dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 199
  1. #161
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Smile

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    "Jako laik wytłumaczyłem to pracą wymiennika,chyba podczas oddawania ciepła powietrze nasyca się wilgocią z powietrza pobieranego z zewnątrz. To moja teoria."

    Praktyka mówi, że jak schładzasz powietrze, to rośnie jego wilgotność względna. Robisz to w rekuperatorze.

    Także ni huhu twoja teoria nie trzyma się kupy
    Nawet się nie zdziwiłem, że moja teoria jest błędna.Chociaż dla mnie Twoje wytłumaczenie jest odwrotnością mojego tlumaczenia.Nieważne.Istotny jest wzrost wilg.powietrza wywiewanego, pomimo iż część wilgoci jest usuwana w formie skroplin.

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Jak rozumiem garaż masz nieogrzewany. fakt - dane które podałeś są cenne dla nas.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Jak rozumiem garaż masz nieogrzewany, tylko te zyski co opisałes. fakt - dane które podałeś są cenne dla nas.

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie pytanie.
    W garazu (na tą chwilę nie ogrzewanym to juz ustaliliśmy) mam umieszczony rozdzielacz od podłogówki.
    Tak wyszło.
    sciana graniczy z pom.gosp.


    Jakie są straty ciepła jak sądzicie i jak to zaizolować (poprawic)
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    zapsiukać całość pianą

    rozebrać, na belki powycinana otulina, poskręcać z powrotem, przeje...ny temat - kiedyś tak robiłem jak klient płacił, i pod warunkiem że wszystko wyregulowane. już tak nie robie.

    Staram się szafkę dać głębiej potem maskownica, na drzwiczki 5cm styro - to wszystko.

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Można też nałożyć styropian na drzwiczki od strony zewnętrznej, choć wiadomo estetyka wnętrza ucierpi
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darthmiara

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja osobiście jestem zdania że jak ktoś ma za dużo wolnej kasy to może sobie garaż ogrzewać. Na zdrowy rozsądek. Po co ogrzewać coś z czego kożysta się okazjonalnie? Jestem przeciwnikiem garaży jako integralny element budynku

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    A ja generalnie przeciwnikiem przeciwników

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grasowy

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrogocin
    Posty
    2

    Domyślnie

    ze względów użytkowych: najlepsza temperatura dla piwa to 8st.C. to chyba taka powinna być temperatura w garażu, nie?

  10. #170
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domowadama

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    zawsze lepiej mieć ciepło niż zimno

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowadama Zobacz post
    zawsze lepiej mieć ciepło niż zimno
    Tam gdzie trzeba

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowadama Zobacz post
    zawsze lepiej mieć ciepło niż zimno
    parafrazując: zawsze lepiej nie zapłacić niż zapłacić

  13. #173

    Domyślnie

    Jeżeli już tak filozoficznie to lepiej być niż mieć.

  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Ogrzewać czy nie ogrzewać...
    To zależy czy w garażu stoją tylko nasze auta i ewentualnei rowery, czy też spędzamy tam więcej czasu np. majsterkując.
    My będziemy garaż ogrzewać. Takie było pierwotne założenie, dlatego też nie jest on przylepiony do budynku, lecz jest jego integralną częścią. A służyć ma także majsterkowaniu i przechowywaniu rzeczy, które raczej nie powinny leżeć na mrozie.
    Moi rodzice mają garaż w ciągu lekko ocieplonego budynku gospodarczego, gdzie podczas ostatnich mrozów było tam, w pomieszczeniach podpiwniczonych -8st. , więc w garażu zapewne trochę zimniej (jako że podłoga na gruncie i z dużą starą bramą.)
    Właściwie to po co stawiać garaż wolnostojacy, skoro taniej można wybudować wiatę + mały schowek na kosiarkę i rowery... no chyba, że ma się tam też warsztat... ale wtedy należało by pomyśleć chociażby o jakimś szybkim nagrzewaniu gdy tam będziemy...

  15. #175

    Domyślnie

    Ja nie ogrzewam garażu - nie widzę takiej potrzeby. Mój leciwy już peugeot odpala zawsze za pierwszym razem, bo ściany garażu są ocieplone i mrozu tam nie ma. Wydaje mi się, że takie ogrzewanie generuje tylko niepotrzebne koszty.

  16. #176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał darthmiara Zobacz post
    Ja osobiście jestem zdania że jak ktoś ma za dużo wolnej kasy to może sobie garaż ogrzewać. Na zdrowy rozsądek. Po co ogrzewać coś z czego kożysta się okazjonalnie? Jestem przeciwnikiem garaży jako integralny element budynku
    osobiście się z tym nie zgadzam. Jeśli garaż jest w bryle budynku to minimalnie ale powinien być ogrzewany zeby nie przenosił chłodu na sąsiadujące z nim pomieszczenia..... nikt nie mówi że musi tam być 22 stopnie - ale niech będzie na plus 5 zimą to będzie super.
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  17. #177
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał darthmiara Zobacz post
    Ja osobiście jestem zdania że jak ktoś ma za dużo wolnej kasy to może sobie garaż ogrzewać. Na zdrowy rozsądek. Po co ogrzewać coś z czego kożysta się okazjonalnie? Jestem przeciwnikiem garaży jako integralny element budynku
    Ja korzystam z garażu codziennie, wieczorem wstawiam samochód do garażu, rano wyjeżdżam samochodem z garażu. No jak to jest incydentalnie to pewnie bym nie ogrzewał, ale że nie jest to ogrzewam. Jak masz gówniano zaprojektowany i wykonany garaż to faktycznie dużo kasy jak idzie to szkoda.

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    osobiście się z tym nie zgadzam. Jeśli garaż jest w bryle budynku to minimalnie ale powinien być ogrzewany zeby nie przenosił chłodu na sąsiadujące z nim pomieszczenia..... nikt nie mówi że musi tam być 22 stopnie - ale niech będzie na plus 5 zimą to będzie super.
    taki garaż się odizolowuje termicznie od pomieszczeń mieszkalnych, nie izoluje od gruntu i tym uzyskuje się te wymagane pzrez Ciebie plus 5, wtedy żadnego ogrzewania do tego nie potrzeba i nie wychładza się mieszkalnej części domu

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    zapsiukać całość pianą

    rozebrać, na belki powycinana otulina, poskręcać z powrotem, przeje...ny temat - kiedyś tak robiłem jak klient płacił, i pod warunkiem że wszystko wyregulowane. już tak nie robie.

    Staram się szafkę dać głębiej potem maskownica, na drzwiczki 5cm styro - to wszystko.

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Można też nałożyć styropian na drzwiczki od strony zewnętrznej, choć wiadomo estetyka wnętrza ucierpi


    Średnio profesjonalnie wiem ale takie cos wymysliłem na tą chwilę.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  20. #180

    Domyślnie

    No ale zlew za to masz klasa! : ) Niejeden szpital takiego by Ci pewnie pozazdrościł.
    I już mieszkamy !

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony