Cytat Napisał Blackjack2 Zobacz post
Wielkie dzieki za pomoc, bardzo mi to pomoglo.. Za robienie schodow i wiekszych przedmiotow raczej sie brac nie bedziemy wiec absolutnie maszyny jednoczynnosciowe nam wystarcza. Co do ich cenny. Zdaje sobie sprawe, ze chcac kupic jakas maszyne felder, musze liczyc sie z wiekszymi wydatkami ale jesli taka maszyna ma wystarczyc na lata to moze taki wydatek sie jednak oplaca. Juz juz ruszac z interesem to lepiej na poczatku zainwestowac i pozniej czerpac tylko zyski, niz co chwile dokladac do interesu. Kupno ratalne tez oczywiscie wchodzi w gre ale jesli jest mozliwosc kupna uzywnanych maszyn z mozliwoscia serwisu, to to rozwiazanie bardziej by nas interesowalo. Wkoncu taka maszyna rozni sie tak naprawde tylko wygladem a jakos jej pracy jest taka sama
Każda profesjonalna maszyna np taka jak linkowałem firmy Lurem czy nawet polskie Jaroma, Gomad i podobne są tak wykonane że nawet intensywna eksploatacja nie jest w stanie takiej maszynki zniszczyć. Wszystkie mają wymienne łozyska, koła pasowe i podobne więc z reguły nawet taką wyglądającą jak złom mozna szybko i niedużym kosztem przywrócic do stanu używalności. Nie boja się dużych obciążeń, można na taki blat walnąć ciężką dębową dechę i nic się nie dzieje.

Zaniepokoiło mnie jednak coś innego. Nie bardzo wiesz co tak naprawdę będziesz z tymi maszynami robił. Jeszcze raz to napiszę; to prosta droga do plajty! Nie zarobisz na usługach typu przyciąć to, przestrugać tamto. Przyjdzie ktoś zamówi łóżko drewniane bo jest ekologiczny. Takie łóżko by się opłacało musiałoby kosztować dwa razy tyle co w sklepie, jak nie więcej (fabryczne łóżko drewniane oczywiście a nie paździerz). Klient natomiast na 99% szuka kogoś kto mu to łóżko zrobi taniej niż w sklepie. To może wkurzać ale takie są realia. Nie bardzo masz wyjście, musisz sie nastawić na to na czym da się zarobić. Inaczej, moim zdaniem nie ma sensu się w to pchać.