dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Onufry525

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-843
    Posty
    7

    Domyślnie Sufit podwieszany i montaż halogenów led

    Witam.

    Obniżam sufit i chciałbym zrezygnować z tradycyjnego żyrandola na rzecz oświetlenia halogenowego wmontowanego w zabudowę sufitu.
    Mam pytanie ile halogenów powinienem zainstalować w pokoju o powierzchni 15 m2 (3x5 mb)?
    Pokój z przeznaczeniem na gościnny. Będą dwie sofy stolik i telewizor na krótszej ścianie.
    Jak rozmieścić halogeny aby uzyskać najkorzystniejszy efekt świetlny.
    Rzecz jasna chciałbym użyć żarówek led. Jakiej mocy najlepiej i barwy świetlnej?
    Rozważałem też włączanie oddzielne po połowie pokoju. Czy jest możliwość podziału na 3 części odpalane osobno?

    Pozdrawiam
    Olo

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    co do rozmieszczenia to nie ma ogólnego przepisu, ja bym podzielił na 3 strefy:
    -oświetlenie ogólne np nad miejscem gdzie chodzimy
    -oświetlenie nad kanapa 1
    -oświetlenie nad kanapa 2
    Ja na 22m2 mam 5x50W wzdłuż "ciągu komunikacyjnego" między częścią jadalna a narożnikiem, żyrandol 5x40W nad kanapą i taki sam nad stołem, do tego kinkiety 2x40W nad narożnikiem
    Ja powoli zamieniam halogenu 50W na żarówki LED z Leroy Merlin 3,7W za 29,99zł
    Co do włączania, to mam całość na przekaźnikach bistabilnych (rząd 5 halogenów włączane w trybie 1 kliknięcie świecą się 2 kolejne kliknięcie świecą się pozostałe 3 i kolejne zapala całość (5szt), a kolejnym gasimy, dodatkowo włączenie żyrandola nad stołem i kanapą w dwóch miejscach: przy wejściu i przy kanapie/stole

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Onufry525

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-843
    Posty
    7

    Domyślnie

    Masz może jakiś schemat jak to połączyć i jakiej firmy użyć przekaźnika? A co z włącznikiem jest to zwykły pstrykany czy jakiś dotykowy?.

    Ja myślałem o 5 lampach halogenowych (led oczywiście) umiejscowionych na środku po obrysie trójkąta (po jednej na każdym wierzchołku trójkąta) jedna w środku trójkąta i jedna na szerszym boku. Zaciekawił mnie twój sposób na przekaźnika bistabilnych? Ile ich trzeba zamontować i w jaki sposób?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przekaźników używałem dopuszkowych, bo do rozdzielni by mi nie weszły firmy f&f zwykły http://www.fif.com.pl/produkt/26/239 i świecznikowy sekwencyjny taki http://www.fif.com.pl/produkt/26/239 co do podłączenia to tu masz schemat podłączenia:
    http://www.zbychdom.republika.pl/roz...ny_schemat.gif

    Do biostabilnych stosujesz przełączniki dzwonkowe czy też zwierne (odbijające)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony