dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan_wozny

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Lubosz
    Kod pocztowy
    62-420
    Posty
    8

    Domyślnie Montaż okna pcv - duży węgarek

    Witam!

    Jak wstawić okno pcv w budynku starego budownictwa z dużymi węgarami?
    Obecnie tak wygląda sytuacja ze starym oknem
    http://images42.fotosik.pl/468/e3c16ef2adecb6b1gen.jpg
    Chyba kiedyś nie używano pianki montażowej i u mnie przerwa między oknem a ościeżem została wypełniona tynkiem.

    Teraz nowe okno chciałbym wstawić w taki sposób (sposob 1)
    http://images35.fotosik.pl/1494/bd348148b9f519dcgen.jpg
    Czy muszę skuwać tynk który wypełniał przerwę między ościeżnicą okna a ościeżem?
    Nowe okno będzie mniejsze o kilka centymetrów dzięki czemu zostanie przerwa między ościeżnicą a tynkiem i w to miejsce przyjdzie pianka montażowa.
    CZY TEN SPOSOB BĘDZIE ODPOWIEDNI? TUTAJ BEDZIE NAJMNIEJ PRACY-SKUWANIA ITD.

    Jest też taki sposob:
    http://images39.fotosik.pl/1628/cd56f0d6b5962d60gen.jpg (sposob 2)
    ale tutaj będzie więcej pracy. Przerwa między ościeżnicą a ościeżem będzie wynosić jakieś 5 – 7 cm. Czy to nie za dużo?

    Jeżeli przerwa między ościeżnicą okna a ościeżem nie może być tak duzo to wymyśliłem coś takiego (sposob 3) : http://images40.fotosik.pl/1674/f78aab1c6753fe21gen.jpg Tego boje się najbardziej bo będzie tutaj najwiecej pracy.

    Proszę o doradzenie czy sposob 1 zda egzamin. Dodam, że skuwania węgarka(zewnętrznego ościeża nie wchodzi w gre.

    pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    z tych 3 opcji ostatnia jest najlepsza.dużo pracy? no trudno ale widać po wypowiedzi ładnie opisanej i popartej rysunkami że praca nie boli

    Osobiście zastosował bym poszerzenia do boków okna i wtedy okno wypełni lukę jaka powstanie po wymianie skrzynkowego (zapewne) na nowe
    wtedy masz mniej pracy niż z podmurowywaniem a większa wnęka wewnątrz na pewno bardziej rozjaśni pomieszczenie
    pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan_wozny

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Lubosz
    Kod pocztowy
    62-420
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj witek86
    chodzi o to aby poszerzyć ościeżnicę okienną? (tak żeby np. zamiast 6 cm miała 12?) Kiedyś już coś takiego obiło mi się o uszy ale ja nigdzie nie mogę poszukać takich profili - jak coś takiego się nazywa?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan_wozny

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Lubosz
    Kod pocztowy
    62-420
    Posty
    8

    Domyślnie

    Już wszystko wiem - dzowniłem do firmy zajmującej się montażem okien - można kupic poszerzenie na dowolny wymiar - trzeba tylko wiedziec jaki profil okienny

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    w godzinkę się dało wszystkiego dowiedzieć!
    przy takim montażu najlepiej właśnie tak zrobić poszerzenia masz o różnych szerokościach dobierasz aby ci zostało z 2cm na piane i ładnie obrabiasz

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan_wozny

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Lubosz
    Kod pocztowy
    62-420
    Posty
    8

    Domyślnie

    witek86 może nie wszystko

    Okna będzie osadzał fachowiec ale chciałbym tak dla siebie wiedzieć jeszcze kilka rzeczy:

    1. Na tej stronie
    http://muratordom.pl/budowa/okna-i-a...2.html?&page=0
    jest napisane, że ościeżnica nie powinna przylegać do węgarka? to co powinno być między ościeżnicą a węgarkiem?

    2. W jaki sposób (jakim przyrządem) ustawić przy każdym oknie taki sam kąt nachylenia parapetów?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ad 1
    w idealnym świecie przy wymianie okna masz tak ładnie wykonany węgarek że okno idealnie można by było do niego dopasować ale że ideałów nie ma to zawsze jest jakieś odchylenie i tak wchodzi albo piana albo taśma
    ad2
    kątomierz do ramy i na końcu parapetu sprawdzasz ile jest cm pomiędzy parapetem który idzie ze spadkiem w dół a prostopadłą linią idącą od okna którą wyznaczył kątomierz i tak kolejno z innymi

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piori
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam,
    Od niedawna jestem właścicielem domu w stanie surowym, o ścianach patrząc od wewnątrz: 24cm BK + 11cm pustak ceramiczny + będzie styropian ok. 15cm. Okna PCV kupione przez poprzedniego właściciela, siedzą w BK tylko na kotwach, jeszcze nie obrobione. Są z odpowiednim luzem pod montaż w warstwie BK, natomiast warstwa pustaka ceramicznego stanowi minimalny węgarek (czyli otwór w niej jest mniejszy) i okna się w niego już nie zmieszczą.

    Będę ocieplał wspomnianym styropianem no i mam dylemat:
    1. zostawić okna tam gdzie są, czyli w warstwie BK dosunięte do węgarka z pustaków ceramicznych i dołożyć jeszcze węgarek warstwą 2-3 cm styropianu (czyli okna będą głęboko osadzone w ścianie).
    2. spróbować skuć węgarek z pustaków ceramicznych (pewnie będzie z tym ciężko bo będzie się kruszyć) i zlicować okna z zewnętrzną warstwą muru i wtedy styropian na płasko.

    Proszę o radę czy druga opcja jest warta świeczki?
    Najlepiej pewnie byłoby dać nowe okna, ale jest ich dużo a słabo z kasą, no i tych raczej nie uda się sprzedać (poprzewiercane przy kotwach i pobrudzone)...
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Stanowczo polecam obcięcie węgarków. Pustaki ceramiczne są w gruncie rzeczy "miękkie" więc ich obcięcie to nie jest duży problem. Aby się za bardzo nie kruszyły należy je naciąć tarczą diamentową (przy szerokości 11 cm dużą tarczą można je obciąć całe, bez kucia).
    Swoją drogą dziwna konstrukcja ściany, nie ma tam styropianu między BK a ceramiką?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piori
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    26

    Domyślnie

    Myślisz o tarczy 230 mm ? Całości to nie złapie, ale w sumie dużo nie zostanie. Tylko musiałbym ciąć od zewnątrz. Spróbuję na jednym małym oknie i zobaczę jak wyjdzie.
    Co do ściany, to też nigdzie indziej takiej nie widziałem, styropianu na pewno nie ma. Budynek stoi już kilka ładnych lat. Wygląda to tak, jakby warstwa ceramiki miała stanowić swego rodzaju ocieplenie (?).
    Niestety od strony, od której zacinał deszcz trochę się jakby "złuszczyła", tzn. poodpadała zewnętrzna ścianka pustaków i będę to musiał pouzupełniać jakąś zaprawą, ale to inny temat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony