnie

    Cytat Napisał ibizpl Zobacz post
    Minęło już kilka miesięcy...
    Ościeżnice mają być wykonane z litego drewna dębowego.

    Cena za 1 kpl, z montażem ( bez zawiasów, klamki i zamka - to na moja prośbę ) wynosi 1350 zł.
    Za wersję z zawiasami oczywiście chowanymi i zamkiem magnetycznym cena idzie do góry +200 zł, czyli mamy 1550 pln.

    Proszę Was o ocene oferty, szczególnie technologii wykonania takich drzwi ( rama i wnętrze z klejonki + sklejka ).
    Czy dobrej klasy sklejka dębowa jest dobrym materiałem na wierzchnią stronę drzwi? Teoretycznie to prawie fornir, więc powinno być ok, ale w temacie drzwi jestem kompletnym laikiem.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Sklejka jest bardzo dobrym i pewnym materiałem.
    Jedynym mankamentem są widoczne na rancie skrzydła wyraźne paski które są widoczne nawet pod ciemnym lakierem.
    W przypadku drzwi całkowicie płaskich będzie to widoczne.
    Jak mniemam stolarz nie jest w stanie pokazać Ci podobnego produktu na żywo i prezentacja oferty sprowadza się do tego zdjęcia które pokazałeś...
    Zastanawia mnie jeszcze cena zawiasów chowanych i zamka magnetycznego... (??) Hmm... 200 zł za wszystko?? Nawet w w hurcie u importera za taki komplet wychodzi ponad 300 zł. Co to za zawiasy?? Jakiej firmy??

    A ościeżnicę chce zrobić z litego dębu?? Nie klejonego warstwowo?? Czuję nosem duże problemy użytkowe.

    Cytat Napisał nowy1111 Zobacz post
    Witam. jestem na etapie wyboru drzwi do mieszkania. Widzę że na forum są fachowcy a potrzebuję opinii o drzwiach Pol-Skone Sempre. Widziałem je i wydają się solidne, ciężkie i prezentują się ładnie. W jednym salonie polecili mi Erkado, niby jakościowo jak Sempre ale ich nie widziałem. Znów znajomy poleca drzwi z firmy PerfectDoor. Proszę o opinię. Chcę kupić drzwi za tydzień, dwa a nie znam się na tym.
    Pol-Skone można polecić, konstrukcja dobra - nie sprawia problemów użytkownikom. Erkado też niezłe i jeśli porównujesz je z P-S są na zbliżonym poziomie jakościowym. Za to PerfectDoor to już zupełnie inna jakość. Słabiutka konstrukcja, zawiasy, zamki, wykończenie to w większości przypadków papier a więc wytrzymałość skromna. Słowo Perfect w nazwie to lekka przesada...

    Cytat Napisał Mersinka Zobacz post
    Kupiłam drzwi JAGDOR w fornirze teak z poziomym ułożeniem usłojenia na opaskach.
    Mało jest informacji w necie nt tej firmy. Czy ktoś używa drzwi tej firmy? Jakieś opinie?
    To firma stolarska produkująca drzwi w tzw klasie premium. Mają ogromne możliwości wzornicze. Jagdor dostarcza produkty na obiekty o zdecydowanie wyższym standardzie. Drzwi godne polecenia osobom o wysublimowanym guście i ponadprzeciętnych możliwościach finansowych.

    Cytat Napisał olamac Zobacz post
    jestem zdecydowana na Sempre Verse model W5 (z szybą od góry do dołu)
    Doradźcie czy szybę JASNĄ czy CIEMNĄ????
    okleina zdecydowanie orzech ciemny
    nigdzie ich nie widziałam na żywo, dlatego bardzo trudno mi zdecydowac
    Jeden i drugi wariant szkła może wyglądać dobrze. Szkło jasne matowe to ostatnio praktycznie jedyne wybierane przez klientów rozwiązanie więc wybierając szkło ciemne na pewno stworzysz coś czego nie ma każdy sąsiad. Pytanie tylko czy gdzieś w wystroju będziesz mogła użyć podobnej kolorystyki aby stworzyć efekt synergii... (??)

    Stolik, klosz na lampie, itp...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #2809

    Domyślnie

    Przypominam się z moim pytaniem / problemem. Które drziw z poniższej trójki będą najlepsze w swojej klasie....

    1) DRE ModernTOP
    2) Intenso - wybraliśmy Alicante (Economy), ale zastanawiamy się nad droższą Linea (Elegance)
    3) POL_SKONE SEMPRE

    I jednocześnie pytanie techniczne jaką ościeżnicę wybrać lepiej do drzwi, gdzie otwór graniczy ze ścianą pod kątem prostym?
    standard i bawić się opaskami czy regulowaną i przesunąć otwór o kilka cm w drugą stronę a tutaj wypełnić pustkę pianką ?

    Ponownie pozdrawiam

  10. #2810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Sklejka jest bardzo dobrym i pewnym materiałem.
    Jedynym mankamentem są widoczne na rancie skrzydła wyraźne paski które są widoczne nawet pod ciemnym lakierem.
    W przypadku drzwi całkowicie płaskich będzie to widoczne.
    Jak mniemam stolarz nie jest w stanie pokazać Ci podobnego produktu na żywo i prezentacja oferty sprowadza się do tego zdjęcia które pokazałeś...
    Zastanawia mnie jeszcze cena zawiasów chowanych i zamka magnetycznego... (??) Hmm... 200 zł za wszystko?? Nawet w w hurcie u importera za taki komplet wychodzi ponad 300 zł. Co to za zawiasy?? Jakiej firmy??

    A ościeżnicę chce zrobić z litego dębu?? Nie klejonego warstwowo?? Czuję nosem duże problemy użytkowe.
    Przede wszystkim dziękuję za fachową odpowiedź.
    Masz rację, nie widziałem takich drzwi na żywo ( wykonanych przez tego stolarza ), natomiast ma spore portfolio drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, część z nich wykonana w bliskiej okolicy, więc jest jakaś możliwość weryfikacji wykonawcy. Zauważyłem że dużo więcej wykonuje drzwi zewnętrznych.
    Co do ościeżnic, pewnie chodziło o klejonkę, ja pytałem pod kątem wyglądu, czy betą z litego drewna.

    Jeżeli chodzi o zawiasy, sam znalazłem takie ( i je uwzględniłem w tej kalkulacji ):
    http://okucia24.com/208773/zawias-wpuszczany-w1078

    Wygląda na to że na skrzydło potrzebne będą 2 szt, co daje kwotę ok 150 zł, zamek magnetyczny za ok 50 zł można znaleźć w wielu sklepach np:
    http://okucia24.com/367563/zamek-magnetyczny-zaczep
    Pytanie tylko czy te zawiasy są cokolwiek warte? Wiem że tą firmę montuje DRE w swoich drzwiach bezprzylgowych i podobno nie ma z nimi problemów, chociaz top end to pewnie one nie są.
    Warto dopłacać drugie tyle do zawiasów?
    Ostatnio edytowane przez ibizpl ; 01-06-2012 o 12:55

  11. #2811
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elwirra

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Drzwi Invado Bianco - warto?

    Witajcie - dziś po raz pierwszy tu zajrzałam, od kilku godzin czytam Wasze wypowiedzi i próbuję wymyśleć jakieś rozsądne rozwiązanie w kwestii wyboru drzwi dla siebie. Przyjmowałam i kolejno odrzucałam już kilka opcji, to długa historia i nie chcę jej tu przytaczać. Ujmując najogólniej - finał jest taki, że szukam drzwi prostych, koniecznie białych, bez połysku, bez widocznego usłojenia, bez ramek wokół szyb, z czterema prostokątnymi szybami, plus minus takich tak te invado: http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-okleinowane-bianco-fiori-nowosc-2012
    Muszę kupić 3 sztuki, przy czym budżet na jedne to maks.1000-1200 zł, w tym musi zmieścić się komplet: skrzydło+ regulowana ościeżnica i montaż. Niestety Wiem że nienajwyższych lotów jest to zakres.... ale poradźcie proszę - Czy uważacie że przytoczona wyżej opcja to dobry wybór biorąc pod uwagę ten mocno ograniczony budżet?
    Czy znacie może coś co przy podobnej budowie i zbliżonej cenie sprawowałoby się lepiej/było mniej zawodne? Przeglądnełam sobie oferty erkado i vasco, o których sporo było tu mówione ale tam podobne konstrukcje nie występują w ogóle w kolorze białym... (np w vasco są podobne dzwi porto ale biel nie występuje)...
    Co zatem robić Droga Redakcjo? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

  12. #2812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Przecież 1200 zł wystarczy Ci na te Invado bez trudu: drzwi 650 + ościeżnica ok. 250 = 900 zł, montaż drzwi wewnętrznych to ok. 200 zł ...

  13. #2813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a_gap

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    14

    Domyślnie

    hej

    też jestem na etapie poszukiwań i mocno się zainteresowalam drzwiami Asilo. To podobno marka Entra choć ciężko to potwierdzić gdzieś na stronie ASILO.
    Drzwi mają być biale, wybrałam model ridolfi i zostały wycenione na ok. 1800 brutto z montażem., w wersji bezprzylgowej. Wszystko ok tylko ze drzwi sa w całości z plyty MDF , nie maja ramy z drewna. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?Czy biale drzwi z mdfu można samemu po latach pomalować?
    Widziałam pozytywne opinie o firmie Entra ale chciałabym dowiedzieć się czy w przypadku marki Asilo i czy cena jest adekwatna do jakości. Szukam czegoś co nie będzie sprawiało problemow przez kilka lat (wprowadzamy się do mieszkania docelowego), w kolorze białym, w cenie do 1800 zł. Obiecuję, że jak kupię to się pochwalę tu na forum

  14. #2814
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elwirra

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jasna sprawa, tyle wiem, bardzo dziękuję Z racji totalnego braku orientacji w temacie zwróciłam się o pomoc do Was jako osób z doświadczeniem - być może ktoś zna lepsze jakościowo opcje w tym zakresie, być może ktoś jest w stanie powiedziec coś więcej na temat tych drzwi i w razie zastrzeżeń polecić inne etc.... może kosztem rezygnacji z obmyślonego wyglądu - np. braku ramek- powinnam wybrać podobne ale innej firmy np porta albo pol skone w białej okleinie?
    Tu są podobne porta i jest w opcji biała okleina cpl hq: (nie widziałam ich z bliska i nie wiem czy ta okleina to na pewno mat/półmat bez udawanych słojów): http://static.porta.com.pl/images/pr...p91_2541_b.jpg
    Albo podobna seria impuls w pol skone - tylko też nie wiem jak wyglada ten biały lamistone z bliska... W zasadzie to poruszam się tylko po ofercie tych firm, z braku wiedzy o innych, stąd moja prośba do Forumowiczów...

  15. #2815
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał ibizpl Zobacz post
    Minęło już kilka miesięcy od przeprowadzki, czas zainteresować się tematem drzwi wewnętrznych bo niewygodnie się bez nich mieszka.

    Zacząłem tradycyjnie od przejrzenia ofert kilku producentów, umówiłem się także z kilkoma lokalnymi stolarzami wykonującymi drzwi na zamówienie.
    Podobają nam się drzwi proste, płaskie, coś w tym stylu:


    Jeden ze stolarzy zaproponował wykonanie takich drzwi w wersji bezprzylgowej, drzwi maja być wykonane z klejonki dębowej ( w całości ) na którą z każdej strony będzie naklejona 5 mm sklejka dębowa, na to bejca w celu dopasowania koloru, na końcu drzwi będą polakierowane 3 krotnie.
    Ościeżnice mają być wykonane z litego drewna dębowego.

    Cena za 1 kpl, z montażem ( bez zawiasów, klamki i zamka - to na moja prośbę ) wynosi 1350 zł.
    Za wersję z zawiasami oczywiście chowanymi i zamkiem magnetycznym cena idzie do góry +200 zł, czyli mamy 1550 pln.


    Proszę Was o ocene oferty, szczególnie technologii wykonania takich drzwi ( rama i wnętrze z klejonki + sklejka ).
    Czy dobrej klasy sklejka dębowa jest dobrym materiałem na wierzchnią stronę drzwi? Teoretycznie to prawie fornir, więc powinno być ok, ale w temacie drzwi jestem kompletnym laikiem.

    Pozdrawiam wszystkich.
    Bierz nie zastanawiaj się. Chłop robi poniżej kosztów komponentów, a robocizna za free.

  16. #2816
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    Czy możecie polecić jakieś drzwi białe, proste w stylu:
    http://www.interdoor.pl/produkty/drz...e/bolzano.html
    w cenie do 2 tyś brutto z ościeżnicą i montażem?

    I przy okazji - co myślicie o drzwiach Interdoora w okleinie Gloosa (połysk)? Wyglądają ładnie i cena do przyjęcia ale podobno nie jest to lakier tylko folia więc boję się o trwałość takiego rozwiązania...

  17. #2817

    Domyślnie

    Z tego co piszecie to Polskone Sempre to drzwi przyzwoitej jakosci. Jak one wypadaja na tle Porta Koncept i Dre Scala? Dzis musze wreszcie cos zamowic i waham sie wlasnie pomiedzy tymi modelami. Nie ukrywam, ze w mojej opinie Sempre wygladaja chyba najlepiej.
    Ps. Nie owijajac w bawelne zapytam. Czy jest tu ktos kto zajmuje sie sprzedaza drzwi?

  18. #2818

    Domyślnie

    Zdecydowanie pod każdym względem Pol-Skone. Wybór kolorów moim zdaniem zadowoli niejednego. Wykonanie Oki. Technicznie bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez hobbitka ; 05-06-2012 o 15:09 Powód: Chwilowe braki w dostępie do netu.

  19. #2819

    Domyślnie

    Robespierre, kilka stron wcześniej poleciłeś taką listwę http://www.tokir.pl/index.php?p1113,...-biala-ral9003 i ja z tego polecenia skorzystałem. I jestem bardzo zadowolony, bo faktycznie listwa wygląda pierwszorzędnie Dziękuje Ci serdecznie.
    Nie wiem jednak co zrobić ze szparami jakie powstają gdzieniegdzie na styku ze ścianą. Wiadomo - tynk nie jest idealnie równy. Podpowiedz jak sobie z tym radzisz?
    ---------
    pozdrawiam
    Darek

    projekt Delta z Dobrych Domów
    budowa wystartowała w marcu 2011, zamieszkaliśmy 30 czerwca 2012

  20. #2820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Banalna sprawa , aktyw w tubie jak silników.Koszt do 10zl plus godzina pracy. Aktyw jest biały,więc trzeba go jeszcze pomalować farba do ścian.

Strona 141 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony