dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie A dajecie psom mleko?

    jak w temacie tylko z pozdrowieniami K.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nie znam szczegółów co, jak i dlaczego, ale wiem, że nie powinno się dawać zwykłego mleka dorosłym zwierzętom. Jest źle przyswajane.
    Ale można podobno, w ograniczonych ilościach, podawać kefir, jogurt lub zsiadłe mleko.
    Najlepiej jednak zasięgnąc rady weta, każdy osobnik psi może inaczej reagować na konkretną dietę.

    Pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    A moj pies mleko pije sporadycznie i do tego calego nie wypija za to pije z przyjemnoscia....herbate,poslodzona 3 lyzeczkami cukru.Uwielbia to.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tez slyszlam o tym ze dorosle psiaki (podobno wszystkie ssaki ) nie powinny pic mleka - potwierdzila to nawet weterynarka. Ale co ja mam robic, jak moja psina odprowadza wzrokiem kazdy kartonik mleka??? Az piszczy!!!

    A najbardziej lubi tzw "mleczko z krewką"... - Zawsze moczę schabowe w mleku, wiec jak tylko moja psina widzi, ze chce wylac pozostale mleko to az szczeka!!
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    julieta

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    200

    Domyślnie

    "Wyrośnięte cielęta nie polegają na swoich krowich matkach, aby dalej rosnąć i nie pobierają od nich wapnia. Dlaczego człowiek tak pragnie krowiego mleka? Jak człowiek jest biologicznie spokrewniony z krową?"

    "Spożywanie mleka jest okresem przejściowym w życiu młodych osobników, trwającym do czasu, aż wyrosną im zęby umożliwiające samodzielne żucie pokarmów, a system trawienny zacznie wytwarzać soki trawienne do ich trawienia. Po zakończeniu tego okresu młode rozwijają się na pożywieniu stałym, które jest dla nich pokarmem naturalnym."

    Ale to nie ja,; kto jest zainteresowany dalszym ciągiem, zapraszam do lektury "Mleko-cichy morderca" dr Nand Kishare Sharma.

    Pozdrawiam, bezmlecznie,

    Julieta
    julieta

  6. #6

    Domyślnie

    Mój pies uwielbia mleko, ser biały, jajka na twardo w ogóle wszelki nabiał

  7. #7

    Domyślnie

    Dajemy mleko (teraz już mniej).
    na początku same mleko, później rozcieńczane wodą (żeby przyzwyczajać do wody), teraz już rzadko, ale dajemy.
    Nic się nie dzieje. A jogurty, jajka surowe, sery, twarogi itp. uwielbia. Tyle, że głównie sunia dostaje suchą karmę.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    pies nie powinien pić mleka i moje go nie dostają - zresztą pisza o tym na wszystkich "psich forach".
    za to, dobrze jest podawać jogurt i twaróg
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Kiedyś chciałam dać mojemu piesu mleko ale tylko się wykrzywił i zaczął prychać więc mleka nie dostaje. Natomiast bardzo lubi wszelkiego rodzaju sery, jogurty.

  10. #10

    Domyślnie

    czupurek:
    na "wszystkich psich forach" piszą też, że suka powinna mieć szczeniaki itp.
    Tymczasem:
    http://www.dogomania.pl/index.php?na...ighlight=mleko

    Uważam, że przesada w każdą stronę nie jest dobra. Można, jeżeli piesio lubi, mleko podawać. Nic się nie stanie, jeżeli przy DOBRZE zbilansowanej karmie, mleka nie będzie jadł (bo np. nie lubi).
    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Nasz leciwy już jamnik uwielbia mleko. Też gdzieś wyczytałem, że dorosłym zwierzakom nie daje się mleka krowiego, bo jest nieprzyswajalne. Pewnego razu dostaliśmy mleko kozie nam smakowało to i nasz pupil też dostał, ponieważ podobno kozie jest przyswajalne. Pies zaskoczył i pił to mleko z wielkim smakiem do momentu, gdy koza producentka tego mleka nie pogoniła go rogami na polu. Od tego momentu, gdy dostanie to mleko rozpoczyna się ujadanie, obskakiwanie miseczki, podchodzenie i nerwowa ucieczka. Nie pomagają żadne namowy i rytuał strachliwego picia pozostał. Nawet przetwory wykonane z tego mleka są podejrzane. Widać ma dobry węch.
    ppp.j

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamuss
    czupurek:
    na "wszystkich psich forach" piszą też, że suka powinna mieć szczeniaki itp.
    Tymczasem:
    http://www.dogomania.pl/index.php?na...ighlight=mleko

    Uważam, że przesada w każdą stronę nie jest dobra. Można, jeżeli piesio lubi, mleko podawać. Nic się nie stanie, jeżeli przy DOBRZE zbilansowanej karmie, mleka nie będzie jadł (bo np. nie lubi).
    Pozdrawiam.
    żle się wyraziłam, chodziło o fora rozsądne - a tam jak wół, że NIE MUSI MIEĆ SZCZENIAKÓW.
    mleko w czystej postaci szkodzi, gotowane kości i mln innych produktów też - ale jeżeli smakuje i nie wywołuje skutków natychmiast (jest tolerancja na mleko) to, proszę bardzo, my też trujemy się powoli spożywając to, i owo.
    domowych.
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  13. #13

    Domyślnie

    Mój pies ma po mleku biegunkę, więc nie dostaje mleczka.

  14. #14

    Domyślnie

    Żaden dorosły ssak (oprócz głupiego człowieka) nie pije mleka.
    Nie przyswaja.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    moj labrador zjada i wypija wszystko .... ale sodkiego mleka mu nie daje -podobno źle przyswaja i może dojść do biegunek - za to dostaje mleko kwaśne , maslanke ,jogurty i surowe żółtka ( białko nie jest wskazane )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony