dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To ja może dwa zdania komentarza dodam:

    Gniazdka schneidera kupiłem dwa, bo mi kolorystycznie do łazienki pasowały. IP44. I serdecznie odradzam, to jest jakaś zgroza, ewidentna zemsta austriaków (schneider jest nadal austriacki?). Po pierwsze zmontowanie gniazdka IP44 to coś pośredniego między wydzierganiem sweterka na szydełku a złożeniem samochodzika z klocków Lego (tak, wiem, przesadzam, ale chwile nad tym trzeba spędzić, jeśli się to robi pierwszy raz, zwykle jest to dłuższa chwila, podczas gdy gniazdka IP44 innych producentów po prostu są, gotowe do użycia), po drugie... wewnętrzna część wierzchu gniazdka, teoretycznie trzymająca się na zatrzaskach, niby się trzyma, ale przy każdym gwałtowniejszym wyciąganiu wtyczki z grubymi bolcami (suszarka) wychodzi wraz z wtyczką. To ja dziękuję za takie gniazdka!

    Druga rzecz - śrubokręty Stanleya... Stanley jest firmą mająca aspiracje do bycia górnopółkową, ale w naprawde wielu sprawach niezbyt im wychodzi. Jedyne, co dobre i warte swej ceny robią, to miarki zwijane, te są naprawdę niezłe, cała reszta narzędzi Stanleya jest DO DUPY!!! Śrubokręty są tu dobrym przykładem - żle są profilowane po prostu. Zwłaszcza płaskie, mają za grube pióra i nie wchodzą w śruby, co wymusza stosowanie za małych śrubokrętów w stosunku do łba, co z kolei kończy się zniszczeniem łba. Albo śrubokręta. Philipsy też sa jakieś źle spasowane, za ostro w stożek szlifowane, jedynie Pozidrivy się do czegoś nadają.
    Jeśli chcesz mieć dobre śrubokręty - kup sobie komplet firmy Wiha. Albo choćby kinzo, od stanleya też będzie lepszy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    To ja może dwa zdania komentarza dodam:

    Gniazdka schneidera kupiłem ...
    Ale napisz jaką serię kupiłeś. Bo pisząc o Schneider trochę za ogólnie. Sam Ci wymienię z 10 ich serii od ręki. Przy okazji do poprzedniego postu. Schneider obniżył ceny fabryczne swoich wyrobów o 15%. Chodzi tu głownie o brand dawnego Mertena o którym była mowa w poprzednim poście. Seria M-Plan bodajże. Ma to wyglądać bardziej przyjaźnie dla portfeli ewentualnych klientów.

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Oj nie pamiętam nazwy serii, ale oto i ono we własnej osobie:



    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    To ja może dwa zdania komentarza dodam:

    Albo śrubokręta. Philipsy też sa jakieś źle spasowane, za ostro w stożek szlifowane, jedynie Pozidrivy się do czegoś nadają.
    Jeśli chcesz mieć dobre śrubokręty - kup sobie komplet firmy Wiha. Albo choćby kinzo, od stanleya też będzie lepszy.

    J.
    Raczej śruby miałeś nie takie. Pamietaj że są 2 wzory krzyżaków, jednym z nich jest krzyżak Philipsa. Trudno posądzać Philipsa że źle wykonali własny wzór.

    tutaj masz to zresztą opisane:

    http://tuznajdziesz.pl/produkty/arty...i-wkretak-116/
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 07-07-2011 o 11:28
    desmear

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    Raczej śruby miałeś nie takie. Pamietaj że są 2 wzory krzyżaków, jednym z nich jest krzyżak Philipsa. Trudno posądzać Philipsa że źle wykonali własny wzór.
    Źle mnie zrozumiałeś. Ja piszę cały czas o śrubokrętach stanleya. Pisząc "Philipsy też sa jakieś źle spasowane" miałem na myśli śrubokręty stanleya z końcówką philipsa.
    Philipsy od pozidrivów rozróżniam, sam zresztą przecież o tym podziale pisałem, pozidrivy chwaląc.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #106

    Domyślnie

    Witam
    Z tego co zauważyłem, to w miejscach, w których ostatnio bywam furorę robią gniazdka i łączniki Ospel z serii Akcent. Cena nie wygórowana, wygląd też całkiem znośny natomiast co do trwałości nie mogę się wypowiedzieć choć wyglądają porządnie. http://www.dobregniazdka.pl/kategoria/ospel-akcent/1

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Czy ktoś ma lub widział wyłączniki i gniazdka Hager Polo Fiorena? Jaka to jakość?


  8. #108

    Domyślnie

    u teściów w kuchni jest ten osprzęt, jeżeli chodzi o jakość wykonania czy działania to ok, natomiast nie wiem czy może dlatego ze to kuchnia ale to co było dwa czy trzy lata temu nowe i białe teraz jest pożółkłe i brzydkie, wiec z doświadczenia nie polecam tego osprzętu w kolorze białym do kuchni

  9. #109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monter_tb

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja szukałem tanich i solidnych, zakupiłem sporą ilość, z rabatami na Allegro f-my "Kontakt", chyba seria "Simon". Są dostępne w różnych kolorach, modułach.
    http://www.kontakt-simon.com.pl/
    Po 2 latach użytkowania sprawdzają się bdb.

    Jako ciekawostkę dodam, że jak ktoś będzie kupował gniazda do budowy sieci LAN (moduły RJ45 i telefoniczne wpinane w ramkę), często różnych firm - to pasują do nich gniazdka (moduły) za kilka złotych z Allegro, np. Keystone (także ekranowane do przewodów FTP). Producenci w swoich katalogach zazwyczaj mają je w cenach 20...30zł...
    http://www.ceto.com.pl/files/fotob/product-5830.jpg

  10. #110
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    jeśli chodzi o tanie to zawsze radze karlika zakładać bo jakoś to normalnie pracuje jeśłi chodzi o simona to nie najgorsze ale pstrykają tak że obudzą żone w nocy

  11. #111

    Domyślnie

    Czy gniazda (z klapką) i włączniki Berker z serii Kwadrat będą spełniały parametry IP44 po zastosowaniu kołnierza uszczelniającego stosowanego w serii Berkera IP44 ? Mój elektryk twierdzi, że po zastosowaniu tych kołnierzy można osprzęt z serii Kwadrat zamontować w łazience. W katalogu Berkera nie znalazłem jednak potwierdzenia iż faktycznie zastosowanie tego kołnierza sprawi że osprzęt Kwadrat będzie miał parametry IP44.
    Pozdrawiam,
    Radek

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Czy gniazda (z klapką) i włączniki Berker z serii Kwadrat będą spełniały parametry IP44 po zastosowaniu kołnierza uszczelniającego stosowanego w serii Berkera IP44 ?
    GIRA ma specjalne zestawy robiące z ich osprzętu wersję IP44. Składa się on z plastikowego kołnierza i gumowej uszczelki przystosowanej albo do gniazdka albo do włączników.
    W większości przypadków klapka i kołnierz dają IP44.
    Nie spotkałem się z osprzętem z IP44, który nie miałby dodatkowego kołnierza
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Czy gniazda (z klapką) i włączniki Berker z serii Kwadrat będą spełniały parametry IP44 po zastosowaniu kołnierza uszczelniającego stosowanego w serii Berkera IP44 ?
    Wg informacji z firmy Berker w powyższej konfiguracji nie uzyskamy IP44.
    Pozdrawiam,
    Radek

  14. #114

    Domyślnie

    My kupilismy osprzęt EFAPEL - zaczeło się od kuchni i ich potrójnego pstryczka, a będzie w całym domu. Kupowaliśmy przez internet, jeszcze nie oglądaliśmy. Dostaliśmy 35% rabatu więc cena była chyba ok.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  15. #115

    Domyślnie

    Ja używam od 10 lat ABB TANGO. Dla mnie są świetne, i nie trzeba nic wykręcać przy malowaniu, zdejmujesz osłonkę i już.
    http://www117.abb.com/index.asp?thema=2709

    Nie wiem czy jeszcze ta seria jest dostępna, ale jeśli nowe są jakościowo takie jak te stare to polecam.

  16. #116

    Domyślnie

    My właśnie zakupiliśmy osprzęt firmy Vimar z serii Eikon (ramki bright Oxford) - bardzo nam się spodobała ich prosta forma i ciekawe opcje kolorystyczne.Wielu naszych znajomych ma je zamontowane od lat i na solidność i awaryjność nie narzeka nikt. Dodatkowym plusem jest to,że ramkę można zdjąć do malowania czy remontu lub wymienić w razie uszkodzenia - a mechanizm pozostaje nienaruszony. Bo estetyka to przecież rzecz gustu. Udało nam się je zamówić w bardzo korzystnej cenie , mam nadzieję,że i nam posłużą
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-333 Zobacz post
    My właśnie zakupiliśmy osprzęt firmy Vimar z serii Eikon (ramki bright Oxford) - bardzo nam się spodobała ich prosta forma i ciekawe opcje kolorystyczne....
    Dla mnie również rewelacyjny osprzęt. Cenowo również wcale tak drogo nie wychodzi gdy porównać to z jakością wykonania (i możliwościami osprzętu).

  18. #118

    Domyślnie

    Też tak uważam.. bylismy ograniczeni troszkę finansowo i zastanawialiśmy się dośc długo - małż miał możliwośc przywiezienia do domu walizki z próbnikami ramek i klawiszy - spędzilismy cały wieczór na kombinacjach Wystarczyło wziąć w rękę.. nie musiałam męża długo pzrekonywać Naszym pierwszym typem były ramki z drewna - ale ... finansowo nie do udźwignięcia jak na dzień dzisiejszy Ale znaleźliśmy tą zieleń i już nie mogę się doczekać jak ją zobaczę na ścianie. A jeszcze pewnie sie troszkę zejdzie, bo buduję na odległość
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ja kupuje OSPEL IMPRESJA. Kanciaste jak cały dom, ładnie wyglądają. Do kupienia mam 30 gniazdek, 10 włączników pojedynczych, 10 podwójnych , 2 internetowe, 2 antenowe i ramki do tego. Na taniegniazdka.pl 850zł a w sklepie 1200 zł...

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mcc
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Mrowiska
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ushi Zobacz post
    Jeśli chodzi o oprawki, to ostatnio w pewnej hurtowni podpytałem się, które się najlepiej sprzedają. Odpowiedziano mi że Berker oraz Simon Kontakt.

    Przede wszystkim to kwestia gustu, estetyki i jak najbardzej finansowa. Przy kilkudziesięciu oprawkach po 8-10 zeta za sztukę robi się z tego konkretna kwota.

    Może ktoś poleci inne solidne, estetyczne i nie zabijające ceną oprawki?

    Ja mam w domu zainstalowany osprzęt Junga (niemiecka firma, produkuje też rozwiązania do instalacji inteligentnych). Wyglądają super i jakość jest wysoka. Możesz zerknąć sobie na ich stronę. Niestety cena nie jest marketowa ale coś za coś.

    Pzw,
    Pzw,
    MCC

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony