dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    "jak się nazywa urządzenie"

    Prosto się nazywa...
    KARTKA PAPIERU Z ZESZYTU SZKOLNEGO.

    Przykładasz do kratki. Odpadnie - jest źle.
    Zostanie przyssana - jest dobrze.

    Jak zaczniesz budować systemy wentylacyjne to sobie anemometr kupisz.

    Poczytałbyś co o wentylacji.
    W ostateczności - rzuć jakim kamieniem w jaką szybę i problem sam się rozwiąże.
    Adam M.
    no poczytałem na tym forum (juz mnie głowa boli bo temat skomplikowany) tylko zanim zaczne montowac nawiewniki to chciałbym sprawdzic czy nacięcie uszczelek rozwiąże problem
    jak przyłożę kartkę to jest ok czyli nie spada, ale problem nawiewania spalin jest
    chciałbym sprawdzić ile po nacięciu uszczelek wzrośnie ciąg

    pozdr

  2. #22
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Ten to do kanalizacji!
    Tej - nie męskiej!
    Pomyliłeś systemy!
    (chłop - to co się dziwić)
    Adam M.

  3. #23
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Zrób PORZĄDNIE obrzęd gromniczny.
    Wszystko stanie się jasne.
    Adam M.

  4. #24

    Domyślnie

    rozmawiałem z tym kominiarzem (jest on przysyłany przez moja spółdzielnię mieszkaniową) i spytałem dlaczego każe mi montowac nawiewnik w kuchnii (lub w przedpokoju otwór na klatke schodową) skoro nawiewniki stosuje się w pomieszczeniach czystych a w brudnych maja być tylko kanały wentylacyjne
    odpowiedział, że w moim przypadku trzeba też w kuchnii bo mam tam kuchenke gazowa + pochłaniacz i trzeba dostarczyc tam dodatkowe powietrze żeby mi nie zaciagało jakis spalin z czyjegos komina
    spytałem też czy nie wystarczy podciąć uszczelek to powiedział, że to za mało da
    no i nawiewnik ciśnieniowy zalecił

    pozdr

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Sprawdź to !
    Jeśli w pomieszczeniach czystych będzie nawiewać to niemożliwe aby cofało z wywiewu w kuchni.
    Zrobienie nawiewu w kuchni spowoduje zanik ruchu powietrza w niektórych pokojach( tam gdzie te nawiewy ) co gryzie się z wcześniejszymi założeniami.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawturo Zobacz post
    A mi kominiarz powiedział, że przy wentylacji grawitacyjnej nawiew powietrza powinien być w pomieszczeniach "czystych" (czyli pokój, salon) , a wyciąg w "brudnych" - kuchnia, łazienka.
    I bardzo dobrze powiedział, zbieramy smrodki z całego domu i puszczamy w komin przez pomieszczenia z kratkami wywiewnymi.
    Co w cale nie oznacza, że nie można mieć nawiewu w w "brudnych" pomieszczeniach.
    Żeby całość działała, należy zachować szczeliny pod drzwiami do pomieszczeń, tworzące około 80 cm2 przestrzeń, czyli około 1 cm od podłogi ( w łazience więcej).
    Po wycięciu uszczelek tracisz kontrolę nad przepływem powietrza, więc lepsze będą nawiewniki okienne. Sprzedawca powinien je zaproponować, a przynajmniej powiedzieć że coś takiego istnieje.
    Czy lepsze w ścianie czy w oknie ?
    Moim zdaniem lepsze w oknie, pod warunkiem że pod oknem jest kaloryfer.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 02-11-2012 o 07:59

  7. #27

    Domyślnie

    nie ma to jak odkopać temat prawie po 3 latach by wstawić reklamę ....żałosne

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Ale nasi dzielni moderatorzy ją wycięli. Brawo za szybkość reakcji

  9. #29

    Domyślnie

    2 min po zgłoszeniu Muszę przyznać, że ostatnio moderatorzy poprawili szybkość działania.

  10. #30

    Domyślnie


    to tylko forum, choć widzę że dla Was to coś więcej, więc to uszanuję.
    Ale co tam, każdy robi to co lubi, za mój post oczywiście serdecznie wszystkich przepraszam, więcej nie będę, nie gniewajcie się
    Świat będzie piękniejszy jak będziemy dla siebie mili

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał zrtobtosam Zobacz post

    Świat będzie piękniejszy jak będziemy dla siebie mili
    koledzy widzę byli nie tylko mili ale i wyrozumiali nikt nie krzyczał nie wyzywał, pełna kultura aż miło poczytać

    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Wcale inaczej nie uważam, stąd moje przeprosiny.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony