dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Prądem bez problemów?
    Dla tego konkretnego (opisywanego) domu?

    Wszak potrzebuje (może potrzebować) około 40kWh/dobę zmagazynowanej energii.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Nawet jeśli nie starczy akumulacji na tych 250 m2, to energię z prądu można akumulować do powiedzmy 90*. Więc czy to będzie bufor 1000 litrów z grzałkami i przepływowym ogrzewaniem cwu, czy coś innego, będzie to i tak 1/10 kosztów pompy.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Dla tego konkretnego (opisywanego) domu?
    Dla tego - kwestia akumulacyjności materiału - jak będzie o lekkiej konstrukcji, to oczywiście nie, ale o ciężkiej da radę. Cwu się nie przejmuj, bo to oddzielna grzałka.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał montek84 Zobacz post
    Można zastosować pompę do grzejników. Przy takiej technologi budowy i izolacji na pewno się sprawdzi.
    Ta... na pewno się sprawdzi. A świstak siedzi i zawija w sreberka...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    No i nie ma Naczelnego Cenzora, a tu mu za darmochę kryptoreklamę serwują.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    To nawet nie jest kryptoreklama, tylko antyreklama.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Wszak potrzebuje (może potrzebować) około 40kWh/dobę zmagazynowanej energii.
    Ja zużywam w sezonie około 4000kWh prądu na ogrzewanie ogrzewając około 200m. Licząc cop 3.5, zużywam 14000 kWh energii grzewczej rocznie co daje mi około 60-70W/m2, więc dla tego konkretnego lepiej ocieplonego domu będzie łatwiej się zmieścić w taniej niż u mnie.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tyle, że Ty masz, a tu zakłada się, że tyle będzie.
    Po za tym, należysz do grupy :

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post

    Co do finansowania, założywszy, że nie mam fury gotówki lub mam, ale jestem na tyle głupi żeby wiedzieć co z nią zrobić, żeby ją pomnożyć.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Tyle, że Ty masz, a tu zakłada się, że tyle będzie.
    Mam, ale więcej, a tam zakłada się że wyjdzie mniej, więc będzie tak samo łatwo lub nawet łatwiej. Więc jest to możliwe bez problemów.
    Co do gotówki i przynależności do grupy to się nie wypowiadam, bo to forum podobno bardziej techniczne niż finansowe.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Tyle, że Ty masz, a tu zakłada się, że tyle będzie.
    Po za tym, należysz do grupy :
    Szczęśliwie to zdanie skleciłem niegramatycznie i wychodzi na to, że tylko ktoś kto jest głupi wie jak ją pomnożyć, czyli jeśli kogoś uraziłem, to siebie i mnie podobnych. I tego się będe trzymał W każdym razie zaufaj mi, że wielu bogatych ludzi (nie żebym do nich należał) ma zarówno kredyty jak i gotówkę i mają ku temu uzasadnienie.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tyle, że tutaj raczej tacy nie bywają i nie maja takich dylematów.

    Ps. A prawda jest, że tylko głupiec mając pokaźną kasę, nie buduje na kredyt.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tak jak juz uzywalem wczesniej przykladu samochodu czy tam tez ludzie robia takie wyliczenia? Bo najtaniej moze wyjsc transport publiczny samochod na kredyt czy nie raczej nigdy sie nie zwroci i co wtedy?
    To był nieadekwatny przykład, bo o ile komfort samochodu jest nieporównywalny ze zbiorkomem, o tyle ciepło w grzejnikach jest takie same, i o ile ktoś nie wie co stoi u Ciebie w kotłowni i jaką ma metkę, ma małe szanse stwierdzić po ciepłości kaloryferów czy to gaz, pompa, czy prąd. Raczej przy wszystkich tych źródłach miałbyś tak samo ciepło i komfortowo. Mniejsza o to, ja wnioski dla siebie wyciągnąłem, chciałem się podzielić dla korzyści innych, ale naturalną reakcją jest wypieranie niewygodnych opinii i obrona swojej racji do upadłego, dlatego obiecuję więcej nie pisać niczego niepochlebnego o pompach - to nie ma sensu. Właśnie Pyxis udowadnia w innym wątku, że gruntowa to ósmy cud świata, bo taką ma, natomiast powietrzna to badziew. Też jego sprawa.

    Zupełnie szczerze chciałbym doradzić - przejdź na prąd dwutaryfowy, oszczędzisz kolejne 2 tysiące.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    ma zarówno kredyty jak i gotówkę i mają ku temu uzasadnienie.
    Dokładnie. Dobrze żeby rozróżnić dobry kredyt (który pozwala na zwiększenie dochodu) od złego, przy którym tylko jesteśmy w plecy. Ale to tak na marginesie dyskusji o pc.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    CO miejskie to ca 80:- PLN + VAT za 1GJ , w naszym przypadku.... okreslone okresy grzewcze w cenie
    Odlonczenie sie bylo chyba gratis jak dobrze pamietam.
    Dżizas, miałeś miejskie po 30 kilka groszy, odłączyłeś się i kupiłeś pompę za 50 KPLN, żeby być 10 groszy do przodu na kwh w G11? K..., miałem już nic nie pisać w tym wątku, przepraszam, muszę wyjść na balkon.

  15. #75

    Domyślnie

    Proponuje powrót do meritum, bo już mnie w...rwia ta bezsensowna dyskusja.

  16. #76

    Domyślnie

    miało być o PC a wyszło o dupie Maryni. Posty coś wnoszące ( nie tylko dla mnie ale również innych użytkowników tego forum) można policzyć na palcach jednej ręki.
    MODERATOR to tu chyba zaginął... Osoby mające jakieś animozje w stosunku do innych użytkowników - załatwcie to sobie gdzie indziej (jest kilka form komunikacji a nie brużdżenie wątków forumowych).
    Ja bym prosił o wpisy które coś wniosą do tematu.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  17. #77
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał void Zobacz post
    Ja bym prosił o wpisy które coś wniosą do tematu.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ale czego oczekujesz zadając takie dziwne pytanie.Nie masz rozumu ?
    Masz durszlak zamiast domu,ok,stać cię na to,kupujesz Kospela za 4tys.zł i wyjeżdżasz kiedy chcesz nie martwiąc się o zamrożenie domu i po temacie.

    Chcesz wydać trochę więcej kasy ? Kupujesz pompę p-w do tego domu za ok.30tys.zł i i wyjeżdżasz kiedy chcesz nie martwiąc się o zamrożenie domu i po temacie.

    Chcesz wydać więcej niż trochę kasy ? Kupujesz pompę g-w do tego domu za ok. 50tys.zł i wyjeżdżasz kiedy chcesz nie martwiąc się o zamrożenie domu i po temacie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-02-2013 o 23:03

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Dżizas, miałeś miejskie po 30 kilka groszy, odłączyłeś się i kupiłeś pompę za 50 KPLN, żeby być 10 groszy do przodu na kwh w G11? K..., miałem już nic nie pisać w tym wątku, przepraszam, muszę wyjść na balkon.
    Ano, ano miSzCzostwo świata. Nie żebym był przeciw PC PW ale jak pisałem generalnie miejskie ciepliki i gaz w ziemi to rarytas. I generalnie jak chcemy uogulniac to statystycznie w Polsce cieplik bije PC na głowę. U mnie teraz przyłączenie to ok 7 tys czyli duuuuzo mniej niż PC PW a kwh dochodzi do 30 groszy.

    U mnie na ciepliku dopłacalbym 840 zł rocznie ponad PC PW a na braku inwestycji w PC bylbym 28000 do przodu!!! 33 lata zwrotu PC . U kolegi drożej więc zwrot pewnie po 25 latach

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony