dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 121
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 2414
  1. #361
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    kiedy będą te tachnikalia do których mam się odnieść merytorycznie ??

    bo inaczej zacznę podejrzewać że demagogia kwitnie

    PS daruj sobie te wyliczanki ile osób jest a ile osób nie jest wyznacznikiem, bo jeśli chodzi o piankę to jak na razie wy jesteście jedynym wyznacznikiem wersus całe pozostałe forum
    Po pierwsze wiedza !

    Czytajcie:
    http://poradnik.niewiadomski.com.pl/...e.php?artid=45 - wiedza pobieżna
    http://www.pomoc-dydaktyczna.tce.put...%20ciepła.pdf - dla dociekliwych ( Uwaga ! Dużo trudnych słów ! )
    http://ftc.gov/bcp/rulemaking/rvalue...030922spfa.pdf - przykro mi ale w anglijskim. Polecam akapit pkt. 2
    Postarajcie się ....

    Jakieś wnioski ? Jakieś różnice między systemami badań ? Czy do Koleżeństwa dotarło, że badanie i określanie izolacyjności cieplnej materiałów na podstawie praktycznie mikroskopinych w stosunku do skali dachu próbkach w krótkim czasie nijak ma się do realu ? Dlaczego badania nie są robione w sposób oddający rzeczywiste funkcjonowanie izolacji w skali niech to będzie nawet 1/10 ale przez odpowiednio długi czas ? Wiem, że od Kolegów nie uzyskam odpowiedzi. Musielibyście dopuścić do siebie wątpliwości... lepiej trwać przy swoim.
    Podobnie jak wasiu jestem zmęczony już tym wątkiem... Możecie mieć, Kolego, satysfakcję... wątpliwą.

  2. #362

    Domyślnie

    to jak wytlumaczysz fakt ze mase osob ma welne i maja cieplo, na forum mozna znalesc osoby placace ponizej 1000zl za ogrzewanie.... czy ich welna jest jakas inna
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  3. #363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co tu tłumaczyć, bzdurny argument.

    Każda z osób ma inne warunki zabudowy, inne przyzwyczajenia, rożną liczbę domowników. Jak ty chcesz to porównać?
    Przepraszam, że się uniosłem ale zaczyna rozmowa schodzić na poziom przedszkola, dokładnie 4 latki. Jestem ma bieżąco , córka uczęszcza.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #364
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "to jak wytlumaczysz fakt ze mase osob ma welne i maja cieplo, na forum mozna znalesc osoby placace ponizej 1000zl za ogrzewanie.... "

    Może tak, że jakby mieli ocieplenie zrobione lepiej - płaciliby po 500?


    Adam M.

  5. #365
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a możesz odpowiedzieć dlaczego w realu user adek182 zużywa 3,5m3 gazu na dobę ?? kłamie czy może po prostu ma skuteczną izolację ??
    Szanowny Doradco , przepraszam , NAJLEPSZY DORADCO OD ENERGOOSZCZĘDZANIA, nazwanie ciebie tendencyjnym to wyjątkowo delikatne określenie. Otóż rzeczony adek182 ma dom ocieplony :
    cyt.: .... Witam wszystkich serdecznie,
    mam dylemat przy wyborze kotła. Dom o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy. Będziemy mieszkać w 3 osoby. Jest to nowy dom, chyba ocieplony dobrze tzn, podłoga 10cm styropian, sciana 12cm styropian, strop żelbetowy 25cm styropian....koniec cytatu.

    Zwracam uwagę, że jest to dom wielkości nieco większego mieszkania.
    GDZIE TU JEST ELEMENTARNE NAWIĄZANIE DO TEMATU WĄTKU !?!?!?! Gostek ma chałupinkę ocieploną styropianem !!! STYROPIANEM !!!
    Jesteś niepoważnym człowiekiem bo tak traktujesz innych, w tym moją osobę. Mędrkujesz, rzucasz przykładami a nie masz zielonego pojęcia o czym mowa !!!! Jesteś nawet tak leniwy a zarazem nierzetelny, że nawet nie sprawdzisz czy przytaczany przykład jest argumentem. Od tej momentu, totalnie cię ignoruję !!!

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "to jak wytlumaczysz fakt ze mase osob ma welne i maja cieplo, na forum mozna znalesc osoby placace ponizej 1000zl za ogrzewanie.... "

    Może tak, że jakby mieli ocieplenie zrobione lepiej - płaciliby po 500?


    Adam M.
    No dokładnie o to mi chodzi. Nikt tu nie napisał, że izolacja pianką jest zła, chodzi tylko o zasadność finansową. Pianka jest lepsza, ale droższa, a te 'intuicyjne' szacunki procentowe mata są tak prawdopodobne jak moje wcześniejsze obliczenia.

  7. #367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze nikt tu nikogo nie słucha Popularna wada.

    A wypadałoby ustalić pewne fakty.

    1. adek182 machałupę ocieploną styropianem, żadna wada, ale już wada jest wplatanie takiego rodzaju ocieplenia w dyskusje wełna v pianka.
    2. j-j dodatkowo miał pustaki ze szkła piankowego ( inna sprawa ze się pożegnał z forum po nagonce na niego)

    Wiem, że to nie temat ale jak zrobiłeś te ocieplenie na stropie? Ja pur od Pigeona daje tylko w podłogę parteru, jakieś 50cm. Czy ty na pur dawałeś jeszcze styropian? Jeśli tak to w jakim celu?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS dawno temu jako pionier robiłem izolację stropu i bałem się że granulat będzie zbyt miękki i podłoga się zapadnie dlatego mieszałem go na wszelki wypadek z styropianem, okazało się to kompletnie niepotrzebne, granulat ubija się na bardzo twardą masę, kilka osób już tak robiło za moją namową i sobie chwalą
    Ok, dzięki za wyjaśnienie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #369
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Pół metra granulatu dla 0,1 co za śmieci użył?
    Ehhh majstry
    I jaki to musi być dach , bo o termoizoalcji dachów tu rozmowa, nie ? Półmetrowe klepisko w połaci dachowej ..... Zauważyli Koledzy wyjątkowe wnioski Doradcy ? Tak wyjątkowy wynik jak kbab osiągnięty wyłącznie i dzięki 20 cm wełny !!! Tak trzymać

  10. #370
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    wynik kbab nie jest wyjątkowy, 17,5MWh to jak na standardy energooszczędne bardzo dużo, strach się bać że ktoś kto się przedstawia jako fachowiec z branży dociepleniowej nie wie o takich niuansach

    na jakich ty w ogóle domach pracowałeś do tej pory ?? na kompletnie nieocieplonych szałasach z patyków ??
    Tam oprócz 20cm wełny jest coś jeszcze.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  11. #371
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    wynik kbab nie jest wyjątkowy, 17,5MWh to jak na standardy energooszczędne bardzo dużo, strach się bać że ktoś kto się przedstawia jako fachowiec z branży dociepleniowej nie wie o takich niuansach

    na jakich ty w ogóle domach pracowałeś do tej pory ?? na kompletnie nieocieplonych szałasach z patyków ??
    To po jasną cholerę go przytaczasz ? Miałeś coś udowodnić i wyszło jak zwykle. Jak to w twoim zwyczaju niedoczytujesz i przeinaczasz i wciskasz innym swoje imaginacje. W tym opis zamieszczony przez kbab'a. Doczytaj i uzupełnij bo wychodzisz na kłamczuszka albo totalnego indolenta !!!
    W poszukiwaniach taniej i efektywnej izolacji jeszcze nie odkryłeś metrowego klepiska z krowich placków ? Można wymieszczać z sieczką. Będzie i ciepło i niedrogo i ekologicznie ( nawet można z rodziną nazbierać to będzie za darmo )
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 25-12-2012 o 12:27

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "to jak wytlumaczysz fakt ze mase osob ma welne i maja cieplo, na forum mozna znalesc osoby placace ponizej 1000zl za ogrzewanie.... "

    Może tak, że jakby mieli ocieplenie zrobione lepiej - płaciliby po 500?


    Adam M.
    Dajmy jeszcze aerogel i rachunki spadną na 100 zł.

    Juz powazniej. A skoro mowa o piance i izolacji dachu to np. u mnie zmiana wełny na pianke (dajmy na to 23 cm) oznaczałaby oszczędności ok 100-150 zł rocznie a inwestycja w pianę wyszła by drożej ok 5000-6000 zł (ceny pianki z postów na forum ceny wełny z praktyki u siebie).
    Przy tej cenie pianki to ja podziekuje, No niestety jeszcze jest efekt nowości

  13. #373
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no i z tego wszystkiego, na koniec wychodzi jeden idealny wniosek: styropian jest najlepszy. Tańszy niż pianka, lepszy niż wełna. Odpowiedź nasunęła się sama.

  14. #374
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    no i z tego wszystkiego, na koniec wychodzi jeden idealny wniosek: styropian jest najlepszy. Tańszy niż pianka, lepszy niż wełna. Odpowiedź nasunęła się sama.
    Tylko gdzie ? Na strop ceramiczny lub żelbetowy i owszem, nie zaprzeczę. W połać dachową o konstrukcji drewnianej lub strop drewniany, bardzo wątpliwe rozwiązanie. Jak i wiele innych wynalazków Pomysłowych Dobromirów , włącznie z półmetrowym klepiskiem z granulatu.

  15. #375
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Dajmy jeszcze aerogel i rachunki spadną na 100 zł.

    Juz powazniej. A skoro mowa o piance i izolacji dachu to np. u mnie zmiana wełny na pianke (dajmy na to 23 cm) oznaczałaby oszczędności ok 100-150 zł rocznie a inwestycja w pianę wyszła by drożej ok 5000-6000 zł (ceny pianki z postów na forum ceny wełny z praktyki u siebie).
    Przy tej cenie pianki to ja podziekuje, No niestety jeszcze jest efekt nowości
    Nie do końca. Inwestując w piankę masz pewność izolacji skutecznej i niezmiennej pod względem właściwości do końca eksploatacji budynku. Większość z polecanych tu, w tym tzw. dziwnych, rozwiązań tego nie może zagwarantować.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 25-12-2012 o 20:58

  16. #376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Trick marketingowy nie wiele odbiegający od rzeczywistości

    Powyższy film jasno obrazuje co dzieje się z izolacją wykonaną z niestarannie ułożonej wełny mineralnej i nie zabezpieczonej wiatro i paroizolacją.
    Zgrozą wieje gdyż, tak właśnie wykonawcy 'uptykają' wasze dachy.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  17. #377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Kij ma dwa końce. Przez cały czas @mat3006 tłumaczy wszystkim i sobie jak należy prawidłowo wykonać izolację wełną mineralną /w płytach, rolkach, granulacie/ używając jako porównania /podobnie ja pan na filmie/ pianki.
    Co ostatecznie wybierze inwestor to jego sprawa. Będąc wykonawcą izolacji z materiałów włóknistych oraz pianek wolałbym by każdy decydował się na piankę. Odpada wiele uciążliwych do wykonania prac, bo w naszym kraju dominuje fakt, ze ociepleniem zajmujemy się dopiero jak będzie stał budynek.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  18. #378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Obojętnie jaki system musi być po prostu zrobiony dobrze.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Oczywiście, pod warunkiem prawidłowego doboru, bo zarówno pianki jak i wełna mineralna czy styropian to warstwy od fundamentów po dach.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  20. #380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Tylko gdzie ? Na strop ceramiczny lub żelbetowy i owszem, nie zaprzeczę. W połać dachową o konstrukcji drewnianej lub strop drewniany, bardzo wątpliwe rozwiązanie. Jak i wiele innych wynalazków Pomysłowych Dobromirów , włącznie z półmetrowym klepiskiem z granulatu.
    a to dlaczego. Styropian między krokwiami jest dużo lepszym rozwiązaniem niż wełna, a zarazem dużo tańszym niż pianka.

Strona 19 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony