dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 338 z 902
Pokaż wyniki od 6.741 do 6.760 z 18038
  1. #6741

    Domyślnie

    " Zółknąć czy po prostu jaśnieją mu liście od dużej ilości słońca?"

    Wydaje się, że nie jest możliwe, aby było to od słońca, ponieważ mamy go jak na lekarstwo, a w czasie gdy było go więcej jaśmin rósł i kwitł bez problemów.

    A czy na tego derenia dobry będzie Falcon z Bayeru?

  2. #6742
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie doradzę ci najlepszego środka, bo nie robiłam oprysków na derenie.

  3. #6743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Elfir, sąsiadka derenie pryskała Amistarem 250 SC i pomogło.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #6744

    Domyślnie

    Takiego sobie kupiłam suchodrzewa tatarskiego na wiosnę i taki nadal jest Trochę zakwitł kiedyś nawet. No ale jest łysy od dołu.
    Moje pytanie, czy mam go przyciąć nisko, wysoko, w ogóle? Jeśli tak to kiedy? A może sam jakoś się "ubierze" po zimie?


  5. #6745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    krzewy kwitnące dobrze jest po posadzeniu przyciac, by się lepiej rozkrzewiały.
    Wiosną zetnij go o 2/3.

  6. #6746

    Domyślnie

    Nie przycięłam na wiosnę, bo żal mi było zielonego)Ale na przyszłą wiosnę przytnę. Dziękuję!

  7. #6747

    Domyślnie

    Elfir

    Chciałam zapytać o taką rzecz.

    Moja działka jedynie od frontu domu będzie miała takie "lepsze" ogrodzenie (murowane słupki i drewno),reszta ogrodzona jest po prostu siatką.

    Obecnie" urządzam"ok. 20 metrowy odcinek tej siatki , wzdłuż uliczki ,od której chciałabym się mocno zasłonić.
    Posadziliśmy tam kilka cisów ,z których planuję formowany na "klocek" żywopłot, Jodłę kalifornijską , Lilak zwisły i Pęcherznicę.

    To ,co posadziliśmy to oczywiście "kropla w morzu"- jest miejsca na dużo,dużo więcej
    Słońce jest tam przez cały dzień .

    Moje pytanie: jak lepiej będzie wyglądała taka obsadzona roślinami siatka- czy sadzić blisko ,żeby rośliny poprzerastały oczka i "wyszły" na ulicę ,a z czasem
    od ulicy będzie widać same krzewy ,a nie ogrodzenie?

    Czy taki cisowy żywopłot ma szansę przerosnąć na stronę ulicy i od tamtej strony go strzyc? Jest posadzony dość blisko ogrodzenia.

    Mam też ochotę na pnącza ,ale czy puszczone swobodnie na siatkę nie stworzą efektu bałaganu? I nie zarwą z czasem siatki?
    Bardzo podoba mi się taka równa ściana z winobluszczu trójklapowego,ale na siatce??

    Krótko mówiąc -czy uda się na siatce stworzyć wrażenie w miarę eleganckiego ogrodzenia, takiego trochę w stylu angielskim ?
    Ostatnio edytowane przez magdajusz ; 20-07-2012 o 11:49

  8. #6748
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Dzięki Elfir za wszystkie porady i cierpliwość

    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    To co widac na zdjeciach, to są raczej przekwitłe kwiatostany, a nie nowe pąki. Trzeba je obciąć, a wtedy goździki pownny znowu zakwitnąć, jednak raczej już nie tak obficie.
    Dzięki Dorota - w życiu bym na to nie wpadła. Jak się bliżej przyjrzałam to faktycznie to były przekwitłe kwiatostany, poskubałam je i dojrzałam kilka młodych pączków... zobaczymy ...
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  9. #6749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdajusz Zobacz post
    Moje pytanie: jak lepiej będzie wyglądała taka obsadzona roślinami siatka- czy sadzić blisko ,żeby rośliny poprzerastały oczka i "wyszły" na ulicę ,a z czasem
    od ulicy będzie widać same krzewy ,a nie ogrodzenie?
    Czy planujecie płot konserwować?
    Żywopłot urośnie tyle, na ile mu pozwolicie. Więc normanie będzie przerastał siatkę.

    Winobluszcz zarośnie cis. Jest bardzo ekspansywny

    Cytat Napisał magdajusz Zobacz post
    Krótko mówiąc -czy uda się na siatce stworzyć wrażenie w miarę eleganckiego ogrodzenia, takiego trochę w stylu angielskim ?
    A co rozumiesz przez ogród angielski? Bo większośc znanych mi angielskich ogrodów ma albo mury pełne albo granicę typu aha.

  10. #6750

    Domyślnie

    Elfir
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A co rozumiesz przez ogród angielski? Bo większośc znanych mi angielskich ogrodów ma albo mury pełne albo granicę typu aha.
    Miałam na myśli taką kontrolowaną naturalność Tu troszkę przystrzyżone, tam bujnie zarośnięte itp. Ale ogólnie : tajemniczo i romantycznie
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    No ,właśnie - te pełne mury w angielskich ogrodach..... Dlatego tak się zastanawiam ,czy "udawanie" tego na siatce jest sensowne?
    Czy nie wyjdzie mi raczej efekt nieładu ?

    A co to jest granica "typu aha" ??
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Jeszcze jeden temat ,jeśli pozwolisz

    Straszną mam niechęć do ...kory w ogrodzie.
    Kojarzy mi się tak jakoś...skwerkowo i miejsko. No ,tak już mam.

    Nic tak bardzo mnie nie cieszy jak widok świeżo wypielonej "gołej" ziemi Tak też uprawiałam przez 12 lat
    ogródek działkowy w mieście.

    Zdaję sobie jednak sprawę ,że w obecnie urządzanym ogrodzie (przy domu) będę musiała pójść na kompromis - bo zaharujemy się przy tym pieleniu...


    Moje pytanie - tu znowu odniosę się do stylu angielskiego - czy w takich ogrodach również stosuje się typowe metody zakładania rabat?
    Agrowłóknina i ściółka?
    Czy te wielkie bylinowe rabaty też mają pod spodem agrowłókninę?
    A co z rozrastaniem się roślin ,które idą rozłogami w bok? Jak sobie z tym radzą pod włókniną?

    Np. jeśli chcę zrobić rabatę z różanecznikami ,funkiami i paprociami - i ma ona robić wrażenie naturalnej leśnej rabaty,ale nie chcę tam chwastów,
    to czy da się tam zastosować agrowłókninę?

    Czy jest jakiś inny materiał do ściółkowania oprócz kory i żwirku?
    Ostatnio edytowane przez magdajusz ; 01-09-2012 o 14:35

  11. #6751
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Altariela

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj Elfir,
    rozważam zakup działki, która niestety jest podmokła. I zastanawiam się, czy da się na niej wogóle założyć ogród. Pod wierzchnią warstwą żyznej gleby (jakieś 40 - 50 cm) zaczynają się piaski i piaski gliniaste, poziom wody jest na jakiś 50 cm, czyli cała warstwa piasku pod glebą stoi w wodzie. Zależy mi na sporej ilości drzew, w tym drzew iglastych (działka ma 5000 m2) - czy coś w tych warunkach urośnie? Czy lepiej odpuścić?

  12. #6752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdajusz Zobacz post
    ...A co to jest granica "typu aha" ??.....
    Aha – ukryta granica ogrodu, wykonywana w formie głębokiego rowu, uskoku, tarasu itp. Przeprowadzana zazwyczaj miękką płynną linią. Zadaniem aha jest utrudnić lub uniemożliwić przekroczenie granic terenu ogrodu, ale tak aby nie zasłaniać widoku. Zastosowanie takiej granicy pozwala na kompozycje optyczne i powiązanie ogrodu z krajobrazem otaczającym. Rozwiązanie to stosowano już w ogrodach francuskich w XVII wieku. Wynikło, w sposób naturalny, z wykorzystania terenów znajdujących się wokół zamków, ograniczonych stromymi murami obronnymi. Wspomina o tym Jean Baptiste Alexandre Le Blond, równocześnie dając wyjaśnienie nazwy. Miał to być okrzyk zdziwienia i zawodu wydawany zazwyczaj przez spacerowicza na widok niespodziewanej przeszkody. Na grunt angielskich ogrodów w Kensington oraz królewskich ogrodów w Richmond aha wprowadził Charles Bridgeman. (Wikipedia)
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6753
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Pojechałem spokojnie na urlop.
    Wracam.
    A tutaj - w ciągu 2 tyg katastrofa spotkała moją wierzbę Iwę....



    Nie mam zielonego pojęcia dlaczego - i jak ją ratować teraz.
    Ma już kilka lat i swoją siostrę bliźniaczkę zaraz obok.



    Siostra zielona jak widać na pierwszym planie - a ta niestety.
    Ratunku!
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  14. #6754

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Aha – ukryta granica ogrodu, wykonywana w formie głębokiego rowu, uskoku
    Bardzo dziękuję za wyjaśnienie

  15. #6755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdajusz Zobacz post
    Miałam na myśli taką kontrolowaną naturalność Tu troszkę przystrzyżone, tam bujnie zarośnięte itp. Ale ogólnie : tajemniczo i romantycznie
    Romantyczny ogród musi być szczelnie zamknięty - dlatego polecam jednolity żywopłot z cisa wzdłuż ścieżki lub pełne panele (np. drewniane) porośnięte pnączami.
    Przy żywopłocie z cisa, tajemnczość uzyskasz dzieląc ogródek na mniejsze fragmenty za pomocą bramek, pergoli, altanek porośniętych pnączami.
    Duże, silne pnącza można dac na elewację budynku.

    AHA - typ niewidocznej granicy w ogrodach krajobrazowych - np. rów, czy uskok terenu wzmocniony murkiem oporowy.
    Chodzi o to, by płot czy mur nie przesłaniały długiej perspektywy.


    Kora - Zamiast niej sadż bardzo po angielsku duże połacie ekspansywnych bylin okrywowych. W moim ogrodzie, w bodziszku nie wyrasta żaden chwast, za to barwinek jest przerastany przez trawy.
    Anglicy nie stosują włokniny. Niekiedy układają gazety i przysypuja kompostem, ziemią.

    Cytat Napisał magdajusz Zobacz post
    Np. jeśli chcę zrobić rabatę z różanecznikami ,funkiami i paprociami - i ma ona robić wrażenie naturalnej leśnej rabaty,ale nie chcę tam chwastów,
    to czy da się tam zastosować agrowłókninę?
    Włóknina nie jest ładna, a bez przysypania jej będzie widoczna.

    Ściólkowac mozna szyszkami, igliwiem, trocinami, a jak się uprzesz, to barwionymi szklanymi kulkami.

  16. #6756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Altariela Zobacz post
    Zależy mi na sporej ilości drzew, w tym drzew iglastych (działka ma 5000 m2) - czy coś w tych warunkach urośnie? Czy lepiej odpuścić?
    drzewa tak, iglaste - mniej.
    W tym dziale jest wątek z zestawieniami roślin - tam znajdziesz gatunki.
    Największy problem będzie z trawnikiem.
    Ale może da się osuszyć część działki kopiąc staw?

    Nie boisz się kosztów budowy na takiej działce? Wody stojącej na powierzchni po roztopach?

  17. #6757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    A tutaj - w ciągu 2 tyg katastrofa spotkała moją wierzbę Iwę....

    Już po ptokach.

    Stawiam na jakiegoś szkodnika drewna typu trociniarka.
    Zobacz czy nie ma wygryzionego otworu w pniu?

  18. #6758

    Domyślnie

    Elfir

    Jestem Ci ogromnie wdzięczna za tak szczegółowe wskazówki

    Bardzo rozjaśniłaś mi w głowie
    Dziękuję!

  19. #6759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Już po ptokach.

    Stawiam na jakiegoś szkodnika drewna typu trociniarka.
    Zobacz czy nie ma wygryzionego otworu w pniu?
    ani mi nie mów
    Ja stawiam jeszcze na koty sąsiadki - które sobie tam urządziły kuwetę - tak śmierdzi.
    Ona ma takie drobne pączki na gałązkach - Ciąć ją na krótko?
    Pomoże jej sie pozbierać?
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  20. #6760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie sądzę, by to koty.
    Pozostawienie suchych kikutów i tak ci nic nie da.

Strona 338 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony