dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy dyble kołków w styropianie smarować osobno klejem przed zatopieniem siatki ?

    Witam.
    Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi, dlatego ośmielam sie załozyć nowy temat.
    Pytanie jak w temacie dlatego, że każdy wykonawca u mnie mówi co innego. Jedni, że to karygodny błąd bo mogą pod tym powstać pęknięcia, a drudzy ,że trzeba tak zrobić bo będzie "efekt biedronki" na ścianach. Czy może ktoś rozwiąże ten problem?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Masz rację są różne opinie w tym temacie ale wg mojego doświadczenia związanego z tego typu sprawami efekt biedronki powstaje właśnie w momencie kiedy:
    zaszpachlowujemy kołki klejem lub kołki wystają poza obrys płyt styropianowych i jest tam zbyt cienka warstwa kleju. Efekt ten jest doskonale widoczne w mroźne dni lub przy dużej wilgotności względnej powietrza. Dlatego też najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kołków wkręcanych, pod które frezujemy otwory a następnie po ich zamontowaniu zaślepiamy specjalnie przygotowanymi krążkami. Wg mnie tylko takie rozwiązanie jest 100% bezpieczne.
    Z drugiej strony jak popatrzymy na różne elewacji to ten efekt biedronki nie występuje wszędzie i tutaj znów moje stanowisko, że w dużej mierze zależy to od grubości warstwy zbrojonej. Jeśli będzie ona normowa tzn. od 3-5mm to istnieje duża szansa, że pomimo szpachlowania główek kołków efekt może nie być widoczny. Ale niestety w Polsce normą jest grubość od 2-3mm. Ważne jest również tutaj, żeby przed nałożeniem warstwy zbrojonej miejsca po zaszpachlowaniu talerzyków były wystarczająco wyschnięte. Z reguły tak nie jest i automatycznie mamy widoczne tam wysolenia i inne przebarwienia, które w porównaniu do całości tynku dają właśnie efekt biedronki.
    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    ja robię otwory otwornicą, wbijam kołek, po czym dziurę wypełniam pianką.

    a poza tym przy budynkach jednorodzinnych nie kołkuję.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za obie odpowiedzi. Zastosowałem kołkowanie z frezowaniem, według mnie najbardziej optymalne rozwiązanie tego problemu. Jak wyjdzie czas pokaże.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał marii15 Zobacz post
    Dziękuję za obie odpowiedzi. Zastosowałem kołkowanie z frezowaniem, według mnie najbardziej optymalne rozwiązanie tego problemu. Jak wyjdzie czas pokaże.
    Pozdrawiam.
    Dobry wybór.
    Od dłuższego czasu robię tak wszystkie elewację - no, chyba, że klient sobie nie życzy
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony