dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 686
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 13710
  1. #1641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał TFil1974 Zobacz post
    Ja kupiłem gotowy dom, w którym była już zamontowana pompa ciepła - dla mnie to był trochę egzotyczny sprzęt, o którym praktycznie nic nie wiedziałem, więc wygooglałem tę książkę, zakupiłem i od razu zabrałem się za lekturę
    No to miales farta.
    Pomysl sobie teraz, ze mogles zostac etatowym "palaczem"
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #1642

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    W stawce 0,56 nie uwzględniam opłat stałych bo te i tak płaciłem od lat.
    Jeśli i tak je płaciłeś to na jakiej podstawie uważasz, że one nie są kosztem energii???? Na fakturze masz dokładnie zaznaczone Z/Z (zapłaciłem/zużyłem) - tylko tak wyliczony koszt jest rzeczywiście poniesionym kosztem energii.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 24-11-2012 o 23:30
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  3. #1643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już Ci rzuciłem fakturę na innym wątku,Twój sposób przeliczania jest wg mnie bezsensowny i nie adekwatny do rzeczywistosci,u mnie kWh wg faktury wychodzi ponad 30zł...
    Podtrzymuję - jesteś beznadziejny - masz tylko takie faktury, czy wybierasz takie aby udowodnić, że masz rację????????? Skoro tak to pokazałeś fakturę z wyższą kwotą (tu się całkowicie zgadzam) teraz pokaż z kwotą w/w przez Ciebie tj 56gr/kWh - wtedy chylę czoła i jesteś dla mnie ​"WIELKI GURU"
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #1644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Widze zazarty boj o ca 10 zl stalych oplat abonamentowych (jesli dobrze rozumiem). Przeciez to jakies 3% wartosci "normalnej" faktury z energetyki o o tylez samo zmienia cene energi po ich rozbiciu na zuzyte kWh.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #1645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Widze zazarty boj o ca 10 zl stalych oplat abonamentowych (jesli dobrze rozumiem). Przeciez to jakies 3% wartosci "normalnej" faktury z energetyki o o tylez samo zmienia cene energi po ich rozbiciu na zuzyte kWh.
    Tu chodzi o fakt - Arturo to krętacz - wcześniej mówił o stawce 56gr/kWh w tar G11, jak o to zapytałem to wkleił fakturę, ale wykasował wszystkie dane - nawet te dotyczące taryfy - gdzie tu wiarygodność?
    PS - w tej w/w fakturze koszty stałe to zdecydowanie nie 10zł (nawet nie wiadomo jakiego okresu dotyczy) - to ewidentna manipulacja - ale zdania nie zmienię odnośnie "GURU" - tylko niech potwierdzi swoją rację.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 25-11-2012 o 00:25
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  6. #1646

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Jeśli i tak je płaciłeś to na jakiej podstawie uważasz, że one nie są kosztem energii???? Na fakturze masz dokładnie zaznaczone Z/Z (zapłaciłem/zużyłem) - tylko tak wyliczony koszt jest rzeczywiście poniesionym kosztem energii.
    Po podzieleniu kwoty z faktury przez zużytą ilość kWh wychodzi 0,5827PLN/kWh (taryfa G11). Ten sposób liczenia jest jednak błędny bo prowadzi do wniosku: "dobrze, że grzeję czystym prądem a nie PC bo mam tańszą kWh"
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  7. #1647

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Myślałem, ale nikt nie chce mi zasponsorować odpowiedniego licznika z podłączeniem do kompa, a jakichś tanich nie znalazłem.
    Nie wiem jaka kwota to "tanio". Na "znanym portalu aukcyjnym" dostaniesz licznik elektroniczny za 120zł a do tego podłączysz licznik 1-wire na dallasie za 100zł i masz kompletny sprzęt.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #1648
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    podawanie że gdzieś jest stawka 56 groszy to jednak mieszanie niepotrzebne
    ale podawanie kosztu ogrzewania bez kosztów stałych jest uczciwe
    właściwie jak gazowcy , węglowcy porównują to do naszych kosztów powinni je sobie doliczać
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #1649

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    podawanie że gdzieś jest stawka 56 groszy to jednak mieszanie niepotrzebne
    ale podawanie kosztu ogrzewania bez kosztów stałych jest uczciwe
    właściwie jak gazowcy , węglowcy porównują to do naszych kosztów powinni je sobie doliczać
    Roznica taka ze oplaty stale za prad ponosza wszyscy - ogrzewajacy pradem / pompami / weglem / gazem etc - bo przynajmniej u mnie w Tauronie nie ma wiekszej oplaty z tytulu wiekszego poboru pradu

    A swoja droga - odpalam dzisiaj moja maszynerie do pomiarow pracy PC (kilkanascie czujek, licznik, rysowanie wykresow online etc) - moze w koncu uda mi sie to wystawic online

  10. #1650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    A swoja droga - odpalam dzisiaj moja maszynerie do pomiarow pracy PC
    Na czym to stawiasz?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #1651

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Na czym to stawiasz?
    Ja to juz mialem od zeszlego roku postawione i uruchomione ale jak sie sezon skonczyl to serwer wylaczylem i tak do teraz sobie to stalo Graciarnie z kablami mialem - zeby odczytywac wyniki musialem schodzic na dol do piwnicy i podlaczac sie kabelkiem do serwera etc. Teraz mam to juz ogarniete, serwer podpiety na stale do domowej sieci, dostep z wifi w laptopie wiec bede w stanie to uruchomic ponownie i synchronizowac z jakims zewnetrznym serwerem.

    A na czym to mam? Prosty sterownik 1-wire na COMie podpiety pod serwer i chyba ~20 czujek temperatury dallasa. Do tego mam cala kotlownie podpieta do podlicznika elektronicznego z wyjsciem impulsowym - to wyjscie z kolei podpiete pod moj PLC ktory steruje calym domem. PLC ma w sobie zegar i odczytuje impulsy z licznika + rozdziela je na dwie taryfy i przelicza na kWh. Serwer z kolei odczytuje sobie via ethernet z PLC wynik i na nosi na wykres - tak wiec mam tez na wykresie zuzycie energii w danym momencie

  12. #1652

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    licznik 1-wire na dallasie
    Dzięki. Licznik ds2423 na 1-wire to dobry pomysł, spróbuję to kupić i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam 1-fazowy licznik z mrugającą diodą, więc nic tylko podłączyć.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #1653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Dzięki. Licznik ds2423 na 1-wire to dobry pomysł, spróbuję to kupić i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam 1-fazowy licznik z mrugającą diodą, więc nic tylko podłączyć.
    Z elektroniki jestem lekko uposledzony. Mozesz rozjasnic? Jakis link by bardzo pomogl.

    BTW: Na stanowisku testowym u mojego pompiarza widzialem taki elektroniczny licznik energii tak przerobiony, ze na wyswietlaczu pokazywal zamiast energii srednia pobierana moc z oststniej sekundy w kW, ale nie dopytywalem o szczegoly jak to przerobili.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 25-11-2012 o 10:05
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #1654
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Wtrącę się jeśli chodzi o wyliczenia, zgodzę sie oczywiście z Arturo.. te koszty stałe za prąd ponoszę czy grzeje prądem, PC czy gazem czy groszkiem.. bo prąd posiadać muszę do innych celów bytowych.. moim zdaniem koszt 1kWh jest taki jak w cenniku a nie całość podzielona przez ilość zużytych kWh, jeszcze trochę i do każdego kilowata będziecie prosić o doliczenie kosztów instalacji pompy
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  15. #1655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam pytanie z innej beczki. Czy u was ZE informują wcześniej o zmianie cen któregoś ze składników energii? Nie wiem czemu ale w tabelach ZE- Łódź Teren jak byk jest zmienna za G12 0,2195/0,0684 a przyszła faktura ze stawkami 0,226/0,0749 a co do kosztów stałych to jak pisałem wcześniej - u mnie 6,5/mc
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 25-11-2012 o 10:26
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #1656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Z elektroniki jestem lekko uposledzony. Mozesz rozjasnic? Jakis link by bardzo pomogl.
    Na 1-wire mam podpięte pomiary temperatury, gdybym do tego podpiął licznik zliczający impulsy z licznika energii to by wystarczyło do wizualizacji. np. http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  17. #1657

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Dzięki. Licznik ds2423 na 1-wire to dobry pomysł, spróbuję to kupić i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam 1-fazowy licznik z mrugającą diodą, więc nic tylko podłączyć.
    U mnie taki tandem daje takie wykresy:

    Oczywiście jest też zużycie tygodniowe, miesięczne i roczne. Brakuje tylko czasu na zrobienie tabelki ze zużyciem prądu w formie numerycznej.

    A jako ciekawostkę zamieszczam moją wersję układu licznika na dallasie. Taki domorosły montaż SMT
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 25-11-2012 o 11:16
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #1658
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Wlasnie podzialalem ze stoperem i licznikiem
    Przy grzaniu podlogi moja pompa bierze 3,2-3,3 [kW] mocy. Teraz z ciekawosci zmerzylem ile "zasysa" w koncowej fazie grzania CWU (grzeje do 47*C obecnie).... rowniutkie 5 [kW]. Jestem lekko zaskoczony. Bardziej bym sadzil, ze 4 kW max.
    Podaj jak pamiętasz lub sprawdź jeszcze raz w końcowej fazie (47 stopni) temperatury:
    - wejście z DZ
    - wyjście do DZ
    - wyjście z PC
    - wejście do PC
    Podaj jak możesz to samo dla 44 stopni i napisz coś o zasobniku, czy wężownica, czy co tam jest...

  19. #1659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pogodówka nie może trzymać Ci temperatury w domu przy grzaniu kominkiem,no bo jak ?
    Skąd będzie wiedziała,że akurat w danej chwili zachciało Ci się palić w kominku i tym samym podniosłeś sobie temperaturę w domu ?
    U mnie np. tak się wydarzyło, napaliłem w kominku bo temperatura spadła a PCi czekała na 2T, po kilku godzinach palenia ze zdziwieniem stwierdziłem że temp. podłogi wzrosła na tyle że PCi nie włączy się w 2T, w efekcie na drugi dzień rano miałem już za zimno.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  20. #1660

    Domyślnie

    OK Panowie - udalo sie wystawic moj systemik online:

    http://www.mojeco.pl/

    Narazie wykresy marne bo rysuje sie od 3-4h ale juz cos widac Z boku mozna sobie cykac i wlaczac / wylaczac czujki. Jedna mi sie zgubila (wejscie DZ) - jutro bede ja naprawial choc to bedzie to samo co wyjscie DZ ale +5stC

    Jezeli chodzi o zuzycie to tu sa dane z sezonu 2011/2012:

    http://www.mojeco.pl/2011

    A tu sie generuja na biezaco dane od dzis (zaluje ze nie odpalilem tego miesiac temu no ale trudno):

    http://www.mojeco.pl/2012

    Jak co - pytac

Strona 83 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony