dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Odległośc miedzy budynkami na jednej działce

    Witam,
    Mam taki problem. Działka ma 40 metrów szerokości. Stoi na niej stary dom od ściany którego do granicy zostaje 27 metrów.
    Jakiej szerokości dom jestem w stanie wpasować w tą przestrzeń? Wszystko jest moją własnością oczywiście.
    Od strony istniejącego budynku będzie garaż bez okien. W budynku który jest są okna (ganek). Od granicy sąsiada musze zachować 4 metry to wiem. Nie wiem jaką muszę zachować odległość od starego domu.
    Jak na razie to nikt nie udzielił mi sensownej odpowiedzi.Architekt z ktorym wstępnie rozmawiałem o adaptacji mowił mi o przepisach przeciwpożarowych i odległości 8 metrów. W biurze w którym chce kupuje gotowy projekt dostałem informacje, ze te przepisy nie maja zastosowania w budownictwie jednorodzinnym.
    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    maja zastosowanie na 100%, bo moi sąsiedzi musieli uciekać 8 metrów od starej zabudowy za płotem. oba domy jednorodzinne. także celowałbym raczej w 8 metrów.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odp.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    Bzdura - absolutnie nie mają zastosowania, bo sam mam taką sytuacje.
    Równie dobrze tym drugim domem na działce mógłby być budynek garażu, budynek gospodarczy itp. - tak to argumentowano u mnie gdy pytałem w gminie. Minimalna odległość to 4m (traktuje sie istniejcy budynek jako taki postawiony w nieistniejacej granicy dzialki) i od tego mierzy sie 4m.
    ale poniewaz gminy i powiaty to jest państwo w państwie - najpierw spytaj u ciebie w urzędzie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    maja zastosowanie na 100%, bo moi sąsiedzi musieli uciekać 8 metrów od starej zabudowy za płotem. oba domy jednorodzinne. także celowałbym raczej w 8 metrów.
    Ale my nie rozmawiamy o tym, co "za płotem", tylko o tym co w obrębie jednej działki.
    A tu budować można 3 m, jeśłi scianą bez okiem, albo 4m jeśłi z oknami - i tak jest w moim przypadku.
    W moim Dzienniku jest zresztą mapka - odległość pomiędzy budynkami to 4m.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-12-2012 o 16:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony