dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HSW

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    2

    Question Okna z pakietem trzech szyb czy dwóch szyb?

    Witam, planuje wymianę okien wraz z drzwiami balkonowymi. Nastawiłem się na okna PCV z pakietem trzech szyb Platinium Evolution2 z Oknoplastu. Przykładowo mam do wymiany okno 146x146 które chcę jako dwuskrzydłowe z trzema szybami. Problem mam z drzwiami balkonowymi nie wiem na jakie się zdecydować. Wymiary tych drzwi to 80x230 i dylemat bo z pakietem trzech szyb będą ciężkie i z czasem czuję ze będzie z nimi kłopot, zwłaszcza z tymi które będzie się częściej otwierać. Myślałem aby wziąć okna truj-szybowe a drzwi balkonowe dwu-szybowe. Czy możecie mi doradzić czy takie rozwiązanie ma jakiś sens? Nie chce się naciąć bo okna to wydatek większy a tego nie wymienia się co 5 lat.

  2. #2

    Domyślnie

    80x230 to wcale nie jest jakieś duże okno
    Ja mam w projekcie kilka 180x230 wiec jedno skrzydło ma 90 szer.
    To juz producent powinien zapewnić taka rame żeby do okna była odpowiednia.
    A 3 szybowe okna to teraz powinien być standard,tak uważam.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dokładnie, nie jest aż tak duże. Ja zamówiłem 2x 105x230 z trzema szybami i 180x230 z ruchomym słupkiem - max wymiary jakie zgodzili się zrobić w oknoplusie (Brugmann)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Dokładnie, nie jest aż tak duże. Ja zamówiłem 2x 105x230 z trzema szybami i 180x230 z ruchomym słupkiem - max wymiary jakie zgodzili się zrobić w oknoplusie (Brugmann)
    Zamówić a nie mieć problemów z ich użytkowaniem to są 2 różne kwestie. Nie twierdze, że będą problemy przy tym wymiarze ale pewnie jeszcze nie doświadczyłeś, czy nie opadają itp.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HSW

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Zamówić a nie mieć problemów z ich użytkowaniem to są 2 różne kwestie. Nie twierdze, że będą problemy przy tym wymiarze ale pewnie jeszcze nie doświadczyłeś, czy nie opadają itp.
    Coś w tym jest, zamówić można ale chodzi tu o spokój na lata. Niektóre drzwi balkonowe w lecie będą otwarte na full, wiec ich ciężar może ujemnie wpływać na zawiasy i ich wytrzymałość i opadanie. Trzy szyby będą raczej sprawiać że mniej w pogodne dni będzie wpadać ciepła z zewnątrz do domu i przewiduje że niektóre drzwi balkonowe będą przez dłuższy czas otwarte na Full. Pisze tu raczej o porze późno wiosennej oraz letniej.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Rozumiem, że podejrzewasz okna z szybami x 3 o to, że nie spełniają wymogów statycznych w momencie kiedy na dzień dzisiejszy to standard na rynku
    Już widzę jak kupujesz nowy samochód i zadajesz pytanie sprzedawcy VW - Wie Pan, mam obiekcje czy te drzwi w tym Passacie wytrzymają przez rok bo mam Cinqueciento i tam są one cieńsze czyli lżejsze
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Takie kombinacje nie są ok. jak trójszybowe to wszystkie. To standardowy balkon i bez problemu sobie poradzi - o ile nie będzie to jakiś słaby produkt *(czyli tanio wyprdukowany i wstawiony.
    Przy balkonach szerszych niż 100cm i jeszcze jakiś wielkich - to faktycznie - moze byc tak sobie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony