dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Dobre - o płotach nie słyszałem jeszcze
    Swoją drogą z doświadczenia wiem, że na zewnętrznym sygnalizator optyczno akustyczny z naklejką jakiejś firmy ochroniarskiej i atrapa kamery naprawdę dużo robią. Wielu się na tym nie zna a boi.

  2. #42
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    To może jeszcze , dla tych co sobie sami chcą alarm zaprojektować i zmontować, podam pewną prawidłowość.

    System alarmowy trzeba zbudować tak, aby koszt narzędzi/urządzeń/wkładu potrzebnego do jego "złamania" wynosił od 10 do 20 razy więcej jak koszt systemu alarmowego.
    Jeżeli system kosztuje około 5000zł to złodziej powinien nieć sprzętu za jakieś 50 tysięcy, aby go obejść.
    Bo przecież nie ma zabezpieczeń nie do pokonania...
    Wniosek wprost:
    Nie ma uzasadnienia do włamywania się do domów z systemem alarmowym, bo trud taki się po prostu "nie opłaca" przy potencjalnym "zysku" z takiego włamania.
    Lepsze jest włamanie do jubilera, co sobie "taniutki" alarm sam założył.

    Adam M.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga39 Zobacz post
    Niektóre napisy zamazałem ze względów prywatności. Alarm to PLC2011B0. bezproblemowa instalacja i jeszcze mam możliwość sterowania kilkunastoma obwodami i pomiary temperatur. Instalatorzy głównie ściemniają, że to takie skomplikowane.
    Powalające. Super rozwiązanie. To chyba dom na miarę XXX wieku. Ja co prawda nie wiem jaką mam temperaturę na strychu (pewnie dlatego, że go nie mam) ani w przedpokoju, gdzie i tak nikt nie ma regulacji, ale za to mam automatyczne zapalanie się światła w przedpokoju. Za darmo.


    Cytat Napisał tabaluga39 Zobacz post
    Ma wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i europejskie i azjatyckie i amerykańskie.
    Skoro tak, to daj link do świadectwa Techomu, albo jakiegokolwiek, w którym jest mowa, że ten sterownik klasyfikuje się do jakiejkolwiek klasy jeśli chodzi o systemy alarmowe.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-06-2012 o 00:12
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To może jeszcze , dla tych co sobie sami chcą alarm zaprojektować i zmontować, podam pewną prawidłowość.
    System alarmowy trzeba zbudować tak, aby koszt narzędzi/urządzeń/wkładu potrzebnego do jego "złamania" wynosił od 10 do 20 razy więcej jak koszt systemu alarmowego.
    Jeżeli system kosztuje około 5000zł to złodziej powinien nieć sprzętu za jakieś 50 tysięcy, aby go obejść.
    Bo przecież nie ma zabezpieczeń nie do pokonania...
    Adam M.
    Weź przestań Zejdź na ziemię Kto będzie skakał między laserami, przeskawiwał po gzymsach i latał w powietrzu jak Lara Croft ?
    Jak złodziej idzie do domku upodlonego kredytobiorcy to szuka czegoś co można zwinąć przez otwarte okno lub wypchnięcie drzwi tarasowych ze słabego plastiku.
    Jak ktoś ma szyby nawet nie P4 a;e klejone z jedną folią to już się szyby nie wywali cegłą. Wystarczy mieć do tego dobre okucia i klamki z blokadą od środka.
    mając stado kontaktronów i klejone szyby już zmuszamy złodzieja do otwarcia zamiast do wybicia szyby i po to są kontaktrony.
    Jak ktoś ma P4 to już o wybiciu nie ma mowy. Tłukłem taką szybę kiedyś młotem to wiem. Żeby wejść to trzeba otworzyć, nie zbije się. A jak się otworzy to kontaktrony złapią i już.

    Jak są zwykłe okna to czujki ruchu, które są wrażliwe a to na słońce, a to pies czy kot.

    Nie demonizujmy instalacji alarmowej. Każdy ze smykałką sam sobie założy. reszta pójdzie po fachowca, który może za rok nadać robotę złodziejowi I kółko się zamyka

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Dobre - o płotach nie słyszałem jeszcze
    Swoją drogą z doświadczenia wiem, że na zewnętrznym sygnalizator optyczno akustyczny z naklejką jakiejś firmy ochroniarskiej i atrapa kamery naprawdę dużo robią. Wielu się na tym nie zna a boi.
    Już same plansze od ochrony mienia na płocie odstraszają.
    Co do wieszania sygnalizatora to jestem przeciw. Czasem tak ludziom wyją alarmy, że człowiek robi się zły, a nie czujny. Lepiej napisać "mam cichy alarm".
    Takim sygnalizatorem złodziej może sobie testować i czymś ciskać w szyby, jeździć magnesem po oknie i szukać kontaktronów. Tak długo będą wywoływać alarmy aż wyłączysz syrenę i lampę, albo cały alarm.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Takim sygnalizatorem złodziej może sobie testować
    Raczej właściciel. Złodzieje nie bawią się w Henryka Kwinto
    i czymś ciskać w szyby, jeździć magnesem po oknie i szukać kontaktronów.
    Tylko, że nie tak szuka się kontaktronów.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #47

    Domyślnie

    Radiowe alarmy czy radiowe systemy inteligentnego budynku odpadają. Podatność na zagłuszanie i włamania.

  8. #48

    Domyślnie

    I wyczerpane baterie...

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    I wyczerpane baterie...
    Takkkk, radiowe to tylko na pilota, jak już nie ma innej możliwości, a nie chce się chodzić po schodach żeby coś przełączyć. Na pewno nie alarm.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To może jeszcze , dla tych co sobie sami chcą alarm zaprojektować i zmontować, podam pewną prawidłowość.

    System alarmowy trzeba zbudować tak, aby koszt narzędzi/urządzeń/wkładu potrzebnego do jego "złamania" wynosił od 10 do 20 razy więcej jak koszt systemu alarmowego.
    Jeżeli system kosztuje około 5000zł to złodziej powinien nieć sprzętu za jakieś 50 tysięcy, aby go obejść.
    Bo przecież nie ma zabezpieczeń nie do pokonania...
    Ty jesteś demagog Kto będzie obchodził systemy alarmowe w tych naszych niedokończonych czterech kontach? Złamanie alarmu? Młot 5 kilowy, we framugę, piana w sygnalizator i w nogi. Albo cegłą w szybę. Starasz się bronić status quo instalatorów i wpływać na pojmowanie złożoności zawodu instalatora alarmów Toż to trochę rozumu i każdy sobie zamontuje.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tabaluga39

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Miedzeszyn
    Kod pocztowy
    04-874
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ty jesteś demagog Kto będzie obchodził systemy alarmowe w tych naszych niedokończonych czterech kontach? Złamanie alarmu? Młot 5 kilowy, we framugę, piana w sygnalizator i w nogi. Albo cegłą w szybę. Starasz się bronić status quo instalatorów i wpływać na pojmowanie złożoności zawodu instalatora alarmów Toż to trochę rozumu i każdy sobie zamontuje.
    Hehe dokładnie demagog Instalacja alarmowa to jedna z prostrzych rzeczy.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony