dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 116
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 2303
  1. #1461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    Juz dokladnych wymiarow nie pamietam, ale ja robilem wg projektu grubosc gzymsu, natomiast mocno zmniejszylem jego wysuniecie wzgledem elewacji, z tego co pamietam u mnie to byly doslownie ze 3 cm, ja doszla do tego jeszcze obrobka blacharska ktora tez wystaje te 2-3 cm to w sumie wyszlo calkiem widocznie, i wg mnie jest to wystarczajace. U mnie na zdjeciach mozesz sobie zobaczyc jak to wyglada.
    Nasze postępy: na zdjęciach i panoramach

  2. #1462

    Domyślnie

    Kilkanaście nowych zdjęć (sygnatura) z naszej budowy. Fotki nie do końca aktualne bo zagruntowaliśmy ściany zewnętrzne w kolorach docelowych czego na zdjęciach jeszcze nie ma (ale będzie)

  3. #1463

    Domyślnie

    gr8 mi wychodzi teraz od SSO kolejne ok.200 tys. ale jest w tym trochę dodatkowych rzeczy, m.in. wełna na ocieplenie, dodatkowa pompa ciepła, jakieś meble, czy częśc należności za kuchnie albo juz płytki, więc dokładnie nie powiem

    Ewel ja do położonego kleju mam doklejony pasek styropianu, o szerokości 10 cm, z lekkim spadem, bez obróbki blacharskiej. Nie powiem jak daleko wystaje poza ścianę, ale niezbyt daleko.

  4. #1464
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewel83

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-064
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    Jeszcze mam pytanie dotyczące kosztów elewacji.
    Dostałam wycenę ocieplenie 20cm (2x10cm) - 120zł za metr (odlicza mi tylko największe okna balkonowe) i w tej cenie zrobi uskok, ale bez blachy.
    Koszt samej robocizny podbitki wycenia na 65-70zł - w tej cenie jest ocieplenie ściany i rusztowanie pod podbitkę, położenie płyty OSB, przyklejenie styropianu, siatka, klej i tynk oraz montaż oświetlenia.
    Doradźcie proszę czy cena jest zawyżona czy normalna

  5. #1465
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika23f
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Komorów Wieś
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajab Zobacz post
    nika ja bardzo poproszę o taka wycenke rekuperacji))


    pozdrawiam
    proszę email na priv bo tu pdf nie wchodzi..
    Pozdro

  6. #1466
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika23f
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Komorów Wieś
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    34

    Domyślnie

    aLEKSANDROWICZE kto jest na etapie kończenia wnętrz?

    Może pokusicie się o wrzucenie fotek jak to wygląda, może jakieś dobre pomysły będziemy mogli skopiować w swoich Olach..

    Pozdrawiam

  7. #1467

    Domyślnie

    Witajcie po chwili nieobecności.
    u mnie ocieplenie dachu i budynku. możecie zajrzeć do galerii i zobaczyć jak to wygląda
    akurat w temacie obróbki - u mnie obróbka blacharska jest wyciągnięta razem ze styropianem czyli 2o plus 5 cm i opuszczona na 5 cm. daje to mniej więcej efekt podobny do tego, który daje styropian 15 cm (w projekcie tak mam). na górze jest styropian 15cm - standardowo

  8. #1468
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam, też mnie chwilę tu nie było.
    Elewacja prawie skończona (oprócz podmurówki i kominów), dół styro 15 cm, góra 12 cm + wycięte bonie. Poszedłem w końcu śladami seb.719
    Gzyms 15x4 cm i obróbka blacharska. Dołączyłem jeszcze parę zdjęć ze środka

  9. #1469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewel83 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi
    Jeszcze mam pytanie dotyczące kosztów elewacji.
    Dostałam wycenę ocieplenie 20cm (2x10cm) - 120zł za metr (odlicza mi tylko największe okna balkonowe) i w tej cenie zrobi uskok, ale bez blachy.
    Koszt samej robocizny podbitki wycenia na 65-70zł - w tej cenie jest ocieplenie ściany i rusztowanie pod podbitkę, położenie płyty OSB, przyklejenie styropianu, siatka, klej i tynk oraz montaż oświetlenia.
    Doradźcie proszę czy cena jest zawyżona czy normalna
    co do robocizny o której piszesz to u mnie wyglądało to tak:
    docieplenie - 27 zl m2
    podbitka pcv - 27 zl mb
    gzyms + obróbka - 40 zl mb
    bonie 25 zl mb

    pozdrawiam

  10. #1470
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luckyshot

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam,
    Zaczęliśmy się pytać o wyceny elektryków i trochę się zszokowaliśmy. Elektryk który przyszedł do nas oszacował że dom o powierzchni zbliżonej do naszej aleksandry ~170m2 i założenie że ani nie robimy bardzo skromnej instalacji ani bardzo skomplikowanej - czyli taka średnia. Według niego cena robocizny to ~10K / 12K PLN plus do tego materiały też około 10K/12K PLN.
    Jak to u was wyglądało? Nie wiem czy to tylko ten jest taki drogi czy to standardowe ceny.

    Pozdrawiam

  11. #1471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    U nas wyszlo 12-13 tys. z materialem (kable, puszki, skrzynki rozdzielcze, bezpieczniki). Mysle ze instalacja tez u nas mozna powiedizec, byla 'srednia', z bajerow byla instalacja pod podswietlenie kazdego stopnia na schodach i gniazdko 3-fazowe w garazu do ladowania samochodu... A tak to raczej standard
    Nasze postępy: na zdjęciach i panoramach

  12. #1472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luckyshot

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    41

    Domyślnie

    pooley - a jak u was liczył elektryk? Nam powiedział 35PLN (robocizna tylko) od punktu plus coś doda za rozdzielnie.Dodatkowo on puszcza kable tylko w podłodze bo jak mówi jest mniejsze ryzyko przewiercenia a w razie zmian wszystko można podobno zrobić z puszki która już jest w ścianie. Czy np w kuchni macie każde "duże" urządzenie (lodówka, płyta grzewcza, piekarnik) na oddzielnym kablu? Czy w tym mieliście jakieś punkty na zewnątrz domu( oświetlenie ogrodu, jakiś kontakt). Zastanawiam się co może tak cenę podbijać... Z tego co widzę to chyba strasznie drogi ten elektryk z którym rozmawialiśmy - muszę poszukać innego.

  13. #1473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    U nas to bylo chyba 50 zl/punkt, ale z materialami. Co do kabli i mozliwosci ich przewiercenia/uszkodzenia to pewnie i trudniej cos uszkodzic jak ida po podlodze, teraz jak nam robili karton-gipsy to czasami byl z tym problem. Wiekszosc urzadzen ma oddzielne kable ale na pewno nie na calej dlugosci, sa czesciowo pogrupowane, wyjscia na ogrod, podswietlenie podbitki czy nawet kable pod kamery i internet w kazdym pokoju tez sa.
    Nasze postępy: na zdjęciach i panoramach

  14. #1474
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzyga

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckyshot Zobacz post
    Witam,
    Zaczęliśmy się pytać o wyceny elektryków i trochę się zszokowaliśmy. Elektryk który przyszedł do nas oszacował że dom o powierzchni zbliżonej do naszej aleksandry ~170m2 i założenie że ani nie robimy bardzo skromnej instalacji ani bardzo skomplikowanej - czyli taka średnia. Według niego cena robocizny to ~10K / 12K PLN plus do tego materiały też około 10K/12K PLN.
    Jak to u was wyglądało? Nie wiem czy to tylko ten jest taki drogi czy to standardowe ceny.

    Pozdrawiam
    U nas wyszło 15 tys. robocizna z materiałem, w tym instalacja niskoprądowa (sieć wewnętrza, anteny TV), domofon, telefon od płotu do domu. Elektryk liczył (robocizna z materiałem) 55 za punkt eletryczny i 70 za pkt niskoprądowy, 15zł za mb przewodu 3-fazowego. Z tzw dodatków mamy instalacje do głośników w salonie, podświelenie każdego stopnia na schodach, 2 gniazda 3-fazowe, 3 gniazda na zewnątrz, zasilanie do rolet zewnętrznych. Ekipa sprawdzona, robiła wcześniej instalacje elektryczną i alarmową u mojego szwagra.

  15. #1475

    Domyślnie

    Cytat Napisał nika23f Zobacz post
    aLEKSANDROWICZE kto jest na etapie kończenia wnętrz?

    Może pokusicie się o wrzucenie fotek jak to wygląda, może jakieś dobre pomysły będziemy mogli skopiować w swoich Olach..

    Pozdrawiam
    My już przebrnęliśmy przez mękę budowy prawie Teraz wykańczamy, w najbliższym czasie wrzucę jakieś foty. Teraz wybieramy kocioł i nie powiem, mamy cholerny dylemat...

    A macie jakieś pomysły na wystrój sypialni?

  16. #1476

    Domyślnie

    Za elektrykę wyszło około 15 000 z materiałem ekipa ta sama co u Pooley'a Zbliżony był nawet projekt do projektu Pooley'a (dzięki ), rozbudowany bardziej niż w projekcie pierwotnym. W pierwotnym wyszłoby niecałe 10 000 podejrzewam. Zachęcam do rozsądnego przemyślenia tego co się naprawdę chce mieć w domu. Człowiek jakoś tak o tym nie myśli, a fajnie jest potem korzystać z tego, co się wymyśliło. Ja np wymyśliłam sobie włącznik schodowy w jadalni. Jak schodzę na dół to mogę sobie z góry zapalić światełko Nie lubię ciemności

    Podobnie jak u Krzyga, kable ogrodowe, zasilenie bramy, TV, internet, siły, agregat.
    Ostatnio edytowane przez MonDav ; 26-09-2012 o 20:23

  17. #1477
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    U mnie za elektrykę (robociznę) wyszło 4 tyś., 91 punktów w środku (w tym Sat i Lan) + 7 schodowych, wyprowadzenie 2 kabli pod rolety, 5 oświetleń na zewnatrz i 4 gniazdka na zewnatrz, 2 siły, 1 kabel pod oświetlenie ogrodowe i 1 pod bramę + rozdzielnia. Wspomnę, iż pierwszy elektryk, który przyszedł powiedział też 12tyś. Warto popytać, poszukać, rozpiętość cen jest naprawdę duża. Prawie każde pomieszczenie mam na odzielnym obwodzie. Instalację alarmową (kablową) robiła mi inna ekipa i za robociznę zapłaciłem 500zł z materiałem.

  18. #1478

    Domyślnie

    U mnie elektryka to jakieś 14-15 tys. 200 punktów w tym oświetlenie schodowe, videodomofon, okablowanie tv sat, siła w garażu, oświetlenie zewnętrze podbitki i tarasu, wyprowadzone przewody do ogrodu i inne zewnętrzne typu brama, pompa wodna, oświetlenie podjazdu. Łącznie 200 punktów, robocizna z materiałem chyba 60 zł mi wyszła plus rozdzielnia i doprowadzenie kabla od skrzynki do domu razem tak jak wspomniałem 14-15 tys.

    Dziś skończyliśmy tynki wewnętrzne. Zajebistych trzech górali spod Limanowej mi to robiło, powiem szczerze to nie są tynki to są gładzie, to są ściany doprowadzone do faktury szyby Inna rzecz, że jak w ubiegłą sobotę wieczorem - a chłopaki pracują pon-sobota od 8 do 20 ( to przy sobocie, po robocie) jak poszedłem się z nimi integrować to jeszcze w niedzielę nie dość, że godołem po góralsku to se ni mogłem przypomnieć jak ja sie nazywom czy Karpiel, czy Bachleda czy inny Bułecka

  19. #1479
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzyga

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    20

    Domyślnie

    Artcook, Właśnie przymierzam się do tynków wewnętrznych, czy możesz podesłać na priv namiary na tą ekipę z Limanowej od tynków i powiedziec jaką biorą stawkę zatynki.

  20. #1480

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyga Zobacz post
    Artcook, Właśnie przymierzam się do tynków wewnętrznych, czy możesz podesłać na priv namiary na tą ekipę z Limanowej od tynków i powiedziec jaką biorą stawkę zatynki.
    oczywiście, poszperam w notatkach i Ci podeśle jeszcze dzisiaj te ich wyceny i kontakt do nich.

Strona 74 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony