dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 17
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 333
  1. #181

    Domyślnie

    http://www.createrra.sk/realizacie/realizacie.html
    --warto mapę pooglądac z realizacjami z kilku lat zaledwie

    o gwc pisałem jedynie w podłaczeniu pompy powietrze-woda.. dla bardzej rozemocjonnowanych tym wątkiem i szczekaniem dookoła
    przypomne że powietrze z gwc wpada do pompu ktora grzeje wodę ,..ale mnie osobiscie raczej interesuje wątek powietrza z wentylacji
    do pompy która grzeje wodę ciepłą.
    Wątpie by kryterium nowoprzybyłego było na forum istotne.. chyba że dla was, wyjadaczy z kilkoma tysiącami na liczniku. rozumiem.. wazna jest ilość.
    NFOŚ od razu wydał mi się absurdem i tutaj u mnie wsród moich wszyscy to wiedzą.. krzyknijcie na muratorze tak by reszta usłyszała
    jeśli wy, wyjadacze forum, macie taka moc..wątpie by jedynie napisanie o tym na forum coś wnosiło..mało ludzi relatywnie to czyta, ma czas. Moza audycja w radiu
    o tytule..'absurdy budownictwa w polsce'..btw..mozna taki eter we wnet założyć, wyjadaczy zaprosić i podyskutować.rzucam pomysl.
    Odnosnie ilosci zwolenników i przeciwnikóe..nei chodzi o ilosc.. zawsze zmiany zaczynają się od jednego punkciku, kropki na niebie..
    dla mnei ważne jest że pojawiaja się coraz liczniej te punkciki na niebie, te skazy..to znaczy że jest cos na rzeczy z tym recu..tyle w temacie ! kto nie łapie ten gapa !
    Publikacji nie było i nie bedzie , tak jak z gmo.. będą tylko te badania ktore są opłacone. Zbyt duzy interes za tym sie kryje.. jednak zabawne, w dobie
    internetu , maja się te koncerny coraz gożej
    Stare technologie sa dobre ( pomysły) jesli sa poprawne z punktu widzenia fizyki budowli. PRaktyka pokazuje że nasze dziady statystycznie nie budowaly
    poprawnie, budowały jak leciało, była bieda nie do wyobrazenia nam dziś..więc nie ma co oceniac budownictwa naturalnego pod tym kątem.
    Znam domy 100 letnie w swietnym stanie, do mieszkania jeszcze na 10 0 lat, z znam tez domy 50 letnie, rudery..Nie ma jednej teori na to zjawisko,
    ale martwi że większośc( nawet kształconych ludzi w polsce) wciąż gline kojarzy z zacofaniem i wsią.
    nydar- nie tylko ja nosę,.. coraz więcej profesjonalnych biur architektonicznych ją niesie. Znam osobiście pora gromadę takich ludzi..to sa opinie profesjonalistów,
    nie entuzjastów..Biura w największych miastach typu Berlin, Paryż, Praga.. za lat 3-5 usłyszysz o pracowniach architektury naturalnej w Polsce.


    מרכבה
    pozwolisz ze bez komentarza, jesli już twierdzisz że kostki słomianej w rękach nie miałem. Nie mam klucza na dyskusje z Toba. nie moja kategoria wagowa,
    nie potrafię tak pluć słowami. Jesli swoją wiedze o kostce opierasz na umarłym forum cohabitat to ostrzegam przed niebezpiecznymi konsekwencjami.

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampepe Zobacz post

    o gwc pisałem jedynie w podłaczeniu pompy powietrze-woda.. dla bardzej rozemocjonnowanych tym wątkiem i szczekaniem dookoła
    przypomne że powietrze z gwc wpada do pompu ktora grzeje wodę ,...


    Liczyłeś to? Bo raczej nie wiesz o czym piszesz. Wydajność takiego GWC narzuca koszty jego wykonania, wyższe niż koszt samej PC.

    Naprawdę, nie wystarczy pisać dużo...

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post


    Liczyłeś to? Bo raczej nie wiesz o czym piszesz. Wydajność takiego GWC narzuca koszty jego wykonania, wyższe niż koszt samej PC.

    Naprawdę, nie wystarczy pisać dużo...
    Też mi się tak wydaje. Dla pompy przy takim przepływie powietrza GWC ma za małą wydajność. W tym punkcie raczej dochodzimy do zastosowania pompy gruntowej.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Ja liczyłem. Układ żwirowiec --> dom --> mała pompa jest jak najbardziej zasadny. Powietrzne DZ, w sensie GWC, oczywiście nie. Ale kombinuję dalej: będę eksperymentował ze zbiornikiem wody, który miałby być albo częścią, albo alternatywnym DZ glikolowym. Woda wyjściowo ma mieć powiedzmy 2*, robię jej jacuzzi ciepłym i wilgotnym powietrzem wywiewanym, kiedy jej temp. osiąga powiedzmy 7*, włącza się pompa, której DZ jest wężownica w tej wodzie, aby zbić temp. znowu do 2*. Co o tym myślicie? Czy "jacuzzi" będzie efektywnym sposobem wymiany ciepła?

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Usuniete

    Mea culpa

    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 05-05-2013 o 10:07

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Gentoonx, czemu wkładasz cudze słowa w moje usta? Pijany jesteś czy co? Chyba andriuss i adampepe nie są aż tak podobnymi nickami żeby ich nie odróżniać.

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Wybacz kolego - jestem po imprezce - faktycznie sorry - głupi ja


    Ale ryfa

    Już popraiam

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jesli swoją wiedze o kostce opierasz na umarłym forum cohabitat to ostrzegam przed niebezpiecznymi konsekwencjami.
    http://www.baubiologie.at/asbn/strohbau_technik.html chociażby ...
    nie nawet na cochabitat dawno dawno nie wchodziłem ...
    http://www.fasba.de/ nie bój się kostka idealna do izolacji to taka jak pisałem ... chyba że chcesz styl nebraska to cięższa ...
    Liczyłeś to? Bo raczej nie wiesz o czym piszesz. Wydajność takiego GWC narzuca koszty jego wykonania, wyższe niż koszt samej PC.
    gwc pod PC to inna bajka jak pod reku ... ze względu na materiał ...
    Publikacji nie było i nie bedzie , tak jak z gmo.. będą tylko te badania ktore są opłacone. Zbyt duzy interes za tym sie kryje.. jednak zabawne, w dobie
    jaki interes chyba tych ściemniaczy od reku ...
    już pisałem że tylko i wyłącznie para wodna z powietrza skraplająca się na ściankach może mieć negatywny wpływ ...
    w aucie używasz ogrzewania w zimie nic śmierdzi ..
    ale klima to inna bajka niestety niby tymi przewodami samymi idzie a ta para wodna skroplona robi swoje

    Myślisz że jak przeliczysz reku te "95" % to tak faktycznie jest ? deficyt mocy sięga nie 5% tylko minimum 45% to pierwsza ściema reku ...
    druga wielkość i wentylatory .... 3000 obr /min i więcej nie dla mnie

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Ja liczyłem. Układ żwirowiec --> dom --> mała pompa jest jak najbardziej zasadny. Powietrzne DZ, w sensie GWC, oczywiście nie. Ale kombinuję dalej: będę eksperymentował ze zbiornikiem wody, który miałby być albo częścią, albo alternatywnym DZ glikolowym. Woda wyjściowo ma mieć powiedzmy 2*, robię jej jacuzzi ciepłym i wilgotnym powietrzem wywiewanym, kiedy jej temp. osiąga powiedzmy 7*, włącza się pompa, której DZ jest wężownica w tej wodzie, aby zbić temp. znowu do 2*. Co o tym myślicie? Czy "jacuzzi" będzie efektywnym sposobem wymiany ciepła?
    Liczyłem sobie przy przepływie 70m3/h,że podgrzeję tym powietrzem dwa zbiorniki w układzie szeregowym do temp.powietrza wylotowego .Każdy zbiornik po 100L.Spadek temp.z 22-24oC do + 4 zimą.Zbiorniki to wymienniki na wejściu ZWU do domu.Nie będzie to prostrze?

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Jakim cudem chcesz osiągnąć spadek do +4, skoro wodociąg potrafi mieć 12*, a sprawność wymiany będzie co najwyżej nikła? Przecież masz swój RSŚ, który ma często na zasilaniu i 40*, a ile z tego odbierze powietrze to sam wiesz lepiej.

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Interesuje nas głównie zima.Zimą moja woda ma +4oC.
    RSŚ odbiera wszystko.Sprawność nie będzie nikła jeżeli zrobisz to na zbiornikach połączonych szeregowo.Na wylocie zużytego powietrza prawie zawsze będzie zbiornik z najzimniejszą wodą na dnie.Powietrze bardzo łatwo schłodzić.Wodę ciężej podgrzać ale masz na to24h.Powietrze musi te zbiorniki powolutku omywać i tyle.
    Nalej kranówy do największego gara i zostaw na 24h w pokoju.Zmierz temp.Dlaczego ma być inaczej jeżeli puścisz zużyte powietrze?
    V zbiorników = dobowe zużycie wody

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    24 h to byś miał, gdybyś to powietrze i wodę zostawił na dobę w szczelnym i kompletnie odizolowanym od otoczenia pojemniku, wtedy odpowiednie proporcje sprawią, że temp. pow. i wody się wyrównają, czyli uzyskasz 14*. Do lepszych sprawności potrzebujesz przeciwprądu.

  13. #193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wyobraź sobie rurę pionową .Zasilanie wodą od dołu,odbiór od góry. Rura zaizolowana z przerwą między izolacją a ścianką rury.Takich rur musi być min.dwie, połączone szeregowo.Powietrze wentylacyjne tłoczone przeciwprądowo.Każdy zbiornik nie może mieć mniejszej pojemności jak 1/2 dobowego zużycia.Powietrze tłoczy wentylator z układu WM.

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Wyobraź sobie rurę pionową .Zasilanie wodą od dołu,odbiór od góry. Rura zaizolowana z przerwą między izolacją a ścianką rury.Takich rur musi być min.dwie, połączone szeregowo.Powietrze wentylacyjne tłoczone przeciwprądowo.Każdy zbiornik nie może mieć mniejszej pojemności jak 1/2 dobowego zużycia.Powietrze tłoczy wentylator z układu WM.
    ja to zrobiłbym w postaci pionowego baniaka ( kilku... ) z bandą rurek wspawanych na przestrzał w dennice coś na wzór kotłów parowych z opłomkami przechodzącymi przez walczak, w baniaku woda a powietrze wentylacyjne przez te rurki ...
    bateria kilku takich zbiorników połączonych szeregowo wycisnęła by z tego powietrza ostatniego wata ...

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    zwykłego jad-a opisujesz

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    zwykłego jad-a opisujesz
    no coś w tym guście ...

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jad jest pozwijany spiralnie z mnóstwa cienkich rurek.Stąd taka jego wydajność.
    Jasiek.Policz powierzchnię wymiany przez płaszcz i porównaj z ilością rurek i ich powierzchnią jaką by musiały mieć by dorównać płaszczowi.Zrobi się na razie tylko z płaszczem jako wymiennikiem.Będzie mało wspawa się rurki.
    Z kuchni mnie wyganiali ale się nie dałem. Garnek fi 24cm i słup wody 10cm.Gar stoi na izolacji i przykryty izolacją.W garze 4,5L zimnej wody.Bez wentylatora,czysta konwekcja wymuszona przez temperaturę ścianek gara. 1 godzina- 1oC do góry.A co to będzie jak owiewać będzie takie ścianki ciepłe powietrze.Burzliwy przepływ a nie laminarny.Sądzę,że bez rurek się obejdzie.
    Potrzymam gara do rana .Zobaczymy do ilu stopni dojdzie.Wstawiony o 15-tej

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nydar tylko pamiętaj o czymś takim jak opór przejmowania ciepła ... i to nie rodzaj materiału na wymiennik a prędkość powietrza opływającego
    daje największe efekty ... stąd czasem wspomaganie małym wentylatorkiem nie zaszkodzi.
    Zyskasz na lepszej wymianie ciepłą.
    Efekt prosty jak przystawisz rękę do grzejnika tak nawet na 1mm nie czujesz takiego uderzenia ciepła..
    dopiero jak chwycisz to w tedy czujesz pełną moc.
    Powietrze stojące nie chętnie się nagrzewa

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Przecież pisałem ,że ustrojstwo będzie miało wentylatorek A obudowa z izolacji będzie tak wykonana aby przepływ był burzliwy.
    Z garem to tylko zabawa.6-ta godzina - 5oC .Czym mniejszy gradient tym wolniejszy proces.A wszystko przy laminarnym przepływie powietrza.

  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jad jest pozwijany spiralnie z mnóstwa cienkich rurek.
    Miałem na myśli wymiennik basenowy - jeszcze brydżyk i piwko trzyma

Strona 10 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony