dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie od środka przy ścianach 40cm(2xmax)+szczelina + 10cm styr

    Mam pytanie
    przejąłem budowę z 88r, jest stawiana z podwójnego maxa, ociepliłem 10cm styropianem na zewnątrz. dom można powiedzieć bliźniak, chcę zrobić "połowę" jest to jakieś 125m2
    i teraz tak
    chciałbym dolną cześć docieplić dodatkowo(70 m2 w tym jakieś 50m2 otwartej przestrzeni), ogrzewanie podłogowe pod połową, kaloryfery przeliczone na kondensat, potrójne szyby z roletami montowanymi razem, styropian od dołu niestety tylko 10cm. Sufity zamierzam ocieplić styropianem 4-2cm.
    Dążąc do sedna chciałbym ocieplić ściany od środka na ruszcie z regipsu, i tutaj moje pytanie. Czy dać ruszt 3cm i wypchać go styropianem, czy dać 5 i wypchać go wełną, lub 5 cm wypchanych styropianem.
    CO POLECACIE? Chyba że nic nie ocieplać?
    w domu będzie WM

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt mi nic nie poleci?

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Ocieplanie od środka nigdy nie będzie tak efektywne jak z zewnątrz. Jeśli jednak się na nie zdecydujesz to raczej poleciłbym wełnę. Z tego względu że gdy zastosujesz styropian ściany nie będą oddychać i co roku będziesz miał przymusowe malowanie i suszenie ścian. Jeśli juz to tylko wełna moim zdaniem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał username 2013 Zobacz post
    Witam. Ocieplanie od środka nigdy nie będzie tak efektywne jak z zewnątrz. Jeśli jednak się na nie zdecydujesz to raczej poleciłbym wełnę. Z tego względu że gdy zastosujesz styropian ściany nie będą oddychać i co roku będziesz miał przymusowe malowanie i suszenie ścian. Jeśli juz to tylko wełna moim zdaniem.
    i zapalenie płuc ścian gotowe, a nawet niedotlenienie i martwica, wtedy operacja i amputacja, no igranulki styropianu w pęcherzykach płucnych tez niepożądane a co tam jak pisać bajki to na całego...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    erving

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    i zapalenie płuc ścian gotowe, a nawet niedotlenienie i martwica, wtedy operacja i amputacja, no igranulki styropianu w pęcherzykach płucnych tez niepożądane a co tam jak pisać bajki to na całego...
    Czemu bajki ??
    jak od wewnatrz to tylko wełna bo ona przepuszcza wilgoć.
    CZEMU WSZYSCY JESTESCIE ZA OCIEPLENIEM OD ZEWNATRZ ?
    Lepiej ciepło zatrzymac przed sciana niz za nia !!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał erving Zobacz post
    Czemu bajki ??
    jak od wewnatrz to tylko wełna bo ona przepuszcza wilgoć.
    CZEMU WSZYSCY JESTESCIE ZA OCIEPLENIEM OD ZEWNATRZ ?
    Lepiej ciepło zatrzymac przed sciana niz za nia !!!
    No a jak wełna to jeszcze folią żeby jej ta agresywna prawa wodna z domu nie zajadla, No najlepiej taka srebrna jak to przy ciepłych domach drewnianych lub sufitach z kg, ale wtedy wredna wilgoc zaatakuje płuca inwestora...

    Od oddychanie zaczynając to wentylacja ... Inwestor masz tam szanse na rury do reku? Musisz równać ściany od środka i przy okazji docieplasz czy tylko chcesz dociepluc i oszczędzić na grzaniu? Bo jak da radę to może lepiej reku w podobnej cenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Doczekałem ostatnie zdanie , będzie WM rozumiem ze z ręku. To może teraz wiecej nie docieplaj jak masz paliwo stałe lub gaz ziemny, chyba ze olej lub gaz z butli? Sorry ku... Ale nie chce mi sie literowek w podpowiedzach iPada zmieniać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony