dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klamusss

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    37-303
    Posty
    5

    Domyślnie Niedomknięte okno uchylno-rozwarte PILNE

    Witam. Mam problem z oknem. Było uchylone, lecz przy zamykaniu nie dociśnięto okna, tylko przekręcono klamkę. W rezultacie okna nie da się ani otworzyć na oścież ani na uchylno. Klamka przekręca się do pozycji 45 stopni i dalej nie idzie, nie da się też jej całkowicie zamknąć. W górnym rogu od strony zawiasów jest duża szczelina. Co robić, poza wezwaniem fachowca? Sprawa bardzo pilna, gdyż przymrozki się zaczęły. Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    No pech - nikt już nie dyżurował wczoraj na forum
    Poszukaj w google hasła - wypięte okna - będą odpowiedzi, także z forum.. W tej chwili pewnie Ci się i uchyla i otwiera. Więc je tak otwórz, ale trzymaj w pionie. NA krawezi okna, w okolicy klamki masz "języczek". Trzeba go docisnąć jedną ręką. Drugą domknąć okno do jeszcze lepszego pionu.
    W tym czasie wróć klamą do pozycji otwarte. Jeśli funkcjonuje - tzn jest właściwie otwarte, to czas je zamknąć. Dociskasz skrzydło pchając klamkę jedną ręką, drugą dociśnij okno w okolicy zawiasu. Powinno się dobrze zamknąć.
    Ps. Obowiązkowo trzeba przeprowadzić smarowanie - to poniekąd jedna z przyczyn "problemu"

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klamusss

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    37-303
    Posty
    5

    Domyślnie

    Problem w tym że, nie da się tego okna w ogóle otworzyć. Gdy chcę je otworzyć coś blokuje klamkę i nie idzie dalej, nie chcę tego robić na siłę żeby czegoś nie urwać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Wejdż na krzesło, spryskaj to porządnie z góry - tam gdzie jest szczelina. I próbuj manewrować klamką aż ruszy.
    Albo zmów jakiś serwis okienny - gazeta, ogłoszenia, telefon itd..

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli podczas próby zamknięcia jest przy górnym zawiasie taka duża jak piszesz szczelina (kilkanaście mm) to na pewno go nie zamkniesz i nie próbuj. Musisz wrócić do pozycji uchylonej. Jeśli nie da rady to pozostaje tylko zdjęcie skrzydła, w pozycji klamki 45* w górę trzyma tylko zaczep RU i może być trochę ekwilibrystyki przy tym zdejmowaniu, wtedy lepiej wezwać jakiegoś okiennego machera. Próbuj wrócić do uchyłu, wtedy spryskaj dobrze smarem rozwórkę od góry i powinno pójść. Okucia to Siegenia?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klamusss

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    37-303
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jakie to okucia.
    Klamka jest w pozycji 45 stopni ale w dół, także o ustawieniu jej w pozycje uchylną nie ma mowy, prawie dochodzi do pozycji rozwartej ale nie całkowicie dlatego w ogóle się okno nie otwiera.

  7. #7

    Domyślnie

    A to źle zrozumiałem, myślałem o tej pozycji w górę. W takim przypadku lekka improwizacja. Napiszę co ja wtedy robię, działa zawsze. Wykonujesz na swoją odpowiedzialność Dobrze żebyś miał pomocnika który będzie asekurował i podtrzymywał skrzydło jeśli jest duże. Wyciągasz bolec z górnego zawiasu, odciągasz ten róg skrzydła i umieszczasz ramię rozwórki (to na czym wisi skrzydło) w poprawnym położeniu na rozwórce czyli unosisz je lekko w górę, dociskasz do uszczelki i wciskasz do dołu. Sprawdź na innym skrzydle jak to wygląda. Powinny wszelkie blokady puścić i klamka da się przesunąć w położenie poziome. Wtedy z powrotem bolec w zawias i skrzydło wisi.
    Jeśli ten opis nie jest jasny lub boisz się że coś nie pójdzie lepiej wezwij fachmana. Najlepiej kogoś kto montuje okna Dobroplastu, tam takie jaja to chleb powszedni

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klamusss

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    37-303
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tylko mam pytanie, jak mam wyciągnąć bolec z górnego zawiasu, skoro okno jest zamknięte i nie dam rady podnieś go do góry? Chyba, że się mylę

  9. #9

    Domyślnie

    Zdejmujesz osłonkę, od góry bolec trochę wystaje, wciskasz go np. dużym śrubokrętem a potem łapiesz cążkami od dołu i wyciągasz. Nic nie trzeba unosić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony