dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meress

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    9

    Domyślnie Wąska "kopnięta" działka. Jaki dom można postawić?

    Witam. Mam możlowość zakupu w dość atrakcyjnej cenie działki budowlanej około 1000m2, Media w działce, woda - wodociąg w działce, prąd - słup obok działki, kanalizacja - zrobione przyłącze.

    I teraz pytanie: działka ma kształt i wymiary takie jak na załączonym rysunku. Jak można ustawić na niej domek? Jaka może być max szerokość budynku mieszkalnego? Który wymiar działki brać pod uwagę?

    Działka w spokojnej i cichej okolicy pod miastem, na czym mi zależy. Czy postawię na niej dom o szerokości 12.7 m? (ustawiony pod kątem takim jak ma działka względem drogi)

    Ostatnio edytowane przez meress ; 04-05-2013 o 02:21

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meress

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hmm nikt nic nie podpowie?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał meress Zobacz post
    Hmm nikt nic nie podpowie?
    Bo podałeś za mało danych.
    Według mnie wejdze ale wszystko zależy jak długi będzie budynek, czy będą okna w bocznych elewacjach ?
    Weź sobie rozrysuj w skali taką mapkę i nanieś na nią wymarzony budynek.. Następnie weź linijkę i odmierz ile masz metrów od granicy.
    Minimalne odległości to ściana bez okien 3 metry, ściana z oknami 4 metry.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Przede wszystkim idz do urzedu z nr dzialki, zapytaj o warunki zabudowy oraz inne informacje dot. tej dzialki (np. dzialka moze byc pod zabudowe uslugowa, albo front domu (czyli wejscie) mozna zrobic tylko od strony drogi, albo ze nie mozesz zbudowac domu rownolegle do granic dzialki). Niestety atrakcyjna cena moze miec ukryte wady...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meress

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dom który mam zamiar postawić ma 11.45 szerokości. Długość raczej bez znaczenia - działka długa więc napewno zmiescimy. Tylko musiałby stać tak jak jest działka ustawiona. Okna z każdej strony.

    ewa72_krakow masz rację z urzędem. Tylko czy uzyskam takie informacje nie będąc właścicielem nieruchomości tylko potencjalnym kupcem?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Meress, no wlasnie o to mi chodzilo - podstawowe pytanie: czy mozesz zbudowac dom "pod skosem" w stosunku do drogi (ew. jak to obejsc).
    My przed zakupem dzialki bylismy w urzedzie z pytaniami i nie bylo problemu (podalismy nr dzialki, ktory chcemy kupic) - dostalismy odpowiedzi, poza tym plan zagospodarowania przestrzennego (jezeli takowy istnieje) znajdziesz za stronie urzedu - a tam bedzie wszystko co mozesz zbudowac

    Nasza dzialka tez taki "format" jak twoja i nie mozna bylo sie tak zbudowac, jak ty wlasnie chcesz - musielismy rowno do drogi, tyle ze jest o wiele szersza o twojej, wiec nie bylo dla nas problemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony