dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Problem -zamulone szambo.

    Witam!

    Słuchajcie mam problem z szambem. Dwa lata temu zakupiłem dom z istniejącym szambem. Po roku szambo to tak się zamuliło, że szambiarz z oczyszczalni po wybraniu 1,5 metra nieczystości stwierdził że nie da rady wyciągnąć reszty. Bakterie były sypane na bieżąco. Wydaje mi się że jest to zbity piasek..

    Co robić?

  2. #2

    Domyślnie

    musiałbyś zamówić tzw. WUKO, czyli beczkowóz wyposażony w wąż z wodą pod wysokim ciśnieniem, żeby ci to rozbijał i odsysał.

    Radzę sprawdzić, czy piasek nie napływa przez jakąś nieszczelność, bo może ci się zrobić zapadlisko.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzięki Beja,

    już zabieram się za poszukiwania. Co do nieszczelności to obawiam się, że szambo jest nieszczelne od dołu i tu moje przypuszczenie "wody gruntowe narzuciły piasek " - czy to możliwe. I jeśli możesz wyjaśnij o co chodzi z tym zapadliskiem?

  4. #4

    Domyślnie

    Woda nanosi ci piasek SKĄDŚ. Tam piasku ubywa, a w szambie go przybywa. Wiaderko piasku to nie problem, ale jak ci się uzbiera metr sześc. albo kilka, to tylko się rozglądaj, co ci się zapada albo pęka, bo grunt zacznie w tym miejscu osiadać. Może tylko rura osiądzie, a może zapadnie się róg szamba, albo co gorsza domu.

    To samo co się dzieje na terenach kopalnianych, tylko w skali twojego ogródka.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Oo

    OMG!! Mam zamówioną WUKO. W następnym tygodniu przystępuję do "operacji" po tym spróbuję przeprowadzić rewizję lokalną

    Beja - jeszcze raz dzięki za pomoc.

    pozdrawiam
    Maciek

  6. #6

    Domyślnie

    Przede wszystkim zlokalizuj, skąd się bierze ten piasek i jak długo się tam zbierał - spokojnie!
    Może to poprzedni właściciel przez 20 lat mył w zlewie ziemniaki

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    W końcu przyjechało WUKO (niezła maszyna). Okazało się, że nie mam zamulonego szamba tylko jest tak małe. Po odsączeniu kilkunastu cm piasku ukazała się glina i ostatni kręg. Cóż przemęczę się z tym czekając na kanalizację.

    Raz jeszcze dziękuję Beji za wsparcie techniczne!

    pozdrawiam
    Maciej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony