dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy zakupie okien dla nowiciuszy.

    Witam,

    Jesteśmy młodymi inwestorami którzy są w trakcie kupowania domu, wertujemy od jakiegoś czasu to forum. Niestety nie znamy się za bardzo na budowlance więc liczymy na Waszą pomoc. Specyfika domu: ~200m2, stan otwarty z dachem, w przyszłości wentylacja mechaniczna. Jesteśmy zainteresowani oknami ze średnio-wyższej półki cenowej i jakościowej, raczej PCV. Liczymy na liczne rady i sugestie.

    Pytania:
    - Czym się kierować przy wyborze producenta okien ?
    - Jacy producenci lub modele okien są warte uwagi ?
    - Jakimi danymi technicznymi się kierować przy składaniu zapytania na wycenę okien ?
    - Jesteśmy z Białegostoku czyli rejonu gdzie mieści się wielu producentów: Abakus, Witraż, Rodex, Sokółka - może któryś godny uwagi ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Dziękuje za artykuł przeczytałem i jakieś tam podstawy są, lecz niestety dalej nie wiem o jakie okna należy pytać i jakie warto kupować

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał gromusek Zobacz post
    Dziękuje za artykuł przeczytałem i jakieś tam podstawy są, lecz niestety dalej nie wiem o jakie okna należy pytać i jakie warto kupować
    zadaj sobie pytanie czego oczekujesz od okien - odpowiedz - i tego właśnie szukaj, nie ma uniwersalnej recepty ba "DOBRE" okna.

    A producenci, których wymieniłeś należą raczej do dobrych, i długoletnia bytność na rynku również stoi za nimi.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    zadaj sobie pytanie czego oczekujesz od okien - odpowiedz - i tego właśnie szukaj, nie ma uniwersalnej recepty ba "DOBRE" okna.

    A producenci, których wymieniłeś należą raczej do dobrych, i długoletnia bytność na rynku również stoi za nimi.

    Pozdrawiam
    Niestety obecnie jestem jak klient z kabaretu ,,poproszę drzwi - takie żeby się otwierały, zamykały - takie sobie wymarzyłem... ''

    Szukam okien aby miały dobre parametry termiczne oraz nie popsuły się w 5 lub nie powyginały od słońca.

    Odnośnie producentów w/w wymienionych coś może konkretniej jaki model za jaką sensowną cenę ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Słuchaj - pomierz sobie te okna jakie masz do wymiany, zrób ich rysunki zaznaczając funkcje Rozwier, Rozwier Uchył następnie zwymiaruj w "mm" te okna jakie narysowałeś, zeskanuj, i wyślij do firm (zaznaczając w temacie maila ZAPYTANIE o CENĘ) jakie wymieniłeś w Białymstoku i okolicach. Osobiście znam Sokółkę i Abakus - bardzo dobre firmy. Namiary na maile tych firm znajdziesz w necie via "wujek google".

    W treści maila napisz, że życzysz sobie szybę o współczynniku U = 0,6 W/m2xK z ciepłą ramką międzyszybową - wymusza ona zastosowanie profilu o odpowiedniej głębokości będącym standardem na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o enrgooszczędność. Dobrze by było żebyś zaznaczył czy profil ma być biały czy w okleinie imitującej strukturę drewna np. złoty dąb ( już nie modny w dużych aglomeracjach ale nie wiem jak tam we wschodnich prowincjach).
    Dopisz jednocześnie, że życzysz sobie aby demontaż starych okien i montaż nowych był osobną wartością w ofercie !
    Możesz się z zoną zastanowić czy parapety zewnętrzne i wewnętrzne też chcecie kupić. Jeśli tak to też niech wycenią jako odrębną pozycję i ich montaż jako oddzielną pozycję.
    Jak się z tym jutro ogarniesz to pewnie w środę/czwartek zejdą Ci oferty na maila.
    Następnie umieścisz je na Forum w swoim linku a my je wszyscy przeanalizujemy pod każdym kątem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 20-04-2013 o 21:05
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Słuchaj - pomierz sobie te okna jakie masz do wymiany, zrób ich rysunki zaznaczając funkcje Rozwier, Rozwier Uchył następnie zwymiaruj w "mm" te okna jakie narysowałeś, zeskanuj, i wyślij do firm (zaznaczając w temacie maila ZAPYTANIE o CENĘ) jakie wymieniłeś w Białymstoku i okolicach. Osobiście znam Sokółkę i Abakus - bardzo dobre firmy. Namiary na maile tych firm znajdziesz w necie via "wujek google".

    W treści maila napisz, że życzysz sobie szybę o współczynniku U = 0,6 W/m2xK z ciepłą ramką międzyszybową - wymusza ona zastosowanie profilu o odpowiedniej głębokości będącym standardem na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o enrgooszczędność. Dobrze by było żebyś zaznaczył czy profil ma być biały czy w okleinie imitującej strukturę drewna np. złoty dąb ( już nie modny w dużych aglomeracjach ale nie wiem jak tam we wschodnich prowincjach).
    Dopisz jednocześnie, że życzysz sobie aby demontaż starych okien i montaż nowych był osobną wartością w ofercie !
    Możesz się z zoną zastanowić czy parapety zewnętrzne i wewnętrzne też chcecie kupić. Jeśli tak to też niech wycenią jako odrębną pozycję i ich montaż jako oddzielną pozycję.
    Jak się z tym jutro ogarniesz to pewnie w środę/czwartek zejdą Ci oferty na maila.
    Następnie umieścisz je na Forum w swoim linku a my je wszyscy przeanalizujemy pod każdym kątem.

    Pozdrawiam
    Rozumiem wszystko - dziękuje za rady no to zacznę molestowanie firm od poniedziałku jak tylko zdejmę wymiary fizyczne z otworów okiennych i drzwiowych bo te z planu to całkem inna bajka.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...zapomniałem o charakterystyce antywłamaniowej. Jeśli takową potrzebujesz w oknach i drzwiach to zaznacz w treści maila - klasa oporu okuć WK2 i szyba klasy oporu P4A ido tego kontaktrony . Wszystko to jako opcja czyli w formie dopłaty !!!

    Kontaktrony to urządzenia w ramach okiennych, które są podłączone do alarmu. Jeśli wyważą Ci skrzydła okienne a są tacy spece,których nie powstrzyma WK2 i szyba P4A to wyje syrena z kogutem na kominie + powinno być powiadomienie do patrolu firmy ochroniarskiej, z którą będziesz miał podpisaną umowę.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 21-04-2013 o 09:49
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    phoenix75

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    7

    Domyślnie

    Też właśnie wybieram okna, i nie jestem za bardzo obeznany w temacie, a jak czytam wyżej to widzę że jest sporo możliwości i parametrów... Kolego gromusek, czy wybrałeś już jakieś okna do swojego domu??

  10. #10

    Domyślnie

    Obecnie czekam aż Pani projektant wnętrz poprzestawia mi ściany i niektóre okna pozmienia, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę miał listę okien z wymiarami i zacznę wysyłać do wyceny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony