dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 120
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2388
  1. #2321

    Domyślnie

    Front, dobrze prawisz

  2. #2322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...Jestem ciekawy co jest w tej wycenie
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...u mnie koszt stropu(180m2) to 5m3 belek drewnianych czyli 4tys.zł...
    W porównaniu do Twoich 'rzetelnych' wycen... w moim stropie nad garażem będzie trochę więcej niż tylko belki stropowe

    A teraz odnośnie taniej energooszczędnej parterówki - polecam poczytać dziennik Piczmana 110 m2, dużo chłopak robił sam i szczerze przyznał, bez naginania prawdy, ze dom kosztował go około 300k.

  3. #2323
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    W porównaniu do Twoich 'rzetelnych' wycen... w moim stropie nad garażem będzie trochę więcej niż tylko belki stropowe
    A czego na stropie drewnianym na poddaszu nieużytkowym może być więcej ?
    Stelażu i płyt k-g nie liczę ponieważ cenowo jest to identyczne z tynkowaniem stropu lanego,na stropie będą zwykłe deski szalunkowe z odzysku po budowie,gdyż parkietu na strychu nie mam zamiaru dawać
    Coś więcej ma być o czym nie wiem ? Jakaś nowa technologia stropu drewnianego ?
    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    A teraz odnośnie taniej energooszczędnej parterówki - polecam poczytać dziennik Piczmana 110 m2, dużo chłopak robił sam i szczerze przyznał, bez naginania prawdy, ze dom kosztował go około 300k.
    Piczman budował w boomie budowlanym,dzisiejsze ceny są zdecydowanie niższe.
    W moim dzienniku masz koszty na bieżąco.
    SSZ+ z instalacjami i zabezpieczeniami na szkody górnicze wartymi ok.10-15tys.zl na tą chwilę to 167tys.zl.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-07-2012 o 21:39

  4. #2324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    nic nie kupiłem jeszcze,bez gwarancjii takze nic nie kupiłem...bez faktury? owszem ale skoro ani sprzedawca ani klient nie jest nią zainteresowany,poza tym co mnie obchodzi jak się rozlicza betoniarnia? niech sie rozlicza jak sobie jej sie podoba ja mam kwit i cena mnie interesuje.proste.
    Przecież pisałeś, że beton na ławy masz bez faktury. Bez faktury = bez gwarancji.
    Bez pewności, co Ci przywieźli.
    Nie wiem, jaki "kwit" otrzymałeś, ale w razie ewentualnej reklamacji niespecjalnie Ci się przyda...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2325

    Domyślnie

    u mnie w rodzinie jest jeden naprawdę tani domek: jest to skrajny segment szeregowca (to naprawdę za dumne określenie) o powierzchni 48 m2, bez poddasza, bez piwnic (jest mała piwniczka ale już zasypana), odchowała się w nim czwórka dzieci. Na emeryturę-każdy zazdrości. Tak samo dla młodych małżeństw - ideał. Całe życie przenosi się na dwór, który jest całkiem potężny ponad 1000 m2, tam obiera się ziemniaki i pije kawę.. jest tam tez kuchnia gospodarcza z możliwością noclegu po balandze.. Ideał taniości... Ja jednak wiem, co konkretnie najbardziej chciałabym dla poszczególnych członków mojej rodziny. Chcę żeby komunię dało się urządzić w domu a nie w lokalu. Widzę wiele domków wybranych tylko dlatego że sprawiały wrażenie takich, na które stać. hm... Jeśli ktoś uważa, że dom buduje tylko raz, to nieech od razu zbuduje dokładnie taki jaki zawsze chciał mieć, a nie taki niepozorny, który go nie odstrasza...
    oczywiście jestem przeciwna sześciu połaciom. Co z tego że się teraz podoba: za chwile ta sama osoba zamuruje okno od frontu bo jednak tam postawi szafę... Zbierajmy do kupy wszystko to co nam się spodobało i ulepmy z tego coś szlachetnego w prostocie i łatwego do ogrzania... życzę wam i nam

  6. #2326
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    w ogole nie rozumiem o co ci chodzilo co mialas na mysli, ze niby to 48m to luksus?

  7. #2327

    Domyślnie

    dla wielu luksus jest wtedy, gdy nie trzeba przepłacać i tu tak jest. Ale piszę to pod rozwagę tym wszystkim zaradnym, żeby patrzyli nie tylko na taniość-skromność ale i na swoje potrzeby. Wielu twierdzi że im nie trzeba więcej niż te 10 m2 ale ja w to nie wierzę. Lepiej zrobić dom ciut większy porządniej niż za za mały...

  8. #2328

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież pisałeś, że beton na ławy masz bez faktury. Bez faktury = bez gwarancji.
    Bez pewności, co Ci przywieźli.
    Nie wiem, jaki "kwit" otrzymałeś, ale w razie ewentualnej reklamacji niespecjalnie Ci się przyda...
    zle sie wyraziłem widocznie...beton mam z faktura ale za cene netto ...dlatego napisałem ze nie obchodzi mnie jak sie rozlicza betoniarnia.Ja buduje systemem gospodarczym,rozmawiam z ludzmi ,negocjuje..szukam lepszych cen po prostu.
    Przywiezli mi najwyższej klasy B20..wszystko co do twoich watpliwosci.
    pozdrawiam

  9. #2329

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post

    A teraz odnośnie taniej energooszczędnej parterówki - polecam poczytać dziennik Piczmana 110 m2, dużo chłopak robił sam i szczerze przyznał, bez naginania prawdy, ze dom kosztował go około 300k.
    witam
    od mniej wiecej 4 miesiecy wisi na allegro domek http://otodom.pl/dom-wolnostojacy-w-...d12495010.html
    dokladnie 60m od mojej budowy...teraz ten dom ma okna ,ocieplenie instalacje..własciwie stan deweloperski..i facet chce za niego 230 tys...
    Także rzeczywiście jesli Piczman budował 110m2 i robił duzo sam i wyszło 300k to miazga.

  10. #2330

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    ...beton mam z faktura ale za cene netto ...
    Ooo! to cos nowego...
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  11. #2331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    zle sie wyraziłem widocznie...beton mam z faktura ale za cene netto ...dlatego napisałem ze nie obchodzi mnie jak sie rozlicza betoniarnia.Ja buduje systemem gospodarczym,rozmawiam z ludzmi ,negocjuje..szukam lepszych cen po prostu.
    Przywiezli mi najwyższej klasy B20..wszystko co do twoich watpliwosci.
    pozdrawiam
    Taaa, betoniarnia, która płaci VAT za swojego klienta....
    Naprawdę z dziećmi nie rozmawiasz.
    No nic, nie moje ZOO, nie moje...

    Już pomijąjąc fakt, że nie wiem, co oznacza określenie "najwyższej klasy beton B20"

    Tak Ci powiedział kierowca gruszki ?
    Ile klas ma beton B20 ? Jak ją wyznaczyłeś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2332
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    fotohobby, ależ jesteś złośliwy. Ja się identycznie jak front dogadałam z kierownikiem - z fakturą, ale za cenę netto. Po prostu w wyniku negocjacji cena z wysokości brutto spadła do netto, a vat w tym. Czyli mówiąc krótko, chodzi o rabat w wysokości vat-u.
    A co do "klas" B20, sądzę, że chodzi o wybór najlepszej jakości z ofert i tyle. W końcu człowiek może wybrać betoniarnię nie tylko z powodu bliskości, ceny produktów, ale także ze względu na stałą, pewną jakość, której kto inny mu nie zapewni.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  13. #2333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    bury_kocur - wynegocjowałaś 23% rabatu za beton ?
    Zresztą, front podał wyraźnie cenę NETTO 200zł.
    Jeżeli byłoby rabat i wynegocjowałby RABAT i miałby cenę BRUTTO 200zł, to NETTO 162zł.
    Proste.

    Co bo "najlepszej klasy betonu B20" to troche się to różni od "betonu B20 najlepszej jakości".
    Zresztą - konia z rzedem tego, kto jest w stanie ocenić jakośc B20, jaką oferują pobliskie betoniarnie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2334
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    fotohobby - nie, wynegocjowałam 23% rabatu za kierownika budowy Wolałabym mieć taki rabat na beton, bez dwóch zdań, ale dobra każda oszczędność. Na betonie urwałam ledwo parę złotych...
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  15. #2335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No więc właśnie - co innego negocjować rabat 23% za usługę (których ceny wyjściowe mogą różnić się nawet dwukrotnie - np architekci, kierownicy budowy zresztą też), a co innego za materiał, i to w tak marnej (dla betoniarni) ilości.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2336

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Taaa, betoniarnia, która płaci VAT za swojego klienta....
    Naprawdę z dziećmi nie rozmawiasz.
    No nic, nie moje ZOO, nie moje...

    Już pomijąjąc fakt, że nie wiem, co oznacza określenie "najwyższej klasy beton B20"

    Tak Ci powiedział kierowca gruszki ?
    Ile klas ma beton B20 ? Jak ją wyznaczyłeś ?
    Jaki vat za klienta? ty masz kłopoty z logiką? Nie chcę tu wchodzic w polemike polityczna ale nasze ,,kochane,, państwo łupi nas na kazdym kroku i to na maksa bez skrupółów...a ty się dziwisz że 70% ludzi w tym kraju załatwia swoje sprawy w szarej strefie..obudz się czlowieku i popatrz co się wokół ciebie dzieje.

    Okreslenie ,,najwyższej klasy b20,, oznacza że firma która zalewa wszystkie najpoważniejsze inwestycje w moim okregu, i której gruszki rozwożą beton codziennie nieprzerwanie od 7 do 17...NIE MOŻE sobie pozwolic na jakies smieszne oszcednosci na marnych 9 m3.proste.
    pozdrawiam

  17. #2337

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    fotohobby, ależ jesteś złośliwy. Ja się identycznie jak front dogadałam z kierownikiem - z fakturą, ale za cenę netto. Po prostu w wyniku negocjacji cena z wysokości brutto spadła do netto, a vat w tym. Czyli mówiąc krótko, chodzi o rabat w wysokości vat-u.
    A co do "klas" B20, sądzę, że chodzi o wybór najlepszej jakości z ofert i tyle. W końcu człowiek może wybrać betoniarnię nie tylko z powodu bliskości, ceny produktów, ale także ze względu na stałą, pewną jakość, której kto inny mu nie zapewni.
    Twoja wypowiedz w 100% pokrywa się z moja metodyką pod tytułem ,, jak zbudować dobry i niedrogi dom,,
    Rozmawiałem z kilkoma kierownikami..rozpiętość cen ogromna...ten najtańszy powiedział mi jedno: Panie Przemku...ja mogę być u pana na budowie codziennie ,ale czy będzie pan ten domek stawiał specjalnie żle zeby się zawalił? czy zgodnie ze sztuką?,,

    Urzednicy robią z ludzi baranów którzy muszą miec super ekipe,kierbuda za 10k i nadzór bud. ..bo na pewno się zawali- KTO TAK BUDUJE ZE SIE MA ZAWALIC W CZYIM TO JEST INTERESIE?
    Myśle ze zdrowy rozsądek to najwazniejsza cecha która powinna grać role przy tak banalnej inwestycjii jak budowa domu.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 02-08-2012 o 18:56

  18. #2338

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No więc właśnie - co innego negocjować rabat 23% za usługę (których ceny wyjściowe mogą różnić się nawet dwukrotnie - np architekci, kierownicy budowy zresztą też), a co innego za materiał, i to w tak marnej (dla betoniarni) ilości.
    U mnie w mieście są 4 poważne betoniarnie(i pare mneijszych).....możesz sam poszukać i zadzwonić ...ja tak zrobiłem..rozpiętość cen: 190-380 zł/m3..
    tez byłem w szoku
    pozdrawiam

  19. #2339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Jaki vat za klienta? ty masz kłopoty z logiką?
    Jeśłi Ty nie zapłąciłeś VAT, to kto ?
    Jeśli piszesz, że masz cenę netto 200zł, zapłaciłeś 200zł i do tego fakturę VAT (tak rozumiem Twoje słowa, że "masz kwit"), a nie interesuje Cię, jak się betoniarnia rozlicza to logiku tu nie widzę....
    A... momencik:
    państwo łupi nas na kazdym kroku i to na maksa bez skrupółów...a ty się dziwisz że 70% ludzi w tym kraju załatwia swoje sprawy w szarej strefie..obudz się czlowieku i popatrz co się wokół ciebie dzieje
    Czyli jednak na czarno, a jak na czarno to w razie (czego nie życzę, ale się zdaża) coś się zacznie rysować i pękać, to nie masz prawa do żadnych roszczeń.
    Nawet pomimo tego, że masz "kwit"

    Może uznasz mnie za dziwaka - ale ja płacę podatki i zbieram faktury (choćby po to, by odliczyć VAT).
    Czyli należę do tych 30%
    Może, jakby te 70%, do których Ty należysz też tak robiło, to byłoby w tym państwie trochę lepiej ?

    U mnie w mieście są 4 poważne betoniarnie(i pare mneijszych).....możesz sam poszukać i zadzwonić ...ja tak zrobiłem..rozpiętość cen: 190-380 zł/m3..
    I Ci najtańsi mają beton B20 "najwyższej klasy" i nie oszczędzają, jak sprzedają na lewo
    Ty nawet nie wiesz, jaki Ci beton przywieziono.
    Może ktoś, dla paru groszy zarobku (podejście trochę podobne do Twojego) podesłał Ci gruchę B17,5, skoro ta transakcja nie została zaksięgowana ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-08-2012 o 19:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2340
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    .ten najtańszy powiedział mi jedno: Panie Przemku...ja mogę być u pana na budowie codziennie ,ale czy będzie pan ten domek stawiał specjalnie żle zeby się zawalił? czy zgodnie ze sztuką?,,
    Nawet nie pisz takich rzeczy bo z tego wynika,że budujesz jedynie dach nad głową żeby nie padało,nieważne czy więźba prawidłowo,nie ważne czy dachówka odpowiednio zakotwiona,nie ważne czy są piony,nie ważne czy okna dobrze wstawione,nie ważne czy ściany popękają przy oknach,nie ważne jaki rodzaj betonu.Dla Ciebie wsio ryba.
    No chyba,ze Ty masz uprawnienia budowlane i znasz wszystkie tajniki budowy "zgodnie ze sztuką"
    A potem dachy odlatują
    Ja także jak fotohobby zbieram wszystkie faktury,nawet za beton(B30),żeby w razie czego,w razie jakiejś ekspertyzy można było do kogoś się zgłosić...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2012 o 20:29

Strona 117 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony