dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 128
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 2541
  1. #781

    Domyślnie

    Znajomy sprzedający drzwi Dziadek od wielu lat twierdzi że to jedne z lepszych z jakimi miał do czynienia a sprzedaje ogólnie wysoką cenowo-jakościową półkę.

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    a ja mam pytanie odnośnie ceny za drzwi drewniane- byliśmy wycenić drzwi o szer 2,14 m i wysokości 2,17. drzwi 90 cm po bokach dwa naswietla (szyba przejrzysta). drzwi zupełnie proste beż zadnych ozdób czy żłobień,pochwyt, elektrozamek, montaż ,VAT- po rabacie 9 tysięcy ( producent jastrzemski-kobiór). Czy to dobra cena?( słyszałam wiele dobrych opini na temat ej firmy) czy w tej cenie znajdziemy coś lepszgo czy nie ma sensu nawet szukać gdzieś indziej? Dodam, że chcę drzwi drewniane.( byliśmy jeszcze u Wiktorczyka w czarkowie-identyczne drzwi wycenione na prawie 15tys)
    ja to bym się obawiał tej ceny, 9 tys za całość, to chyba trochę mało ? ale ... może spodobałeś się sprzedawcy

    Pozdrawiam

  3. #783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMart Zobacz post

    Jeśli zamek listowy to rozumiem że z blachą na całej wysokości, pisałeś coś wcześniej , albo ktoś inny że zamek listwowy w pewnym stopniu zapobiega wypaczaniu się drzwi ? czy oferowane wzmocnienie w drzwiach tak zwane stalowe stabilizatory też ?
    Dziadek jakoś specjalnie nigdy mnie bardziej nie iteresował. Nie miałem potrzeby szukać innych dostawców niż mam.
    Ogólnie - zamknięty zamek listwowy zapobiega wypaczaniu drzwi. Jakby chciały zapracować, to taki zamek im nie pozwoli na to ponad normę. Napisałem zamknięty - bo jak drzwi nie są "zakluczone" to trzymają się tylko na zapadce pod klamką. No chyba że to właśnie cudo zamykające się automatycznie po każdym trzaśnięciu.
    Ta całościowa blacha zamykająca wygląda wg mnie mało atrakcyjnie, ale może poza atutem antywłamaniowym jest także zabezpieczeniem przed potencjalnym uszkodzeniem mechanicznym, np. przy wnoszeniu czegoś do domu.
    Wzmocnienia pionowe także powinny spełnić swoją rolę.

  4. #784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Co sadzicie o drzwiach stalowych delta bez przeszklen? Maja to byc drzwi zewnetrzne do domu oraz kotlowni. Wstepnie zastanawailem sie nad delta premium ale znalzlem nowosc royal - cieplejszy i bardziej antywlamaniowy.
    Model premium z montazem wychodzi ok 1700zl i ma Ud=1,35 , royal zapewne wyniesie z 2500 ale da sie zejsc w okolice ud=1,1-12. To na czym mi zalezy to cieplo i bezpieczenstwa oraz trwalosc. Drzwi drewniane to sporo wiekszy wydatek i jakos obawiam sie ich chocby dlatego ze jedno z wejsc jest od zachodu i czesciowo bedzie na nie padac slonce itd.

  5. #785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Jasne. Promień słońca sprawi, że drewno spłonie w oczach! Trochę dystansu bo chyba oglądacie za dużo filmów o wampirach. Na pocieszenie Ci powiem, że miałem już w swojej "karierze" przynajmniej 5 szt. drzwi stalowych, które dostały "burchli" nawet gdy nie były narażone na słońce. To tylko blacha i pianka

    A teraz co do oszczędności:
    Wg strony http://www.uvalue.ms.pl/ i Twoich deklaracji wspolczynnika U dla drzwi, w ciągu roku uzyskasz oszczędności rzędu:
    - niecałe 30zł przy gazie ciekłym - najdroższe paliwo (czyli za dobre 30 lat się zwróci ten wydatek)
    - 6 zł przy opalaniu węglem (nawet nie chce mi się liczyć czy oszczędności w tej opcji trafią do Twoich prawnuków czy jeszcze dalej).
    Więcej Wam ucieknie przez nieszczelności przy wkładce czy progu niż przez całe drzwi!
    Ludzie! Więcej rozsądku bo słowo "lepsze U" sprawia, że przestajecie myśleć racjonalnie.

  6. #786

    Domyślnie

    Cytat Napisał KosGos Zobacz post
    Co sadzicie o drzwiach stalowych delta bez przeszklen? Maja to byc drzwi zewnetrzne do domu oraz kotlowni. Wstepnie zastanawailem sie nad delta premium ale znalzlem nowosc royal - cieplejszy i bardziej antywlamaniowy.
    Model premium z montazem wychodzi ok 1700zl i ma Ud=1,35 , royal zapewne wyniesie z 2500 ale da sie zejsc w okolice ud=1,1-12. To na czym mi zalezy to cieplo i bezpieczenstwa oraz trwalosc. Drzwi drewniane to sporo wiekszy wydatek i jakos obawiam sie ich chocby dlatego ze jedno z wejsc jest od zachodu i czesciowo bedzie na nie padac slonce itd.
    Mam 2 szt delty,ale dopiero co zamontowane więc trudno mi coś powiedzieć.
    Natomiast wyraznie jest przez producenta zaznaczone,że drzwi muszą mieć osłonę przed słońcem(w szczególności kolory ciemne),wiec zupełnie tak jak i drewniane trzeba chronić.
    Ideałem są chyba tylko drzwi pcv.

  7. #787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    marynata a jaki model masz tych drzwi ? Drzwi od zachodu maja daszek wiec sa w miare chronione ale slonce i tak dojdzie gdzies do polowy drzwi. Od wschodu beda drugie drzwi i tu nie ma zadaszenia ale sadze ze slonce tutaj nie bedzie mocne.

  8. #788

    Domyślnie

    Zaraz zobaczę na allegro,bo sama nie wiem-weszłam do sklepu i pokazałam palcem ha ha ha.


    ed

    takie,tylko kolor antracyt całkiem gładkie
    http://allegro.pl/drzwi-delta-specia...546098787.html
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 23-08-2012 o 10:02

  9. #789

    Domyślnie

    Miałem drzwi stalowe, przez moment firmy Mar-Tom. Jakość wykonania, bynajmniej dla mnie do bani. Lekkie jak pióro, że można nimi przerzucić stodołę. Klamka niby najdroższa z ich oferty, a lakier na niej nierónomiernie roprowadzony. Zamek, a raczej wkładka klasy C tylko szkoda, że nie pasował do drzwi i znowu trzeba było czekać, ale juz nie czekałem bo nie chciałem widzieć tych drzwi u siebie. Czas oczekiwania na drzwi miał być do 4 tygodni, zrobiło się z tego chyba 2 albo nawet 3 miesiące- zamawiałem drzwi w kolorze winchester (ponoć problemy mieli ze ściągnięciem tego koloru- to po jaką cholerę umieścili go w ofercie ?) Kolor okleiny niestety nie był Winchesterem, znaczy wg firmy nosi on taką nazwę, ale jeśli ktoś posiada bramę Wiśniowskiego w tym kolorze i okna to mocno się rozczaruje widząc te drzwi- zupełnie, co innego. Wszystko miało być spasowane kolorystycznie, a niestety nie było. Jeśli chodzi o firmę, która pośredniczyła: trochę na początku próbowali wmówić, że to we wnęce jest i dlatego inny odcień (chociaż te drzwi nawet nie były podobne do wichestera), dodatkowo słoje nie zgadzały się, a raczej było ich brak. Poza tym nie wiem czy montażyści nawalili, czy drzwi były tak kiepskie, ale był problem z ich zamknięciem, włącznie z odkształceniem uszczelki (stawiam na to pierwsze- bawili się z nimi chyba ze 2 godziny, a później mówili, że one za jakiś czas ułożą się i będzie okej bo gruba uszczelka itp. pierdoły, po miesiącu od montażu zamykały się tak samo kiepsko). Z drzwi zrezygonowałem na drugi dzien od montażu, ale, że nie miałem innych na zastępstwo to były u mnie jeszcze przez miesiąc. Ostatecznie firma, od której kupowałem, zachowała się z klasą i oddała zaliczkę, ale jakiś tam niesmak z ich strony dało się wyczuć mimo, że zakupy zrobiłem u nich za przeszło 20 tys. złoty.
    Mam teraz drzwi innej firmy, które niestety musiałem wybrać z przymusu bo nikt inny nie ma okleiny winchester, ale o tym później napiszę bo muszę teraz kończyć.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 23-08-2012 o 12:59

  10. #790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Nikt inny? Dość często montuję KMT w tym kolorze, bo to chyba dokładnie ta sama okleina. Klient zamówił już u mnie trzecią sztukę takich samych.. (co prawda to garaże czy pomieszczenia gospodarcze, a teraz niby zastępcze do domu) ale to chyba znaczy, że jako taka mu pasują.
    A na początku też miałem wielkie obawy co do KMT. Jak się domówi regulację zamka i lepszą futrynę to trzymają się kupy. Chociaz do dobrych drewnianych to im nadal duuużo brakuje

  11. #791

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Mam w projekcie szerokie drzwi (otwór 175 cm) z naświetlem bocznym i zastanawiam się czy nie będą za szerokie (i tym samym drogie). Czy nie zmniejszyć tego otworu do 150 cm. Nie chcę dwóch naświetli z obu stron drzwi - jedno przeszklenie w zupełności wystarczy. Nie przepadam za witrażami, więc szukam raczej maksymalnie prostych drzwi. Jaki jest standardowy wymiar drzwi z jednym naświetlem, czy nie ma to w praktyce znaczenia jaka będzie szerokość naświetla?

  12. #792

    Domyślnie

    No właśnie mam obecnie drzwi KMT Plus (regulacji zamka nie dokupowałem). Lepsza futryna, to znaczy jaka ? Kupiłem je bo byłem bez wyjścia. Tylko oni mają tą prawdziwą i ładną okleinę winchester, która idealnie współgra z moimi oknami i bramą garażową. Ku mojemu zdziwieniu, drzwi są o niebo lepiej wykonane od tych wspomnianych wyżej, są ciężkie. Nie mogę nic złego o nich powiedzieć (a tyle negatywnych opinii wyczytałem- dla mnie jakość wykonania na szkolną piątkę). Ekipa była inna niż poprzednio, sprawnie im wszystko poszło- drzwi idealnie się zamykają i otwierają. Obojętnie w jakim położeniu bym ich nie pozostawił to stoją nieruchomo. Wyczytałem, że mają 9 lat gwarancji na okleinę. W domu jeszcze nie mieszkam, ale póki co pozytywnie jestem zaskoczony. Zobaczymy jak będzie dalej.

  13. #793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Od ok. roku jest w KMT regulowany zaczep zamka. Jego pierwsza wersja była lipna, ale druga już spełnia swoje zadanie (w Gerdzie jest podobnie). Koszt to coś ok 15zł, ale mogę się mylić.
    Praktycznie zawsze (jak się zmieści) zamawiam ościeżnicę "15" zamiast standardowej "10" Jest bardziej masywna więc jest o co trzasnąć by się nie wyginała pod własnym ciężarem. Koszt - 22zł więcej, ale jak ktoś szuka najtańszych drzwi to raczej niech nie liczy że będzie miał ją wliczoną w kalkulację.
    Bardzo dużo zalezy od montażysty i solidnego, dokładnego montażu.

    Scruffty,
    drzwi z naświetlami zwykle nie mają typowych wymiarów. Jak dobrze pamiętam w Porcie były "typowe" dostawki, które wymagały otworu ok 144cm. Praktycznie musiałbys juz teraz mieć wybrane drzwi by zmniejszać otwór. Bo oczywiście 175 na jedno doświetle to jakoś tak... krowiasto dużo i ciężko to coś uczynić atrakcyjnym. I dobrze uważasz, że im większe to tym droższe.
    Wyobraź sobie: drzwi zajmują ok 100cm szerokości. Ramy doświetla mają ok-10-16cm. Więc w otworze 140cm na szybę zostaje Ci ok 24-30cm. Czyli to szerokość mniej więcej kartki xero. Osobiście uważam, że 130 to minimum, 140 maksimum.

  14. #794

    Domyślnie

    Drzwi mam z ościeżnicą "15" i takim samym progiem plus klamka i wkładka najdroższe z oferty, tej regulacji nie mam... nie wiem czemu sprzedawca nic mi o tym nie wspomniał. Czy teraz wpłynie to jakoś negatywnie na moje drzwi ? W chwili obecnej są idealnie dopasowane i nie trzeba nic regulować, bynajmniej tak mi się wydaje. Ta regulacja potrzebna jest nawet w nowym budownictwie (gdzie wszystko jest idealnie pomurowane) ?

  15. #795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Jak KMT ma sie do Delty bo cena drzwi podobna ale w cenie delty premium sa drzwi kmt 2 klasy antywlamaniowosci.

  16. #796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Nie znam blizej Delty, chociaz to stara firma i ma w swoim najnowszym katalogu pare ciekawych rozwiazan, jak naswietla, czy tez "cieple"oscieznice stalowe.
    Regulacja zamka pomaga jak jest problem. Jak masz teraz ok, to nie masz problemu, chociaz drzwi stalowe jakie widzialem po latach maja cholerne luzy, bo stare uszczelki sie mocno wygiely.

  17. #797

    Domyślnie

    To dlaczego ludzie nie wymienią tych uszczelek??

  18. #798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Tego nie wiem, czy to problem uszczelek. Źle napisałem - uszczelki się "wygniotły" czyli jak na początku było ciasno, że drzwi wymagały trzaskania, to teraz, po latach były luzy. Może to więcej niż 5 lat, ale pewności nie mam.
    Wymiana uszczelek? Przecież to koszt
    Inna sprawa - drzwi powinny mieć możliwość regulacji siły docisku. Tak jak ma ją większość okien i niektóre lepsze drzwi. Faktycznie - taki zaczep może przydać się po paru latach. A jak go nie ma, to pozostaje zawsze młotek. Też jest skuteczny.

  19. #799

    Domyślnie

    Jednak mam tą regulację zamka bo chyba w "15" jest to w standardzie. Tylko nie wiem czemu "15" ma 12 cm ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-08-25 11.27.24.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	133134
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-08-25 11.28.34.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	133135
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-08-25 15.11.56.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	133132

  20. #800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Hehe, też się kiedyś zdziwiłem.
    15stka ma dwanaście, a "10" 9,5cm. Ale spokojnie, to w porównaniu dużo lepsza ościeżnica. W piątek montowałem i takie, i takie(bo ta mniejsza też ma jakieś zalety), więc moje wrażania po raz kolejny się umocniły.

Strona 40 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony