dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 691 z 1144
Pokaż wyniki od 13.801 do 13.820 z 22870
  1. #13801

    Domyślnie

    Cytat Napisał odsłowadosłowa Zobacz post
    każda sroczka swój ogonek chwali
    Przepraszam a to stwierdzeneie do kogo ?

  2. #13802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Johny a czy paliłeś w swoim piecu wyłącznie miałem bo ja się chce nastawić wyłącznie na miał i nie wiem czy mocy wystarczy a nie chce tłok-owca.
    Na stronie o szufladowych piecach jak czytałem to prawie połowa ludzi pali groszkiem lub pół na pół.
    Ostatnio edytowane przez cichy9 ; 16-10-2012 o 06:07

  3. #13803

    Domyślnie

    Ja teraz palę tylko miałem nie mylić z flotem bo flotem chyba nie da się nawet w szufladowych. Ale ile miału wsypię tyle z szuflady znaczy popielnika wyjmę popiołu, na zimę to raczej samym miałem nie będę palił.
    Jak się nastawiasz tylko na miał to lepiej szufladowy.

  4. #13804

    Domyślnie

    Suchy miał to straszny kurz, masa popiołu, szkoda zdrowia. Miał jest dobry do miałowca

  5. #13805
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Tylko że mi zostało 7 ton miału właśnie po miałowcu , a szufladkowego nie chce (możliwość zapalenia w podajniku ,wymiana szuflady droga - tak wyczytałem)

  6. #13806

    Domyślnie

    Rajmund pali miałem i b.chwali palnik Burner-s ,odszukaj go na forum i się dopytaj.

  7. #13807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    Ja teraz palę tylko miałem nie mylić z flotem bo flotem chyba nie da się nawet w szufladowych. Ale ile miału wsypię tyle z szuflady znaczy popielnika wyjmę popiołu, na zimę to raczej samym miałem nie będę palił.
    Jak się nastawiasz tylko na miał to lepiej szufladowy.
    A myślisz że tam będzie mniej popiołu ?
    Nie licz na to.
    Miał ale o dobrych parametrach wtedy i popiół nie będzie problemem.
    Jak wsypiesz byle groszku to bedzie tak samo z popiołem jak przy byle jakim miale.

  8. #13808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy9 Zobacz post
    Johny a czy paliłeś w swoim piecu wyłącznie miałem bo ja się chce nastawić wyłącznie na miał i nie wiem czy mocy wystarczy a nie chce tłok-owca.
    Na stronie o szufladowych piecach jak czytałem to prawie połowa ludzi pali groszkiem lub pół na pół.
    Jest jeszcze Sztoker ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #13809

    Domyślnie

    7 ton to zależy jakie zużycie masz na rok ale skoro 7 ton ci zostało to pewnie miałeś kupione na sezon? Ja na twoim miejscu kupił bym ślimaka miał nie zginie dokupisz trochę groszku i wypalisz wszystko. Ja jak pisałem już kilka razy, była okazja to kupiłem prawie 3t miału i się nie zastanawiałem bo wiem że mój ślimak go połknie bez problemu, gdyby było kilka ton więcej też bym kupił.

  10. #13810

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    7 ton to zależy jakie zużycie masz na rok ale skoro 7 ton ci zostało to pewnie miałeś kupione na sezon? Ja na twoim miejscu kupił bym ślimaka miał nie zginie dokupisz trochę groszku i wypalisz wszystko. Ja jak pisałem już kilka razy, była okazja to kupiłem prawie 3t miału i się nie zastanawiałem bo wiem że mój ślimak go połknie bez problemu, gdyby było kilka ton więcej też bym kupił.
    Ślimaki raczej nie lubią miału, a jak wilgotny to już w ogóle tragedia
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  11. #13811

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Miał ale o dobrych parametrach wtedy i popiół nie będzie problemem.
    Jak wsypiesz byle groszku to bedzie tak samo z popiołem jak przy byle jakim miale.
    Właśnie tak. Kluczową kwestią w produkcji popiołu jest jakość paliwa.

  12. #13812

    Domyślnie

    Jak mi się trafił po 100zł/t to się nie zastanawiałem nad jakością specjalnie, popiołu jest dużo ale tak to jest nie najgorszy. Więc wracając do tematu polecam koledze cichemu9 ślimaka.

  13. #13813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Kocioł już wybrałem Tilgner EKR ze sterownikiem bruli
    Miał został mi po kotle miałowym którego żywot z się skończył 12lat paliłem odsiewkom z eko groszku jest suchy tylko że małej granulacji .Ja kupuje opał zawsze w maju wtedy jest suchy i cenna przystępna płaciłem po 480zł

  14. #13814

    Domyślnie

    Dokup sobie do tego EKR deflektor - chyba że Tilgner już go dodaje - bo mój nie miał.

  15. #13815

    Domyślnie

    Cichy a jaki palnik będziesz mieć? Mam nadzieję że nie Brucera, z którego jest świetny kaloryfer w kotłowni.

  16. #13816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy9 Zobacz post
    Johny a czy paliłeś w swoim piecu wyłącznie miałem bo ja się chce nastawić wyłącznie na miał i nie wiem czy mocy wystarczy a nie chce tłok-owca.
    Na stronie o szufladowych piecach jak czytałem to prawie połowa ludzi pali groszkiem lub pół na pół.
    Cichy nie paliłem jeszcze miałem - piec mam od miesiąca, ale czytając fora wiem, ze ludzie mieszają miał z ekogroszkiem i jest ok Ważne coby zachować dobre proporcje.
    Ja mam pozostałości pelletu z eksperymentów i mieszam go z ekogroszkiem - wszystko spala się bardzo dobrze.Ale pellet to nie miał.
    Może ktoś inny ma doświadczenia z palenia samym miałem w retorcie. Z tego co wiem latem i w okresach przejściowych niektórzy palą tanim czeskim ekogroszkiem.

  17. #13817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    [QUOTE=darase;5584779]Cichy a jaki palnik będziesz mieć? Mam nadzieję że nie Brucera, z którego jest świetny kaloryfer w kotłowni.[/QUO

    Palnik II generacji BRUCER

  18. #13818

    Domyślnie

    Mam tego Brucera 2 generacji, był dobry dwa lata temu, teraz bym go nie kupił. Tak grzeje kotłownię że szok. Są lepsze palniki, choćby mała energia czy burner-s.
    Pomyśl zanim kupisz

  19. #13819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy9 Zobacz post
    Tylko że mi zostało 7 ton miału właśnie po miałowcu , a szufladkowego nie chce (możliwość zapalenia w podajniku ,wymiana szuflady droga - tak wyczytałem)
    Rozmawialiśmy na temat wyboru podajnika.
    Są palniki ślimakowe z przeznaczeniem do palenia miałem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #13820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Mam tego Brucera 2 generacji, był dobry dwa lata temu, teraz bym go nie kupił. Tak grzeje kotłownię że szok. Są lepsze palniki, choćby mała energia czy burner-s.
    Pomyśl zanim kupisz
    I myślisz,że z innymi palnikami temp w kotłowni sie zmieni?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 691 z 1144