dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 39
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 774
  1. #221
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anku66
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    opolskie
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr 128 Zobacz post
    Witam wszystkich
    Piotr i Kasieńka mam do Was pytanie jako do osób najbardziej zaawansowanych w budowie.
    Temat to rura doprowadzająca powietrze do kominka. U mnie wczoraj ,,fachowcy" wylewali chudziaka pod posadzkę. Jak się zapytałem, czy w fundamentach zostawili rurę napowietrzającą uzyskałem odpowiedź, że nie zostawili ponieważ tak jak oni budują rura pojawia się dopiero przy styropianie pod posadzkę.
    Jak Wy macie rozwiązaną to kwestię i czy na pewno da się to jeszcze zrobić?

    pozdrawiam
    Piotrek
    U nas rure napowietrzającą kładli przy zasypce
    nasz budowlaniec twierdzi,że tak lepiej bo jak daje się pod posadzke to od rury jest zimno.
    A tak przy okazji stan zero mamy ukończony.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr 128 Zobacz post
    Witam wszystkich
    Piotr i Kasieńka mam do Was pytanie jako do osób najbardziej zaawansowanych w budowie.
    Temat to rura doprowadzająca powietrze do kominka. U mnie wczoraj ,,fachowcy" wylewali chudziaka pod posadzkę. Jak się zapytałem, czy w fundamentach zostawili rurę napowietrzającą uzyskałem odpowiedź, że nie zostawili ponieważ tak jak oni budują rura pojawia się dopiero przy styropianie pod posadzkę.
    Jak Wy macie rozwiązaną to kwestię i czy na pewno da się to jeszcze zrobić?

    pozdrawiam
    Piotrek
    anku66 ma rację, ja mam pod płytą fundamentową czyli pod 20 cm betonu i pod 10 cm XPS-a, ale ze względu, że zmieniłem miejsce kominka a doprowadzenie powietrza jest "po staremu" to będę musiał teraz prowadzić pod wylewką w warstwie styro, przewiduję ok 15-18 cm styro i żeby nię wyziębiać posadzki chcę położyć kanał prostokątny 10X20 cm albo niższy jak znajdę pod warunkiem, że będzie miał przekrój ok 200 cm2. Tak też robią jak opisujesz z tym, że nie dawałbym kanałów okrągłych lecz prostokątne, jest szansa, że kanał ten przykryjesz jeszcze względnie grubą warstwą styro.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  3. #223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Daro i Kasia

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    3

    Domyślnie noelia

    witam,projekt kupiony teraz co do detali ,pani z firmy budowlanej zaproponowała strop betonowy, i rowniez sciany stwierdziła ze beda za cienkie,co do reszty mamy zamiar poszerzyc dom o 0,5 metra z obu stron ,no i zmian a okien ,wycena okien orginalnych wyszła ok 20tys ze wstawieniem

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro i Kasia Zobacz post
    witam,projekt kupiony teraz co do detali ,pani z firmy budowlanej zaproponowała strop betonowy, i rowniez sciany stwierdziła ze beda za cienkie,co do reszty mamy zamiar poszerzyc dom o 0,5 metra z obu stron ,no i zmian a okien ,wycena okien orginalnych wyszła ok 20tys ze wstawieniem
    Witam w gronie
    A na jakiej podstawie pani z firmy budowlanej tak twierdzi? Cienka ściana? No tak, na grubszych bloczkach więcej zarobi. Ja mam 24 cm zmieniłem tylko gęstość, w projekcie jest odmiana 400, ja dałem 600 i ani archtekt ani kerbud ani wykonawca z którego jestem bardzo zadowolony (on też dostarczył mi materiał na budowę) nic na temat grubości czy cienkości ścian nie mówili. Śmiem twierdzić, że większość nowo budowanych domów ma mury grubości właśnie 24 cm. A strop to jaki sobie chcesz, ja mam terivę i wydaję mi się OK. Co masz na myśli pisząc oryginalne okna? Ja wyceniałem 3 szybowe, 6 komorowe na profilach Veki, Brugmanna, Salamandra i Schuco, z montażem warstwowym w kolorze białym to wyceny miałem od 19 do 22tysi.
    W sobotę jadę do swojej Noelki, może będzie już dach
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Jasność aż bije po oczach, nie trzeba okna dachowego Jak dobrze pójdzie zrobimy stan zero w tym roku, dobrze że wspomniałeś o tej rurze od kominka. I jeszcze jedno pytanko - widze że masz pod płytą 10 xps i pod wylewką planujesz jeszcze 15 cm epsa? Dlaczego tak??

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Jasność aż bije po oczach, nie trzeba okna dachowego Jak dobrze pójdzie zrobimy stan zero w tym roku, dobrze że wspomniałeś o tej rurze od kominka. I jeszcze jedno pytanko - widze że masz pod płytą 10 xps i pod wylewką planujesz jeszcze 15 cm epsa? Dlaczego tak??

    Pod płytą mam 10 cm XPS-a, bo........ tak wyszło. Im więcej czytałem o płytach, ogrzewaniu, akumulacji ciepła tym byłem głupszy. Miało być pod płytą 20-30 cm i ogrzewanie w płycie z akumulacją, ta koncepcja upadła z różnych powodów, ale dla częściowego odizolowania się się od gruntu pozostało 10 cm. Nie wiem czy to jest dobrze czy źle, tak mam i już nic nie zmienię. Teraz ogrzewanie będzie w wylewce dlatego pod wylewką około 15 cm EPS-a coby nie ogrzewać płyty, a wylewka grubości 8-9 cm będzie miała wystarczającą akumulację. Dodatkową "zaletą" styro pod wylewką jest łatwość prowadzenia instalacji. Jak dożyję to drugi albo trzeci dom będzie już tym bez błędów i na wskroś przemyślanym A może koloru dachu też nie przemyślałem, bo teraz to przeważnie ciemne.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_2208 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	682
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	185394
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Pod płytą mam 10 cm XPS-a, bo........ tak wyszło. Im więcej czytałem o płytach, ogrzewaniu, akumulacji ciepła tym byłem głupszy. Miało być pod płytą 20-30 cm i ogrzewanie w płycie z akumulacją, ta koncepcja upadła z różnych powodów, ale dla częściowego odizolowania się się od gruntu pozostało 10 cm. Nie wiem czy to jest dobrze czy źle, tak mam i już nic nie zmienię. Teraz ogrzewanie będzie w wylewce dlatego pod wylewką około 15 cm EPS-a coby nie ogrzewać płyty, a wylewka grubości 8-9 cm będzie miała wystarczającą akumulację. Dodatkową "zaletą" styro pod wylewką jest łatwość prowadzenia instalacji. Jak dożyję to drugi albo trzeci dom będzie już tym bez błędów i na wskroś przemyślanym A może koloru dachu też nie przemyślałem, bo teraz to przeważnie ciemne.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_2208 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	682
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	185394

    No właśnie dogadujemy dokładny projekt płyty i się nad tym zastanawiam. A kolor wybrałeś dokładnie taki jaki byc powinien. To chyba Ty jak pamiętam, mówiłeś, że taka Noelka Wam się spodobała i dlatego zmian nie było co do wyglądu. W wyborach nie patrz na innych, ale na to co się Wam podoba, ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody.

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    No właśnie dogadujemy dokładny projekt płyty i się nad tym zastanawiam. A kolor wybrałeś dokładnie taki jaki byc powinien. To chyba Ty jak pamiętam, mówiłeś, że taka Noelka Wam się spodobała i dlatego zmian nie było co do wyglądu. W wyborach nie patrz na innych, ale na to co się Wam podoba, ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody.
    Wlaśnie wpadł mi do głowy kolejny + XPS-a pod płytą. W płycie oprócz zbrojenia z prętów stalowych fi 12, mam jeszcze zbrojenie rozproszone Dramix w postaci drutów stalowych o długości ok 5-6 cm i średnicy może 0,5 mm, i gdyby to zbrojenie podczas lania płyty (w czasie lania betonu cały czas brodziły w tym betonie 3 osoby i deptały po drucikach i być może wbijały je w folię) przebiły folię, to XPS jako materiał nie podciągający i nie nasiąkający wodą w pewnym sensie wodoszczelny będzie dodatkową izolacją przeciwwilgociową. A co do kolorów to od tego u nas jest Kasieńka, ona ma do tego dar i tak myślę, że do tego dachu pasowałby płot ze sztachetkami
    W stosunku do pierwowzoru zmienimy kolor okien na białe,
    1 neutralny kolor do wszystkiego pasuje,
    2 wg wycen tańsze od koloru ok 8 tysi,
    3 będą się dobrze komponować z ciemniejszymi opaskami wokół okien.
    Decydujesz się na płytę? Kto będzię robił płytę, firma "specjalistyczna" czy "normalna" ekipa? Ja od początku chciałem dom na płycie, no i mam.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  9. #229
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anulkaf

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    3

    Domyślnie

    kochani mam pytanko,jesteśmy zainteresowani projektem noelia 2m,ale mamy jeszcze kilka wątpliwosci,nasz domek bedzie powstawal w białej podlaskiej,czy ktos z forumowiczów wybudował ten domek gdzieś niedaleko i czy można byłoby obejrzeć

  10. #230
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartewa

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał anulkaf Zobacz post
    kochani mam pytanko,jesteśmy zainteresowani projektem noelia 2m,ale mamy jeszcze kilka wątpliwosci,nasz domek bedzie powstawal w białej podlaskiej,czy ktos z forumowiczów wybudował ten domek gdzieś niedaleko i czy można byłoby obejrzeć
    Witamy
    Biorąc pod uwagę "internetowych" budowniczych to chyba jeszcze nikt nie ukończył budowy Noelki. Najbliżsi celu są "Kasieńka i Piotr". O wybudowanej Noeli 2m można zapomnieć. Projekt ten istnieje od kilku miesięcy... My budujemy pierwotną wersję z powiększonym garażem o 90 cm i poddaszem jak z Noeli 2m. W każdym razie piszcie jakie macie wątpliwości. może ktoś coś pomoże

  11. #231

    Domyślnie

    Noelie 2m w tym roku zaczynamy budowac o budowanej lub wybudowanej raczej nie slyszalem. sam projekt jest mlody wiec raczej ktos moze byc w trakcie.

  12. #232
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anulkaf

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    3

    Domyślnie

    witaj marcinie,my wlasnie cały czas zastanawiamy sie czy wybrać noelię 2m czy szczęśliwą krainę (nie wiem czy słyszałeś o tym projekcie),są bardzo zbliżone do siebie w środku natomiast na zewnątrz różnią się i to bardzo,zastanawiamy się nad różnicą kosztów budowy (bo wiem że ona bedzie tylko jestęsmy ciekawi jak duża). Daj znac proszę jakich dokonaliście zmian w projekcie

  13. #233

    Domyślnie

    w projekcie duzych zmian nie mamy... garaz bedzie szerszy (ok 6,5m), rezygnujemy z balkonu no i troche piwniczke obok kuchni inaczej zrobimy. na gorze pomieszczenie na pralnie likwidujemy i czesc powierzchni dolaczymy do pokoju. nie wiemy jeszcze czy nie podwyższyć scianki kolankowej. jezeli chodzi o szczesliwa kraine to faktycznie zblizony projekt ale sama konstrukcja dachu wydaje mi sie skomplikowana + 10m2 wiecej powierzchni. zapytajcie Waszego architekta lub jakiegos wykonawce ktory dom bedzie taniej postawic. nam za postawienie domu (fundament + mury bez dachu) krzycza ok 32 tys. liczyliśmy ze ok 50tys bedzie kosztowac robocizna za stan surowy zamkniety.

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Wlaśnie wpadł mi do głowy kolejny + XPS-a pod płytą. W płycie oprócz zbrojenia z prętów stalowych fi 12, mam jeszcze zbrojenie rozproszone Dramix w postaci drutów stalowych o długości ok 5-6 cm i średnicy może 0,5 mm, i gdyby to zbrojenie podczas lania płyty (w czasie lania betonu cały czas brodziły w tym betonie 3 osoby i deptały po drucikach i być może wbijały je w folię) przebiły folię, to XPS jako materiał nie podciągający i nie nasiąkający wodą w pewnym sensie wodoszczelny będzie dodatkową izolacją przeciwwilgociową. A co do kolorów to od tego u nas jest Kasieńka, ona ma do tego dar i tak myślę, że do tego dachu pasowałby płot ze sztachetkami
    W stosunku do pierwowzoru zmienimy kolor okien na białe,
    1 neutralny kolor do wszystkiego pasuje,
    2 wg wycen tańsze od koloru ok 8 tysi,
    3 będą się dobrze komponować z ciemniejszymi opaskami wokół okien.
    Decydujesz się na płytę? Kto będzię robił płytę, firma "specjalistyczna" czy "normalna" ekipa? Ja od początku chciałem dom na płycie, no i mam.
    I własnie projektant (firma specjalistyczna) mówił, że też jest za tym aby cały xps był pod płytą, nie dawać styro pod wylewkę. I pewnie tak zrobimy. Czekamy więc z niecierpliwością Też zawsze chciałam dom na płycie - moje tereny sa mocno jeżdżone przez ciężkie samochody i widze jak stary dom rodziców strasznie pęka, każda ściana ma pajączki, pomimo wzmocnień siatką. Płyta to zniweluje. Dodatkowo bardzo idziemy w energooszczędność, może nawet dotację nową uda się pozyskać.

    No to Kasia dobrze kombinuje My też będziemy mieć białe okna, do tego pewnie też białe bonie wkoło okien. My będziemy mieć ciemny dach i do tego białe wykończenia blacharskie, coś na kształt domów skandynawskich, a do tego biały płot Ale to ze względu na skandynawskiego hopla Jakbym miała robic typowy polski domek to obowiązkowo czerwony dach i biały tynk.

    Kochani, projekt Noelii powstał dopiero w styczniu 2012 roku, więc gotowej Noelki, a tym bardziej Noelki 2M, której projekt powstał z pół roku później pewnie nie ma. Ale jak widzę Noelkowiczów coraz więcej, super.

  15. #235

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0339.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	186317Witam,
    No wreszcie i u nas pierwsze prace się rozpoczęły

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz waw Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0339.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	186317Witam,
    No wreszcie i u nas pierwsze prace się rozpoczęły
    Zaczynałeś w niedzielę
    Masz okienko w blaszaku, czy to złudzenie optyczne.
    Gratulacje z powodu "wbicia pierwszej łopaty", witam w gronie budujących
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  17. #237

    Domyślnie

    Witam,
    zdjątko tylko z niedzieli, była tylko kontrola
    a blaszak to złudzenie to są ślady po starej tablicy po budowie (faktycznie z daleka wygląda jak okienko

  18. #238

    Domyślnie

    Wykonawca mnie bardzo zirytował, przez cały zeszły tydzień tylko obmurował komin klinkierem szlag by to......
    Koniecznie umieszczajcie w umowach zapis o terminach zakończenia i karach za przekroczenia tych terminów.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anku66
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    opolskie
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam,chcielibyśmy się pochwalić budową na dzień dzisiejszy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1633.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	186882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1634.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	186883  

  20. #240

    Domyślnie

    [

    Witam,
    Pytanko jak robiliscie ławy fundamentowe? w deskowaniu czy prosto w gruncie z wyłożoną folią hydroizolacyjną?
    Jeszcze do konca nie podjałem decyzji

    miłego wypoczynku

Strona 12 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony