dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 684 z 2205
Pokaż wyniki od 13.661 do 13.680 z 44087
  1. #13661
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Arturo, a ile to już mnie tu razy rozjechali
    Pierwszy startuje i podaje mało.
    A potem jego rozjeżdżają i jest jeszcze mniejsze zużycie.
    Murator
    Tak to jest,że nie wierzą a widać,ze to działa
    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    temperatury tez z dupy wziete
    Jabyś była trochę rozgarnięta to zobaczyłabyś,ze zdjęcie było robione 22.09 a wtedy takie temperatury były
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-12-2012 o 21:18

  2. #13662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    piotr nabijacie się ze mnie?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  3. #13663
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jutro zmierzę czujnikiem(anemometrem) do pomiaru przepływu powietrza w kanałach,on ma opcję pomiaru wilgotności i porównamy z moją maszynką
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-12-2012 o 21:24

  4. #13664
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał korys Zobacz post
    klimatyzator made in. Casto... z wyprzedaży za 590 zł. jednostka zewnetrzna umieszczona w garażu, gdzie znajduje się też wyrzutnia reku. steruje programatorem za 15 zł z Alle... pow. ogrzewana 71 m2. kable płycie fundamentowej w tym sezonie jeszcze nie odpalone. w zeszłym sezonie kablami zużyłem 1610 kWh, co na powierzchnię 71 m2 daje 22,68 kWh/m2 rocznie.
    Albo zobacz arturo jeszcze to w postach
    Salon mam większy. Ponad 80 m2
    Takie zużycia mam w przyczepie campingowej latem na chłodzeniu.
    Metraż podobny
    I żeby ktoś nie wpadł z pytaniem ilu calowy mam telewizor w salonie
    Nie mam telewizora, mam rzutnik

  5. #13665
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tak to jest,że nie wierzą a widać,ze to działa

    Jabyś była trochę rozgarnięta to zobaczyłabyś,ze zdjęcie było robione 22.09 a wtedy takie temperatury były
    zrob teraz, to obadamy

  6. #13666
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    piotr nabijacie się ze mnie?
    Ogólnie
    Nieraz jaja jak berety

  7. #13667

    Domyślnie

    Oj tak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw to chyba jednak ja zdecyduję się na grzejniki konwektorowe (oczywiście + kominek + rekuperacja +dgp jeśli reku nie da rady wyrównać temperatur).

    Temat jest o ogrzewaniu prądem, ale króluje tu chyba podłogówka. Czy ma tu ktoś grzejniki konwektorowe? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.

    Ja jak już pisałem będę miał szkielet drewniany więc zero akumulacji. Będzie to stało na płycie fundamentowej (najprawdopodobniej ale jeszcze nie na 100% płyta będzie posadzką)

    Teoretycznie po odpaleniu grzejników w 30-60min powinno być ciepło. Więc wychodząc do pracy spokojnie można wyłączyć ogrzewanie, a godzinkę przed powrotem włączać.
    Na noc można obniżać temperaturę żeby się lepiej oddychało. W dzień sypialnie można też wychładzać skoro się z nich nie korzysta.
    Tak tylko teoretyzuję na razie, ale wydaje mi się że w takim układzie 2 taryfy nie będę potrzebne.

    no a kabelki ewentualnie w łazience pod płytkami.

  8. #13668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    spoko spoko
    ja trochę się zadręczyłem dziś swoimi 14 kwh ale jak widzę chłopaków jak na luzie podają swoje 50-60 kwh to trochę się uspokajam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #13669
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Oj tak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw to chyba jednak ja zdecyduję się na grzejniki konwektorowe (oczywiście + kominek + rekuperacja +dgp jeśli reku nie da rady wyrównać temperatur).

    Temat jest o ogrzewaniu prądem, ale króluje tu chyba podłogówka. Czy ma tu ktoś grzejniki konwektorowe? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.

    Ja jak już pisałem będę miał szkielet drewniany więc zero akumulacji. Będzie to stało na płycie fundamentowej (najprawdopodobniej ale jeszcze nie na 100% płyta będzie posadzką)

    Teoretycznie po odpaleniu grzejników w 30-60min powinno być ciepło. Więc wychodząc do pracy spokojnie można wyłączyć ogrzewanie, a godzinkę przed powrotem włączać.
    Na noc można obniżać temperaturę żeby się lepiej oddychało. W dzień sypialnie można też wychładzać skoro się z nich nie korzysta.
    Tak tylko teoretyzuję na razie, ale wydaje mi się że w takim układzie 2 taryfy nie będę potrzebne.

    no a kabelki ewentualnie w łazience pod płytkami.
    Ja właśnie skończyłem przerabiać okablowanie a jak dobrze pójdzie jutro będę wieszał grzejniki

  10. #13670
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Oj tak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw to chyba jednak ja zdecyduję się na grzejniki konwektorowe (oczywiście + kominek + rekuperacja +dgp jeśli reku nie da rady wyrównać temperatur).

    Temat jest o ogrzewaniu prądem, ale króluje tu chyba podłogówka. Czy ma tu ktoś grzejniki konwektorowe? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.

    Ja jak już pisałem będę miał szkielet drewniany więc zero akumulacji. Będzie to stało na płycie fundamentowej (najprawdopodobniej ale jeszcze nie na 100% płyta będzie posadzką)

    Teoretycznie po odpaleniu grzejników w 30-60min powinno być ciepło. Więc wychodząc do pracy spokojnie można wyłączyć ogrzewanie, a godzinkę przed powrotem włączać.
    Na noc można obniżać temperaturę żeby się lepiej oddychało. W dzień sypialnie można też wychładzać skoro się z nich nie korzysta.
    Tak tylko teoretyzuję na razie, ale wydaje mi się że w takim układzie 2 taryfy nie będę potrzebne.

    no a kabelki ewentualnie w łazience pod płytkami.
    Grzanie w taryfie G11 to czysta brawura.
    Kolega kbab ma świetny kalkulator dostępny na forum.
    Grzanie prądem bez akumulacji w taniej taryfie nie ma największego sensu.
    Rozważ inne nośniki energi, które potrzebujesz w określonych godzinach, (droższego prądu) a są o wiele tańsze.
    Zrób bezwzględzie OZC

  11. #13671
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    spoko spoko
    ja trochę się zadręczyłem dziś swoimi 14 kwh ale jak widzę chłopaków jak na luzie podają swoje 50-60 kwh to trochę się uspokajam
    Jak można się takim zużyciem zadręczać
    malux Ty masz dom 3-litrowy i grzejesz z COP2,5... i tego nie zmienisz

  12. #13672
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj ważne aby było wszytko ok i ciepło

  13. #13673

    Domyślnie

    Witam ,

    niedawno wprowadziłem się na nowe mieszkania gdzie znajduje się Kocioł elektryczny Kospel 6kw. Jest to mieszkanie 57 m2 w pełni ocieplone i wyrmontowane . Rok czasu stało puste i nieogrzewane , aktualnie od czasu wprowadzenia mija właśnie tydzień i próbuje uporać się z tym rzekomo w miare oszczędnym piecem . Posiadam system II taryf - I taryfa 0,41 zł Kwh i II taryfa 0,26 zł kwh . Moglibyscie mi poradzić w jak miare uśredniony sposób ogrzewać mieszkanie ktore było wczesniej dlugo nie ogrzewane i na pewno na początku pochłoneło sporo energii. Generanie chodzi mi aby było w miare ekonomicznie grzane z utrzymaniem temperatur od 19 do 20,5 stopnia . System taryfowy pozwala mi na 10 godzin tanszego ogrzewania oraz korzystanie z droższej taryfy podczas sporo zimniejszych dni .Czy macie może jakieś doswiadczenia zwiazane z ustawieniem krzywej , histerezy itp itd. Czy lepiej jest ustawic ogrzewanie przez dłuższy czas a potem robić np przerwy mniej wiecej w granicach droższego prudu . Czy lepiej jednak korzystac z pieca praktycznie 3/4 dobowego czasu i wchodzic na pierwsza taryfe ?

    Aktualnie temp. wyjsciowa z pieca wynosi 45 C przy -5 na podwórku i ma utrzymac temp. pokojową do 20,5 C.
    Czy może zmniejszyc krzywą ?
    To tak na marginesie
    Pozdrawiam Pandeska

  14. #13674

    Domyślnie

    Witam
    Co prawda watek o ogrzewaniu prądem ale PCi to też prąd, wiec postanowiłem napisać.
    Mnie też zastanawia niskie zużycie u R&K na samym prądzie.
    Obecnie mi pompa ciepła 10 kW w domu od 01-12-2012 do 08-12-2012 dziennie pociągnęła 40 kWh. Dom ma 225m2, kubatura coś ok. 600m3 (wszędzie podłogówka), obecnie jest jeszcze nie skończony ale temperaturę na sterowniki mam tylko 15 st.

  15. #13675
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli dopiero teraz ruszyłeś z ogrzewaniem i to jest twój pierwszy sezon to musisz przeżyć władowanie około 1000 - 1500kWh
    Potem będzie lepiej

  16. #13676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ponieważ mam chwilę wrzucę też stany licznika z tego tygodnia - temperatura na zewnątrz mocno spadła np dziś w nocy było ok -15stopni

    01.12 - 889,9
    02.12 - 910,4
    03.12 - 934,0
    04.12 - 965,5
    05.12 - 991,1
    06.12 - 1023,9
    07.12 - 1051,2
    08.12 - 1085,3

    za ostatnie 7 dni 174,9 kWh , prawie 25 kWh/24h
    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    dopisz jeszcze jutro i pojutrze, bo tak naprawde jutrzejszy odczyt pokaze zuzycie przy tych -15stC
    09.12 - 1126,9 - przyrost 41,6 - chodzi w końcu ogrzewanie w salonie, płyta w tej części jest wychlodzona i kilka dni wyniki będą wyższe bo musimy podnieść jej temperaturę

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Witam
    Co prawda watek o ogrzewaniu prądem ale PCi to też prąd, wiec postanowiłem napisać.
    Mnie też zastanawia niskie zużycie u R&K na samym prądzie.
    Obecnie mi pompa ciepła 10 kW w domu od 01-12-2012 do 08-12-2012 dziennie pociągnęła 40 kWh. Dom ma 225m2, kubatura coś ok. 600m3 (wszędzie podłogówka), obecnie jest jeszcze nie skończony ale temperaturę na sterowniki mam tylko 15 st.

  17. #13677

    Domyślnie

    Dziś zwariowała mi temp. pogodowa , raptem od 7 zaczelo intensywnie świecic słonce i momentalnie zwiększała się temp zewnetrzna . Od - 5 wzrosło do 13 na plusie :/ i przestało grzać . A temp. pokojowa zaczeła spadać bo podawało tylko 22 C i z grzejników nawet ciut ciepła nie leciało ... Póki co dobowe zuzycie wyniosło 24 kwh na dzień wczorajszy . Ale jak uporac się z grzaniem w ciagu tygodniu bo jednak mam taryfe G12W

  18. #13678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandeska Zobacz post
    A temp. pokojowa zaczeła spadać bo podawało tylko 22 C i z grzejników nawet ciut ciepła nie leciało ... Póki co dobowe zuzycie wyniosło 24 kwh na dzień wczorajszy . Ale jak uporac się z grzaniem w ciagu tygodniu bo jednak mam taryfe G12W
    Już trochę jaśniej, z tego co podajesz nie masz możliwości akumulowania ciepła w grzejnikach? Zatem problem polega na tym, że w czasie drogiej taryfy nie jesteś w stanie ogrzewać tanio mieszkania, pozostaje przegrzewanie go w taniej i wychładzanie w droższej - oczywiście utrzymywać różnicę temp w rozsądnych wielkościach.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #13679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Ostatni tydzien (nd-nd) 258 kWh w taniej co daje 36,85 kWh/doba.
    W calym budynku 21,5-22*
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  20. #13680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    09.12 - 1126,9 - przyrost 41,6 - chodzi w końcu ogrzewanie w salonie, płyta w tej części jest wychlodzona i kilka dni wyniki będą wyższe bo musimy podnieść jej temperaturę
    dzisiaj srednia skoczyla ci w gore do 31 kWh/doba... u mnie 36,8 pytanie jakie miales temperatury dobowe w stosunku do wlkp.
    ntb. jest jakas stronka z takimi statystykami?
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

Strona 684 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony