dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 237
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 4722
  1. #861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Moja pralnia Ewo tak ma właśnie. Najtańsze możliwe płytki na ścianach i podłodze. Kładłam osobiście ucząc się na nich jak to robić, więc nawet żeby mi ktoś płacił to nie pochwalę się. Kiedyś położę nowe i na pewno lepiej.
    Taka umywaleczka całkiem by mi wystarczyła. IKEA ma ją też 80 cm. Chyba się zdecyduję.

    Za to pochwalę się czymś mam 2 pralki. Druga wielka amerykańska pralka General Electric, w której mogę prać na raz 2 pełnowymiarowe koce
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #862
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja w mojej pralni dam kafelki ,któ®e zostaną z łazienki dzieci i też sami pokafelkujemy,to będzie tylko nad umywalką.Ale zlew gospodarczy dam duży ,możesz jakiś zlew kuchenny z Ikei.
    Ewo jak Ty wklejasz te zdjęcia ,że Ci się pokazują duże,a nie małe?
    EWa co teraz się u Ciebie robi,albo co jest w najbliższych planach?

  3. #863
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cześć Ewo, fajnie że wróciłaś

    Widzę,że pralnia na tapecie.

    Piękne widoki wakacyjne

  4. #864
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola.U Zobacz post
    Hej Julianno
    witam się u Ciebie Piękny domek się zapowiada ,więc jeśli można będę podglądać
    Ojej Ola u mnie . Witam radośnie i cieszę się, że zajrzałaś .
    Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz na dłużej . Ja muszę się przyznać, że nocami śnię o Twoich betonowych ścianach .

    Cytat Napisał narendil Zobacz post
    Ewciu, co rusz wracam do Ciebie popatrzeć na te suszareczki.
    Czemu ja nie mam miejsca
    będziesz mogła coś powiesić jak mnie odwiedzisz Pod warunkiem, że taką skombinuję, a nie skończy się na sznurku do snopowiązałki .

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Moja pralnia Ewo tak ma właśnie. Najtańsze możliwe płytki na ścianach i podłodze. Kładłam osobiście ucząc się na nich jak to robić, więc nawet żeby mi ktoś płacił to nie pochwalę się. Kiedyś położę nowe i na pewno lepiej.
    Taka umywaleczka całkiem by mi wystarczyła. IKEA ma ją też 80 cm. Chyba się zdecyduję.

    Za to pochwalę się czymś mam 2 pralki. Druga wielka amerykańska pralka General Electric, w której mogę prać na raz 2 pełnowymiarowe koce
    Pesteczko ja się tylko martwię czy nie za płytkie są te umywalki na pranie?
    Zazdroszczę dwóch pralek i tej turbo-maszyny . Po powrocie pralka chodziła u mnie 3 dni, mimo, iż prałam na wyjeździe. Wzięłam się jednak po powrocie za porządki, bo domu nie mogłam poznać i korzystając z pogody wyprałam wszystko co dużo-gabarytowe. Niestety nie mam takiej pojemnej pralki .

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Ja w mojej pralni dam kafelki ,któ®e zostaną z łazienki dzieci i też sami pokafelkujemy,to będzie tylko nad umywalką.Ale zlew gospodarczy dam duży ,możesz jakiś zlew kuchenny z Ikei.
    Ewo jak Ty wklejasz te zdjęcia ,że Ci się pokazują duże,a nie małe?
    EWa co teraz się u Ciebie robi,albo co jest w najbliższych planach?
    Basieńko, Twoje cegiełki są super. Będzie wyglądało na pewno fajnie. Ja też myślę o tym domsjo kuchennym do pralni
    A korzystając z okazji, że do mnie zaglądasz, napisz proszę czy w takiej umywalce jak masz u chłopaków dałoby się swobodnie wyprać spory sweter?

    Co do wklejania zdjęć, to:

    Zdjęcia z sieci:
    1. kopiuję adres wybranego obrazka

    2. otwieram ikonkę "Insert Image"


    3. Wybieram zakładkę From URL


    4. Wklejam skopiowany wcześniej adres obrazka


    5. Wyłączam ptaszka przy "Retrieve remote file and reference locally" (poniżej jest włączony)


    6. Akceptuję ok i gotowe

    Obrazki z własnego komputera trzeba najpierw umieścić na Fotosiku, ImageShack, itp. Potem tak samo jak powyżej .

    Pytasz co u mnie... nie bardzo jest co pisać . Mam otynkowane dwa pomieszczenia - garderobę i prawie całą pralnię, ale tam jest właśnie w planach jeszcze kucie pod zlew. Facet od CO zrobił nam numer po tym jak dostał sporo zaliczki (i tu radę AniS79 powinnam sobie wziąć do serca)... Miał być tydzień temu, ale gdy zadzwoniliśmy powiedział, że właśnie zaczął nową robotę i pojawi się przed końcem sierpnia. Wmawia nam przy tym, że tak się z nami umawiał... Nie wiem, może mnie przyćmiło od nadmiaru słońca w lipcu i nie dosłyszałam .

    Dzisiaj za to wreszcie pojawił się facet od dachu z ekipą. Postawili w końcu na tarasie przedłużenie krokwi (czekaliśmy 2 lata), co w zamyśle architekta było takim pomysłem na tarasową pergolę. Podobało mi się na projekcie i uparłam się by to zrobić. Mąż był przeciwny, bo to jednak drewno, które na pewno z czasem będzie wyglądało gorzej. Rozmawiałam z nim przed chwilką bo jest na budowie - śmieje się, że wygląda to teraz tak jakby zabrakło nam dachówek No nic, może uda mi się tam dzisiaj pojechać i samej zobaczyć .

    Poza tym będzie nam jeszcze w tym tygodniu (mam nadzieję):
    - uszczelniał dach (leje się do domu w czasie deszczu),
    Tutaj to widać najlepiej (to garderoba, ale zdjęcie jeszcze przed tynkiem)


    - wstawi dodatkowe okno dachowe, bo uznałam, że w garderobie jest jednak trochę za ciemno, a oprócz podstawowej funkcji będzie też pełniła przynajmniej dwie inne.
    Okno planuję na tym skosie - tutaj też nota bene widać efekty deszczu.


    - I nie wiem czy męczyć go o to obniżanie okien (?). Mamy na razie tylko dwa dachowe, więc nie miałby dużo, ale zawsze to robota, bo dachówki trzeba zdjąć i przesuwać wymian.

    Tu widać okno w garderobie


    a tu w pralni


    Zaczynają się jakieś 130-140 cm od podłogi (dzisiaj postaram się zmierzyć dokładnie)

    Minusy obniżenia:
    - dodatkowa praca (czas i pieniądze)
    - gorzej doświetlone pomieszczenie (podobno okno niżej montowane daje mniej światła, ale będę miała okna po obu stronach, więc nie powinno być źle)
    - problemy przy ociepleniu (dole łączenie może być mostkiem termicznym, bo będzie blisko wieńca - tak przynajmniej zrozumiałam)

    Plusy obniżenia:
    - będę mogła widzieć cokolwiek, bo teraz nawet jak stanę na palcach to niewiele widzę prócz nieba
    - łatwiejszy dostęp przy myciu okna

    Warto?


    Cytat Napisał mariomili Zobacz post
    Cześć Ewo, fajnie że wróciłaś

    Widzę,że pralnia na tapecie.

    Piękne widoki wakacyjne
    Cześć Mariomili . Cieszę się, że zaglądasz. Pralnia na tapecie, bo muszę podać gdzie podkuć pod zlew. Tak naprawdę już podkuli, ale zupełnie bez konsultacji ze mną, więc się nie liczy .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 21-08-2012 o 13:33

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Warto?
    Moim zdaniem nie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Plusy obniżenia:
    - będę mogła widzieć cokolwiek, bo teraz nawet jak stanę na palcach to niewiele widzę prócz nieba
    Ewcia, Ty chcesz przez okno w pralni wyglądać? Ile razy w roku?
    No, chyba, że naprzeciwko jakiegoś mega przystojniaka

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    - łatwiejszy dostęp przy myciu okna
    Patrz wyżej Ile razy w roku myjesz okna?
    Ja dwa, góra trzy I uważam to za rozpustę!
    A z tego co widzę na zdjęciach i tak drabinka potrzebna

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Minusy obniżenia:
    - dodatkowa praca (czas i pieniądze)
    - gorzej doświetlone pomieszczenie (podobno okno niżej montowane daje mniej światła, ale będę miała okna po obu stronach, więc nie powinno być źle)
    - problemy przy ociepleniu (dole łączenie może być mostkiem termicznym, bo będzie blisko wieńca - tak przynajmniej zrozumiałam)
    Jak dla mnie te minusy przeważają.
    Szczególnie argument o pieniążkach i problemach z ociepleniem.

    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  6. #866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Julianna, ja w sprawie okien połaciowych. U mnie do dolnej krawędzi około 1,5 m, więc do wyglądania są bezużyteczne. Odżałować nie mogę, że nie uparłam się przy tzw. kolankowych w górnej łazience i jednym z pokoi. Reszta i tak jest tak wysoko, że to nie ma znaczenia.

    W salonie w dachu mam dwa od zachodu. Pięknie doświetlają, ale też zostałam przez mojego J. pokonana, bo chciałam mieć cztery – parami po dwa w pionie między krokwiami.

    Teraz bym pazurami broniła swoich pomysłów.

    wszyscy straszą nas tymi mostkami termicznymi i problemami z ociepleniem, Mój domowy politechnik siadł kiedyś i wyliczył matematycznie. Śmialiśmy się do rozpuku, bo różnice wychodziły mikroskopijne.
    Wszystko moim zdanie przesadzone, by fachowcom kiesę nabijać.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-08-2012 o 14:24
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #867
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Dla okna w garderobie wg mnie nie warto, chyba... że chcesz np. prasować i wyglądać przez okno

  8. #868
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał narendil Zobacz post
    Ewcia, Ty chcesz przez okno w pralni wyglądać? Ile razy w roku?
    No, chyba, że naprzeciwko jakiegoś mega przystojniaka
    No kurcze nie mam tam przystojniaka (wtedy od razu pokazałabym mój widok z okna i kasowała bilety ).
    To jest najładniejsza strona domu, bo widok na pola i las (niestety północ). Nie ma tam wcale sąsiadów.

    Cytat Napisał narendil Zobacz post
    Ile razy w roku myjesz okna?
    Nie przyznałabym się gdybyś sama nie napisała, że...

    Cytat Napisał narendil Zobacz post
    Ja dwa, góra trzy I uważam to za rozpustę!
    Ulżyło mi, bo mam kompleksy przy mojej emerytowanej sąsiadce, która robi to tyle razy, ale w miesiącu.

    Dzięki Aniu za Twoją opinię .


    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Julianna, ja w sprawie okien połaciowych. U mnie do dolnej krawędzi około 1,5 m, więc do wyglądania są bezużyteczne. Odżałować nie mogę, że nie uparłam się przy tzw. kolankowych w górnej łazience i jednym z pokoi.
    Pesteczko - kolankowe, to moje marzenie, ale ich cena mnie otrzeźwiła. Teraz może są już tańsze.
    Moje przygody z projektem i oknami to długa historia. Zrobiłam taką rewolucję, że z projektu z 8-ma oknami połaciowymi zostały tylko 2 (zmieniłam rodzaj dachu).
    Nie wiem dlaczego nie przypilnowałam tych okien na etapie ich osadzania, bo na projekcie są niżej. Z pewnością ma tu też znaczenie rozmiar dachówek - jedna ma 48 cm długości, więc właśnie o tyle okno musiałoby zejść w dół i dla mnie byłoby idealnie .
    Jeśli dobrze zrozumiałam to jesteś za obniżeniem?

    Cytat Napisał Ola.U Zobacz post
    Dziękuję za miłe przywitanie ,oczywiście zostaję na dłużej
    A z betonów ,to po prostu trzeba zrobić sen na jawie
    Cieszę się ogromnie Olu , że zostajesz . Namiar na betony już u Ciebie zdobyłam .

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Dla okna w garderobie wg mnie nie warto, chyba... że chcesz np. prasować i wyglądać przez okno
    Czyli 3 głosy na nie!

    Ależ Wy szybkie jesteście - dziękuję.

    Tymczasem... byłam na budowie i machnęłam się sporo z tym oknem, bo jest na wysokości 170 .
    Spójrzcie na zdjęcie - dodam, że mam na nogach 10 cm koturny .


    I co? Podtrzymujecie zdanie? Mnie trochę frustruje ta wysokość, ale nie będę się upierać za wszelką cenę. W sumie najważniejsze, że dają światło .

    U kogoś widziałam niedawno takie okno wykończone parapetem (chyba u Tatarak???). U mnie po obniżeniu chyba też by tak trzeba było. Nieźle wygląda taki parapecik - na szybko znalazłam taki

    Źródło

    Ale cały czas martwię się tymi zasadami:

    Szpaleta okna połaciowego: 1. górna płaszczyzna równoległa do podłogi, 2. boczne płaszczyzny lekko rozchylone, 3. dolna płaszczyzna prostopadła do podłogi.
    Źródło

    No i zdurniałam .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 21-08-2012 o 18:13

  9. #869
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    też popełniłam ten błąd i dałam za wysoko ona dachowe w pokoju tv.......kazałam obnizyć ,bo czułam się w tym pokoju okropnie....to bardzo przygnębiające uczucie widzieć tylko niebo....jak w celi jestem za obniżeniem okien

  10. #870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Ja śledzę z ukrycia, ale teraz się przywitam i zabiorę głos w sprawie okien: wcześniej jak pisałaś o 130 cm myślałam sobie; Dojdzie kilka centymetrów podłogi i będzie super, ale patrząc na zdjęcie, to absolutnie jestem za obniżeniem. Sama mam na wysokości 148 cm dolną krawędź wszystkich okien i uważam, że są stanowczo za wysoko!

  11. #871
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Myślałam, że są na takiej wysokości jak moje, ale skoro tak wysoko, to obniżaj. Zdecydowanie. Jeśli już teraz Cię to drażni i żałujesz, że nie są niżej, to obniż, póki się da.

  12. #872

    Domyślnie

    sprawa okien połaciowyc hmnie też "wywołała" z ukrycia, bo czytam od dłuzszego czasu
    ze zdjęcia wynika, że koniecznie obniżać, ale jeśli masz dachówki półmetrowe, to pytanie, czy się w ogóle da? bo to chyba takie oczywiste nie jest
    teraz widzę, że miałam szczęście do "dachowca", bo też mieliśmy wysoko zamontowane i nasz wykonawca nas zawezwał i powiedział, że jak chcemy, to on to zostawi, ale on radzi, żeby zmienić

  13. #873

    Domyślnie

    He he he - ciesze się ze nie tylko ja jestem taka wyrośnieta
    Za nie obniżaniem jest jeszcze jeden argument - jako, ze ty do tych okien ledwo sięgasz, a na stole kobiecie tańczyc nie przystoi to ... okno to powinien myć... małżonek . Wtedy może on to robić 2-3 razy w miesiącu - zeby dorównac sąsiadce )

    A tak powaznie to Julianno obniżaj okna i to predko - wkurzac cie to bedzie całe zycie.

  14. #874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Obniżaj te okna ile się da. Ja do swoich nawet nosem nie sięgam, wię oglądam tylko niebo.

    Rób z parapecikiem.
    Systemów obudowywania okien połaciowych jest tyle ile kto chce. To nie jest obowiązek robić te rozchylenia. U mnie wszyskie płaszczyzny są prostopadle do okna. Ale jeśli okno jest niżej i do szczytu sufitu jest kawałek, to warto górę zrobić równolegle do podłogi – będzie nieco (tylko nieco) lepsze doświetlenie pomieszczenia i tyle.

    I... zapraszam do Barbary74
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #875
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ale mi niespodziankę sprawiłyście . Nie wiem czy najpierw dziękować, że do mnie zaglądacie czy za Waszą pomoc .

    Cytat Napisał Ola.U Zobacz post
    Jak zobaczyłam to zdjęcie ,to zmieniłam zdanie ,myślałam ,że o wiele niżej są te okna
    Ja bym obniżała ,zdecydowanie .Pokazałam ,nawet dla męża i on też powiedział:"obniżać ",a jak chyba każdy facet ,nie lubi przeróbek
    No tak myślałam, że pokazanie skali problemu może wpłynąć na zmianę - dziękuję Olu .

    Cytat Napisał betib Zobacz post
    też popełniłam ten błąd i dałam za wysoko ona dachowe w pokoju tv.......kazałam obnizyć ,bo czułam się w tym pokoju okropnie....to bardzo przygnębiające uczucie widzieć tylko niebo....jak w celi jestem za obniżeniem okien
    Betib - witam ślicznie . Ogromnie się cieszę, że do mnie zajrzałaś i dziękuję za Twoje doświadczenia.
    Znam Twoje wnętrza i podziwiam je za konsekwencję i styl. Wiem, że wyczarowujesz piękne meble , a drewniane szpulki, które kiedyś wystawiłaś do licytacji chwyciły mnie za serce . Sprawię sobie takie na pewno. Tylko najpierw muszę mieć dla nich godne miejsce, bo teraz to dosłownie nie da się u nas szpilki wcisnąć .

    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Ja śledzę z ukrycia, ale teraz się przywitam i zabiorę głos w sprawie okien: wcześniej jak pisałaś o 130 cm myślałam sobie; Dojdzie kilka centymetrów podłogi i będzie super, ale patrząc na zdjęcie, to absolutnie jestem za obniżeniem. Sama mam na wysokości 148 cm dolną krawędź wszystkich okien i uważam, że są stanowczo za wysoko!
    Rasiu... to naprawdę Ty? Nie wiem jak Cię godnie przywitać . Bardzo, bardzo mi miło, że zaglądasz, choć tak niewiele mogę jeszcze pokazać.
    Twój domek oglądałam jeszcze zanim zalogowałam się na FM. Zachwycałam się bryłą domu, oranżerią, schodami, kamieniami, elewacją, ogrodzeniem, pieskami, Twoim talentem do robienia zdjęć w ogrodzie - nie jestem w stanie wymienić wszystkiego, ale doprowadzałam do bólu głowy mojego M. wołając - choć, zobacz, zobacz, jak ładnie, ciekawie, oryginalnie... Byłam tak zielona w temacie, że nie śmiałam się w ogóle odzywać, a teraz to Ty piszesz u mnie .
    Dziękuję po stokroć

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Myślałam, że są na takiej wysokości jak moje, ale skoro tak wysoko, to obniżaj. Zdecydowanie. Jeśli już teraz Cię to drażni i żałujesz, że nie są niżej, to obniż, póki się da.
    No drażni Aniu . Muszę przyznać, że ile razy tam wchodzę, to zawsze sobie mówię - "no nie, jest zdecydowanie za wysoko". Jak wracam do domu, to myślę, a może nie ma sensu teraz szarpać tych okien. Potem jadę na budowę i znowu "za wysoko" . I tak w kółko. Wiem, że to "tylko" garderoba i pralnia, ale tam też spędza się trochę czasu. W tej garderobie planuję jeszcze prasowalnię i kącik do szycia/scrapkowania. Jest spora, bo ma 20 m (tylko po obu stronach skosy).

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    sprawa okien połaciowyc hmnie też "wywołała" z ukrycia, bo czytam od dłuzszego czasu
    ze zdjęcia wynika, że koniecznie obniżać, ale jeśli masz dachówki półmetrowe, to pytanie, czy się w ogóle da? bo to chyba takie oczywiste nie jest
    teraz widzę, że miałam szczęście do "dachowca", bo też mieliśmy wysoko zamontowane i nasz wykonawca nas zawezwał i powiedział, że jak chcemy, to on to zostawi, ale on radzi, żeby zmienić
    Warto było te okna pokazać, bo dzięki temu mam tak wiele miłych gości . Witam ciepło Mamik
    Nasz fachowiec od dachu powiedział, że obniży jeśli będę zdecydowana, więc zakładam się da. Mierzyłam wczoraj i dół okna wypadnie jakieś 14 cm nad drewnianą belką, która leży na wieńcu (nie wiem jak to się fachowo zwie). Tyle zatem zostanie na ocieplenie tego "parapetu", ale ta drewniana belka też chyba nico izoluje.
    Nie wiem jak w garderobie sobie poradzi, bo tam jest wymian...

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    He he he - ciesze się ze nie tylko ja jestem taka wyrośnieta
    Za nie obniżaniem jest jeszcze jeden argument - jako, ze ty do tych okien ledwo sięgasz, a na stole kobiecie tańczyc nie przystoi to ... okno to powinien myć... małżonek . Wtedy może on to robić 2-3 razy w miesiącu - zeby dorównac sąsiadce )

    A tak powaznie to Julianno obniżaj okna i to predko - wkurzac cie to bedzie całe zycie.
    Toć przyznawałam się Madziu, że nie wyrosłam za dużo . Ale te nasze kilka cm ponad 1,60, to chyba taka średnia krajowa . Nadrabiam obcasami
    Na Męża nie mogę narzekać. Rozumie znaczenie pojęcia partnerstwa w związku . Mam nadzieję, że i po obniżeniu okienka przetrze . Poogląda sobie przy tym piękne widoki - dzisiaj z rana zachwycał się sarnami za płotem właśnie po tej stronie.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Obniżaj te okna ile się da. Ja do swoich nawet nosem nie sięgam, wię oglądam tylko niebo.

    Rób z parapecikiem.
    ...
    I... zapraszam do Barbary74
    Dziękuję Pesteczko za opinię
    U Basi byłam zanim zajrzałam do siebie. Nie wiem dlaczego, ale naprawdę czułam, że coś pięknego tam zobaczę .

  16. #876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Ewcia, po zobaczeniu Ciebie przy oknach zmieniam zdanie
    Jeśli się da, to obniżaj.
    Rety, rzeczywiście wysoko zamontowaliście te okna!
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  17. #877
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Wygląda na to, że wciąż to ja jestem najniższa na forum. Może niekoniecznie w tej kategorii chciałabym być "naj", ale co zrobić

  18. #878
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Ja bym bez obniżyła, bo teraz tak sobie to wygląda My swego czasu gdy cały dach był już skończony zdecydowaliśmy sie na jeszcze jedno okno dachowe ( raczej taka moja zachcianka) 3 godzinki i po sprawie

  19. #879

    Domyślnie

    Ojoj ale dylemat z oknami Julianko zmieniaj koniecznie U mnie była podobna sytuacja i pan od dachu samozwańczo zadecydował że w projekcie są za nisko i dał na 130cm. Miały być na 100cm i ja byłam tym zachwycona bo nie tylko ja mogłam wyjrzeć, ale i dzieci widziały by coś więcej niż tylko niebo, a widok mam podobny jak u Ciebie, na łąki i lasy Ja niestety nie zdecydowałam się na zmiany bo zorientowałam się za późno (uroki budowania na odległość ) i teraz okropnie mi szkoda, ze jest inaczej niż miało być
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  20. #880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ewo, ja do Ciebie po prośbie
    Czy mogę Cię prosić o wklejenie do wątku Basi tej wizualki poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Guthouse-Spartherm_Mini+lupek-01A.jpg
Wyświetleń:	656
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	132543

    i przeklej, proszę, te kilka zdań:
    Zrobiłam kilka modyfikacji – zagospodarowałam ścianę TV, żeby ekran nie wył na pustej ścianie. Nie będzie podczas oglądania konkurował z obrazkami, bo świeci, a reszta będzie zacieniona. Widziałam piękny ekran ledowy LG cieniutki i prawie bez ramki (LG 47LM670S LED 47') i taki umieściłam w wizualce.

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 44 z 237

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony