dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 83
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1647
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    co do styropianu - jesli interesuje CIe szary (Swiss) to moge polecic miejsce gdzie kupowalem - ceny z allegro ...lub nizsze

    co do budowy - jesli sam powoli bedziesz robil ... dasz radę !! a satysfakcja ogromna! mnie czas gonił i umowa kredytowa (termin zakończenia budowy) dlatego sporo zlecone - 2x gdbym budował inaczej bym to rozplanował ...

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    piekar, DEZET, Konrad dzięki za wsparcie - dzisiaj w sumie fajny dla mnie dzień bo zakończyłem wiercenie otworów pod słupki na ogrodzenie, w glinie czasem nie było lekko, ale dałem radę...
    Nazwa:  Zdjęcie0355.jpg
Wyświetleń: 705
Rozmiar:  94,0 KB
    Nazwa:  Zdjęcie0354.jpg
Wyświetleń: 707
Rozmiar:  94,4 KB

    Grunt to użyć MOCY
    Po mojej lewej widać zaawansowane technicznie urządzenie, pożyczyłem ze STAR TREKA - powoduje znikanie gliny z dołownika na życzenie, wystarczy użyć IMPULSU i już leci się na impulsowej.

    Co do planów budowlanych - w tej chwili dopracowujemy projekt płyty z brinkmanem, architekt daje do wniosku o pnb projekt płyty zgodny co do litery, żeby sęków nie było w urzędzie, a potem chcę podmienić za jego zgodą na projekt właśnie Brinkmana - prostszy, tańszy, a też dobry.

    Nad samoróbstwem dumam i zastanawiam się, a gdyby kasy starczyło do wylania stropu - spory etap zrobiony, strop u góry betonowy - planuję wylewać - czy bezpiecznie jest na takim etapie wstrzymywać prace i nawet ewentualnie zimować w oczekiwaniu na zastrzyk $$.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Powiem tak.... ryzykowne, bardzo ryzykowne jest zakładanie wykonania etapu z funduszami wyliczonymi na styk. Bo, zwłaszcza jeśli chcesz to robić sam (bądź w sporej części sam), innymi słowy, jeśli nie masz konkretnej oferty od wykonawcy, który na piśmie deklaruje, że zrobi to i to za tyle i tyle, to raczej nie licz na to, że uda ci się utrzymać zakładany budżet.
    Teoria niby jest prosta: tyle betonu razy taka cena, do tego tyle stali, tyle bloczków, tyle cementu. Ale w praktyce zawsze się okaże, że zapomniałeś przy kosztorysie o milionie drobnych rzeczy, które razem się uzbierają w niemałą kwotę, że stal jak raz z dnia na dzień zdrożała o 5%, że cośtam się zepsuło i na gwałt trzeba dopłacić za naprawę, a na domiar złego zły policjant shaltowął na drodze za niewinność i nie był skłonny do negocjacji, z budżetu znika 500zł ekstra.

    Ale jeśliby Ci się udało, to zostawienie budowy z wylanym stropem nie powinno być problemem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mnie czas gonił i umowa kredytowa (termin zakończenia budowy) dlatego sporo zlecone
    a po kiego grzyba tak się piekliłeś z tym terminem zakończenia budowy ???
    mogłeś sobie dać np. 3 lata i budować w spokoju ...
    zakończyć inwestycję można szybciej ale po co się "sraczkować"

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki Jarek
    Kierbud mi pisał że to co mi zostanie po stanie zero, nie starczy do etapu sso. A sądził, że będę zatrudniał ekipy.
    Ja przymierzam się zrobić gdzieś połowę i sam, więc zakładka na te wpadki o których mówiłeś jest i to spora. Muszę jeszcze siąść i policzyć ile czego wyszło.
    Czyli ze stropem można zostawić bezpiecznie budowę - to już coś. Jakoś tak nie mam ochoty siedzieć na 4 literach, gdy można coś już ruszyć w temacie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No szacowne grono się zebrało
    To może w tak trywialnej sprawie coś doradzicie - do tymczasowego grodzenia chcę użyć pali drewnianych, takich 2,5 m długich. Mędrcy piszą żeby przed włożeniem do ziemi smarować je jaką mazią żeby nie gniły.
    Ja zastanawiam się co z nimi zrobić po rozbiórce ogrodzenia - jak spalić to ta impregnacja smród mi zrobi. Dlatego raczej chcę urządzić ognisko w przyszłym tygodniu i osmalić końce które pójdą do ziemi. Starczy coś takiego - liczę na to że budowę w góra 1,5 roku skończę.
    Może z takich pali idzie zrobić jednak lepszy użytek później niż tylko na opał?
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Lepszy użytek, niż na opał w przypadku takich pali z ziemi wyciąganych... wątpliwe. Chyba, że poobcinasz to, co w ziemi siedziało. Ale i do czego chciałbyś je użyć? Na stemple za krótkie, do architektury ogrodowej... w sumie, ja z czegoś podobnego zrobiłem dzieciom ogrodową zjeżdżalnię (znaczy... konstrukcję nośną z drabinką, ślizg rzecz jasna gotowy z PVC użyłem), ale ja mieszkam w lesie i u mnie to pasuje, do zadbanego ogrodu na trawnik wyglądałoby już nie bardzo

    Ale na opał - jak znalazł. Opalenie w ognisku na jeden-dwa sezony spokojnie moim zdaniem powinno starczyć.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Możesz pociąć na 20cm kawałki i zrobić w ziemi podest, np. pod kosz na śmieci przy furtce
    Zakopujesz w ziemi obok siebie pionowo i już. Jakiś mineralny specjał do impregnacji i kilka lat wytrzyma.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Czy jaką ścieżynkę koło domku - to jest myśl. Taki drewniany polbruk.

    Spodziewałem się ruszyć w tym tygodniu ostro z kopyta, ale trochę jednak zwolnię - w parafii zaczynają się rekolekcje wielkopostne. Wieczory zajęte, a w stopce mam hierarchię ważności... więc najpierw duchem się zajmę.
    Coś tam jednak trzeba będzie porobić - zwieźć paliki, okorować, osmalić, wyciąć resztki krzaków.
    Po za tym przeliczyć koszt materiałów do stropu z łącznie z deskami na szalunek.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Dzięki Jarek
    Kierbud mi pisał że to co mi zostanie po stanie zero, nie starczy do etapu sso. A sądził, że będę zatrudniał ekipy.
    Ja przymierzam się zrobić gdzieś połowę i sam, więc zakładka na te wpadki o których mówiłeś jest i to spora. Muszę jeszcze siąść i policzyć ile czego wyszło.
    Czyli ze stropem można zostawić bezpiecznie budowę - to już coś. Jakoś tak nie mam ochoty siedzieć na 4 literach, gdy można coś już ruszyć w temacie.
    No to se policzyłem...
    Przez ten pieruński BIK mam kłopoty z płynnością finansową. Znaczy się ogólnie kasy tyle samo co przedtem, tylko niekoniecznie we właściwym momencie.
    Wziąłem do kupy wszelkie wydatki o których wiem, że muszę je ponieść PRZED rozpoczęciem prac fundamentowych i łącznie wyszło z 20 tys. To co mam to trochę przymało, bo liczyłem jeszcze na pożyczkę z firmy, a teraz widzę że na jej wpływ mogę liczyć dopiero w sierpniu, wrześniu - przespałem temat.
    Nie wiem jak szybko pko bp wypłaca premię gwarancyjną - oby prędzej.
    Na obecną chwilę wygląda na to że może zabraknąć na zapłacenie za płytę fundamentową. Wtedy albo się umówię na zapłatę części później, albo zwlekam z rozpoczęciem prac. Może uda wziąć się niewielką pożyczkę tylko na jedno z nas - to z bielszym runkiem?
    Czekam jeszcze na wycenę wykonawcy płyty, na raport z BIK.
    Nawet ogrodzić się nie mogę bo w nadleśnictwie ciągle nie mają nowych cenników, kolejny tydzień obsuwy. Czyszczę więc działkę z reszty krzaków, jakiegoś śmiecia. Mogę wyznaczyć sobie miejsce z grubsza gdzie będzie dom i gdzie będę kopał gwc.


    Tak to sobie z grubsza wyobrażam.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No i oczywiście wyglądam kupca na działkę - wtedy problemom z płynnością f. mówimy stanowcze NIE!!!!!
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Powodzeniaw realizacji zamierzeń.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam. Czy ja dobrze zrozumiałam, że budowe zaczyna się nie od składania pozwolenia o warunki zabudowy tylko najpierw od architekta, który to nam adaptację projektu zrobi i dopiero on wszystko załatwia tzn te warunki i potem PNB?

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Gleboko wierze, ze cokolwiek sie dzieje to dzieje sie dla naszego dobra. Jesli cos idzie tak jak sobie zaplanowalismy to swietnie. Jesli pojawiaja sie przeciwnosci to po czasie okazuje sie, ze mialy nam wyjsc na dobre. Czyli obojetnie co sie dzieje to dzieje sie dobrze.
    Nawet opoznienie budowy wyjdzie Ci na dobre. Zalapiesz sie na wszelkie dotacje

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Witam. Czy ja dobrze zrozumiałam, że budowe zaczyna się nie od składania pozwolenia o warunki zabudowy tylko najpierw od architekta, który to nam adaptację projektu zrobi i dopiero on wszystko załatwia tzn te warunki i potem PNB?
    Dana0606: warunki zabudowy to się z reguły bierze przed zakupem działki czy projektu domu zeby wiedzieć jakie są ograniczenia w danej Gminie. Chyba że Gmina ma uchwalony plan przestrzenny zabudowy. To wtedy jest to podstawowa lektura przed zakupem działki i budową domu. Bo może okazać się że nie będziesz mogła wybudować takiego domu jaki ci się marzy. Do architekta idziesz z kupionym projektem gotowcem lub ze zleceniem zrobienia indywidualnego projektu domu.
    To jest elementarz inwestora bo można popłynąć nieźle w bagno.
    Blekowca sorry za OT. Ale trza pomóc zbłąkanej owieczce
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Witam. Czy ja dobrze zrozumiałam, że budowe zaczyna się nie od składania pozwolenia o warunki zabudowy tylko najpierw od architekta, który to nam adaptację projektu zrobi i dopiero on wszystko załatwia tzn te warunki i potem PNB?
    Aż mi ciarki przeszły od tego "składania pozwolenia o warunki zabudowy"
    Robi się jak Kolega wyżej napisał
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Ale ja mam działkę budowlana w większej części czyli ponad 25arów, a tylko 7 arów rolnej klasy IVb i za nią w tym roku mam zapłacvić aż 648zł podatku, więc nie wiem dlaczego miałabym nie móc domu wybudować. ?
    Poza tym na takiej wsi to co może być takiego, żeby nie móc wybudowac domu parterowego. Marzy mi się projekt Z7, ale zmodyfikowany, ewentualnie może gmina stwierdzić, że te 22stopnie nachylenia dachu to za mało, to jeszcze jest juz zmodyfikowany projekt tego domu z dachem bodajrze 35stopni. A poza tym co nie można by było na takiej dużej działce. w dodatku tam kiedys dawno był jakiś dom ale został zrównany z ziemią.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 26-02-2013 o 18:34

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Ale ja mam działkę budowlana w większej części czyli ponad 25arów, a tylko 7 arów rolnej klasy IVb i za nią w tym roku mam zapłacvić aż 648zł podatku, więc nie wiem dlaczego miałabym nie móc domu wybudować. ?
    Jesli płacisz za grunt budowlany to pewnie możesz wybudować dom tylko kwestia jest jakie twoja Gmina daje nakazy i zakazy w tej dziedzinie. Sprawdż w swojej Gminie czy mają uchwalony plan przestrzenny zabudowy jeśli tak to musisz go przeczytać. Jesli nie ma takiego planu to trzeba wystapić o warunki zabudowy które nie mają rangi pozwolenia a potrafią byc przykre. Np. chcesz wybudowć dom kostkę (teraz wraca na nie moda) a Gmina ci powie NIE stop tylko z dachem spadzistym z dachówką w kolorze ceglastym itd... Chodzi o spójność zabudowy.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Nie ma palanu to wiem, więc muszę najpierw wystapić o te warunki zabudowy? To wystarczy narazie tylko ksero danego projektu, bo na jakiej podstawie będą wiedziec jaki ja dom chcę?

  20. #240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    W sumie tam nie ma spójności w tej wsi jedynie dachy spadziste ale ja tez taki chcę. Mam nadzieję, że ten 22stopnie bedzie ok, bo nie usmiecha mi się ten z 35, ze względu na wiekszą połać dachu czyli koszty większe, ale jak nie da rady inaczej to cóż, bedzie trzeba większy spad dac. Poza tym nie mam ochoty na ceglasty kolor dachu, a taki chyba przeważa w tej wsi.

Strona 12 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony