dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Jak obniżyć próg w drzwiach wewnętrznych?

    Witam. Mam taki oto problem, otóż w drzwiach do pokoi mieszkalnych w trakcie wykańczania( wraz z położeniem parkietu) zostały zainstalowane drewniane progi o wysokości 2 cm ponad podłogę. Ramy wszystkich drzwi na tym pietrze też są drewniane i to była jedna z przyczyn (oprócz krzywych wylewek, a co za tym idzie niżej położonego parkietu w pokojach względem przedpokoju) ich instalacji. Na drugim piętrze nie ma tego problemu, bo ramy drzwi są metalowe, a "progi" równe z poziomem podłogi, która jest tej samej wysokości na całej powierzchni (czyt. w każdym pokoju oraz przedpokoju). Mam nadzieję że zrozumieliście to tak jak chciałem Wam przekazać, bo teraz przechodzę do sedna "problemu" A więc chcę jak najbardziej zcienić te progi, tak aby różnica pomiędzy uskokiem z podłogi w przedpokoju była jak najmniejsza w stosunku do podłóg w pokojach. Z moich wstępnych pomiarów wynika że jest to w granicy 1.5 - 2 cm. Podsumowując: chyba wiem co muszę zrobić, tylko nie wiem jak się za to zabrać i czym to w ogóle wykonać. Ktoś podpowie? Będę bardzo wdzięczny

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Po co w ogole CI te progi? Nie lepiej bylo je zdjac a laczenie podlog zastapic listwami do podlog??

  3. #3

    Domyślnie

    No mnie osobiście one nie uszczęśliwiają - wręcz przeciwnie i gdyby tylko to ode mnie zależały ich "narodziny" w tym domu...powiedzmy nie byłem wtedy "dysponowany" by podejmować takie decyzje odnośnie ich montażu, a i takich listew o jakich piszesz wtedy nie było (> 20 lat temu)

    Poza tym, różnica w poziomie obu podłóg to ok. 0.5-1cm, więc nie wiem czy obecnie jest sens stosować taką listwę, o jakiej piszesz i jaką ja sobie wyobrażam. Myślałem raczej o ścięciu w poziomie istniejących progów jakąś szlifierką...

    Poniżej przesyłam fotki jednego z tych nieszczęsnych progów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P020712_09.49.JPG
Wyświetleń:	642
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	123469   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P020712_09.50.JPG
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	71,5 KB
ID:	123470   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P020712_09.50[02].JPG
Wyświetleń:	459
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	123471   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P020712_09.50[03].JPG
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	123472  
    Ostatnio edytowane przez piokrza ; 02-07-2012 o 09:03

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Ach tak .Odniosłem wrażenie, że masz nowy dom. U siebie zastosowałem wspomniane listwy - są różne rodzaje, włącznie z takimi do uskoków. Wystarczy że przejedziesz się do lepszego sklepu z tego typu asortymentem. Ja na jedym poziomie zastąpiłem stare progi nowymi - niższymi. Do kupienia w sklepie z "alanterią drzewną"
    Nie pocieszę Cię jednak - zdjęcie aktualnych progów odsłoni lepszy/gorszy parkiet.

  5. #5

    Domyślnie

    Więc mylne wrażenie odniosłeś i nie wiem czemu w ten sposób myślałeś (pisałem gdzieś jaki mam dom: stary/nowy?), ale mniejsza o to...

    Wracając do meritum, to myślałem raczej nie dokładać do tego "interesu", tylko wykorzystać już istniejące progi przez możliwość ich obróbki...zwłaszcza że to drewno i to nie wiem czy nawet nie to samo co parkiet - w każdym razie ładnie się komponuje z nim i jest już tak samo przyciemniałe...a jak wstawię nową listwę to nie będzie raczej pasować, bo one są przeznaczone pod panele..a nowego progu nie chce kupować bo za duży byłby koszt, jak dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez piokrza ; 02-07-2012 o 17:10

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Tanio to wyjdzie Cię własna praca strugiem (heblem) znalezionym u dziadka na strychu.
    Nowy prog to 20-30zł. Stolarz za przeróbkę starego policzy nie mniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony