dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie wywiercenie otworu w drzwiach aluminiowych

    Witam,

    doradzcie mi jakim urzadzeniem wywiercic w ramie drzwi aluminiowych lub plastikowych( do konca nie wiem z czego sa) otwor o szerokosc ok 6-7cm. Z tego co sie orientowalem to sa chyba jakie specjalne nakladki do wiertarel i wiertla. Bede wdzieczny jesli ktos mi podac fachowa nazwe tego urzadzenia lub link

  2. #2

    Domyślnie

    do takich zadań służą otwornice.
    Takie np: http://allegro.pl/makita-otwornica-k...786046233.html

    Znajdź tylko rozmiar 60 lub 70 i jazdaaa....

  3. #3

    Domyślnie

    tylko znajdz takie lepszej jakosci ostrza bo narobisz wiecej szkod niz pozytku

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał importlive Zobacz post
    tylko znajdz takie lepszej jakosci ostrza bo narobisz wiecej szkod niz pozytku
    Otwornica musi być tzw bimetalowa.
    http://allegro.pl/otwornica-bimetalo...791505205.html
    plus
    http://allegro.pl/uchwyt-do-otwornic...791505753.html
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #5

    Domyślnie

    hss to akurat najwyzszy standard twardosci jezeli dobrze kojaze wiec napewno to co kolega pokazal sie nada

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał importlive Zobacz post
    hss to akurat najwyzszy standard twardosci jezeli dobrze kojaze wiec napewno to co kolega pokazal sie nada
    zgadza się....wiercę takimi w nierdzewce 6mm grubości, więc aw lu to jak w masło...

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki Łukasz80, tylko tak chce w drzwiach aluminiowych lub plastikowych wywierci otwor na wentyylacje do przekatnej 100mm w zwiazku z tym o ile mm powinna byc wieksza otwronia? bo do tej pory nie spotkalem sie z rozmiarem 100 mm tylko najblizszy to chyba 105 (chyba ze sie myle) . Drugie pytannie czy to nie narusza konstrukcji jak w ramie okna plastikowego wywierce otwor o przekatnej 100mm?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    thadeo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    53-165
    Posty
    3

    Domyślnie

    Aby wyciąć taki otwór należy najlepiej zdjąć takie MODEROWANO z zawiasów i wycinać w nich na leżąco. Najlepiej wyrzynarką z ostrzem oczywiście do metalu. Trochę to mozolna robota ale warto się nie śpieszyć. Wiem, bo sam tak wycinałem kiedyś. Krawędzie można na czas ciecia zabezpieczyć podwójną warstwą taśmy malarskiej.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-10-2015 o 19:35 Powód: SPAM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony