dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    nooo niezły mostek termiczny ....

  2. #22
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    tak na szybko- jeżeli chcesz zobaczyc najnowsze dzieło działania gazu w domu to wejdź na strone
    www.moja-ostroleka.pl

    I postaw na pompę ciepła.
    Szkoda domu...
    A gazu jakoś nie lubiłem nigdy...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    A gazu jakoś nie lubiłem nigdy...
    Nie ma bezpiecznych nośników energii, zwykle źle wykonane instalacje, lub nieprzestrzeganie podstawowych zasad obsługi są przyczynami podobnych wypadków. Nawiasem mówiąc to o wiele więcej nieszczęśliwych wypadków jest spowodowanych przez energię elektryczną niż przez gaz czy kotły na paliwa stałe.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Nie ma bezpiecznych nośników energii, zwykle źle wykonane instalacje, lub nieprzestrzeganie podstawowych zasad obsługi są przyczynami podobnych wypadków. Nawiasem mówiąc to o wiele więcej nieszczęśliwych wypadków jest spowodowanych przez energię elektryczną niż przez gaz czy kotły na paliwa stałe.
    Gaz jest moim zdaniem bezpieczny przy dobrze zrobionej instalacji. Nie ma prawa się nic stać. Ale już z kotłami na paliwo stałe... Kolega z pracy wyglądał przed Nowym Rokiem jak po spotkaniu z Gołotą w ciemnej ulicy, bo dostał w twarz drzwiczkami swojego pieca miałowego. Ja się parę lat temu "jedynie" części brwi pozbyłem

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ee gazowe pompy ciepa juz sa normalnie w sprzedazy tylko COP maja dosyc niski na poziomie 2, ale to i tak super wynik ...
    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Nie bez znaczenia jest również fakt, że są już wdrażane do produkcji pc ze sprężarką na gaz - podobno ich koszt eksploatacji nie daje szans elektrycznym.
    Jaki jest koszt takiej zabawki, powiedzmy ze 15-20KW?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    16500 - szkoda ze euro i to netto ! za jakies 12 kW - o wieksza nie pytalem - poki co troche droga zabawka -

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    jak jest ziemny to montuj ziemny (dobrą kotłownie z montażem masz za 10000 ) a i instalacja tańsza .Można swobodnie stosować grzejniki i podłogę bez ograniczeń (zawsze zapas mocy)
    Tu była reklama....

  8. #28
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mimo mojego nie lubienia gazu
    Uważam że jeżeli klient ma gaz na posesji to namawianie go na pompę trochę mija się z celem - chyba że nie chce mieć gazu bo i takie miałem przypadki

  9. #29

    Domyślnie

    A co wy się tak namiętnie w archeologów bawicie? Jakiś konkurs jest na nabijanie postów?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A co wy się tak namiętnie w archeologów bawicie? Jakiś konkurs jest na nabijanie postów?
    Oj tam
    Tu była reklama....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony