dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaska
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie Okna

    Nareszcie doczekałam się chwili, w któej mój dom zyskał duszę. Teraz nie mogę wejść jak do stodoły - byle dziurą. Skończyła się samowolka -mamy okna!!
    Profile Veka - "Perfectline", kolor jednostronny orzech, plus - podobno - nietypowy szpros. Oklepał mi się "złoty dąb"... jak to zwyle bywa z modnymi kolorami. Wszystkie domy w Polsce są żółte i mają okna w kolorze złotego dębu. Ok, ładnie... ale z przekory chcę inaczej Zobaczymy co z tego będzie... narazie... jest tyle:
    Onko tarasowe...moja duma i bolączka męża... silne wiatry mamy. Mam nadzieję, że okna to wytrzymają

    Wykusz:

    Drzwi od kotłowni... pierwsze nasze drzwi... łał....


    Teraz oficjalnie możemy zacząć etap pt. "WYKOŃCZENIÓWKA"
    No to co?
    No to wio

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaska
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie Przedtynkowe szaleństwo.

    To wcale nie jest tak, że próżnujemy
    Jesień z zimą mineła nam mimo wszystko dość szybko i nie obyła się bez pracy. Odnieśliśmy kilka sukcesów:
    1. Słup energetyczny został nareszcie przesunięty! Mamy swoją "zetkę" i normalne dojście do domu. [zdjęcia umieszczę jak tylko uda się je zgrać]
    2. Mamy w domu wodę, a w zasadzie kranik bo jeszcze nie doszlismy do etapu rozkładania rur od wody.
    3. Położona została elektryka. Całe wnętrze domu pokryła pajęczyna kabli. Już nie mogę się doczekać by sprawdzić jak to działa.

    A teraz hit tygodnia... w sobotę zaczynamy tynkowanie. Na pewno wtedy pojawią się nowe zdjęcia z placu boju. Tym razem wnętrza. Byle do maja
    __________________________________________________ ________
    Żebym nie była gołosłowna... foto z dnia wczorajszego [22.04.09]

    Salon z widokiem na klatkę schodową.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaska
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie TYNKI, TYNKI, TYNKI

    Planowo jutro nastąpi dzień w którym wszelkie ściany wewnętrzne zostaną pokryte tynkami gipsowymi... no... z wyłączeniem łazienki, garażu i kotłowni. Tam postanowiliśmy położyć tradycyjne tynki cementowe ze względu na ich twardość.
    Na początku był chaos i .... narożniki Próby tynkowe i wytrzymałościowe, ale zdjęcie obowiązkowo musiało być!

    Następnie... nakładanie maszynowe i wygładzanie. [okna do mycia się kłaniają :>]

    .......i prawie, prawie... koniec pracy. Oczywiście najlepsze przed nami - sprzątanie Planowany termin wejścia ekipy porządkowo-inwestorowej... poniedziałek 27.04


    Spostrzeżenia na dziś - tynki gipsowe położone maszynowo wyglądają naprawdę estetycznie. Mimo wielu informacji o ich miekkości póki co- nie żałujemy. A co dalej... pożyjemy, zobaczymy. W tej chwili - polecamy.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Markowy69

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, pamiętacie internetowych znajomych z południa kraju, którzy mają taki sam projekt??????
    My właśnie zaczęliśmy budowę. Fundamenty zrobione i w czerwcu plan na parter. Jako starzy - doświadczeni budowlańcy może udzielilibyście kilku zacnych wskazówek. Np: ze zdjęć widzę, że macie pustaki porotermu, chyba 25 -tka, ciekawi mnie ile faktycznie Wam ich poszło. Może macie obliczony koszt wybudowania parteru czyli mury, nadproża, deka. bardzo by nam to pomogło bo tak robimy z etapu w etap chcąc odwlec pożyczke. A w sumie ciekawe jak to wyszło u Was.
    Pozdrawiam.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zuza21

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    jestem przed zakupem projektu Roma i ciągle się zastanawiam jak rozwiązać pewne kwestie.
    Brakuje mi w domu pralni i suszarni, a łazienka i garderoba wydaje się zbyt mała.

    Wy możecie ocenić to na żywo, więc będę wdzięczna za opinię, a także za zdjęcia.

    Pozdrawiam


  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaska
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie PROŚBA

    Bardzo proszę o zamieszczanie ewentualnych pytań i komentarzy w "komentarzowni"
    Na powyższe pytania odpowiem tu-> http://forum.muratordom.pl/post2319719.htm#2319719
    Dziękuję i pozdrawiam.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaska
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie Po pewnym czasie...

    Przestój był, ale dom nie zniknął. Ma się dobrze.
    Z nowości: został zakupiony kocioł, niebawem odbędzie się montaż bramy garażowej oraz zamówiliśmy drzwi wejściowe główne.
    Postaram się uzupełnić te informacje o zdjęcia

  8. #28

    Domyślnie

    Gratuluję pięknego domu! Życzę owocnych i niezapomnianych chwil w nim spędzonych
    I to naprawdę świetne, że są ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się swoimi doświadczeniami z budowy domu!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony