dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 121
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 2414
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    "Styropian między krokwiami jest dużo lepszym rozwiązaniem niż wełna, a zarazem dużo tańszym niż pianka. "

    Robiony późną jesienią - na zimę, może być.
    Robiony późną wiosną, na lato, pod blachodachówką - już gorszy...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #382
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Wetke i swoje 3 grosze
    Mam piane Icyene od listopada, mam też budynek( sklep) ocieplony wełną
    W zasadzie jak dla mnie każdy kto tu chwali wełne chyba nigdy nie zetknął się z pianą w czasie zimy jeszcze nie osłoniętą płytami kg
    W zasadzie nie ma czego porównywać.

  3. #383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    każdy styropian można wyfrezować za niewielką dopłatą.

  4. #384
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    a to dlaczego. Styropian między krokwiami jest dużo lepszym rozwiązaniem niż wełna, a zarazem dużo tańszym niż pianka.
    Na szybko... Z prostego powodu. Jeżeli szczelnie ( co przy styropianie jest bardzo trudne a nawet chyba niewykonalne ) zabudujesz elementy konstrukcyjne drewniane lub drewnopochodne materiałem o wysokim oporze dyfuzyjnym ( dla N.D. - "ciężko oddychającymi" ) i pozbawisz drewno możliwości swobodnej wymiany wilgoci z otoczeniem lub też bezpośrednio "sprowadzisz" ryzyko zamaczania kondensatem to NIE JEST DOBRZE....
    Jeżeli nie zabudujesz szczelnie, co jest bardziej prawdopodobe bo znacznie trudniej "utkać" niż wełną, to będziesz miał przewiewy i mostki i też NIE JEST DOBRZE...
    Styropian jest równie wątpliwym rozwiązaniem termoizolacji połaci dachowej o konstrukcji drewnianej jak i na elewacji domów w systemie szkieletu drewnianego, poszytych płytami drewnopochodnymi. Próby wciskania go w takie sytuacje niepotrzebnie go dyskredytują. To świetny ( niestety, również, nierówny pod względem jakości ) i uzasadniony ekonomicznie materiał na podłoża tzw. mineralne.
    Przecież to proste i próżne jest kruszenie kopii o nie wiadomo co. Tam gdzie konieczne jest współistnienie, w obrębie jednej przegrody, drewna i innych materiałów, zwłaszcza termoizolacyjnych musi być zachowana zasada wysokiej dyfuzyjności, rosnącej w kierunku zewnętrznym. Próby podniesienia skuteczności systemów wełny mineralnej metodą sandwich'owania wyjdą bokiem stosującym je.
    Wysoka dyfuzyjność to warunek podstawowy. Jeżeli do tego mamy wysoki opór powietrzny to mamy izolację doskonałą. Ale to już pisałem...
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 27-12-2012 o 08:38

  5. #385

    Domyślnie

    "... Pianki otwartokomórkowe stosowane jako izolacja termiczna przegród budowlanych powinna być chroniona przed wpływem wilgoci systemem folii paroizolacjyjnych i paroprzepuszczalnych tak aby kondensat pary wodnej nie wnikła w strukturę pianki lub gdy powstanie zawilgocenie mogło odparować w miesiącach letnich przez folię paroprzepuszczalną..."

    źródło - http://pu-online.pl/technologie/81-p...pianki-zamaotw
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mar a skąd ta wilgoć? Masz zamiar postawić tam kocioł z wodą i cały czas gotować? Popatrz co się dzieje u ludzi w domach. Przy poprawnie działającej wentylacji raczej wszyscy narzekają na jej brak niż nadmiar. A jeśli od góry to znaczy że mają dziurawy dach. Dotyczy to zarówno piany jak i wełny tyle tylko że jak przy wełnie nie dasz folii to wiatr tam będzie hulał i wełna nie spełni swojego zadania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #387

    Domyślnie

    ale to nie do mnie kieruj te pytania!! - to są wiadomości charakteryzujące materiały izolacyjne natryskowe, podaje je serwis skupiający głównych wykonawców natrysku więc raczej nie podlega to dyskusji, poza tym to nie jedyna stronka bo wcześniej te same nowinki wklejałem z innych stron wykonawców, więc komu wierzyć?? plusfot z mat3006 czy wykonawcom i osobom zajmującym się natryskiem którzy podają że jednak potrzeba paroizolacji i nie tylko.

    ten cytat jet ze strony pur-system.pl. przeczytaj ostatnie zdanie z ktorego wynika że folia też jest potrzebna.

    "Piana otwartokomórkowa jest dostępna w mniejszych gęstościach niż piana zamkniętokomórkowa dzięki czemu wymaga mniejszego nakłądu materiału, co przyczynia się do jej niższej ceny. Posiada ona więcej otwartych komórek niż piana zakniętokomórkowa co daje wyższy współczynnik przenikania ciepła – k, lecz mimo, to w dalszym ciągu doskonale pełni funkcję termoizolacyjną. Dodatkowym atutem są bardzo wysokie właściwości dźwiękoszczelne. Piana ta jest jednak przepuszczalna dla pary wodnej co wymusza zastosowanie folii paroizolacyjnej od wewnątrz budynku"
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 27-12-2012 o 12:21
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  8. #388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    W garkuchni...
    W łaźni miejskiej....
    W suszarni jagód i grzybów...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mar a nie zdziwił cię też ten cytat sformułowaniem:
    "Pianki otwartokomórkowe stosowane jako izolacja termiczna przegród budowlanych powinna być chroniona przed wpływem wilgoci systemem folii paroizolacjyjnych i paroprzepuszczalnych tak aby kondensat pary wodnej nie wnikła w strukturę pianki lub gdy powstanie zawilgocenie mogło odparować w miesiącach letnich przez folię paroprzepuszczalną."
    Przecież w miesiącach letnich jest z reguły większa wilgotność niż w zimowych.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #390
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    ale to nie do mnie kieruj te pytania!! - to są wiadomości charakteryzujące materiały izolacyjne natryskowe, podaje je serwis skupiający głównych wykonawców natrysku więc raczej nie podlega to dyskusji, poza tym to nie jedyna stronka bo wcześniej te same nowinki wklejałem z innych stron wykonawców, więc komu wierzyć?? plusfot z mat3006 czy wykonawcom i osobom zajmującym się natryskiem którzy podają że jednak potrzeba paroizolacji i nie tylko.

    ten cytat jet ze strony pur-system.pl. przeczytaj ostatnie zdanie z ktorego wynika że folia też jest potrzebna.

    "Piana otwartokomórkowa jest dostępna w mniejszych gęstościach niż piana zamkniętokomórkowa dzięki czemu wymaga mniejszego nakłądu materiału, co przyczynia się do jej niższej ceny. Posiada ona więcej otwartych komórek niż piana zakniętokomórkowa co daje wyższy współczynnik przenikania ciepła – k, lecz mimo, to w dalszym ciągu doskonale pełni funkcję termoizolacyjną. Dodatkowym atutem są bardzo wysokie właściwości dźwiękoszczelne. Piana ta jest jednak przepuszczalna dla pary wodnej co wymusza zastosowanie folii paroizolacyjnej od wewnątrz budynku"
    Po pierwsze:
    stronka na która się powołujesz nie jest żadnym portalem zrzeszającym itd... To że takie wrażenie powziąłeś to znaczy, że sprytnie się pozują na takową. Nota bene moja firma też jest tam umieszczona, bez mojej wiedzy i akceptacji, nie mówiąc o zgłoszeniu. Będzie to przedmiotem pozwu. Treści zawarte i ich sens jasno sugerują, że autorowi chodzi głównie o promowanie pianek zamkniętokomorowych i delikatną, aczkolwiek skuteczną ( jak widac ) dyskredytację otwartokomorowych.
    Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej to najpierw musisz zrozumieć i przyjąć do głowy , że pianka piance nierówna. Niektóre parametry , a należy do nich tzw. sorpcja, są w bardzo dużym stopniu różne. To bardzo ważny parametr i stanowi w dużej mierze o jakości i ekspolatacji pianki, a jego wartości możesz poznać i porównać doszukując się informacji ze strony rzetelnych producentów. Wełny, styropiany i inne materiały też bywają różne... nawet bardzo różne....
    Co do reszty to nie mam zamiaru po raz któryś o tym pisac. Sam sobie przeszukaj, nawet ten wątek, i znajdziesz. Paroizolacja jest wymagana dla pomieszczeń o dużej emisji pary wodnej : łazienki, pralnie, baseny...

  11. #391
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    najlepszym dowodem że piana zamknięto-komórkowa nie jest tak szczelna, świadczą okna uszczelnione pianką z puszki czyli podobno zamknięto-komórkową. Gdyby była faktycznie szczelna i nie przepuszczalna, nie zalecano by montażu taśmy na ramie okna, paroszczelnej od środka i paroprzepuszczalnej od zewnątrz które to mają chronić tą pianę przed zawilgoceniem..

  12. #392
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A tam - my tu dyskutujemy o pierdołach a niepostrzeżenie ISOBOOSTER przebija wszystkie pianki, wełny i styropiany.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #393

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Po pierwsze:
    stronka na która się powołujesz nie jest żadnym portalem zrzeszającym itd... To że takie wrażenie powziąłeś to znaczy, że sprytnie się pozują na takową. Nota bene moja firma też jest tam umieszczona, bez mojej wiedzy i akceptacji, nie mówiąc o zgłoszeniu. Będzie to przedmiotem pozwu. Treści zawarte i ich sens jasno sugerują, że autorowi chodzi głównie o promowanie pianek zamkniętokomorowych i delikatną, aczkolwiek skuteczną ( jak widac ) dyskredytację otwartokomorowych.
    ...
    jeżeli na jednej z głównych stron które informują zwykłych laików o piankach, ich rodzajach i całej technologi piszą bzdury to komu wierzyć?? tobie? jeżeli to stek bzdur które nie mają racji bytu to dlaczego nikt tego tam nie zmienia?? Podobnie jest na innych stronach.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  14. #394
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    jeżeli na jednej z głównych stron które informują zwykłych laików o piankach, ich rodzajach i całej technologi piszą bzdury to komu wierzyć?? tobie? jeżeli to stek bzdur które nie mają racji bytu to dlaczego nikt tego tam nie zmienia?? Podobnie jest na innych stronach.
    A rób co uważasz ! Na jedną taką, bzdurną i zafałszowaną stronę ( nie doczytałes tego co napisałem o złamaniu prawa ? ) mogę przytoczyć 10 prawdomównych. To i tak nie ma znaczenia bo już się zafiksowałeś na okresloną tezę i dalsze argumenty sa tylko stratą czasu. Pozostań przy swoim i tyle.
    Jedna z głównych stron ... ?!?! Ohhh jeżuuuuu
    Dlaczego nie zmieniają ? A może pisza prawdę tyle tylko , ze powinni zaznaczyć o jakich piankach ( producentach ) to piszą bo jest możliwe, że pianka którą stosują ( promują ) wymaga, np. z powodu wysokiej sorpcji, bezwzględnie paroizolacji.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 27-12-2012 o 22:37

  15. #395
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jak widać wyraźnie mamy 2 całkowicie wykluczające się cytaty, ciekawe co z tym zrobicie ??
    http://www.itb.pl/nf/PDF/b10.pdf

  16. #396
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    za darmo odpada wiele uciążliwych prac czy za konkretną wymierną kasiorę ?? tylko dlatego że tobie wykonawcy jest łatwiej to ja inwestor mam się w 2x wyższe koszty ładować by tobie żyło się lepiej ?? za frajerów nas inwestorów bierzesz, oto cała wasza marketingowa sztuczka

    jak miło że zauważyłeś ITB, zacytujmy najciekawsze
    No to proszę zajrzeć na wełniaki , tam Cudownej Wełny nie uświadczy ! Ulubiona sztuczka N.D. to brak odpowiedzi na konkretne pytania i odjazdy od meritum. Teraz już zaczyna mnie to bawić , jeszcze chwilkę temu wkurzało.
    Kolegom którzy z załączonego wcześniej linku z itb chcieliby się coś dowiedzieć i wykorzystać to w przyszłości , a nie jak N.D. bawić sie w zbijanego, polecam na ostatniej stronie analizę zjawisk cieplno-wilotnościowych. Przy okazji to i styropian i pianka zamkniętokomorowa wg. tego zestawienia mają obliczeniowy względny opór dyfuzyjny równy 60 i są materiałami stanowiącymi wystarczającą barierę do wystąpienia zjawisk kondensowania i wykraplania.

    Bezsprzecznie, nie da się nawet zasugerowac ,że ND ma związek z branżą i jakimkolwiek producentem. Jego bezprzykładne "męstwo" w walce z technologią pianki natryskowej mogłoby sugerować powiązanie z którąś z konkurencyjnych technologii jednakże braki metodyczne i niespójność logiczna jego postów nakazuje porzucić takową myśl szybciej niż powstała. Sięganie po zarzuty o : ...by tobie żyło się lepiej ?? za frajerów nas inwestorów bierzesz, oto cała wasza marketingowa sztuczka... świadczy o braku rzeczywistych argumentów i sprowadzaniu przeciwników w dyskusji do swojego poziomu. Frustracja z własnej pracy, możliwe, że również pracy wbrew sobie, jest najczęstszą przyczyną takich postaw. Musicie, Kolego, bardzo nielubić tego co robicie ( może robiliście ?) skoro z taką łatwością wciskacie innym swoją postawę i posądzacie ich o złe intencje. Ale to już temat bardziej do serialu "Bez tajemnic" niż pianka vs wełna
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 28-12-2012 o 09:05

  17. #397

    Domyślnie

    ......wartości obliczeniowe właściwości fizycznych materiałów (wg danych Zakładu Fizyki Cieplnej ITB)
    pianka poliuretanowa
    - w szczelnej osłonie lambda 0,025
    - w pozostałych przypadkach 0,035
    - natryskowa 0,045......

    Ciekawe, bardzo ciekawe - czyli wychodzi że jest tak --... materiał szczelny ale zimniejszy od dobrej wełny i kilkukrotnie droższy, ale zaraz znowu ktoś podważy kolejny instytut.....zastanawia mnie ciągle ta lambda którą piankowcy całkowicie nie chcą uznać za wskaźnik który określa współczynnik przewodzenia ciepła, czyli określa jak ciepły jest materiał, a wszędzie w mądrych książkach, badaniach, szkołach itd itp go podają i na nim bazują wszystkie obliczenia.
    Nawet chcąc otrzymać dotację na budowę domu energooszczędnego, trzeba osiągnąć pewne parametry cieplne przegrody, w moim przypadku żeby uzyskać ten status potrzebuje około 40cm pianki, dlaczego tak dużo?? - bo ktoś mądry (ITB) zbadał ten materiał i okazuje się że jest on tak samo ciepły jak wełna i wszelkie sugestie jakoby pianka była dwa razy cieplejsza od wełny można zakończyć.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  18. #398

    Domyślnie

    Mnie zastanawia w tej tabeli co innego - skoro nie daje się piany zamkniętokomórkowej na dach z więźbą drewnianą, bo nie przepuszcza wilgoci, to jak odczytać opór dyfuzyjny dla pianki = 60 w tym zestawieniu? Chyba że to są dane dla piany właśnie zamkniętokomórkowej, no ale λ=0,045 to trochę kiepsko za taką cenę. Wiem, wiem, że λ to bajer, ale mimo wszystko...

  19. #399
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Czy kolega zobaczył współczynniki OBLICZENIOWE dla wełny z powyższej tabeli ? Polecam:
    Wyroby z włókna szklanego ; 0,045-0,055
    Wyroby z wełny mineralnej : 0,042 ( płyty o wysokiej gestości i elewacyjne) - 0,50
    Czy kolega rozumie różnicę między współczynnikiem lambda obliczeniowym a Święta Lambdą Deklarowaną ? Prosze się douczyć, nawet z tego wątku i przestać wypisywać androny ! Chyba, że to sposób na troling.
    Czy to naprawdę jest takie trudne ? Nie, nie będę znowu tego samego pisać.... Nie każdy grunt jest plenny. Ktoś rozumie inny nie. Taki już jest swiat

  20. #400
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ten fragment co właśnie polecasz dotyczy termoizolacji ściany, czy ty aby za bardzo nie odleciałeś już w swoich fantazjach ??
    A może deklarowałem ten cytat takiemu jednemu ND co to w innym wątku dawał rady "zagubionemu" , że śmiało może ocieplać z zewnątrz i nawet dach, a dopiero później robić prace "mokre" wewnątrz. Mam nadzieję, że pytający włożył je tam gdzie ich właściwe miejsce.
    Przy okazji... nie męczy cię to, że nie masz podstawowej wiedzy, nawet w formie dostępnych w necie norm, którą można stosunkowo prosto znaleźć i przyswoić. Może poświęć więcej czasu i poszukaj poza granicami. Internet to ocean bez granic. Dowiedz się jak to jest gdzie indziej i dlaczego....

Strona 20 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony