dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzony parapet przy wymianie okien.

    Witam
    Kilka dni temu wymieniałem stare okna drewniane na PCV. Wszystko szybko i sprawnie poszło, po 3 godzinach już było po wszystkim. Po robocie przyszedł czas na podsumowanie i pan wymieniający okna poinformował mnie że naruszony jest parapet kamienny. Stanął na niego i trochę się obruszył, widać wyraźne pęknięcie pod parapetem czyli muszę skuwać tynk i prawdopodobnie nowy parapet kupić bo tego starego ciężko będzie ponownie przymocować ze względu na gabaryty i nowe okna. Kolejny problem jest dosyć nietypowy, otóż na zewnątrz zauważyłem jakieś szmaty w miejscu gdzie wcześniej była rama okna. Przy dokładniejszych oględzinach okazało się że rzeczywiście między ramą a górną ścianą były włożone szmaty. . Strasznie się zdziwiłem dlaczego to zostawili bo przecież to żadne uszczelnienie no i trzeba jakoś tynk położyć. Nie zastanawiając się zacząłem wyrywać te szmaty, 50% była na zewnątrz okna a druga połowa nad zamontowanym oknem. Po usunięciu szmat rama okna jest odsłonięta od zewnątrz a jak zajrzę we wnękę to widzę piankę zastosowaną wewnątrz pomieszczenia. Mam teraz do was pytanie, upominać się o ten parapet i okna? czy może samemu wymienić na nowy który i tak by się przydał bo ten kamienny nijak nie pasuje do wystroju mieszkania. A co do okna to myślałem żeby kupić piankę do okien i sam wypełnić tą wolną przestrzeń po szmatach.
    Ostatnio edytowane przez mes1234 ; 20-06-2013 o 23:01

  2. #2

    Domyślnie

    Skąd pan znalazł takich partaczy ?? Nie zapłaciłbym 1 PLN do momentu poprawek .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Nie bardzo sobie wyobrażam sytuację z tą szmatą. Jeśli to takie oczywiste jak piszesz to... słaba wizytówka montażu.
    Z pękniętym parapetem - wypada takie rzeczy załatwiać od ręki, skoro człowiek się przyznał. Wtedy powinniście byli ustalić co robicie.
    A w takim świetle wyjdzie żę jesteś sterowanym przez kogoś sknerą..(ostatnio wypowiadał się ktoś z ubezpieczycieli - ogólny my Polacy chcielibyśmy za uszkodzony stary dach dostać takie odszkodowanie, by zrobić nowy)
    Dla mnie rozsądnym kompromisem będzie dogadanie się z majstrem - Ty kupisz parapetm on go zamontuje gratis i poprawi montaż.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    (ostatnio wypowiadał się ktoś z ubezpieczycieli - ogólny my Polacy chcielibyśmy za uszkodzony stary dach dostać takie odszkodowanie, by zrobić nowy)
    Odszkodowanie ma umożliwić przywrócenie stanu pierwotnego. Zazwyczaj nie ma możliwości "zbudowania starego dachu", nie sądzisz? I co? Klient ma wziąć odszkodowanie, które pokryje tylko część kosztów naprawy a resztę dopłacić z własnej kieszeni? A jeżeli nie planował remontu dachu przez najbliższe 10 lat bo ten nie przeciekał?
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla mnie rozsądnym kompromisem będzie dogadanie się z majstrem - Ty kupisz parapetm on go zamontuje gratis i poprawi montaż.
    Nie wiadomo jaka była umowa. Jeżeli firma podjęła się wymiany okna z zachowanie starego parapetu i nie zastrzegła, że nie gwarantują jego "odzyskania" w całości to wg mnie koszty są po ich stronie. Jeżeli ktoś jest profesjonalistą to powinien umieć ocenić zakres prac i ryzyko. Ja po prostu często odmawiam wykonania usługi na zasadach zaproponowanych przez klienta. Życie nauczyło

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiłem parapet w sklepie gdzie kupowałem okna, zamontowali i wypełnili pianką te ubytki po szmatach. Za parapet dałem 90zł, robocizna gratis.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Tak jeszcze OT:
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Odszkodowanie ma umożliwić przywrócenie stanu pierwotnego.
    A jeśli masz stary, byle pordzewiały dach to oczekujesz odszkodowania na super nówkę? Zgoda.. ale za jaką składkę?

    Ja liczę na siebie. Tu po prostu mieliśmy życiową sytuację a nie "profesjonalizm". Szczerze mówiąc też spodziewałem się jakiegoś domowego fachury a nie firmy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony