dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie (+konserwacja) okuć okiennych/drzwi balkonowych PCV

    Dzień dobry,

    ekipa wykańczająca mi mieszkanie mocno zapyliła mi okucia pyłem z cięcia płytek, klinkieru oraz szlifowania gładzi. Pył wszedł w mechanizmy a smar nabrał pomarańczowego zabarwienia. Do tego widać, że metal się ściera, bo do pomarańczu doszedł czarny.

    Dlatego poszukuję fachowca, który to przywróci do stanu sprzed robót Lokalizacja Kraków, po rozsądnej cenie.

    dziękuję,

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    pędzelek,wd 40,jakiś olejek i heja

  3. #3

    Domyślnie

    Nie no, ze środka raczej w ten sposób nie usunę tego pyłu

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Do pyłu odkurzacz, do smarowania każdy olej domowy stosowanie w40 itp odradzam.

    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Czemu nie WD? DO przepłukania okuć nie widzę nic lepszego - tanie, łatwo dostępne, nie szkodzi, łatwo się aplikuje. Może jak ktoś chce profesjonalnie nasmarować okucia, to potem wypada poprawić jakimś olejem.

    Singleton -
    wypłukany pył osiądzie w rowku okuciowym - nie będziesz go widział - spłynie, wyschnie i tylko tyle że tam będzie..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Czemu nie WD? DO przepłukania okuć nie widzę nic lepszego - tanie, łatwo dostępne, nie szkodzi, łatwo się aplikuje. Może jak ktoś chce profesjonalnie nasmarować okucia, to potem wypada poprawić jakimś olejem.

    Singleton -
    wypłukany pył osiądzie w rowku okuciowym - nie będziesz go widział - spłynie, wyschnie i tylko tyle że tam będzie..
    dlaczego nie wd40 lub inne takie, bo to płyny tak jak sam napisałeś do czyszczenia na rozpuszczalnikach a do smarowania należy stosować smar STAŁY np margarynę jeśli nie ma nic innego albo smalec.

    Pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Coś musi być na rzeczy z wd40. Mi też odradzono jego stosowanie. Zamiast tego polecono smary na bazie silikonu. Podpatrzyłem jak mi ekipa smarowała okna to mieli coś z WURTHA.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    A ja twierdzę, że lepsze jest WD40 niż NIC. To ostatnie jest stosowane zdecydowanie za często
    Takie akcentowanie "szkodliwości" WD40 i im podobnych to marketing producentów innych płynów. Nic się nie stanie jak ktoś doraźnie "psiuknie" wudekiem. Co najwyżej szybko odparuje i trzeba to będzie powtórzyć.
    Osobiście używam Beko Tecline - smar o podwyższonej przyczepności (niestety - piach też się super przyczepia) i od niedawna testuję smar z teflonem.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    po 1 WD 40 do wypłukania i rozpuszczenia
    po jakimś czasie faktycznie smar stały

    u mnie podobny temat - przy czym na 1 rzut poszedł odkurzacz i pędzelek

    sam silikon w spray lub pochodne są bardzo podobne do WD tyle ze nie rozpuszczają - nadają się np idealnie do połączenia plastiku z metalem lub gumy z metalem lub plastikiem (np konserwacja uszczelek )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony