dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pszczyl

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    TAJĘCINA
    Kod pocztowy
    36-002
    Posty
    12

    Domyślnie Szukam pieca na pelet

    Proszę o pomoc. Mam do ogrzania dom o pow. użyt. 120m2, grubość muru 29 cm, ocieplony 12cm styropianu, ogrzewanie podłogowe ok.40m2, zbiornik na ciepłą wodę 300l. Jaki piec byłby najlepszy i jakie zużycie peletu mogę mieć na cały rok. Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Jak na oko potrzebujesz do 15kW. Teraz pytanie ile chcesz wydać. Czy do
    1.do 10.000
    2.10.000-15.000
    3.15.000-30.000

    Zużycie peletu na oko musisz liczyć 5 ton +-10% Wpływa na to duża ilość czynników, temp w domu, długość zimy , średnie temperatury, oczywiście izolacja domu, itd, itp

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    ja dlugo zastanawialem sie co wybrac (jestem w podobnej sytuacji mieszkaniowo/powierzchniowej) ...padlo na Granpala , chyba najmniej awaryjny choc nie bez wad , jest zasobny i rzeczowy temat o nim i uzytkownikow jest sporo ktorzy chetnie sluza rada a nie jak w przypadku innych kotlow za ktorymi ciagnie sie pasmo problemow z ktorych producent sobie nic nie robi lub innych wychwalanych jaki to swietny bezawaryjny piec. o wiekszosci kotlow dostepnych na rynku brak jakichkolwiek informacji

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam kocioł włoskiej firmy d'allesandro i dom ok.150m2, tez ocieplony stropianem 12.W zależności od zimy zużywam od 4,5 do 6 ton rocznie (łącznie z grzaniem CWU latem). Co do kotła to nie miałem doświadczenia z innymy kotłami na pellet ale ten jest w porządku - nie mam z nim żadnych problemów. Na forum jest już sporo tematów o kotłach na pellet

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczyl Zobacz post
    Proszę o pomoc. Mam do ogrzania dom o pow. użyt. 120m2, grubość muru 29 cm, ocieplony 12cm styropianu, ogrzewanie podłogowe ok.40m2, zbiornik na ciepłą wodę 300l. Jaki piec byłby najlepszy i jakie zużycie peletu mogę mieć na cały rok. Pozdrawiam
    A ja właśnie sprzedaję piec 15kW Kostrzewy Pellet Fuzzy Logic za mniej niż połowę ceny. Piec dalej sprawny. Palił 3 sezony. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  7. #7

    Domyślnie

    Już masz dość kucia kolana retorty? Na co przechodzisz?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Już masz dość kucia kolana retorty? Na co przechodzisz?
    Zmieniam dla tego, że w końcu miasto zainwestowało w gazociąg. Będzie gaz (kocioł już wisi) i mam już pompę ciepła powietrze-woda dla CWU latem. Z pomiarów wynika, że przy obecnych temperaturach COP wynosi 4,5-5
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  9. #9

    Domyślnie

    Super myślę że w naszych warunkach klimatycznych PW CWU ma większy sens niż solary

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Super myślę że w naszych warunkach klimatycznych PW CWU ma większy sens niż solary
    Też tak myślę, tym bardziej, że mieszkam między drzewami i mam cień na dachu.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  11. #11

    Domyślnie

    koncze budowe domku o podobnych 'parametrach', dziś zamawiam granpala 15kW (jestem po slowie z dystrybutorem, dzis dogadujemy ostatnie szczegoly). wybor troche wymusil maly rozmiar kotlowni, ale opinie uzytkownikow tez mialy znaczenie, a te o tym piecyku nie sa zle.
    jestem fizycznie niezdolny do bycia miłym

  12. #12

    Domyślnie

    Stoję aktualnie przed podobnym wyborem co twórca tematu. Jednak u mnie na pierwszym miejscu póki co jest kocioł na pellet firmy Kotrem z Kłobucka, głównie ze względu na mały rozmiar i bliskość serwisu. Ten piec mają od niedawna i strasznie mało o nim w internecie. Mam pytanie czy ktoś z Was już go używa, bądź coś o nim słyszał?

    Dodam, że jestem mieszczuchem i o kotłach nie wiem prawie nic.

  13. #13

    Domyślnie

    troche stara konstrukcja ale jakos działac bedzie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    troche stara konstrukcja ale jakos działac bedzie.
    Stara? Myślałem, że skoro wołają sobie za piec 19kW ponad 12 tysięcy, to mogę liczyć na w miarę nowoczesny piec. Myliłem się?

  15. #15

    Domyślnie

    troche tak cena taka jak innych kotłow. A kociołek nie specjalny.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    troche stara konstrukcja ale jakos działac bedzie.
    I z sprawnością szału nie będzie, są co prawda zawirowywacze w płomieniówkach, tylko te nie są w płaszczu wodnym,taki may szczegół....

  17. #17

    Domyślnie

    Wynalazłem jeszcze jedne kotły, z którymi w moim rejonie nie byłoby problemów z serwisem, a o których tutaj jest bardzo mało informacji.

    Chodzi mi o kocioł Hef Peltorus. Ktoś używa? Ktoś go instalował?

    http://www.hef.com.pl/peltorus,2,05.html

    Nie podają ceny, w cenniku jest tylko informacja: "na indywidualne zamówienie".

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Polecam kotły z automatycznym czyszczeniem wymiennika i palnika.
    Są to specjalistyczne kotły na pellet.
    np BIAWAR PELMAX cena ok 13 000 zł brutto. Bije na głowe droższą konkurencję.
    Oferujemy sprzedaż-montaż-serwis i dystrybucję pelletu.

    www.iwona.com.pl

    Pozdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony