dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Po co OKŁAMUJECIE nowych na tym forum?

    Wszyscy zaniżają rzeczywiste zużycie opału po to, żeby "błysnąć" przed sąsiadami oraz użytkownikami tego forum.
    Nie zauważyłem tu żadnego głosu krytyki, dotyczącego dużego spalania oraz nadmiernej pracy konserwacyjnej w typowych kotłowniach.
    Każdy relacjonuje tu przeróżne bajki które mają świadczyć, że do kotłowni chodzi raz na miesiąc.
    To są zwykłe bzdury.
    Z mojego doświadczenia wynika, że nawet do kotła na pellet trzeba zajrzeć przynajmniej raz w tygodniu. A co dopiero do kotłowni opalanej ekogrochem...

  2. #2

    Domyślnie

    ottt tak dla przyzwoitości...

    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    Jest wiele rzeczy, które nie mieszczą się w głowach malkontentów...

    Pellet jest obecnie najlepszym paliwem wśród paliw stałych i innych ekogroszków.
    I w przeciwieństwie do obsługi drewna porąbanego, leżącego na pryzmie, pellet sam się zasypuje do kotła i nie trzeba do tego kotła nic ręcznie dokładać ...
    Jeśli zaś idzie o jego cenę, to jest tylko kwestia dyskusyjna...
    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    Obecnie pellet OLIMP ze Stelmetu kosztuje ok. 950,00 zł za tonę. Czyli tyle samo co Barlinek.
    Obydwa są najwyższej jakości.

    Moje aktualne zużycie od 01.09.2012 (grzeję CWU + CO w kotle dwufunkcyjnym - poolejowym) do 06.11.2012 wyniosło równo 700 kg pelletu OLIMP ze Stelmetu.
    Powierzchnia ogrzewania CO = 180 m2 + CWU 120 litrów.
    Jestem zadowolony...
    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    Możesz nie dostać nawet worka.
    W Bydgoszczy i okolicach, ale też w innych rejonach kraju na ekogroszek z firmy skladywegla.pl trzeba się zapisać i odczekać kilka dni.
    Kilku moich sąsiadów ogrzewa się paliwem z tej firmy i pieją z zachwytu nad jego jakością, kalorycznością itd.

    Coś jest na rzeczy, gdyż codziennie jadę obok jednego ze składów tej firmy i obserwuję niebywały jak na czasy kryzysu ruch na placu. Ciągle rozładowują wagony luźnych odmian węgla na własnej bocznicy kolejowej, a parking dla klientów zawsze jest zastawiony samochodami.
    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    Niestety, retorta tak działa. To jet jej ogromna wada.
    Dlatego od zawsze przestrzegam przed retortą...
    tylko kilka postów...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    happygirl1984

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Nie przejmuj się, my zaglądamy co parę godzin bo próbujemy zapoznać się z nowym przybytkiem.
    Zapraszam do odwiedzenia naszego bloga kulinarnego
    http://coolinarnie.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ottt tak dla przyzwoitości...

    tylko kilka postów...
    Kawał dobrej roboty

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Brawo Piotrek
    zk 140t na otarcie Twoich łez napiszę że ja codziennie dziesiątki razy jestem w kotłowni, bo przez nią wiedzie jedyna droga do mojego auta w garażu wewnątrz domu.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Brawo Piotrek
    zk 140t na otarcie Twoich łez napiszę że ja codziennie dziesiątki razy jestem w kotłowni, bo przez nią wiedzie jedyna droga do mojego auta w garażu wewnątrz domu.
    mam podobnie
    piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Ja również jestem bardzo często w kotłowni pomimo tego iż mam gaz.
    Otóż moja kotłownia jest w wiatrołapie.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja również sporo czasu spędzam w kotłowni - kocioł (kominek z pw) mam w salonie, palę drewnem - jest to najtańszy nośnik energii cieplnej.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 25-11-2012 o 15:42
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    A myślałem, że jestem wyjątkiem skoro również codziennie zaglądam do kotłowni. No po to aby pogłaskać kociołek na dobranoc - ha ha

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    A myślałem, że jestem wyjątkiem skoro również codziennie zaglądam do kotłowni. No po to aby pogłaskać kociołek na dobranoc - ha ha
    Ja tam wyjątkiem nie jestem ale prawie cały czas tam jestem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Ja tam wyjątkiem nie jestem ale prawie cały czas tam jestem

    ahhh te żony ... trza do bunkra się chować Ja w moim (kotłownia) mam jeszcze specjalny schowek na ... pifko
    kable od netu też już podciągnięte jeden do kociołka drugi do schowka na pifko
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    W kotłowni mam pralkę. Więc zaglądam. Ale na razie grzeje mi tylko cwu. Domek póki co tylko kominek (bez płaszcza i bez DGP). Trochę pracy jest - drewno trzeba przygotować, uzupełnić zapas. No i jednak bardziej się brudzi. Ale tak pięknie się pali... Błogosławię wentylację mechaniczną dzięki której w całym domku temperatury się wyrównują. Na razie jest ciepło na dworze - dziś 10 stopni, jak temperatury będą koło zera, to odpalimy co. Myślę, że graniczną temperaturą będzie mniej niż 18 stopni na parterze po powrocie z pracy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    ahhh te żony ... trza do bunkra się chować Ja w moim (kotłownia) mam jeszcze specjalny schowek na ... pifko
    kable od netu też już podciągnięte jeden do kociołka drugi do schowka na pifko
    Do kociołka to rozumiem bo też mam a tym drugim kablem będzie powiadomienie o nowej dostawie czy że ktoś się dobrał do zapasów ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    parada oszustów
    Tu była reklama....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    parada oszustów
    Każde miejsce na reklamę jest dobre, ale nie każde jest w dobrym guście

  16. #16

    Domyślnie

    Nie czarujmy się przy ekogroszku i pelecie robota jest. zasypać zasobnik wyczyścić kocioł i wywalić popiół. U jednych rzadziej u innych częściej ale jest praca, jak dla kogoś jest to za często lub za ciężko czy za brudno to niech ogrzewa się inaczej. Ale PRACY W DOMU CZY PRZY DOMU NIE UNIKNIE tak tak dom to nie mieszkanie jest więcej obowiązków, szczególnie dom nie nowy to już ciągła praca, to trzeba lubić to musi cieszyć.

    Pozdrawiam wszystkich

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    Nie czarujmy się przy ekogroszku i pelecie robota jest. zasypać zasobnik wyczyścić kocioł i wywalić popiół. U jednych rzadziej u innych częściej ale jest praca, jak dla kogoś jest to za często lub za ciężko czy za brudno to niech ogrzewa się inaczej. Ale PRACY W DOMU CZY PRZY DOMU NIE UNIKNIE tak tak dom to nie mieszkanie jest więcej obowiązków, szczególnie dom nie nowy to już ciągła praca, to trzeba lubić to musi cieszyć.

    Pozdrawiam wszystkich
    A kto mówił że roboty nie ma ? Jest i zawsze będzie. Tak samo jak przy innych kotłach czy nawet pompach, przy jednych więcej a przy innych mniej.
    Różnica jest taka że niektóre roboty można wykonać samemu a za niektóre trzeba płacić. Przy węglu zawsze będzie zasyp, popiół czy czyszczenie, przy gazie też jest czyszczenie a i odkamienianie wymiennika, przy pompach też są przeglądy okresowe Każdy ma to co chciał mieć i wiedział na co się decyduje. Jeden zrobi to sam a inny zapłaci. Jednego na to stać a innego nie.
    To jest tak jak z facetem co miał piękną willę na działce 50arów, super bryka i to nie jedna w garażu ale sam zawsze odśnieżał chodnik bo coś chciał zrobić sam koło domu
    Dlatego wciskanie że się nic nie robi albo że się oszukuje nie ma sensu. Zawsze coś koło domu czy w domu jest do roboty i tego się nie uniknie.
    Węgiel to węgiel i każdy wie co to oznacza i na co się decyduje.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    mam podobnie
    Dziesiątki razy przez kotłownię do garażu? A co, musisz przejść przez garaż, by dotrzeć do toalety?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    Nie czarujmy się przy ekogroszku i pelecie robota jest. zasypać zasobnik wyczyścić kocioł i wywalić popiół. U jednych rzadziej u innych częściej ale jest praca, jak dla kogoś jest to za często lub za ciężko czy za brudno to niech ogrzewa się inaczej. Ale PRACY W DOMU CZY PRZY DOMU NIE UNIKNIE tak tak dom to nie mieszkanie jest więcej obowiązków, szczególnie dom nie nowy to już ciągła praca, to trzeba lubić to musi cieszyć.

    Pozdrawiam wszystkich
    Jak ktoś niezadowolony z ekogoszku, niech zakupi kociołek na propan i będzie bezobłsugowo...tylko 3 razy drożej Odkąd istnieje ludzkośc - zawsze istnieli malkontenci.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Każde miejsce na reklamę jest dobre, ale nie każde jest w dobrym guście
    Są różne gusta.
    Tu była reklama....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony