dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 126
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 2506
  1. #1261

    Domyślnie

    Liwko czasami trafi się jakaś prawdziwa okazja, na zasadzie trafiło się jak ślepej kurze ziarno, ale to jeszcze nie jest norma i nie każdemu się uda
    ...

  2. #1262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Na "oko"
    150m odwiertów-12000zł (z palcem w...) Oczywiście kompletne DZ
    PC 9kW z serii A-11800 brutto
    Kotłownia? Dużo zależy od zbiornika. Ale za materiały można się zmieścić w 4tyś.
    Instalacja???
    W tych trzydziestu kilku tysiącach spokojnie idzie się zmieścić.

  3. #1263

    Domyślnie

    Liwko, ale tam była podana cena z podłogówką a nie tylko sama PC
    ...

  4. #1264
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtakx

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki za zainteresowanie .Nie bardzo to widzę na sama pompe dostałem cene 17000 ecopowerc9 (zreszta takie tez macie),a gdzie montaz kotlowni uruchomienie odwierty wprowadzenie do kotłowni osprzęt zalanie glikolem ,mogę zrobic poziomy ale ziemia słaba zresztą odwierty sie zbliżyły cenowo a u niektorych nawet są tańsze .
    Ozc nie mam ale wszyscy wykonawcy producencji oscyluja mocą pompy w granicach 8kw.
    Tak wyglądać bedzie mój dom narazie mam stan surowy zamknięty:
    -sciana fudamentowa bloczek betonowy +styrodur 8cm
    -sciany bloczek suporeks 24cm(H+H odmiana 600)+20cm styropian
    -podłoga na gruncie: podsypka z piasku +15cm styropianu i posadzka kamień
    ,gres
    -okna schuco U~0.8 powierzchna szkleń 36m2
    -strop monolityczny betonowy 15cm+25cm lub 30cm wełna lub styropian
    -wentylacja mechaniczna rekuperator
    Dom parterowy bez poddasza.DOM PRZY HIACYNTOWEJ z dobudowaną kotłownią przez brak gazu i ceny pomp ciepła bo dwa lata temu nie myślałem o nich.
    Powierzchnie:
    157m2+33,5m2 garaż nie ogrzewany

  5. #1265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Liwko, ale tam była podana cena z podłogówką a nie tylko sama PC
    Jeżeli tak to masz rację, w 40 idzie się zmieścić.

  6. #1266

    Domyślnie

    Jeśli sam nic sobie nie zrobi to i 50000 liczyc trzeba

  7. #1267

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtakx Zobacz post
    nie mogę dostać oferty poniżej 58000 brutto jak by się wszycy zmówili .
    Mój elektryk się kiedyś wygadał że na naszym terenie mają ustalone ceny między sobą i elektrykę w domkach jednorodzinnych nie robią poniżej 6-7tyś. podejżewam że w twoim przypadku może być podobnie, poszukaj dalej to nie problem żeby ekipa przyjechała z sąsiedniego województwa.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #1268
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja ściągałem ekipę do pompy z Pomorza, bo lokalni wykonawcy byli drożsi o 20-30%.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  9. #1269
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtakx

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki do by był super wynik,tylko szkoda że jeden wykonawca nie chce tego zrobic za taka kase np.PPC chyba że nie umiem sie do tego zabrać mam jeszcze chwile bede szukał .Co ciekawsze w mazowieckim jest dużo taniej ale oferują nibe alfainno sofath itp. i jeszcze mają dotacje a tu Polska wschodnia i nie mozna nic sie do finansowac . Odwiert zakladany pionowy mam na 3x60mb=180mb PE40 za 17000pln kompletny to wchodzi 93pln/mb a mam te oferty ale z innymi pompami 75.60 (okolice Białegostoku 330 km od mojej miescowosci ) kompletny i co tu robić .Jestem za polskimi produktami sam pracuje w firmie z polskim wyrobem i jest cienko ludzie kupują tańsze chińskie ,albo zachodnie bo ładniejsze.na marginesie ecopower A albo C w czym jest róznica czy chodzi o wymienniki, co to daje?

  10. #1270
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtakx

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie czy pompy ecopower montuje tylko producent PPC z ostrowca

  11. #1271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtakx Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie czy pompy ecopower montuje tylko producent PPC z ostrowca
    Nie, na stronie znajdziesz przedstawicieli. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by kupić i samemu podłączyć (jak ktoś umie). Tylko ten nieszczęsny VAT...

  12. #1272

    Domyślnie

    no widzisz Liwko, ten nieszczęsny Vat...
    powiem Ci, że nie wierzę, że kwoty o jakich wspominasz da się osiągnąć nie omijając tego nieszczęsnego Vatu
    ...

  13. #1273
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Proste. Zrób OZC i projekt podłogówki (około 500zł). Podaj nam wynik a my ci obliczymy długość kolektorów i moc PC. Następnie poszukasz wiertaczy z twojego regionu, którzy wykonają ci DZ (niemal wszystkie firmy to robiły i się na tym znają). Znajdziesz hydraulika, który przy naszych wskazówkach wykona ci GZ i kotłownie. Następnie zadzwonisz do firmy od PC i poprosisz o pompę z instalacją. Jak dobrze to rozegrasz to zmieścisz się w 30tyś.
    Polecam linki
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...py-ciep%C5%82a
    jak to czytam to się zastanawiam jakim cudem uzyskujesz aż takie ceny żeby nie być na minusie??

    Jeżeli nie jesteś instalatorem, to również napisz na jakiej podstawie piszesz takie brednie?

    Wpisz ceny tak żeby wyszło 30 tys zł, to jest netto 27778zł (liczę 8%).

    PC gruntowa -
    Kol. pionowy -
    Podłogówka -
    kotłownia -
    zasobnik -
    wynagrodzenie za wszystko -

    Napisz jeszcze jakie materiały

    Powiem Ci że bierz się za to jak dasz jeszcze ludziom na to gwarancję

  14. #1274

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtakx Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie czy pompy ecopower montuje tylko producent PPC z ostrowca
    Do mnie panowie przyjechali , zamontowali PC tzn dokręcili 5 węży elastycznych,uruchomili co kosztowało 600 zł + VAT.
    Napełnili DZ za 800 zł +VAT( ich materiał).
    Wszystko na 8%.
    Za sam transport chcieli 400 zł. Tak więc wolałem dołożyć 200 i mieć vat 8 % i ich montaż.


    C = A + 2 naczynka przeponowe + pompka DZ + ładniejsza obudowa. Różnica ok. 3 tys.


    O materiałach już chyba kiedyś pisałem. Wszystko coś ok. 20 tys. ( bez styropianu)

    Znalazłem -ok. 23 tys. uwzględniając 8% VAT.

    Gdybym wiercił wyszłoby ok 6-7 tys więcej.

    Najtrudniejsze i najbardziej pracochłonne było izolowanie posadzki parteru i układanie styropianu.

    I jeszcze jedno. Mając użytkowe pomieszczenia nad nieogrzewanym garażem, strop opuście o 10 cm ( nad garażem). Pozwoli to na położenie zamiast 5 , 15 cm styropianu w tych pomieszczeniach i unikniecie późniejszego ocieplania sufitu.
    Ostatnio edytowane przez mar1173 ; 03-02-2013 o 07:28
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  15. #1275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    no widzisz Liwko, ten nieszczęsny Vat...
    powiem Ci, że nie wierzę, że kwoty o jakich wspominasz da się osiągnąć nie omijając tego nieszczęsnego Vatu
    Ależ jaki to problem, aby PCi kupił instalator i i odsprzedał z robocizną (instalacją) ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #1276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    ..... napisz na jakiej podstawie piszesz takie brednie?

    Wpisz ceny tak żeby wyszło 30 tys zł, to jest netto 27778zł (liczę 8%).

    PC gruntowa -
    Kol. pionowy -
    Podłogówka -
    kotłownia -
    zasobnik -
    wynagrodzenie za wszystko -

    Napisz jeszcze jakie materiały

    Powiem Ci że bierz się za to jak dasz jeszcze ludziom na to gwarancję
    Choćby za komplet - tu: http://ghs.vot.pl/?page_id=1180&gcli...FQRc3godxgIAbQ


    Ps. Umieszczanie w tym zestawieniu podłogówki jest nieporozumieniem, bo tak czy siak trzeba ją wykonać.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 03-02-2013 o 09:50
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #1277

    Domyślnie

    żaden, tylko nieraz jak widzę na forum niektóre ceny to mam wrażenie, że nawet jakby państwo dołożyło te 8% zamiast je zabierać to i tak kwota nie starczyłaby na materiały nie mówiąc o robociźnie
    ...

  18. #1278

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    siwy pytanie czy ceny netto czy brutto
    takie zestawienie da się zrobić bo pewnie cena zawiera tylko podłączenie do zrobionej kotłowni , zasobnik śmiesznie mały (wszyscy montujecie u siebie po 300 l a za przykład podajecie 120 ), pompa chinka najtańsza z możliwych

    powiedz mi tylko kto u siebie taką dokładnie instalację zrobił?

    a o podłogówce mówimy dlatego, że ktoś podał ofertę z podłogówką i zaczęło sięod razu rzucanie cenami za instalację bez podłogówki , albo porównujemy komplet i tu i tu albo jeżeli bez podłogówki to też w obu przypadkach co jest chyba oczywiste...
    ...

  19. #1279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy Chińska, raczej nasza. Ale może być Niemiecka : http://ghs.vot.pl/?page_id=1016
    Wykonawca rzaczej sprawdzony i polecany również na FM i chyba nawet w tym wątku ktoś o nim pisał.

    Co do zasobników. Sam nie jestem zwolennikiem 300l magazynów CWU. Przy mocy PCi okolo 6kW, zasobnik 120l całkowicie opróżniony osiągnie docelową temperaturę CWU, po trochę więcej niż 30 minutach.

    Znam instalacje z PCi o mocy 10kW za około 40.000zł (kompletna kotłownia z kolektorem pionowym), ale znam też takie za ponad 80.000zł, w bardzo podobnych domach.
    W kosztach eksploatacyjnych nie ma różnicy (poza kwotą spłaty, ewentualnego, kredytu). W obsłudze także - brak obsługi .

    Od lat twierdzę, że pompa ciepła nie dla idiotów - i nie obrażam, ani nie chcę obrażać, tym nikogo.

    Ps. Nie sprzedaję ani nie instaluję PCi, a z budowlanka jestem związany tylko pośrednio.

    Ps.2. Nie mieszajmy do tego wykonania instalacji grzewczej - poza kotłownią.
    Choć często tak jest, że instalator PCi robi resztę ogrzewania , co sumarycznie może mieć wpływ na cenę końcową.
    Za 30.000zł wykonanie całej instalacji grzewczej (CO i CWU), na bazie PCi z kolektorem pionowym, jest teoretycznie możliwe do wykonania, nawet systemem całkowicie zleconym, ale tylko dla domu małego, mniejszego niż 100m2. Przy czym to teoretycznie, to mocno teoretycznie.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 03-02-2013 o 10:39 Powód: dopisałem Ps.2.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #1280

    Domyślnie

    sama pc z odwiertami za 80 tys to rzeczywiście przesada (chyba że ona jest ze złota)
    ...

Strona 64 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony